Echo Prime je chytlavá mobilní sci-fi verze Diabla

aktualizováno 
Zkušení tvůrci nenápadných, ale oceňovaných her přicházejí s další hrou, u níž pravděpodobně rádi strávíte mnoho hodin. Jako neohrožený rek postřílíte a naporcujete stovky nepřátel.
85

Echo Prime

Platforma: iOS

  • Prostor pro experimentování
  • Zábava při lovu předmětů a mixování dovedností
  • Povedené ovládání
  • Placená hra, která obsahuje mikrotransakce

Stáhnout z App Store

Echo Prime | foto: Robot Entertainment

Echo Prime funguje na dobře známých principech: hráč pochoduje zleva doprava, likviduje zástupy nepřátel, zpřístupňuje si nové dovednosti a samozřejmě loví lepší a lepší výbavu. Recept na úspěch však spočívá v umném namíchání jednotlivých ingrediencí, aby vznikl úžasný koktejl. A tvůrci ze studia Robot Entertainment (Orcs Must Die!, Hero Academy) znovu potvrzují, že na poli nezávislých vývojářů patří ke špičce.

Pohyb po úrovních zleva doprava zní na první pohled jako zbytečné zjednodušení, ale ve výsledku u mobilní hry příliš nevadí. Důležité je, že autoři se skvěle popasovali nejen s ovládáním, ale kladou určité minimální požadavky i na hráče. Nestačí tak jen střílet kolem sebe jako smyslů zbavený.

Echo Prime
Echo Prime

Echo Prime

Hlavní hrdina se pohybuje tam, kam na dotykové obrazovce ťuknete prstem. V případě, že je na daném místě nepřítel, postava buď vystřelí, nebo se ožene mečem. Před kulkami a jiným svinstvem lze uskakovat do stran (tažením prstu) a dotykem dvou prstů na obrazovce vytvoříte bariéru, která absorbuje část zranění, například střelu či výbuch.

V arzenálu pohybů se dále objevuje rychlý přísun. Platí totiž, že chladné zbraně jsou účinnější než střely, což vykupuje fakt, že se vystavujete většímu nebezpečí. Upřímně, nečekal jsem, že s ovládáním budu tak spokojený. Pořád to sice nejsou tlačítka, ale Echo Prime zosobňuje zřejmě maximum, co lze z dotykových displejů vytáhnout.

Motorem hry jsou nejenom nové předměty, které si kupujete za získané peníze, ale také speciální schopnosti, tzv. Echa. Ty přicházejí z alternativního vesmíru od mysteriózních bytostí, důležitější ovšem je, že zatraktivňují hru.

Fotogalerie

Echa se dělí na pasivní, kdy propůjčují dejme tomu větší palebnou sílu, průběžné léčení a podobně, a aktivní, které lze použít pouze jednou za čas. Mezi ně patří okamžité vyléčení, silná střela, různá dočasná posílení a podobně. Dovedností je celkem 64 a odemykají se průběžně hraním.

Vtip je v tom, že před každou misí si aktivujete pouze čtyři (a to až na pokročilých úrovních) plus jednu náhodnou bonusovou. Právě mixováním různých dovedností získává hra potřebnou hloubku. Styl boje se tak později odvíjí od vašich preferencí a otevírá se prostor pro experimentování, což je zábavné.

Jedinou zřetelnou vadou na kráse je fakt, že Echo Prime se prodává za 4,49 eur, tedy zhruba 115 korun, a zároveň obsahuje mikrotransakce. Hra je v některých momentech celkem obtížná, přesto nemohu konstatovat, že by zvolená obtížnost vháněla hráče do rukou drobných plateb. Principiálně je však u hry, která je na poměry mobilních titulů drahá, přítomnost mikrotransakcí otravná. Byť působí jako zkratka k cíli, bez skrupulí řečeno - jako podvod.

Hra zatím vyšla pouze na iOS.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 75 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Najdete na iDNES.cz