Thor: Champions of Asgard je plný bytostí ze severské mytologie a reklam

  12:40aktualizováno  12:40
Svižná akční hra Thor: Champions of Asgard inspirovaná severskou mytologií je zábavná, ale bez mikrotransakcí obtížná a zdlouhavá.
60

Thor: Champions of Asgard

Platforma: Android, iOS

  • Lákavé prostředí a hrdinové
  • Dynamická hratelnost
  • Hromada reklam
  • Bez mikrotransakcí zdlouhavé a obtížné

Thor: Champions of Asgard | foto: Bonusweb.cz

Thor je v módě a není divu, že se objevuje v hromadě her. Thor: Champions of Asgard nenabízí jen jeho, na výběr máte ze tří hrdinů. Thor je nejlepší pro boj zblízka, Brunhildu valkýra a Freya ovládá magii.

Thor: Champions of Asgard

Thor: Champions of Asgard

Rozdíly mezi nimi jsou docela výrazné. Thor je nejlepší volbou pro začátečníky, protože je silný a s nepřáteli si poradí i bez speciálních úderů, zatímco Freya je v počátečních fázích hry poměrně slabá. Teprve později jsou její magické útoky extrémně účinné.

Titul je takzvanou "věžovkou". Cílem tedy je ochránit váš magický portál a porazit všechny protivníky, případně zlikvidovat jejich portál. K tomu vám slouží váš hrdina a několik typů spolubojovníků, které vyvoláváte za manu.

Důležitý je tak generátor samovolně vytvářející manu. Trocha jí vypadává z poražených nepřátel a lze ji doplnit i pomocí lektvarů, které získáte během hraní, nebo je zakoupíte.

Fotogalerie

Pořídit lze hromadu věcí, od vylepšení pro hrdinu i vojáky až po různé obranné budovy a další pomocné předměty. K placení slouží zlaté mince a zelené krystaly. Zatímco zlaťáků se dá získat za krátkou dobu docela dost, u krystalů je situace jiná. Čas od času jich pár dostanete, ale je jich opravdu málo.

Některé důležité předměty pořídíte pouze za krystaly. Hrát se dá i bez nich, ale tím pádem velmi výrazně stoupne obtížnost. Většina misí se navíc nedá opakovat, a tím pádem ani ty, ve kterých jsou odměnou krystaly. Pokud si chcete situaci ulehčit, nezbývá než zaplatit reálnými penězi, k čemuž vás navádějí i neustálé reklamy.

Intenzita vnucování nákupu krystalů je docela vysoká a časem velmi otravná. A je to škoda, protože ačkoliv hra nepatří k naprostému vrcholu žánru, tak je dynamická, zasazená do lákavého prostředí, vizuálně zvládnutá a občas i vtipná. Pokud zaplatíte pár desítek korun, užijete si velmi slušnou zábavu. Jestliže ne, dá se také pobavit, ale hra se stává mnohem zdlouhavější a obtížnější.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

60 %

Čtenáři

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz