Akční hra na hrdiny Soul Guardians chytí a jen tak nepustí

aktualizováno 
Pokud hledáte hru pro svůj mobil nebo tablet, od které se nebudete moci odtrhnout, tak tu pro vás něco máme.
90

Soul Guardians: Age of Midgard

Platforma: Android

  • Systém používání karet
  • Bez problémů hratelné zdarma
  • Anime styl
  • Větší množství reklam po spuštění
  • Časově omezené úrovně umí být frustrující

Stáhnout z Google play

Soul Guardians: Age of Midgard | foto: Bonusweb.cz

Soul Guardians: Age of Midgard je chytlavou směsicí akční hry na hrdiny a karetní hry. Samozřejmě tím není míněno Prší a jemu podobné. V Soul Guardians získáváte různé karty, které mají specifické vlastnosti. Ty pak přidělujete svému hrdinovi, a tím vylepšujete jeho schopnosti.

Karty mají obrovskou roli, protože výrazně ovlivní talenty ústřední postavy, ale také se za ně dají získat zlaťáky a navíc je dovoleno je slučovat, vylepšovat a nechat je vyvíjet, aby byly ještě mocnější.

Soul Guardians: Age of Midgard

Soul Guardians: Age of Midgard

Přestože hrdina zvyšuje svou úroveň i zabíjením nepřátel, tak hlavní cestou je právě vylepšování karet. Operování s nimi nahrazuje klasický systém vývoje postavy, kdy se investují zkušenostní body do různých vlastností bojovníka.

Karty jsou přenositelné. Na výběr máte z několika typů postav (bojovník, čarodějka, lučištnice, samuraj, mnich a několik dalších) a pokud se v průběhu hraní rozhodnete vyměnit hlavního hrdinu, není problém, karty se automaticky přesunou k aktuálně používanému válečníkovi.

Za co se platí

free 2 play

Soul Guardians jsou zdarma a přestože investování pár korun vám situaci ulehčí, není to nezbytné. Ani bez mikroplateb není hra přehnaně zdlouhavá a skoro nehratelná. Tak si představujeme ideální platební model. Bez skutečných peněz se sice nedostanete k některým bonusovým artefaktům a postavám, ale samotná hratelnost tím výrazně ovlivněna není a základní předměty získáte i bez kreditní karty.

Soul Guardians obsahují několik různých dungeonů rozdělených do mnoha misí. Ty jsou dvojrozměrné a vaším cílem je obvykle probojovat se hordami hodně podivných nepřátel až ke strážci úrovně.

Fotogalerie

Aby to nebylo úplně jednotvárné, mají některé mise unikátní podmínky, jako je zabití bosse ve stanoveném limitu nebo nutnost sesbírat určité předměty. Narazíte i na různé pasti a skákací sekvence. Ale ani ty nepředstavují problém, protože ovládání reaguje dobře.

Nejvíce času asi strávíte prohrabáváním se kartami a bojem, ale jsou tu i jiné činnosti. Ve hře například najdete automat, na kterém můžete vyhrát zajímavé ceny.

Titul vyžaduje být neustále on-line a ne bezdůvodně. Kromě toho, že docela často stahuje dodatečné soubory, je tu aréna, ve které poměřujete síly s jiným živými hráči. Je dovoleno s nimi i spolupracovat a někdy dostáváte pozvánky do guild. To s sebou nese určité výhody, třeba možnost vstoupit do speciálního dungeonu.

Z názvu vyplývá, že je projekt inspirovaný severskou mytologií, ale jen volně. Vizuální zpracování sází na pestrobarevný anime styl, který je obrazově hodně poutavý.

Musíme se přiznat, že už jsme dlouho neměli v rukou hru, která by nás tak chytila a hráli ho až do vybití tabletu. Je komplexní, ale svižná. Karetní systém je zábavný, stejně tak souboje a třešničkou na dortu je působivá grafika. Nezbývá než zatleskat, toto se povedlo.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

90 %

Čtenáři

41 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na iDNES.cz