Chce X konkurovat Twitchi? Elon Musk streamující Diablo zatím nepřesvědčil

  • 11
Nejbohatší muž planety zveřejnil na internetu téměř hodinu svého hraní letošního hitu Diablo 4. Ne ani tak kvůli pobavení diváků, jako spíše proto, aby na vlastní kůži otestoval, jak jeho platforma X zvládá živé streamování videa. Konkurenční Twitch se ovšem zatím bát nemusí, Muskova technologie bude potřebovat spoustu ladění.

Přestože osobně řídí chod několika gigantických společností, podílí se na výchově svých jedenácti dětí a je velmi aktivní na sociálních sítích, stíhá miliardář Elon Musk i hrát videohry. A teď je navíc i začal streamovat.

I nejbohatší muž světa s jedenácti dětmi si dokáže najít čas na hraní.

Sice o několik dní později než dopředu avizoval, ale přesto v minulém týdnu usedl ke svému hernímu PC a rozhodl se veřejnosti ukázat, jak jeho sociální síť X (které ovšem stejně každý stále říká Twitter) zvládne živý přenos hraní počítačové hry, tedy disciplínu ve které už roky dominuje platforma Twitch. Ano, konkurence ještě boj nevzdala (tedy kromě Microsoftu, který svůj Mixer už rozpustil), svojí část na trhu si zvládl zabrat Facebook, YouTube, nově se v této oblasti prosazuje služba Kick financovaná z peněz sázkovévého impéria Staked.com, Twitch si však navzdory kritice svých uživatelů udržuje veliký náskok. A ani X to ještě nějakou dobu nezmění.

Základy už byly ovšem úspěšně položeny. Takřka 50 minutový Muskův stream se obešel bez větších zaškobrtnutí, což je pro platformu, která se dosud specializovala především na zobrazování kratičkých textových zpráv, docela působivé. Nejbohatší muž planety si kvůli hraní založil speciální profil @cyb3rgam3r420 a předvedl, jak ve čtvrtém Diablu se svým vytrénovaným druidem prochází na obtížnost Nightmare jednou z nejobtížnějších lokací z celé hry.

Zkušení hráči se víceméně shodují na tom, že Musk je solidní hráč, svojí postavu má rozvrženou velmi dobře a i když v minulosti prokázal, že jméno jeho postavy IWillNvrDie (Nikdy nezemřu) je hodně nadsazené, protože opakovaně zemřel, určitě si v komunitě neuřízl ostudu.

Větší problém nepředstavuje ani mizerný výstupní signál. Muskův hlas byl sice z nějakého důvodu posazený příliš vysoko a obraz nepříjemně blikal, vychytat tyto problémy údajně nebude nic složitého. Horší je to ovšem s chybějící sociální nadstavbou, na kterou už jsou diváci u streamerů zvyklí.

Samozřejmě nezbytné věci jako skupinový chat nebo rozdávání „spropitného“ nebude pro miliardovou společnost větší překážkou, určitě to ale nějakou dobu zabere. Čím by pak k sobě chtělo X přetáhnout streamery, potažmo diváky dávno zavedených platforem, ovšem Musk neukázal.

Spíše to takto vypadá, jakoby hlavním cílem podpory streamování bylo prostě jen rozšíření nabídky, jak mohou lidí skrze X komunikovat.

Ale kdo ví, třeba se to chytne, ostatně Muska při jeho prvních krůčcích sledovala 2,8 milionu uživatelů, což je pořádné číslo.