Originalitu v Paper Monsters nehledejte, zábavu a super zpracování ano

aktualizováno 
Skvěle vypadající hra Paper Monsters potěší všechny milovníky skákaček. Není přehlídkou neokoukaných prvků, ale přesto vtáhne a nepustí.
80

Paper Monsters

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

  • Grafické zpracování
  • Obvykle příjemná hratelnost
  • Pár frustrujících lokací
  • Více misí by bylo fajn

Velké novinky nečekejte, titul je rozdělen do několika málo světů, kdy každý obsahuje čtyři úrovně.

Paper Monsters

Paper Monsters

Vy ovládáte hrdinu v podobě bytosti sestavené z kartonových krabic. Cílem je zdolat dvourozměrné mise (objekty jsou trojrozměrné), ve kterých na vás čekají různé nepřátelské bytosti. Těch se zbavíte, pokud jim skočíte na hlavu.

Narazíte ovšem i na pasti, jako jsou propadající se plošinky, ohnivé koule či tekutý písek a nechybí ani strážci úrovní.

Mise jsou obvykle navrženy dobře, i když obtížnost není úplně vyvážená. Některé úrovně se dají bez problémů zdolat za pár vteřin, jiné obsahují lokace, které budete muset mnohokrát opakovat. Někdy je to malinko frustrující, ale s trochou snahy se dá eventuálně vše zvládnout, chce to jen být hodně pozorný a mít šikovné prsty.

Jako oživení tvůrci nabízejí sekce, ve kterých se projedete na sáňkách, proměníte se v létající krabici nebo usednete do ponorky, což je docela zábavné.

Fotogalerie

Ať už ovládáte cokoliv, vystačíte si s palci. Levým ovlivňujete pohyb, pravým skáčete (případně střílíte torpéda, pokud jste v ponorce). Ovládání je jednoduché, i když by mohlo být o něco citlivější, chvíli se budete potýkat s tím, abyste skočili tam, kam potřebujete.

Během hraní narazíte na stříbrné a zlaté knoflíky, které slouží k nákupu různých doplňků (neovlivňují schopnosti vašeho hrdiny, ale pouze jeho vzhled), a bonusové předměty v podobě kancelářských sponek.

Projekt se chlubí velice pěkným vizuálním zpracováním, jednotlivé světy jsou dostatečně odlišné a obrazově lákavé. Stejně líbiví jsou i protivníci.

Hra obsahuje poměrně krátkou hlavní kampaň a několik dalších módů, které ovšem také nejsou zrovna dlouhé, takže se dá dokončit docela rychle.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz