Medový úsměv, hlas, polibek... Už samotná slova se rozplývají na jazyku. Překvapte svou drahou polovičku rituálem, který lze označit za zázračný elixír pro tělo i duši. Přečtěte si, jak na to jde profesionální masér a hledejte inspiraci.

Hltala jste jako malá příběhy o Neználkovi? Pak si jistě vzpomenete na postavu Medunky. Přívětivá, věčně usměvavá paní doktorka proslula tím, že veškeré boule a odřeniny, které si co chvíli uhnali divocí a rozverní malíčkové, kurýrovala výhradně medem. Jde sice jen o pohádku, ale to nic nemění na tom, že Medunčiny metody měly své opodstatnění, což ostatně potvrdila i moderní věda.

Med totiž výborně napomáhá hojení ran, a to dokonce rychleji než mnohá farmaka. Zmírňuje otoky, likviduje odumřelé buňky i bakterie a podporuje tvorbu nových tkání. A to zdaleka není všechno.

Zázračný pomocník pro kompletní detox

Tenhle úžasný přírodní lék se dá využít i mnoha dalšími způsoby. Složením lze med přirovnat k super zdravému koktejlu nabitému živinami a energií. Obsahuje jednoduché cukry (hlavně glukózu a fruktózu), bílkoviny, aminokyseliny, vitaminy A, B1, B2, B6, B12, C, D, E a K, flavonoidy, karotenoidy, organické kyseliny (jablečná, vinná, citronová), z minerálů draslík, fosfor, vápník, sodík, chlor, železo, křemík, hořčík, měď, síru a selen.

To všechno z něj mimo jiné činí vynikající prostředek pro krásnou pleť, který hravě trumfne i ty nejdražší krémy a revitalizační séra, vítaného spojence při virózách i nachlazení a v neposlední řadě pomocníka pro celkovou očistu – nejen tělesnou, ale i duševní. Jednou z metod, jak to vyzkoušet, je medová masáž.

Jste zvyklí na klasiku? Tady ji nečekejte

Jak taková masáž probíhá? Při této proceduře postačí, pokud se svléknete jen do půl těla (od pasu nahoru). Pak se položíte na lehátko břichem dolů.

Masér vám nejprve formou jemného peelingu odstraní z pokožky odumřelé buňky. Poté vám na záda a horní část hýždí nanese vrstvičku příjemně teplého tekutého medu, který speciálními hmaty vmasíruje do pokožky po obou stranách páteře.

Po několika minutách ucítíte, že se med stává stále lepkavějším, a kdybyste se mohli kouknout na svá záda, viděli byste, že získává tmavší odstín, což je znamení, že se z těla postupně uvolňují toxiny.

Proměny od zlaté po šedou

Mnohdy se med promění doslova ve hmotu podobnou žvýkačce, která může mít bílou, „špinavou“ nebo šedou barvu – v závislosti na tom, jak moc je váš organizmus zanesen škodlivinami (např. u kuřáků med téměř zčerná a u lidí, kteří často berou antibiotika, zase úplně zbělá). V této chvíli vám doteky maséra mohou připadat lehce nepříjemné, lepkavý med totiž způsobuje „tahání“ za kůži.

Znáte tajemství medu? Zlatavá tekutina pomáhá v boji s akné i vráskami

Následně vám masér omyje záda žínkou namočenou v teplé vodě a proceduru ještě 2x zopakuje. Pak už jen krátce relaxujete na lehátku. Tím ale celý „zázrak“ nekončí, právě naopak. Bezprostředně poté totiž v těle vypukne to pravé očistné rodeo.

Metabolizmus utržený ze řetězu

Medová masáž nastaví látkovou výměnu na nejvyšší možný výkon, takže ještě dalších několik dní bude váš organizmus vylučovat toxiny jako o závod. Proto je třeba hodně pít. Nejlépe samozřejmě čistou pramenitou vodu. Tím pomůžete ledvinám, aby se s touhle intenzivní očistou vyrovnaly.

Uklidňuje, léčí, pomáhá hubnout. 11 medových rad a tipů

Po masáži také zůstává na pokožce jemná medová vrstvička, měla byste proto se sprchou vydržet alespoň do druhého dne.

Pokud máte tělo silně zanesené škodlivinami (např. kvůli dlouhodobému užívání léků, stresu či nevhodné stravě), doporučuje se chodit na medovou masáž každý týden (tedy až to podmínky umožní). Posílíte tím imunitu, lymfatický i nervový systém a podpoříte krevní oběh. Budete se zkrátka cítit jako znovuzrozená!