Tyto předměty do Fortnitu jsou tak drahé, že k nim dostanete mobil zdarma

  0:01aktualizováno  0:01
Pokud chcete mít kompletní sbírku virtuálních předmětů v hitu Fortnite, nezbývá vám nic jiného, než si koupit hned několik různých smartphonů. Ty mají exkluzivní bonusy právě pro příznivce tohoto battle royale titulu, které jinak nezískáte.

Fortnite Battle Royale na mobilu se systémem Android | foto: Ondřej Martinů, Mobil.iDNES.cz

Není tajemstvím, že pokud chcete mít ve hře Fortnite alespoň nějakou sbírku skinů, neboli podob vaší postavy, je třeba do hry investovat peníze, protože odměn zdarma je ve hře v poměru k těm placeným velmi málo. Delší cestou k získání sbírky placených vzhledů je pravidelný nákup Battle Passu, který stojí deset dolarů (230 korun, respektive 950 V-Bucks, prémiové herní měny), snadnější je samozřejmě rovnou kupovat skiny z herního obchodu.

Fotogalerie

Levnější placené vás vyjdou na 800 V-Bucks a celkem reálně se na ně dá našetřit za herní odměny ať už v podobě těch z Battle Passu, kampaně Save the World nebo z nějaké jiné mimoherní akce, například v balení s herní konzolí. Zato legendární stojí vždy 2 000 V-Bucks, tedy ekvivalent 20 dolarů (560 korun). Nemluvě o dalších prémiových předmětech jako speciální krumpáče, kluzáky, vizuální efekty při volném pádu a podobně.

Pak jsou tady skiny, které si za herní měnu nekoupíte a jediný způsob, jak je získat, je koupě nového smartphonu. Výrobci rychle zjistili, že Fortnite táhne i na mobilní platformě. Jak je mobilní verze hratelná, je sice jedna věc (viz naše dojmy z mobilní verze v článku Herní hit Fortnite dorazil na Android. Na dotykové obrazovce je to bída), ale pravdou je, že na ni mobilní hráči slyší.

Nebudeme se teď pouštět do polemiky, proč tomu tak je, ale výrobci každopádně usoudili, že by byl dobrý nápad přilákat na svoje smartphony i fanoušky tohoto herního hitu. Zatím se tak rozhodl Honor a Samsung, každý ovšem oslovuje jinou část zákazníků.

Fortnite i pro manažery?

Vůbec první krok v tomto ohledu udělal loni v srpnu Samsung, který zákazníkům nabídl exkluzivní přístup do hry pro majitele tehdy zbrusu nového Galaxy Notu 9, případně tabletu Tab S4. Vlastníci drahého manažerského modelu nebo tabletu si mohli Fortnite zahrát celý měsíc před tím, než se hra otevřela i dalším zařízením s Androidem.

Exkluzviní podoba herní postavičky v populárním Fortnite Battle Royale je...

Exkluzivní Galaxy Skin mohli získat pouze majitelé modelů Smasung Galaxy Note 9 a tab S4

Navrch pak přidal těm, kteří si Note 9 či Tab S4 koupili, exkluzivní vzhled Galaxy Skin. Telefon stál 25 990 korun ve verzi se 128 GB prostoru pro data či 32 490 korun v 512GB variantě, tablet pak vyšel v základní sestavě na 17 990 korun. A to byl jediný způsob, jak tento vzhled získat. Samsung vzápětí přihodil také hvězdami posetý kluzák, krumpáč a malou galaxii na záda místo batohu.

Galaxy Skin se tak stal pomyslným statusem nejbohatších hráčů. Kdo ho měl, musel si koupit drahý telefon nebo tablet za alespoň osmnáct tisíc. Samozřejmě se hned po uvedení na trh začaly objevovat různé (mnohdy podvodné) návody, jak přimět i jiné zařízení tvářit se jako tyto dva modely. Samsung si ovšem paradoxně stěžoval hlavně na nájezdy fanoušků Fortnite na svoje kamenné obchody, kde se snažili na vystavené kusy nainstalovat hru a „volně ležící“ Galaxy Skiny si přivlastnit. Výsledkem bylo, že některé prodejny blokovaly instalace jakýchkoliv aplikací (více v článku Kradou nám v prodejnách exkluzivní virtuální předmět, zlobí se Samsung).

27.srpna 2018 v 14:56, příspěvek archivován: 27.března 2019 v 23:23

You can’t even make this up I just want the Galaxy Skin! https://t.co/H5pcups0ti

Samsung to letos zkouší znovu u prémiové řady Galaxy S10. Nový iKONIK skin získají majitelé modelů S10, S10+ a S10e a tentokrát korejský výrobce spíše láká domácí zákazníky, neboť tento vzhled je inspirovaný domácí k-pop kapelou iKON. Je to hodně úzce zaměřená promoakce a opět to jsou modely, které se prodávají od hranice 19 499 korun výš (model S10e). 

Honor cílí na mladé, ale ani tady neušetříte

Značka Honor na to jde trochu rozumněji. Nejenom, že je jeho model Honor View 20 s exkluzivním skinem levnější než v případě Samsungu, ale i jako první mezi androidy zaručuje, že hra poběží v plynulých 60 snímcích za sekundu. Hráči Fortnite tak mají mimo exkluzivního vzhledu i praktickou motivaci.

I když píšeme, že je telefon od Honoru společně se skinem nazvaným Honor Guard levnější, stále to není nic extra dostupného. Základní model se 128 GB paměti se v Česku prodává za 14 990 korun, potažmo 16 990 korun za 256GB variantu. Taková je v současnosti cena za ty skutečně nejexkluzivnější virtuální předměty do Fortnite.

Spolupráce Honoru s Epic Games (vývojáři Fortnitu) je podle nás dobrou zprávou do budoucna pro ty, kdo po nějakém podobné exkluzivní nabídce touží, ale ne za extrémně vysoké částky. Výrobce má jinak poměrně dostupné modely, které mají navíc tendenci zlevňovat velmi brzo po uvedení do prodeje. Je možné, že se tak nějaký herní bonus do Fortnitu objeví i u dalších kousků.

Podotýkáme ještě, že i Honor se také potýkal s problémy s procesem přidělování tohoto exkluzivního předmětu, na nějakou dobu dokonce akci pozastavil. Počínaje 28. březnem by tato možnost měla být znovu k dispozici.

Otázkou zůstává, zda je mánie okolo Fortnitu stále natolik silná, aby dokázala do koupě smartphonů dohnat i vášnivé sběratele herních předmětů, kteří chtějí mít za každou cenu kompletní kolekci a skin si koupí s tím, že k němu bude mobil jako bonus. 

Věříme, že moc takových nebude. Ve většině případů se nabízí zcela jiný efekt, který lze vidět právě na situaci s vystavenými samsungy v prodejnách. Ti, kdo o exkluzivní skiny mají opravdový zájem, si k nim najdou cestu i zdarma a majitelé výše zmíněných telefonů nakonec ani nebudou vědět, že taková hra existuje.

Exkluzivní skin do Fortnite od Honoru
Autor:

Nejčtenější

Co se děje s herním gigantem Electronic Arts? Nemá hry a na E3 pohořel

EA Play 2017

Nepopulární společnost Electronic Arts na letošní E3 úplně propadla. Než takový debakl, to už by udělala lépe, kdyby se...

Cyberpunk 2077 a politická korektnost. Některým vadí žena s penisem

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 se těší hráčské oblibě a vysokým očekáváním, ovšem najdou se i tací, kterým futuristická hra začíná...

NHL 20 opět nevyjde na PC, nebude mít nový engine ani příběhový mód

NHL 20

Na obalu letošního ročníku oblíbené hokejové série NHL od Electronic Arts bude Auston Matthews. To je však asi jediná...

Mobilní Harry Potter má našlápnuto být globálním hitem

Harry Potter: Wizards Unite

Nová mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite funguje na stejném principu jako tři roky starý Pokémon GO. Využívá...

Wolfenstein: Youngblood přidává novinku, která mě v demu pořádně štvala

Wolfenstein: Youngblood

Střílečka Wolfenstein: Youngblood se odehrává v okupované Paříži devatenáct let po událostech The New Colossus. Do...

Další z rubriky

Remake Zeldy je úchvatný, stejně jako zpracování nových Pokémonů. E3 dojmy

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Nintendo se na herním svátku E3 2019 věnovalo zejména letošním hrám. Na stánku jsme si tak zahráli nové Pokémony,...

Vybrali jsme nejvtipnější okamžiky z letošních E3 prezentací

Ikumi Nakamurová

To divácky nejzajímavější z celé E3 se odehraje ještě před jejím oficiálním otevřením. Tiskové konference největších...

Cyberpunk 2077 a politická korektnost. Některým vadí žena s penisem

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 se těší hráčské oblibě a vysokým očekáváním, ovšem najdou se i tací, kterým futuristická hra začíná...

Najdete na iDNES.cz