Chystaná hra zesměšňuje nacisty, z Hitlera udělá sexy japonskou školačku

aktualizováno 
Hra Mein Waifu is the Führer už na Kickstarteru vybrala šestinásobek požadované částky, a to do konce kampaně zbývá ještě týden. Jakožto generál Erwin Rommel v ní budete muset zabránit občanské válce v nacistickém Německu, která hrozí poté, co se celé vedení Třetí říše proměnilo v sexy školačky.

Není to tak dávno, co internetová diskusní fóra rozvířila zpráva, že v chystaném novém snímku o Jamesi Bondovi bude do role agenta 007 obsazená černošská herečka Lashana Lynchová. 

Mein Waifu is the Führer

Her z období 2. světové války už bylo spousty, ale žádná taková.

Konzervativnější část publika tento krok vnímá jako důkaz, že přehnaná politická korektnost začíná být ve filmovém světě důležitější než věrnost předloze. Ostatně tato kauza není ojedinělá: komiksový Thor bude nově také žena, Malou mořskou vílu bude hrát černoška a i Triss v seriálu Zaklínač bude o dost tmavší, než to popsal v knize pan Sapkowski. Vedle chystané počítačové hry Mein Waifu is the Führer však tvůrci výše zmíněných děl vypadají jako ultraortodoxní fanatici bez špetky invence. 

Její příběh totiž kombinuje skutečné události 2. světové války a obrázky spoře oděných děvčat s typickou manga stylizací. To samo o sobě není až tak originální, na stejném principu vyšlo již několik dílů strategie Valkyria Chronicles. Autoři hry šli ale tentokrát mnohem dál. Zabývají se klasickou myšlenkou, co by se asi stalo, kdyby byl v roce 1944 hrabě von Stauffenberg ve svém atentátu na Hitlera úspěšný. Jsou ale bez pochyb první, koho napadlo, že by se následkem výbuchu nejvyšší německé vojenské vedení mohlo proměnit na sexy japonské školačky.

Mein Waifu is the Führer
Mein Waifu is the Führer
Mein Waifu is the Führer

Ano, v této hře je opravdu dvaapadesátiletý Hitler zobrazený jako droboučká černovláska s culíčky, jeho nejbližší asistent Rudolf Hess pak je blondýnka s kytkou ve vlasech a ministr propagandy Goebbels nosí přiléhavou školní uniformu. Aby toho nebylo málo, se všemi z nich budete moci navazovat milostné vztahy a nejspíše mít i sex. 

Půjde totiž o tzv. vizuální novelu, která spíše než skutečnou počítačovou hru připomíná staré „gamebooky.“ Pro posun děje tak stačí jen čas od času vybrat jednu z několika možností, jinak jen odklikáváte dialogy.

Co znamená slovo waifu?

Termín waifu pochází z japonského slovaワイフ, což je přepis anglické slova wife (žena, manželka). Fanoušci anime tak označují svoji nejoblíbenější smyšlenou kreslenou postavu, ke které cítí silné emoce a mají s ní i cosi jako „vztah“. Nejde o ryze sexuální představu, naopak, pro některé jedince je myšlenka masturbace nad waifu zcela nepřijatelná a „zvrhlá“. Zjednodušeně řečeno jde vlastně o smyšlenou přítelkyni, ke které je potřeba chovat se co nejlépe. Pokud jde o muže, používá se termín husbando. 

Mein Waifu is the Führer

Fotogalerie

Zajímavé je, že navzdory opravdu šílenému příběhu a manga stylizaci hry sídlí vývojářské studio DEVGRU-P Corporation v americkém Phoenixu. A nejsou to žádná ořezávátka, jejich předchozí hry jako Panzermadels: Tank Dating Simulator a Stay! Stay! Democratic People’s Republic of Korea! mají na Steamu hodnocení přes 90 %. 

Ostatně už teď se dá Mein Waifu is the Führer považovat za úspěch. Z požadovaných 8 tisíc dolarů (cca 185 tisíc korun) se na Kickstateru už podařilo vybrat skoro šestinásobek. A to kampaň ještě neskončila. Přihodíte jim něco?

Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Nejčtenější

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Jedna z nejočekávanějších her roku Death Stranding je čím dál záhadnější

Death Stranding

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se s každou další ukázkou stává záhadnější a podivnější – v tom nejlepším...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Neurážejte našeho bezpohlavního robota, vyhrožují herní komunitě

V Borderlands 3 můžete hrát za bezpohlavního robota.

Připravovaný titul Borderlans 3 si nemůže oddychnout od kontroverzních témat. Nejnovějším popraskem na internetu jsou...

Další z rubriky

Simulátor života a vztahů The Sims 4 v září zavítá do říše kouzel

The Sims 4: Realm of Magic

Další balíček pro The Sims 4 se jmenuje Realm of Magic a hráči v rámci něj navštíví říši kouzel. Podívejte se na první...

Duchařský Luigi’s Mansion 3 potvrdil na GamesComu vysoké ambice

Luigi’s Mansion 3

Půlhodinová prezentace z duchařské akce Luigi’s Mansion 3 odhalila další část hry, a to zahradní apartmá. I zde na...

Hades bude první hra, u které vyprší exkluzivita dohodnutá s Epicem

Hades

Epic Store bude brzy slavit první narozeniny, což znamená, že řada jeho exkluzivit konečně vyjde na Steamu. Vyplatilo...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz