Výrazná chuť a sytá červená barva nejsou tím jediným, co si ze šálku ibiškového čaje odnesete. Má totiž pozitivní vliv na lidské zdraví. Při jeho pravidelném pití se může snížit krevní tlak a tělo posílíte dávkou antioxidantů.

Ibiškový čaj má silnou aromatickou vůni a chutná trochu nakysle. Pili ho už obyvatelé starověkého Egypta, kteří ho podávali studený, aby se osvěžili po příchodu z pouště. 

Dnes se předpokládá, že ibiškový květ v sobě obsahuje plno blahodárných látek, které nám mohou posloužit ku prospěchu. Jen je důležité zmínit, že ibiškový čaj v sáčcích v obchodě pravděpodobně nebude tak koncentrovaný jako samostatně nasušený květ. Ten lze ale bez problémů koupit v jakémkoli obchodě se sypanými čaji.

Ibiškový květ

1. Antioxidanty

Ibiškový čaj je plný antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. V případě, že naše tělo nemá dostatek antioxidantů, mohou volné radikály narušovat zdravé buňky a způsobovat nerovnováhu. Nachází se v antokyanech rostliny, které mimo jiné dodávají ibišku jeho typickou sytou červenou barvu.

2. Snižování krevního tlaku

Některé provedené studie prokázaly, že pravidelným pitím ibiškového čaje se vám může podařit snížit systolický i diastolický krevní tlak. Rozhodně byste jím však neměli nahrazovat léky. Je určitě dobré poradit se s lékařem. 

3. Vitamín C a železo

Další důležité látky z ibiškového čaje tvoří vitamín C a železo, které naše tělo potřebuje pro správný chod imunitního systému. 

4. Náhrada za sladké limonády

Pro ty, kteří neradi pijí samotnou vodu a mívají tím pádem problém s dehydratací, přináší ibiškový čaj řešení. Díky své výrazné chuti vám bude chutnat, osvěží vás ve studené podobě v horkých dnech a pomůže vám tak zavodnit organismus. 

5. Protizánětlivé látky

Protizánětlivé látky obsažené v ibiškovém květu pomáhají také v boji s akné. Spolu s vitamínem C totiž potlačují vznik tohoto kožního onemocnění.