Mobilní Godzilla: rozmanitá herní náplň v nedotaženém provedení

aktualizováno 
Několik pozitiv, kterými herní Godzilla disponuje, zadupává do země především nedoladěné ovládání. To dělá z hraní frustrující zážitek.
30

Godzilla: Strike Zone

Platforma: Android, iOS

  • Slušná atmosféra
  • Hudba
  • Nedoladěné ovládání
  • Velmi krátké

Godzilla: Strike Zone | foto: Bonusweb.cz

Filmová předloha ke hře Godzilla: Strike Zone se setkává většinou s kladným přijetím. Herní doplněk si ovšem chválu nezaslouží.

Zaprvé obsahuje pouhé tři úrovně. Sice se snaží nabízet variabilní náplň, takže v jedné budete skákat s padákem a v další hopsat po rozpadajících se budovách nebo utíkat před Godzillou, ale více misí by určitě nebylo od věci.

Godzilla: Strike Zone
Godzilla: Strike Zone

Godzilla: Strike Zone

I když nejdříve by to chtělo pořádně vypilovat ovládání. Většina úkolů je založena na přesnosti. Musíte se vyhýbat spolubojovníkům, balancovat nad propastí nebo uskakovat před padajícími automobily. To není jednoduché, protože ovládání vám spíše hází klacky pod nohy.

Připravte se, že budete určité pasáže opakovat několikrát. Ono vám náladu nezvedne, když se vám za zády řítí celé město, vy musíte utéct do bezpečí, jenže to jde hodně těžko, protože i zahnout za roh je problém. A to vše kvůli špatnému ovládání.

Fotogalerie

Zklamalo nás také, že hra mate tělem. Někdy začnete misi se zbraní v ruce a získáte dojem, že je pro vás přichystána nějaká lahodná akční pasáž. Omyl. Kulomet však máte výhradě proto, abyste na několika málo místech střelili do nějakého nehybného objektu, a uvolnili si tak cestu dál.

Malou pochvalu si zaslouží interaktivita úrovní. Jejich design sice není obvykle nijak oslňující, ale momenty, kdy se kolem vás bortí budovy a padají vozidla, mají určité kouzlo.

Největším kladem je atmosféra. Díky kvalitní hudbě a tomu, že se Godzilla často jen mihne v dáli, aniž by se předvedla v plné kráse, se dostaví slušné napětí.  Vizuální zpracování není špatné, i když textury okolí by mohly být o něco detailnější.

Za Godzilla: Strike Zone stojí stejně jako za nedávno recenzovanou hrou 300: Seize Your Glory vývojářské studio Warner Bros. International Enterprises. Jenže zatímco herní verze filmu 300 byla sice krátká, ale zábavná jednohubka, Godzilla ke krátkosti přidává pouze nezáživnou náplň a špatné ovládání.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

30 %

Čtenáři

13 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 170 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Ještě, že je mobilní Batman v Superman zdarma. Je to nehratelný odpad

Batman v Superman Who Will Win

Jedním z největších videoherních klišé jsou hry inspirované filmem nebo seriálem, které sázejí jen na známou značku,...

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz