Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. února 2023 Milada

Nejočekávanější akční hry roku 2015 - 2.část

Rok 2015 bude na akční hry obzvláště bohatý. Na některé tituly se čeká již řadu let, jiné byly oznámeny relativně nedávno. Které z nich však letošní termín skutečně stihnou?
akce 2015

akce 2015 | foto: Jakub Žežule

V první části našeho speciálu jsme se zaměřili na akční hry, které již mají stanovené datum vydání. V tomto dílu bude řeč o těch ostatních. Bohužel je třeba říci, že některé z nich téměř jistě letos nevyjdou.

Assassin’s Creed: Victory
Assassin’s Creed: Victory
Assassin’s Creed: Victory

Assassin’s Creed: Victory

Assassin’s Creed: Victory (Playstation 4, Xbox One, PC)

Ubisoft byl nucen kvůli úniku informací letošní Assassin’s Creed ohlásit s předstihem. Hra se bude tentokrát odehrávat v prostředí viktoriánského Londýna (období 1837-1901). Z úniku lze soudit, že tvůrci budou dále rozvíjet možnost přestrojování hlavního hrdiny. Ten má nyní disponovat i jakýmsi vystřelovacím hákem, jenž by měl obohatit navigaci prostředím. Hra bude využívat stejný engine jako předchozí díl a snad se z jeho chyb dokáže poučit. Doplňme také, že letos vychází minimálně na PC i Assassin’s Creed: Rogue, který si již můžete zahrát na Playstation 3 a Xboxu 360.

Battleborn
Battleborn
Battleborn

Battleborn

Battleborn (Playstation 4, Xbox One, PC)

Studio Gearbox stojící za akčním hitem Borderlands zkouší štěstí s novým, ambiciózním titulem Battleborn. Ten nabídne jak příběhovou kampaň až pro pět hráčů, tak i týmovou řežbu silně ovlivněnou stylem MOBA (multiplayer on-line battle arena) her jako League of Legends nebo DotA. V tomto módu se schopnosti a úroveň vaší postavy po každé hře resetují. Bojů se přitom účastní i počítačem řízení protivníci. Hra zaujme také rozdílnými třídami postav, animovanou grafikou a humorem.

Borderlands: The Handsome Collection

Borderlands: Handsome Collection

Borderlands: The Handsome Collection (Playstation 4, Xbox One)

Ano, jde sice jen o další remasterovanou hru, ale bude stát opravdu za to. Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel totiž v této kolekci zahrnou všechny přídavky. Hrát budete kromě toho moci až se třemi kamarády na jedné obrazovce, což je něco, na co jsme u dnešních her téměř zapomněli. Kolekce má také na rozdíl od ostatních her na tomto seznamu stanovené datum vydání – těšit se z ní budete moci už 24. března. Bude zajímavé sledovat, co vydání takovéto hutné kolekce udělá s popularitou konkurenční Destiny.

The Division
The Division
The Division

The Division

The Division (Playstation 4, Xbox One, PC)

Vyjde letos The Division? Oficiální zpráva říká, že ano, ale příliš na to nesázejte. O hře je toho stále známo poměrně málo. Otevřený herní svět představuje epidemií zdecimované město New York, v němž společně s ostatními hráči plníte úkoly, hledáte zásoby, bojujete s nepřáteli a zlepšujete si svou postavu. Počítat se bude pravděpodobně každý zásah, spíše než na boj ve stylu Gears of War se tak připravte na opatrnější postup, taktiku a koordinaci s týmem. Hra má běžet na zcela novém enginu Snowdrop.

Akce Hellraid mění engine. Vývojáři odhalili nový vzhled.
Hellraid
Hellraid

Hellraid

Hellraid (Playstation 4, Xbox One, PC)

Černý kůň letošních akčních her pochází od polského studia Techland. Tato hra z pohledu vlastních očí vás nechá bojovat nikoliv proti vojákům či zombíkům, ale proti bytostem z temného fantasy světa. Zahrajete si sami nebo v kooperaci až čtyř lidí a kromě středověkých zbraní se můžete těšit i na kouzla. Vylepšovat si budete moci jak vybranou třídu vaší postavy, tak i zbraně. Původně mělo jít pouze o mód do úspěšné hry Dead Island, snad se to na hře příliš nepodepíše.

Halo 5: Guardians
Halo 5: Guardians

Halo 5: The Guardians

Halo 5: The Guardians (Xbox One)

O kampani Halo 5 se toho zatím příliš mnoho neví, na její letošní vydání si však klidně vsaďte. Ve hře budete ovládat kromě legendárního Master Chiefa také agenta Locka, jenž má za úkol hlavního hrdinu vypátrat a zabít. Zda bude v příběhu hry hrát nějakou roli Cortana, zůstává tajemstvím. Po úspěšném čtvrtém dílu se vývoje opět zhostilo studio 343 Games a hra má nyní běžet v 60 snímcích za sekundu.

Homefront: The Revolution
Homefront: The Revolution
Homefront: The Revolution

Homefront: The Revolution

Homefront: The Revolution (Playstation 4, Xbox One, PC)

Pokračování původního Homefrontu se původně ujalo studio Crytek UK, po finančních problémech však značku odkoupila firma Koch Media a vývoj i vydání dala na starost svému studiu Deep Silver. V Homefrontu se vžijete do role Ethana Bradyho, který se zapojí do partyzánské války ve Filadelfii trpící pod severokorejskou okupací. Hra se má odehrávat v otevřeném herním světě, a poskytnout vám tak volnost při řešení misí. Ty mají být spíše v partyzánském stylu, tedy záškodnické operace, osvobozování vězňů apod. Připravte se také na vyrábění a úpravu vlastních zbraní. Nádhernou grafiku obstará osvědčený CryEngine.

Just Cause 3

Just Cause 3 (Playstation 4, Xbox One, PC)

Populární série Just Cause by se měla letos vrátit s třetím dílem. Hlavní hrdina Rico se v něm tentokrát pustí do křížku s diktátorem Di Ravellou ve svém rodném městečku Mediterranean. Hra v otevřeném světě bude mít podobnou rozlohu jako její předchůdkyně, nyní však má těžit z mnohem většího výkonu konzolí. Vrátit se má i populární padák nebo vystřelovací hák, se kterým byla v minulém dílu obzvlášť velká zábava. Důraz bude kladen především na maximální destrukci, která má dokonce nahradit roli lékárniček.

Mad Max
Mad Max
Mad Max

Mad Max

Mad Max (Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360, PC)

Mad Max letos vtrhne nejen do našich kin, ale také na obrazovky herních zařízení. Opět bude představovat akční hru odehrávající se v postapokalyptickém světě, na rozdíl od konkurence však bude mnohem větší důraz kladen na boj ve vozidlech. Munice má být nedostatkovým zbožím, Max se tak bude muset spoléhat kromě svého auta především na boj nablízko.

13. června 2013

Zajímavé je, že hru mají na svědomí vývojáři z Avalanche Studios. Na rozdíl od Just Cause 3 má však Mad Max vyjít i na staré konzole. Vydání pro staré platformy, dřívější ohlášení a snaha synchronizovat vydání hry s uvedením filmu jsou indicie, které dávají tušit, že pokud se některá z těchto dvou her opozdí, Mad Max to nebude.

Metal Gear Solid 5
Metal Gear Solid 5
Metal Gear Solid 5

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain (Playstation 4, Playstation 3, Xbox One, Xbox 360, PC)

Phantom Pain sice stále není potvrzena ani na rok 2015, její vydání letos je však velmi pravděpodobné. Hra se má pyšnit naprosto gigantickou rozlohou. Ohromné herní plochy vám mají být zcela k dispozici a je jen na vás, jaký způsob infiltrace zvolíte. MGS5 se kromě toho bude jistě pyšnit bravurními filmovými sekvencemi a zajímavou zápletkou. Hlas i obličejové animace hlavnímu hrdinovi propůjčil Kiefer Sutherland ze seriálu 24 hodin. Ústředním tématem příběhové linky je pomsta, ne nadarmo sami autoři často při propagaci hry sahali ke jménům a pojmům z knihy Moby Dick. Zapomenout nesmíme ani na slíbený on-line mód.

Overwatch
Overwatch
Overwatch

Overwatch

Overwatch (PC)

Blizzard minulý rok překvapil herní svět svým novým projektem Overwatch. Na letošní rok je přislíbena zatím pouze beta, nicméně hra byla již předvedena plně v pohybu, takže letošní vydání by se stihnout mohlo. Overwatch má být střílečka orientovaná čistě na bitvy více hráčů. Důraz je v ní položen na volbu postavy, které se navzájem liší schopnostmi. Postav je v tuto chvíli dvanáct, což je u střílečky tohoto typu vysoké číslo.

7. listopadu 2014

Hra výrazně připomíná Team Fortress 2 a v principu i týmové MOBA hry. Čtete správně, pokud Overwatch letos vyjde, bude velmi zajímavé srovnání s konkurenčním Battlebornem, jenž se ve hře více hráčů pokouší o něco podobného. Na rozdíl od něj titul od Blizzardu nabídne mimo jiné povědomá prostředí, která se inspirují skutečnými místy, například Egyptem, Anglií nebo Japonskem.

Quantum Break

Quantum Break

Quantum Break (Xbox One)

Další exkluzivita pro Xbox One má sice jako oficiální datum vydání letošní rok, nicméně vzhledem k historii studia Remedy Entertainment (Max Payne, Alan Wake) v něj raději příliš nedoufejte. Quantum Break nicméně zaujme nejen skvělou grafikou a fyzikou, ale především hrátky s časem. Ten totiž můžete ve hře ovládat a využít jak při efektních přestřelkách, tak během prozkoumávání okolí. Hra má ambiciózní plán provázat herní pasáže s epizodickými, filmovými částmi s živými herci.

Rainbow Six Siege
Rainbow Six Siege

Rainbow Six: Siege

Rainbow Six: Siege (Playstation 4, Xbox One, PC)

Populární série Rainbow Six se po letech vrací s podtitulem Siege. Hra byla poprvé představena na loňské herní akci E3 v Los Angeles. Vzhledem k tomu, že šlo o překvapivé ohlášení podobně, jako to Ubisoft v minulosti udělal na výstavě s Watch Dogs a The Division, ani Siege by nepřekvapil sklouznutím do roku 2016.

Hra se soustředí na taktickou akci speciálních policejních jednotek proti teroristům. Velký důraz bude kladen na zničitelné prostředí, které můžete využít ve svůj prospěch. Ve hře více hráčů bude nezbytným prvkem kooperace v týmu po pěti. Zajímavá je i fáze před samotnou akcí, kdy v hratelném demu tým únosců připravoval svou obranu, zatímco hráči z týmu policistů jejich počínání sledovali, hledali rukojmí a plánovali útok.

Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider (Xbox One letos, Playstation 4 a PC v budoucnu)

Letos archeoložka Lara dorazí pouze na Xbox One (časová exkluzivita), a svede tak přímý souboj s Nathanem Drakem a čtvrtým dílem Uncharted. Rise of the Tomb Raider se bude na rozdíl od předešlého dílu odehrávat na více místech planety. Návrat mají slavit sofistikované hrobky z původního Tomb Raidera. Bude zajímavé, jak se v této akční hře projeví i tvůrci zdůrazňovaný element přežívání v extrémních podmínkách.

Star Wars: Battlefront

Star Wars: Battlefront (Playstation 4, Xbox One, PC)

Na nový Battlefront se čekalo dlouhých deset let. Absence trojky v názvu symbolizuje úplný restart série, u jehož kormidla nyní stojí tvůrci populárního Battlefieldu. Je zajímavé, že ačkoliv má hra běžet na stejném enginu jako například BF: Hardline, Battlefront již na rozdíl od něj nevyjde na staré konzole. Vzhledem k datu vydání by do hry teoreticky mohl být již nějak zapracován děj nových Hvězdných válek, které se dočkají premiéry letos v prosinci. Jistě se dočkáme map na Endoru a ledové planetě Hoth. Vývojářské studio je pověstné i bezchybnou prací se zvukem, atmosféra bitev tak bude stát jistě za to.

Uncharted 4: A Thief’s End
Uncharted 4: A Thief’s End
Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thief’s End

Uncharted 4: A Thief’s End (Playstation 4)

Čtvrtý díl populární série Uncharted budí nemalá očekávání. Drake se opět vydá na výpravu za pokladem, tentokrát se svým dlouho ztraceným bratrem. Úrovně mají být výrazně rozlehlejší, než tomu dosud u této lineární akce bylo obvyklé. Hlavní hrdina bude disponovat předměty, které mu mají pomoci překonávat obtížný terén či překvapit nepřátele, příkladem je třeba lano s hákem. Zajímavější má být i hledání skrytých pokladů. Tvůrci si velmi vyhráli s animacemi postav a terénem, jenž můžete využít v boji ve váš prospěch.

Human Element

Dead Island 2

Další želízka v ohni

Kromě zmíněných her se majitelé PC a Xboxu One letos dočkají ještě reedice State of Decay: Year One Survival Edition, letošnímu vydání nadějné exkluzivity Scalebound pro Xbox One zatím příliš nevěříme. Oproti tomu je jistá alespoň digitální distribuce hry Yakuza 5 pro Playstation 3, která byla dosud k dostání pouze v Japonsku. K ledu byla zatím uložena slibná akce Human Element od studia Robotoki, založeného veteránem série Call of Duty: Modern Warfare Robertem Bowlingem.

12. června 2014

V letošní vydání Hellblade od tvůrců Heavenly Sword také raději nedoufáme. Místo v přehledu nezbylo ani na krváky jako Let it Die či Killing Floor 2 nebo zajímavě vypadající kooperativní akci Hunt: Horrors of the Gilded Age od Cryteku. Fandům Warhammeru se zase musíme omluvit za opomenutou Space Hulk: Deathwing. Akcí bude bohužel nejspíš také letošní Alone in the Dark: Illumination.

V seznamu nejsou zahrnuty ani hry figurující v ostatních souborných článcích o hrách, jež mají vyjít v roce 2015. O Dead Island 2 si tak můžete přečíst zde, také No Man’s Sky s akčními elementy byla zmíněna na jiném místě. Ve výčtu nefiguruje ani letošní Call of Duty, o němž se zatím ví s jistotou pouze to, že jej vyvíjí studio Treyarch stojící za díly World at War a Black Ops 1 a 2.

  • Nejčtenější

Už i pohlazení kočky vadí. Hra ze světa Harryho Pottera dále vzbuzuje emoce

Chystaná hra ze světa Harryho Pottera budí spoustu emocí, a to ještě ani nevyšla. Nejnověji se ke kritice autorů přidal...

Vydáním hry to nekončí, odpůrci Harry Pottera dohnali streamerku k slzám

Embargo na informace o hře Hogwarts Legacy konečně padlo a stovky novinářů a streamerů na internet sdílejí své zážitky...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Hogwarts Legacy je konečně pořádná hra ze světa Harryho Pottera

Kdo chtěl někdy nastoupit ke studiu na školu čar a kouzel v Bradavicích, má nyní skvělou možnost. Hogwarts Legacy sice...

Filmaři vysvětlují, proč změnili zásadní věci v seriálu The Last of Us

HBO už odvysílalo tři díly seriálu The Last of Us a každý z nich byl lepší než ten předchozí. Nadšeni jsou kritikové,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Jak by vypadal legendární Wolfenstein, kdyby vyšel o třináct let dřív?

Legendární Wolfenstein 3D v roce 1992 v podstatě založil žánr stříleček z vlastního pohledu. Tehdejší hardware ždímal...

Kriminalista Karel Tichý: Jestli se Radovan Krejčíř vrátí, budu první mrtvý

Premium Podle Karla Tichého už dříve Radovan Krejčíř vyslal signál, že chce zpátky do Česka. A byl za to ochotný vysvětlit...

Trable s láskou v posteli. Když chce jeden z partnerů víc než ten druhý

Premium „Ty už mě nemiluješ! Vůbec tě nevzrušuju!“ protne noční ticho výčitka ostrá jako břitva a následuje vzlykot, nad nímž...

Závislost na alkoholu? Při odvykání můžete vidět bílé myši, vysvětluje odbornice

Premium Dvě skleničky vína ještě neznamenají závislost na alkoholu. „Aby člověk mohl být označen za závislého, musí splnit...

Luxus pro náročné. Vyzkoušeli jsme profesionální gamepad DualSense Edge

K PlayStationu 5 si nově vedle základního gamepadu můžete pořídit také profesionální model Edge. Je to model vylepšený...

RECENZE: Po filmech a hrách s ježkem Sonicem válí i desková hra

Premium Uplynulé měsíce byly na aktivity světově proslulého modrého ježka bohaté. Měli jsme tu celovečerní film, seriál z...

Šest nejočekávanějších her, které vycházejí v únoru

V únoru navštívíme kouzelnickou školu ze světa Harryho Pottera, staré Japonsko, ocitneme se na bojišti druhé světové...

Učí děti zelenou propagandu? Úsporný režim xboxů vyvolal kritiku

Zdánlivě nudná softwarová novinka s úsporou energie pro herní konzole od Microsoftu vyvolala poprask mezi některými...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Z jídelníčku vyřadila zánětlivé potraviny. Za půl roku zhubla 9 kilo

Paní Petra byla vždy sportovně založená. Problém přišel po operaci nohou, kdy musela omezit sport, což se projevilo na...

Každý má nějakou erotickou slabůstku či fetiš. Které patří mezi nejčastější?

Mít v sexuálních hrátkách nějakou více či méně podivnou „úchylku“, která nám dělá dobře, rozhodně není hřích. Je to...

A TOTO VÍTE? K čemu je ten tlustý válec na hlavních moderních tanků

Seriál I na tanku lze identifikovat věci, které mohou u někoho vzbudit otazníky. Například tlustší válec na hlavni kanonu....

Jak poznat přetížená játra. Příznaky, které by vás měly varovat

Již dávno neplatí, že za nemocná játra může jen a pouze nadměrná konzumace alkoholu. Stále častěji je totiž na vině...

Žena vypadá jako holčička, lidé zaměňují jejího manžela za tatínka

Třicetiletá Carolyn Fulltzová z USA už je trojnásobnou maminkou, ale stále vypadá jako malá holka. Její o tři roky...