Akční hra na motivy filmu Hercules je zbytečně frustrující

aktualizováno 
Obsahově docela bohatý přídavek k filmové předloze si plete výzvu s otravností. Vysoká náročnost není od věci, ale jen pokud záleží na šikovnosti a reflexech, ne na náhodě.
45

Hercules: The Official Game

Platforma: Android, iOS

  • Slušná grafika
  • Dostatek misí, předmětů i hrdinů
  • Časté stahování dodatečných souborů
  • Bitky jsou spíše o náhodě, ne o šikovnosti
  • Otravná reklamní okna

Hercules: The Official Game | foto: Bonusweb.cz

Film Hercules dopadl podle recenzí docela dobře a videoherní doplněk měl také potenciál. Vinou několika chyb však zůstal silně nevyužitý.

Hercules: The Official Game

Hercules: The Official Game

Hercules je akční hrou, respektive bojovkou. Mise jsou koncipovány jako souboje, kdy se soupeři ocitnou v malé aréně a řežou se hlava nehlava. Nejdříve máte k dispozici jen ústřední postavu Herkula, ale časem se vám zpřístupní i další hrdinové z filmu.

Herní mechanismy jsou jasné. Rivalové mají několik typů úderů a každý je možné blokovat tažením prstu po obrazovce určitým směrem. Nejprve je na vás umělá inteligence hodná a nabízí vám nápovědu v podobě šipek, ale po chvíli už je to jen na vás.

Za co se platí

free 2 play

Ve hře najdete dva typy měny: stříbrňáky a prémiové zlaťáky. Stříbrné mince se dají získat docela rychle, zlaťáky o poznání pomaleji, ale ve srovnání s mnoha jinými projekty to není tak hrozné. Za oba typy platidel nakupujete a vylepšujete vybavení. Obvykle si můžete vybrat, zda chcete investovat stříbrné, nebo zlaté mince, ale některé kousky jsou dostupné pouze za zlaťáky. Stejně tak energii, která je nutná pro vstup do úrovní, je možné doplnit pouze za zlaťáky (nebo počkat na její dobití).

Ovšem energie se vybíjí docela pomalu, takže to není vysloveně nutné, pokud nechcete hrát tři hodiny vkuse. Jak stříbrné mince, tak zlaté se dají nakoupit. Nejlevnější balíček 100 zlaťáků nebo 5 000 stříbrňáků stojí 4,99 dolaru (zhruba 105 korun), nejdražší balíček 3 200 zlaťáků nebo 160 000 stříbrňáků je za 99,99 dolaru (2 100 korun). Například dobití energie přijde na 10 zlaťáků a ceny vybavení se liší. Narazíte na předměty za pár tisíc stříbrných nebo pár desítek zlatých, ale také na mnohem dražší.

Problémem je, že pohyby protivníků jsou si velmi podobné a často není vůbec snadné odhadnout, odkud přijde útok. Nezáleží tak jen na vaší všímavosti a šikovnosti, ale dost i na náhodě. K dispozici máte klasický blok, který odrazí většinu úderů, ale k tomu je potřeba energie, která se rychle spotřebovává.

Fotogalerie

A nejen díky tomu bitky brzy omrzí. Jejich koncept je docela nudný. Protivník dvakrát až třikrát zaútočí, a pokud údery odrazíte, máte chvilku času na zasazení pár ran. Jediným zpestřením je speciální kombinace útoků, ke které také potřebujete unikátní energii.

Mise jsou rozděleny do různých typů, například příběhové, unikátní pro hrdiny atd. Ale neradujte se, ve všech děláte to samé. Jediným rozdílem je kromě různé náročnosti protivníků odměna.

Platidly jsou stříbrné mince a prémiové zlaťáky. Stříbrňáků je docela dost, se zlaťáky je to už trošku horší. Ale ve srovnání s množstvím jiných her se i prémiové měny dá získat poměrně slušné množství za relativně krátkou dobu.

Omezující je, že přestože se dá hra spustit bez připojení k internetu, stejně je to časem nutné, protože Hercules dodatečně stahuje spoustu souborů (nové předměty, mise atd.).

Také se připravte na to, že je potřeba docela výkonný přístroj. Vizuálně jde o líbivou podívanou a to si žádá slušný hardware. Například na Nexusu 7 první generace se hra dost cukala.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 65 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

RECENZE: Super Mario Run je první oficiální hra s Mariem pro chytré telefony

Super Mario Run

Hra s legendárním instalatérem Mariem je poprvé oficiálně dostupná na mobilní telefony a tablety. I přes původní obavy...

Najdete na iDNES.cz