Jak si užít nejkrásnější období roku v plné kráse? Tady je pár věcí, na které je dobré myslet a dělat je:

Vodu, vodu, vodu!

Zní to jako klišé, ale voda je pro krásnou pleť základem. Proč jinak by byly na spoustě civilních fotek vidět modelky s lahví vody v ruce? Voda totiž "vypíná" pleť zevnitř. Důležitý je nejenom pravidelný pitný režim, ale také zásobování pleti vodou s pomocí péče. Pleť nejvíce potřebuje hydratační péči ráno, proto používejte hydratační séra a také hydratační krémy či fluidy. Pokud vás přes den kůže pne, okamžitou a rychlou pomocí jsou speciální hydratační spreje - misty, které se dají aplikovat několikrát denně i přes make-up.

Na ochranu před sluncem

Ochranné UV faktory nejsou jen na pláž. Také přes den a ve městě na pleť působí škodlivé UV paprsky, které způsobují předčasné stárnutí a nehezké pigmentové skvrny, které se pak těžce odstraňují. Řešení je několik - používat denní krém s UV filtrem, make-up s UV filtem nebo ochranné emulze s UV filtrem, které se aplikují po použití krému, před aplikací make-upu. Nebo zkuste nejjdenodušší řešení - BB krémy, které spojují několik funkcí najednou - hydrataci, ochranu i rozjasnění.

Na antioxidanty

Aby byla pokožka dobře připravená na slunce, je ideální užívat doplňky stravy s antioxidanty, které pokožku připraví na sluneční záření. Klasický beta-karoten je fajn, ale na trhu existují také přímo specializované přípravky - jako je například Photoderm Oral od Biodermy. Obsahuje Omega 3 mastné kyseliny, výtažek ze zeleného čaje, vitamíny C a E, beta karoten a další složky, díky kterým bude pokožka odolnější a bude snadněji hnědá. Důležité je je užívat aspoň měsíc před dovolenou.