Originalitu v Paper Monsters nehledejte, zábavu a super zpracování ano

aktualizováno 
Skvěle vypadající hra Paper Monsters potěší všechny milovníky skákaček. Není přehlídkou neokoukaných prvků, ale přesto vtáhne a nepustí.
80

Paper Monsters

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Grafické zpracování
  • Obvykle příjemná hratelnost
  • Pár frustrujících lokací
  • Více misí by bylo fajn

Velké novinky nečekejte, titul je rozdělen do několika málo světů, kdy každý obsahuje čtyři úrovně.

Paper Monsters

Paper Monsters

Vy ovládáte hrdinu v podobě bytosti sestavené z kartonových krabic. Cílem je zdolat dvourozměrné mise (objekty jsou trojrozměrné), ve kterých na vás čekají různé nepřátelské bytosti. Těch se zbavíte, pokud jim skočíte na hlavu.

Narazíte ovšem i na pasti, jako jsou propadající se plošinky, ohnivé koule či tekutý písek a nechybí ani strážci úrovní.

Mise jsou obvykle navrženy dobře, i když obtížnost není úplně vyvážená. Některé úrovně se dají bez problémů zdolat za pár vteřin, jiné obsahují lokace, které budete muset mnohokrát opakovat. Někdy je to malinko frustrující, ale s trochou snahy se dá eventuálně vše zvládnout, chce to jen být hodně pozorný a mít šikovné prsty.

Jako oživení tvůrci nabízejí sekce, ve kterých se projedete na sáňkách, proměníte se v létající krabici nebo usednete do ponorky, což je docela zábavné.

Fotogalerie

Ať už ovládáte cokoliv, vystačíte si s palci. Levým ovlivňujete pohyb, pravým skáčete (případně střílíte torpéda, pokud jste v ponorce). Ovládání je jednoduché, i když by mohlo být o něco citlivější, chvíli se budete potýkat s tím, abyste skočili tam, kam potřebujete.

Během hraní narazíte na stříbrné a zlaté knoflíky, které slouží k nákupu různých doplňků (neovlivňují schopnosti vašeho hrdiny, ale pouze jeho vzhled), a bonusové předměty v podobě kancelářských sponek.

Projekt se chlubí velice pěkným vizuálním zpracováním, jednotlivé světy jsou dostatečně odlišné a obrazově lákavé. Stejně líbiví jsou i protivníci.

Hra obsahuje poměrně krátkou hlavní kampaň a několik dalších módů, které ovšem také nejsou zrovna dlouhé, takže se dá dokončit docela rychle.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz