Shodit pár kil ještě nikdy nebylo tak jednoduché. Náš nápoj na hubnutí pomůže vašemu metabolismu pracovat dvakrát rychleji, svou novou váhu si dlouhodobě udržíte a budete se cítit lépe. Pomůže vám k tomu med.

Příprava medové vody

Na 1 skleničku: 1 lžíci medu rozpusťte v 250 ml vlažné vody (o teplotě do 40 °C). Každé ráno ji vypijte nalačno. Obsahuje zhruba 64 kcal.

Med je celá staletí považovaný za léčebný prostředek. Většina z nás ho zná už od dětství jako pomocníka při léčbě chřipky a onemocnění dýchacích cest. Ale věděli jste také, že více než 200 přírodních látek, které obsahuje, podporuje hubnutí?

Med – to je přímo koktejl aminokyselin, vitaminů, minerálních látek a enzymů, které jsou přínosem pro naše tělo a především pro náš metabolismus.

S počítáním kalorií je konec

Vypijte každý den před snídaní skleničku vlažné vody s medem. Déle se tak budete cítit sytí a váš denní kalorický přísun se stabilizuje. Přestanete si dávat „něco malého“ mezi hlavními jídly a kila rychle poletí dolů. Navíc si tak ušetříte spoustu času i nervy, stačí denně vypít skleničku „zázračné vody“ místo počítání kalorií a nutnosti dodržovat přísný stravovací plán.

Co všechno dokáže med

Med má spoustu pozitivních vlastností a pomůže vám na cestě k vaší vysněné váze.

  • Podporuje spalování tuků

Pozitivním působením na střevní flóru se urychluje proces přeměny potravy. Tělo pak může živiny a vitaminy dobře využít, neukládají se tak rychle ve formě tukových polštářků na stehnech a břiše.

  • Posiluje imunitní systém

Medem ke kráse. 4 tipy, jak ho využít pro pleť i vlasy

Zdravá střevní flóra je předpokladem dobře fungující obranyschopnosti těla. Látky, které med obsahuje, stimulují střevní činnost a pozitivně působí na střevní bakterie.

  • Zachraňuje před návalem hladu

Konstantní hladina krevního cukru společně s nižším vyplavováním inzulinu snižuje chuť na sladkosti a přispívá k tomu, že během jídla máme dříve pocit nasycení.

  • Dodává hořčík

Med zlepšuje vstřebávání hořčíku, protože obsahuje jak tuhle minerální látku samotnou, tak vitaminy B1, B2 a B6, které jeho vstřebávání usnadňují.

  • Reguluje hladinu krevního cukru

Med obsahuje na rozdíl od jiných sladidel různé sacharidy, díky kterým se hladina cukru v krvi konstantně zvyšuje a pomaleji klesá.

  • Zajišťuje klidný spánek

10 věcí, které jsme nevěděli o medu

Poruchy spánku můžou mít různé příčiny. Často je důvodem příliš silný pokles hladiny krevního cukru v noci. Med tomu zabrání.

  • Zvyšuje výkon

Med obsahuje tryptofan a pět dalších aminokyselin, které jsou zapotřebí pro produkci serotoninu. Tenhle hormon zlepšuje koncentraci i náladu a cítíme se díky němu lépe.