V Kiwi Dash vás čeká běhání, skákání a vzteklé kočky

aktualizováno 
Hlavní hrdina je pták kivi, který se snaží se doběhnout co nejdále. Oproti konkurenci autoři vsadili na příjemné 2D zpracování.
65

Kiwi Dash

Platforma: Android, iOS

  • Příjemná hratelnost
  • Pěkná grafika
  • Drahé předměty
  • Prostředí brzy omrzí

Kiwi Dash připomíná staré dobré hopsačky z osmdesátých a devadesátých let minulého století, takže tu najdete hromadu plošinek. Pták kivi naštěstí umí docela slušně skákat a také létat na krátké vzdálenosti, pokud hrozí, že spadnete do neznáma.

Létání vyžaduje takzvanou staminu, která se doplňuje lektvary. Kromě nich tu najdete i hromadu jiných předmětů, ale obvykle jde o klasické kousky jako štít nebo magnet přitahující herní měnu, kterou je ovoce kiwi. Dalším platidlem jsou diamanty, které jsou odměnou za postranní úkoly, jejichž náplň není zrovna neotřelá (zdolej určitou vzdálenost, seber daný počet kiwi atd.).

Fotogalerie

A stejně tak neoriginální je, že bonusové předměty ulehčující hraní jsou docela drahé, což je (ne)nápadný způsob, jak vás tlačit do jejich nákupu za skutečné peníze.

Nicméně pokud vysloveně netrváte na tom, abyste se mohli chlubit před světem, jakou vzdálenost jste v Kiwi Dash zdolali, obejdete se bez nich.

Přestože budete hlavně hopsat, dojde i na mírné prvky akce, kdy se před vámi objevují kočky. Ty buď přeskočíte, nebo do nich můžete vrazit. Dále se musíte vyhýbat výbušným sudům a raketám. Někdy je to náročné, hra vcelku slušně otestuje rychlost vašich reakcí.

Graficky se hra povedla, ale docela fajn by bylo, kdyby se prostředí měnilo. Neustále totiž pobíháte v jednom typu krajiny. Hudba je jednoduchá, možná až příliš výrazná.

Ovládání je přístupné, vystačíte si se dvěma ikonami pro skok a útok. Nedomyšlená jsou ovšem vyskakující informační okna, která zakrývají spodní část displeje a mohou být příčinou pádu do neznáma.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

65 %

Čtenáři

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Otestuje své logické myšlení. A zaplatit můžete, jen pokud chcete

Mekorama

Mekorama je možná trochu nepřehledná, ale jinak hodně povedená hra, která vyzkouší funkčnost vašich mozkových závitů.

Prodej dřevostavby - Nové Jirny
Prodej dřevostavby - Nové Jirny

Pod Lesem IV, Jirny - Nové Jirny, okres Praha-východ
4 500 000 Kč

Najdete na iDNES.cz