Pojďte se proběhnout s Batmanem, Flashem nebo Catwoman

  22:19aktualizováno  22:19
Další z „běžeckých“ titulů chce zaujmout především veleznámými hrdiny od komiksové společnosti DC.
70

Batman & The Flash: Hero Run

Platforma: Android, iOS

  • Známé postavy z komiksů
  • Důraz na akční složku
  • Nedotažené ovládání
  • Nové postavy nejsou zrovna laciné

Batman & The Flash: Hero Run | foto: Bonusweb.cz

Žánr takzvaných „endless runnerů“ si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek zástupců. A je tu další. Tentokrát se jmenuje Batman & The Flash: Hero Run a jak je z názvu patrné, ujmete se Batmana nebo superrychlíka Flashe. Kromě nich je ale připraveno několik dalších postav jako například Catwoman.

Ale noví běžci nejsou laciní, obvykle stojí velké množství krystalů. Ty jsou jednou ze dvou měn ve hře. První z nich jsou mince, které sbíráte v úrovních a druhou zmíněné krystaly, ke kterým se dostanete hlavně, pokud investujete reálné peníze. Nezbytné to není, ale spousta zajímavého bonusového obsahu je dostupná za krystaly.

Fotogalerie

Základní herní mechanismy se od konkurence neliší, prostě a jednoduše se po vás chce, abyste zdolali, co největší vzdálenost. Ale tvůrci chtěli své dítko trošku odlišit od rivalů, takže přidali akční složku.

Často se před vámi, kromě překážek, objeví i nepřátelé. Máte dvě možnosti, jak se jich zbavit. Buďto do nich narazit nebo využít speciální schopnosti. Batman hází své klasické batarangy (kovové netopýry) a Flash vysílá malé tornádo.

Munice nemáte nekonečné množství, ale dá se doplnit za pár mincí nebo sebrat v úrovních a navíc, jestliže zlikvidujete nepřátele s pomocí svých speciálních talentů, získáte další zkušenosti.

Postavy se vyvíjejí a jejich schopnosti ovlivňujete i skrze několik speciálních karet, které jim přidělujete. Některé získáte během hraní, jiné stojí zlaťáky nebo krystaly.

Hra obsahuje několik vzhledově odlišných misí, například Gotham nebo džungli a čas od času na vás vybafne také strážce úrovně, na kterého platí speciální taktika.

Obrazově na tom není projekt špatně, i když prostředí a objekty by mohly být o něco detailnější. Ale stále jde o slušný standard. Kritika ale směřuje k ovládání. Mnohokrát se nám stalo, že místo toho, aby hlavní hrdina uhnul doleva či doprava, tak vystřelil. Hra má problém s rozlišením táhnutí prstu (slouží k úskoku) a ťuknutí na obrazovku (pokyn ke střelbě).

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Swordbreaker je klasická adventura okořeněná o pořádnou dávku brutality

Swordbreaker The Game

Pamatujete na textové adventury, ve kterých stačila jedna špatná volba a hra skončila? Swordbreaker vám je připomene.

Najdete na iDNES.cz