Tohle bude vaše pleť milovat!

Slyšeli jste o tzv. superingrediencích? Vsadíme se, že jo, a zejména pokud používáte Instagram, tak jste určitě zaznamenali oblíbený hashtag #superingredients. Případně vás to nemohlo minout téměř v žádné parfumerii. O co se vlastně jedná a proč jsou takovým hitem? Super Ingredience jsou přírodní složky, které se staly populární součástí kosmetiky. Stejně tak jako naše tělo potřebuje superpotraviny v jídelníčku, tak naše pleť velmi ocení super ingredience v kosmetických přípravcích. A které to jsou?

Káva

Káva dělá zázraky nejen jako lahodný nápoj, ale také jako kosmetická složka. A jaké jsou vlastně její účinky? Především vyhlazení pleti a její rozjasnění.

Goji

Superpotravinu goji máme zafixovanou spíše jako součást smoothies a zdravou svačinu, najdeme ji ale i v kosmetice. Právě goji vděčíme za pleť nabitou energií. Zároveň ji chrání před volnými radikály (tedy před stárnutím).

Kokos

Kokos je téměř zázračný ořech, kokosový olej je nedílnou součástí našich kuchyní i koupelen. V kosmetice má na svědomí hydrataci naší pokožky. Je vhodný především pro suchou nebo zarudlou pleť, se kterou umí zatočit.

Zelené superpotraviny

Zelené potraviny jsou jak v jídelníčku, tak v kosmetice, vhodné pro detoxikaci a odstranění nečistot pleti. Ať už se jedená o bylinky, špenát, kapustu nebo třeba brokolici, díky zeleným potravinám bude vaše pokožka čistá a prozářená.

Cukr

Ano, i cukr řadíme mezi superingredience! Dokonce má v kosmetice dlouholetou historii! A to především jako součást různých peelingů a scrubů. Cukrová zrnka odstraňují odumřelé buňky a pleť vyhlazují. Ta je pak jemnější a pružnější díky prokrvení.

  5:00,  aktualizováno  24. března 2019 14:59