Pokračování povedené skákačky Manuganu přináší novinky. Ne moc dobré

aktualizováno 
Hra Manuganu mě mile překvapila. Šlo o náročný, ale zábavný projekt, který byl ovšem na můj vkus krátký. Pokračování přichází s několika změnami, které bych však oželel.
70

Manuganu 2

Platforma: Android, iOS

  • Příjemně náročné
  • Graficky a hudebně zvládnuté
  • Design většiny úrovní
  • Létání a plavání není moc zábavné
  • Ovládání někdy reaguje pomalu

Manuganu 2 sází na stejné herní mechanismy jako předchůdce. Ujmete se malého indiána, který se automaticky rozběhne napříč 2.5D úrovněmi a vy musíte s pomocí několika málo ovládacích prvků dorazit bez úhony do cíle.

Za co se platí

Zdarma

Pokud mermomocí chcete utrácet, je tu možnost investovat do odstranění reklam za cca 20 korun. Ovšem za celou dobu testování hry vyskočilo reklamní okno dvakrát, takže se bez toho klidně obejdete.

Obtížnost se opět drží vysoko. Mise jsou navrženy tak, že musíte být velmi ostražití. Není tu větší prostor pro chyby. Pokud „zaspíte“ a například stisknete tlačítko pro skok pozdě, pak budete muset začít od začátku úrovně. I když někdy máte štěstí a narazíte na totem, u kterého se hra uloží.

Manuganu 2

Manuganu 2

Bez ohledu na roztomilé grafické zpracování titul rozhodně není určen pro děti. S některými lokacemi bude mít problém i dospělý člověk. Buďte připraveni na to, že si určité mise zopakujete klidně pětkrát nebo šestkrát.

Je to způsobeno i tím, že je Manuganu 2 hodně svižný, takže jedna překážka střídá druhou. Objevují se bodce, z nebe se snášejí obří pavouci nebo ohnivé koule, bortí se plošinky. Musíte být neustále ve střehu a chytit ten správný rytmus, jinak budete mít malou šanci na úspěch.

Fotogalerie

Je příjemné, že Manuganu 2 otestuje vaše reflexy, ale některá místa jsou náročná až moc. Novinkou jsou úseky, ve kterých se proletíte nebo si zaplavete, ale bez těch bych se klidně obešel. Jsou často až frustrující, a to i kvůli tomu, že ovládání ne vždy reaguje tak rychle, jak by bylo záhodno. A jelikož rozhoduje i zlomek sekundy, je to docela problém. Ale pokud pominu zmíněné lokace, tak obecně je design úrovní povedený.

U předchůdce jsem si stěžoval, že není zrovna dlouhý a Manuganu 2 na tom není o moc lépe. Obsahuje čtyři tematicky odlišné světy po deseti úrovních. S trochou šikovnosti se dají zvládnout za nějaké dvě hodiny, možná i méně.

Nenajdete tu žádné bonusové levely. V misích sice sbíráte dva druhy platidel, ale zatímco v prvním dílu za ně bylo možné zpřístupnit dodatečné úrovně, tady jste za ně odměněni jen obrázky a hudbou. To není moc motivující.

Manuganu 2 je stále kvalitně odvedenou prací, ale nové prvky ho neposouvají kupředu. Spíše naopak.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz