Mobilní hry: střílečka ve stylu Wolfenstein a bitvy uvnitř počítače

aktualizováno 
Gun Commando připomíná období prvních stříleček jako třeba Duke Nukem. ASCI Shooter je moderní akce, která odkazuje na zašlé časy počítačů. A v Hills of Glory 3D bráníme Evropu.

Gun Commando

iOS

Hodnocení­: 45 %

Představte si akci s milou kostičkovanou grafikou, jednoduchou hudbou a prostředí, které ve skutečnosti není ve 3D. Přesně tak začínal žánr stříleček z prvního pohledu v podobě akcí jako Wolfenstein, Doom či Duke Nukem 3D. A podobná je i mobilní hra Gun Commando.

Gun Commando

Gun Commando

Problém titulu však spočívá ve značně zjednodušených mechanismech a špatně zvládnutém ovládání. Hra má přitom potenciál a nápad s vylepšováním zbraně díky zásahům působí inovativně. Pokud však minete, zkušenosti opět ztrácíte.

Herní obsah je oproti klasickým akcím až příliš primitivní. Nabízí jednu zbraň, malou variaci nepřátel a primitivní návrh úrovní. Akce ve stylu Dooma by přitom na mobilním zařízení mohla fungovat výtečně.

ASCI Shooter

iOS

Hodnocení­: 60 %

ASCI Shooter vypadá jako dekády stará střílečka, která pro grafické ztvárnění využívá znakovou sadu ASCI. Za nezvyklou fasádou se ovšem skrývá moderní, naneštěstí ve všech ostatních směrech obyčejná hra.

ASCI Shooter

ASCI Shooter

Grafika hry je vystavěna pomocí symbolů ze znakové sady ASCI. Animace jsou plynulé, nikoliv skokové, což jistě pamětníky může napadnout. Tak hluboko k retro kořenům hra naštěstí nešla.

ASCI Shooter zpočátku baví. Problém je, že hra rychle ztrácí na přitažlivosti. Jasně, další úrovně nabízejí více nepřátel a komplikovanější bludiště, ve kterém se hráč pohybuje, nicméně během prvních sekund jste viděli vlastně vše. A příběhový režim? Budete na konci, než se nadějete.

Hills of Glory 3D

Android

Hodnocení­: 85 %

Hills of Glory 3D sice nepřichází s vysloveně revolučními prvky, ale patří k tomu lepšímu, co nabízí strategický žánr, v němž bráníme pevnost před vlnou nepřátel.

Hills of Glory 3D

Hills of Glory 3D

Hills of Glory 3D je zasazen do Evropy, což je speciálně pro nás lákavé prostředí. Postupně chráníte její různé části. V každé misi je středobodem vaší pozornosti bunkr, který musíte za každou cenu ubránit před vlnami nepřátel.

K tomu slouží několik zbraní. Některé máte k dispozici od začátku (kulomet, minomet), jiné získáte postupem času (plamenomet, napalm nebo brokovnice). Pokud budete mít chuť si zařádit ve větším, tak klidně přivolejte letecký úder.

Více tipů na iOS a Android najdete na www.mobilnihry.cz.

Autor:
 
Témata: Wolfenstein

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Nejočekávanější akční hry roku 2019 - 2. část

Doom Eternal

Druhá část našeho přehledu nejočekávanějších akčních her pro rok 2019 je stejně nabitá jako ta první. Těšit se můžeme...

Nejočekávanější akční hry roku 2019

Rage 2

Akční hry jsou již tradičně tím nejvíce zastoupeným žánrem, a proto nám ani letos na výpis těch nejzajímavějších...

Najdete na iDNES.cz