E3 2006: Co se chystá? - 3. část

  12:10aktualizováno  8. května 10:27
Zveme vás k poslednímu rozjímání o chystaných titulech, které budou prezentovány na letošní E3. Mrkněte s námi na Enemy Territory, UFO: Afterlight, Neverwinter Nights 2, Gothic 3 a na další žhavé novinky.

Atmosféra houstne, napětí vrcholí a dychtiví novináři už stepují kolem známého losangeleského výstavního centra nebo odpočívají a čerpají sílu na nadcházející hektické dny. My jsme využili poslední volné chvilky, abychom pro vás připravili závěrečnou část našeho pre-E3 tématu. Čeká vás další sprška chystaných herních pecek, takže hurá na ně!

1C Company

 • Battle Lord

 • Ruská společnost 1C si nedávno utrhla pořádnou ostudu s RPG BorderZone a už má v plánu další přírůstek do oblíbeného žánru role playing games. Přestože nás zmiňovaný kousek ani trochu nepotěšil, chystané novince s názvem Battle Lord dáme šanci už jen proto, že ji připravují vývojáři z Elemental Games. Ti se naposledy blýskli se Space Rangers 2 a nyní pracují na fantasy RPG s tahovými souboji v rozsáhlém 3D světě.

 • You Are Empty

 • V Digital Spray Studios mají pod palcem first person survival horror You Are Empty, ve kterém vstoupíte do alternativní historie. Přední sovětští vědci rozjíždí experiment, ovlivňující fyziologii i mentalitu lidí, aby stvořili lidskou rasu vhodnou pro budoucí komunistický rozkvět. Pokusy se však bohužel vymknou kontrole a na světlo boží proniká armáda mutantů. Čeká vás poutavý příběh s mnoha odbočkami a různými konci.

  You Are Empty You Are Empty You Are Empty

  Activision

 • Enemy Territory: Quake Wars

 • Nová multiplayerová akční řežba v podání Splash Damage a id Software se odehrává ve vesmíru staré známé série Quake a v roce 2065 proti sobě staví dvě znepřátelené strany - lidskou Global Defense Force a Axis of Evil barbarských a technologicky vyspělých Stroggů. Strategická týmová akce, vynikající sci-fi lokace a modely postav, vylepšování hrdinů, originální zbraně a bojové stroje. Nový Battlefield to bude mít letos hodně těžké.

 • Marvel: Ultimate Alliance

 • Vývojáři z Raven Software mají plné ruce práce s komiksovým akčním RPG Marvel: Ultimate Alliance, plánovaným na podzim tohoto roku. O vaši přízeň zde bojuje zhruba 20 superhrdinů z komiksů od Marvelu, kteří s vaší pomocí zachrání planetu Zemi i Marvel Universe od známých neřádů. Těšte se na propracovaný příběh, spoustu hlavních i vedlejších úkolů a detailní vývoj postav, které si na začátku hry vyberete do vašeho zásahového týmu.

  Enemy Territory: Quake Wars Enemy Territory: Quake Wars Enemy Territory: Quake Wars
  Marvel: Ultimate Alliance Marvel: Ultimate Alliance Marvel: Ultimate Alliance

  Anaconda/dtp

 • Drakensang: The Dark Eye

 • Berlínský tým Radon Labs připravuje epické fantasy RPG Drakensang: The Dark Eye, které by mělo vyjít na konci příštího roku. Ve hře se s partou hrdinů podíváte do rozsáhlého světa Aventuria. Jde o adaptaci populárního "papírového" RPG Das Schwarze Auge, z něhož kdysi čerpali i autoři legendární série Realms of Arkania. Drakensang by měl nabídnout vše, čím se chlubí současné špičkové RPG tituly. Už se nemůžeme dočkat.

 • Tony Tough 2: A Rake's Progress

 • Na letošní E3 se objeví i zbrusu nová point&click adventura Tony Tough 2: A Rake's Progress od italských vývojářů Prograph Research. K nahlédnutí budou dosud utajované lokace, do nichž se ve společnosti soukromého detektiva Tonyho rádi podíváme. Další humorné dobrodružství totiž vypadá poměrně lákavě.

  Tony Tough 2: A Rake's Progress Tony Tough 2: A Rake's Progress Tony Tough 2: A Rake's Progress

  Atari

 • Alone in the Dark: Near Death Investigation

 • Pokračování legendární hororové série Alone in the Dark je titulem, který rozhodně nelze ignorovat. Přestože nás mírně rozčarovalo nově oznámené vydávání hry po krátkých dílech (podobně jako jsou vysílány televizní seriály), Near Death Investigation si určitě vyzkoušíme. Vynikající audiovizuální zpracování a hustou hororovou atmosféru plnou napětí si přece nenecháme ujít.

 • Neverwinter Nights 2

 • K nejočekávanějším RPG tohoto roku patří i zbrusu nový druhý díl slavného D&D titulu Neverwinter Nights. O vývoj se stará tým Obsidian Entertainment, který má v zásobě několik lákavých novinek. Příběh se odehrává několik let po skončení války mezi městskými státy Luskan a Neverwinter. Temné síly z celého Forgotten Realms se nepozorovaně připravují k finálnímu útoku. Jedinou nadějí je osamělý hrdina, který se vydává do boje za záchranu světa.

 • Test Drive Unlimited

 • Rychlost je opojná, riziko láká a Eden Games připravují překvapení pro všechny příznivce závodních her. Test Drive Unlimited umožňuje nahlédnout do dalšího odvětví onlinového žánru - MOOR (Massively Open Online Racing). Závodní šílenství odstartuje na havajském ostrově Oahu a zúčastní se jej jak singleplayeroví hráči, tak ostřílení závodníci, kteří se odváží otestovat schopnosti v online závodech. Nasednete do nablýskaných vozů, s nimiž budete i obchodovat nebo si je vybavíte a vytuníte podle vašich představ.

  Alone in the Dark: Near Death Investigation Alone in the Dark: Near Death Investigation Alone in the Dark: Near Death Investigation
  Neverwinter Nights 2 Neverwinter Nights 2 Neverwinter Nights 2
  Test Drive Unlimited Test Drive Unlimited Test Drive Unlimited

  CD Projekt

 • Zaklínač

 • Andrzej Sapkowski a jeho Zaklínač společně učarovali zástupům příznivců fantasy literatury a slavný vědmák Geralt se nyní dostává i do počítačového světa. Na vývoji epického RPG Zaklínač (The Witcher) pracuje polské studio CD Projekt Red a hra v našich končinách vyjde s profesionálním českým překladem. Jen doufejme, že se z dalšího dobrodružství bělovlasého zaklínače nestane akční fraška. Autoři slibují vynikající audiovizuální zpracování, propracovaný příběh, spoustu úkolů s různými způsoby řešení a několik odlišných konců.

  Zaklínač Zaklínač Zaklínač

  Cenega Publishing

 • El Matador

 • Na E3 se pod hlavičkou společnosti Cenega opět objeví nadějná third person akce El Matador od Plastic Reality Technologies. Její plná verze by se do prodeje měla dostat letos v létě a v roli protidrogového agenta s označením Matador zde obrátíte naruby kolumbijský drogový kartel. K dispozici budete mít zhruba třicet různých zbraní. Vývojáři vyzdvihují grafiku, fyzikální systém a umělou inteligenci. Nechme se tedy překvapit, zatím to vypadá velice dobře.

 • UFO: Afterlight

 • Pooozooor, další UFO na obzoru! K pořádnému setkání třetího druhu zatím bohužel (bohudík) nedošlo, ale stratégové si jistě přijdou na své v dalším pokračování oblíbené série. UFO: Afterlight zavede hráče do nového prostředí, na planetu Mars, kde nemilosrdnému útoku vetřelců vzdoruje hrstka posledních hrdinů. Nová grafika, zbraně, technologie, nepřátelé, prostředí, globální strategie a taktické boje. To všechno pro vás připravují brněnští ALTAR Games.

  El Matador El Matador El Matador

  Game Factory Interactive

 • Jagged Alliance 3D

 • Ruská společnost GFI má na E3 2006 připravený poměrně bohatý lineup, z něhož si nenecháme ujít tahovou taktickou strategii Jagged Alliance 3D s prvky RPG. Základní herní systém se ponese v duchu oblíbených předchůdců a setkáte se i se starými známými žoldáky z A.I.M. Jak již samotný název napovídá, prostředí je plně 3D a vysoce interaktivní, s možností zničit téměř všechno.

 • Officers

 • Neméně zajímavým titulem je realtimová strategie Officers, jež však zaujme hlavně ty šílence, kteří potají sní, jak by se svojí vlastní armádou vyhráli druhou světovou válku. Vývojáři se snaží pokrýt celý druhý světový konflikt a slibují zpestření v podobě RPG prvků. Za zmínku stojí i grafické zpracování, které zbytku hry rozhodně nedělá ostudu.

  Jagged Alliance 3D Jagged Alliance 3D Jagged Alliance 3D
  Officers Officers Officers

  Electronic Arts

 • Battlefield 2142

 • Vynikající multiplayerová válečná série Battlefield se letos na podzim dočká dalšího přírůstku, v němž se vrhnete do futuristických bojů. Po krku si půjdou příslušníci dvou mocných frakcí - European Union a Pan Asian Coalition. Široká škála futuristických zbraní a bojových mechů vlije dalšímu Battlefieldu novou krev do žil. Dokáže jej ale připravit na útok Enemy Territory: Quake Wars?

