Vizuálně poutavá hra Dark Lands v sobě kombinuje několik žánrů

aktualizováno 
Zajímavé obrazové pojetí, dostatek akce i lehký nádech hry na hrdiny dělají z Dark Lands od studia Bulkypix titul, který se v konkurenci neztratí.
70

Dark Lands

Platforma: Android, iOS

  • Důraz na akci
  • Vizuály a hudba
  • Hra je česky
  • Někdy frustrující
  • Občas zazlobí ovládání

Dark Lands je sice dalším „nekonečným běžeckým“ titulem, ale chce překročit hranice žánru. Zdolání co nejdelší vzdálenosti není jediným úkolem.  

Jádrem hry je samozřejmě běhání. Ale už to, že vás náraz do překážky nebo nepřítele hned nezabije, je docela nezvyklé. Každý podobný incident vám ubere jen část z ukazatele zdraví, takže si můžete dovolit chybovat několikrát. Přesto je hra dost obtížná.  

Důležitá je i akce. Objevují se nepřátelé, před kterými se vaše postava zastaví. V tu chvíli buďto útočíte nebo se bráníte. Většinou poznáte (díky vykřičníku nad jeho hlavou), kdy protivník udeří, ale i tak je nutné být obezřetný.

Dark Lands

Dark Lands

Monstra nezmasakrujete raz dva a strážce úrovně už vůbec ne. Bez šikovnosti a trpělivosti nemáte větší šanci na úspěch. Jen je škoda, že někteří nepřátelé jen tak vyčkávají, dokud první krok neprovedete vy.

Za co se platí

Hra je ke stažení zdarma. Za peníze lze koupit krystaly, které usnadní postup hrou. Nejsou ovšem nutné pro hraní.

Za plnění postranních úkolů a likvidováni netvorů jste odměňování herní měnou v podobě krystalů. Ty jsou využitelné nejen pro případné oživení vašeho hrdiny, ale především za ně nakupujete nové součásti brnění a mocnější zbraně.

A různé vybavení hraní opravdu výrazně ovlivní, takže se vyplatí do něj investovat. Krystaly se dají získat docela rychle, takže mikroplatby nejsou nutné, i když jsou dostupné.

Obvykle povedený je design úrovní. Mise jsou náročné, ale dají se zvládnout. I když není úplně výjimečné, že je obtížnost přehnaná a na dveře klepe stará známá frustrace.

Fotogalerie

K té někdy přispívá i to, že ovládání někdy nereaguje tak rychle, jak by bylo vhodné. Není to častý případ, ale někdy se to stane.  

Jak ukazují obrázky v galerii, titul volí jednoduchou, ale působivou grafiku. Většina předmětů, váš hrdina i protivníci jsou černobílí, jen krev je barevná. Je to rozhodně efektní. Zážitku napomáhá i jemně mystická hudba.

Ve výsledku jsou Dark Lands zábavnou směsicí několika žánrů, která je někdy přehnaně náročná, ale i tak bychom ji doporučili.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 250 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz