Mexická bola je tradiční módní šperk, který nosí již po staletí obzvláště těhotné ženy v Mexiku a Bali. V České republice známe tento šperk také pod názvem Rolnička pro těhotné.

Mexická bola se nosí na delším řetízku či šňůrce tak, aby se přívěsek pohyboval na bříšku těhotné ženy. Uvnitř boly se nachází malý xylofon, na kterém se pohybuje malá kulička podle rytmu pohybů nastávající maminky. Vydává jemné a melodické cinkání, které miminko vnímá od cca 20. týdne těhotenství.Mexická bola se nosí na bříšku budoucí maminky co nejčastěji, aby se s jejími zvuky miminko seznámilo a tím se konejšilo během těhotenství.

Porodem však nic nekončí, neboť novorozenec cinkání rozezná. Po porodu si maminka ponechá bolu po dobu kojení, poté ji může zavěsit například na kočárek.

Mexickou bolu během kojení si chválí nespočet maminek, které propadly kouzlu tohoto malého xylofonu. Miminko si může s bolou hrát, zatímco je kojeno a je tak mnohem klidnější. Bolu může mít také tatínek, když mimiku dává pít z lahve.O výhodách přehrávání hudby miminku v době těhotenství toho bylo řečeno a napsáno až dost. Nicméně většina rodičů přestane hudbu miminku pouštět, jakmile se narodí. Hlavní výhodou mexické boly je fakt, že miminko slyší rytmické a uklidňující zvuky již v bříšku a jakmile se narodí a stane se součástí našeho velkého „děsivého“ světa, pak jej již velmi dobře známé melodie těhotenské boly hezky uklidní.

Více informací najdete na: www.spravnapodprsenka.cz

  13:40,  aktualizováno  26. března 2019 11:55