Akční hra podle filmu 300: Vzestup říše je krvavá, krátká, ale zdarma

aktualizováno 
Titul 300: Seize Your Glory je sice zdarma, obejdete se v něm bez mikroplateb, jeho dohrání nicméně zabere doslova několik minut.
45

300: Seize Your Glory

Platforma: Android, iOS

  • Vizuály
  • Jednoduchá, ale stylová akce
  • Velmi krátké
  • Nemožnost vylepšovat hrdinu

300: Seize Your Glory | foto: Bonusweb.cz

Vydání filmu 300: Vzestup říše doprovází i herní doplněk pro mobilní zařízení. Ujmete se řeckého generála Themistoklea, který čelí nepřátelským silám v čele s bezcitnou Artemisií.

Je to čistokrevná akce, v níž likvidujete různé druhy nepřátel. Jsou tu dvě varianty bojovníků útočících zblízka, lučištníci a poté plavci s výbušninou na zádech.

Themistokles se ovládá velmi snadno. Tažením prstem v levém dolním rohu ovládáte pohyb, vpravo najdete ikonu pro útok a blok. Každá má dvě funkce. Jestliže máte dostatek speciální energie, kterou získáváte za zabíjení rivalů, lze aktivovat speciální úder (ihned odpraví jednoho nepřítele). Ve chvíli, kdy dvakrát ťuknete na blok, provede váš hrdina útok rozrážející obranu protivníka.

Fotogalerie

Hra je poměrně rychlá, takže na nějaké promyšlenější útoky tu není čas. Blok jsme využívali minimálně, většinou jsme jen ťukali na ikonu pro útok a tím to haslo.

Alespoň, že údery Themistoklea jsou vizuálně lákavé a doprovázené množstvím krve, což titulu přidává na vizuální lákavosti.

300: Seize Your Glory nevypadá špatně (i když na modelech postav by se dalo ještě zapracovat), ovšem vybírá si to daň v podobě občasného trhání nejen na slabších přístrojích. Není to ale nic hrozivého.

Příjemné je, že hra nevyžaduje žádné investice, je zdarma a nelze zakupovat žádné bonusové předměty. Naopak nepotěší to, že za svou aktivitu jste sice bodováni, ale získané body nelze k ničemu využít.

Titul obsahuje pouze čtyři bitvy, které dokončíte za několik minut, žádné další zatím nejsou k dispozici. A dostatečnou útěchou není ani to, že jsou připravena dvě zpestření v podobě sekvence, kde střílíte z luku, a souboje s Artemisií.

Po dokončení jsme si nebyli jistí, zda neexistuje ještě placená verze, která nabídne více obsahu, protože čtyři úrovně jsou opravdu velmi málo, ale ne, je to skutečně plnohodnotný titul. Jenže tak nepůsobí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

45 %

Čtenáři

66 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 56 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Naskočte si na motorku, je to zadarmo

Traffic Rider

Nejdříve zklamání pro ty, kteří čekají klasické závody. V tomto případě nejsou vašimi soupeři jiní jezdci na motorkách,...

Najdete na iDNES.cz