RECENZE: Závody jako z Tronu baví, ale nevyužívají svůj potenciál

aktualizováno 
Pokud pojem výzva považujete za sprosté slovo, vezměte raději nohy na ramena. Mobilní hra Unpossible totiž využívá velmi strmou obtížnostní křivku a během chvíle nabízí pekelně náročné úrovně.
70

Unpossible

Platforma: iOS, Android

  • Stylová grafika
  • Svižný a funkční herní styl
  • Jednotlivé úrovně by se graficky mohly více odlišovat
  • Strmá křivka obtížnosti
  • Nevyužívá soutěživý potenciál

Osobně výzvy vyhledávám, Unpossible by však hráče k vyšším obtížnostem mohlo přivést plynulejším způsobem. Rozdíl mezi druhou a třetí úrovní je tak drastický, že si připadáte jako při skoku ze skály. A je to škoda, v základu je to totiž chytlavá variace na závodění.

V Unpossible zdoláváte futuristické tratě s grafikou značně inspirovanou filmem Tron. Hra je vizuálně povedená a ovládání funguje na jedničku. Jezdíte po kolejnicích a otáčením přístroje se vyhýbáte překážkám. Ty však mnohdy následují v intenzivním tempu, a nezbývá tak, než precizně škubat zařízením ze strany na stranu.

Titul je na vyšší obtížnosti až zuřivě rychlý a dalších několik vteřin mnohdy těžko předvídatelných. Právě to je jednou ze slabin hry. Nestačí jen pohotové reakce, některé části úrovní je třeba si perfektně pamatovat. Jinak končíte na šrot.

S ohledem na vysokou obtížnost trvá překonání vyšších úrovní úctyhodnou dobu. Problém pak spočívá v chybějícím pocitu, že "postupujete v před". To by přitom mohlo řešit odemykání drobností či lepší práce s žebříčky nejlepších hráčů.

Ty sice ve hře lze objevit, schovávají se však v nenápadných menu, a nevytvářejí tu správnou rivalitu. Titul by přitom mohl po každém závodu zobrazovat aktuální pořadí.

Ve výsledku Unpossible působí jako zábavný titul, který však značnou část hráčů odstraší svou obtížností. V době her s vysoce optimalizovaným průchodem, při kterém neustále něco odemykáte, tyhle závody mnohdy působí jako stagnace. A je to škoda. Základní koncept totiž funguje dobře.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 30 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí
ČPZP se stará o zdraví a pohodu nastávajících maminek i jejich dětí

Začátek nového života přináší do rodiny spoustu radosti, ale i starostí. Doprovází ho obavy o zdraví, změna režimu a zařizování nezbytné výbavičky pro miminko. Pomoc přichází z nejrůznějších stran. Od rodiny, přátel. Víte ale, že Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám až 3 000 Kč?

Najdete na iDNES.cz