 • Command & Conquer 3: Tiberium Wars

 • Na příští rok EA připravují pokračování slavné strategické série Command & Conquer. Příběh, na který autoři kladou veliký důraz, vás zavede do roku 2047, kdy se do sebe opět pustí staří známí GDI a NOD. V rozsáhlé singleplayerové kampani vás čeká budování mobilních bází nebo taktické kombinování různých druhů jednotek. Nová grafika je samozřejmostí.

 • Crysis

 • Vývojáři z Cryteku se na začátku dubna úspěšně přestěhovali do Frankfurtu a pod dohledem Electronic Arts pilně pracují na revoluční first person akci Crysis. Na programu je opět malebné a vysoce detailní prostředí v dech beroucím vizuálním zpracování (CryEngine 2). Na blíže neurčeném ostrově kdesi v Pacifiku budete bojovat o holý život a čelit mimozemské hrozbě. Autoři Far Cry již jednou dokázali, že nejsou žádná ořezávátka. Nyní vše opět nasvědčuje tomu, že z boje znovu odejdou jako vítězové.

 • Spore

 • Také Will Wright a jeho unikátní Spore zavítají na letošní E3, aby se předvedli v celé své kráse. Tak obsáhlou a originální hru už jsme dlouho neviděli. Pokud všechno dopadne podle představ vývojářů z Maxisu, čeká vás vývoj života na různých planetách, od prvoků až po bytosti rozšiřující sféru vlivu po celičkém vesmíru, a to pod vaším vedením. Zdá se vám to neuvěřitelné?

  Battlefield 2142 Battlefield 2142 Battlefield 2142
  Crysis Crysis Crysis
  Spore Spore Spore

  Midway

 • John Woo Presents Stranglehold

 • Dech beroucí next-gen akce Stranglehold se chlubí vskutku odporným novým názvem, ale když se do něčeho zapojí inspektor Tequila pod dohledem Johna Woo, tak není co řešit. Tohle adrenalinové third person akční řádění v neuvěřitelně detailně zpracovaných lokacích a s možností totální destrukce si bezpochyby zaslouží vaší pozornost. Pokud vám zachutnal Max Payne, tak na tenhle klenot pro PC i konzole PlayStation 3 a Xbox 360 určitě nedáte dopustit.

 • The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar

 • Nové MMORPG z legendární Tolkienovy Středozemě? Sem s ním, a honem! Jen doufejme, že vývojáři z Turbine se předvedou v lepším světle než v případě Dungeons & Dragons Online: Stormreach a neudělají slavnému fantasy prostředí ostudu. To by jim jistě jen tak neprošlo.

 • Unreal Tournament 2007

 • Epic Games se nejspíš letos na podzim pochlubí dalším pokračováním akční multiplayerové série Unreal Tournament. Chystaná novinka poběží na špičkové technologii Unreal Engine 3 a staré dobré akční řádění vyšperkuje neuvěřitelně detailním vizuálním zpracováním. Samotná grafika by ovšem nestačila, a tak se dočkáte spousty dalších prvků, mezi nimiž nechybí nové zbraně, bojové stroje, mapy a multiplayerové módy.

  The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar The Lord of the Rings Online: Shadows of Angmar
  Unreal Tournament 2007 Unreal Tournament 2007

  Vzhledem k tomu, že při přípravě našeho třídílného tématu jsme se řídili převážně oficiálně zveřejněnými lineupy, nenajdete zde všechny horké novinky, jež se na letošní výstavě Electronic Entertainment Expo objeví. Společnosti jako Eidos, JoWooD, Take 2 a další s oznámením vystavovaných produktů nijak nespěchají, což ovšem neznamená, že by se letos do Los Angeles nedostalo například fantasy epické RPG Gothic 3, strategický žánrový mix The Guild 2, sci-fi first person akce Prey, taktická akce Hitman: Blood Money a jiné AAA tituly. O nich se však již v rámci našeho tématu rozepisovat nebudeme - vše potřebné najdete přímo ve zpravodajství BonusWebu v průběhu celé výstavy i několika dnů a týdnů poté.

  Autor:
   

  Nejčtenější

  Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

  Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

  Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

  THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

  Kingdom Come: Deliverance

  Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

  Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

  Rise to Ruins

  Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

  Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

  Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

  Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

  Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

  Anthem

  Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

  Další z rubriky

  KOMENTÁŘ: Nedodělek, nebo příslib? Význam patchů ve hrách roste

  Fortnite

  Jedním z poznávacích znamení moderních her je jejich závislost na dodatečných úpravách všeho druhu. Řeč není pouze o...

  KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

  Kvíz

  Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

  Ještě nedávno nevěděli co s penězi, nyní jsou na dně. Příběh Starbreeze

  Payday 2

  Ani takový stoj na peníze, jakým byl komerční hit Payday 2, nezaručil švédskému týmu Starbreeze dlouhodobou prosperitu....

  Najdete na iDNES.cz