Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Masér dostal za znásilňování klientek pět a půl roku, své metody hájil

  11:06
Krajský soud v Hradci Králové poslal na pět a půl roku do vězení maséra z Náchoda, kterého obžaloba vinila ze znásilnění klientek. Některé osahával na intimních partiích, líbal po těle, strhával jim kalhotky a vedl nemístné řeči. Obžalovaný se hlavních líčení neúčastnil, ale už dříve řekl, že si za svou masérskou praxí stojí.
Krajský soud v Hradci Králové.

Krajský soud v Hradci Králové. | foto: Tomáš Hejtmánek, MF DNES

Podle rozsudku, který má redakce k dispozici, je obžalovaný vinen, že v šesti případech přiměl jiného k pohlavnímu styku. Zneužíval při tom svého postavení. Klientkám způsobil ve dvou případech z nedbalosti těžkou újmu na zdraví. Navíc neoprávněně přechovával ve větším množství látku s anabolickým účinkem, a to za jiným účelem, než léčebným.

Tím se podle soudu dopustil čtyřnásobného přečinu sexuálního nátlaku, přečinu těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, ve dvou případech zločinu znásilnění a přečinu výroby a jiného nakládání s látkami s hormonálním účinkem.

„Za to se odsuzuje k úhrnnému nepodmíněnému trestu odnětí svobody v trvání pěti roků a šesti měsíců. Pro výkon tohoto trestu se zařazuje do věznice s ostrahou. Obžalovanému se dále ukládá trest zákazu činnosti spočívající v zákazu výkonu masérské, rekondiční a regenerační služby jako osoba samostatně výdělečně činná i jako závislá osoba, a to na dobu pěti let,“ stojí ve spisu.

Rozsudek není pravomocný, obhájce i státní zástupkyně si ponechali lhůtu na odvolání.

Obvinění z let 2015 až 2019, která státní zástupkyně Lucie Žabková v červnu přednesla ze zhruba pětistránkové obžaloby, byla vážná.

„V masérské provozovně, zneužívaje svého postavení člověka poskytujícího masérské, rekondiční a regenerační služby a zneužívající s tím související vliv a důvěry klientky, v průběhu masáže sdělil, že má žena křivou kostrč a že ví, jak ji narovnat, byť není fyzioterapeut. Přiměl ji, aby si klekla na lehátko na všechny čtyři končetiny, náhle jí stáhl kalhotky, zasunul jí prst do konečníku, kde s ním pohyboval. Přestože se bránila a řekla mu, aby toho nechal, on nereagoval a přesvědčoval ji, že je to nutné, a to vše za účelem sexuálního uspokojení,“ stojí ve spisu.

Lékařka: Metody maséra jsou nepřijatelné

Podobná obvinění se objevují v dalších bodech obžaloby (psali jsme v článku Maséra viní ze sexuálního nátlaku). Jednu ženu masér podle spisu při masáži vášnivě líbal a strkal jí jazyk do pusy, svlékl jí kalhotky a lízal přirození. Některé klientky si z návštěvy odnesly pocit sexuálního zneužití a ponížení a trpí posttraumatickou stresovou poruchou.

U soudu v červnu vypovídala znalkyně z oboru zdravotnictví, která na základě posudku řady dalších odborníků došla k závěru, že jsou metody maséra nepřijatelné. Obhájkyně obžalovaného byla naopak přesvědčena, že znalkyně-lékařka byla vybrána špatně a že měl posudek vypracovat někdo, kdo se přímo věnuje sportovní a rekondiční rehabilitaci.

Uvedla, že jiné analýzy neshledaly na řadě metod jejího klienta nic špatného a že proti jeho praxi nezakročily ani státní instituce, které u maséra prováděly kontroly. Ve výpovědích klientek našla obhajoba rozpory.

Obžalovaný: Domluvily se proti mně

Muž, kterému hrozil trest až dvanáct let vězení, redakci MF DNES v červenci řekl, že má 800 zákazníků, a že kdyby byl „nějaký zvrhlík“, tak by k němu asi tolik lidí nechodilo.

„Bohužel těchto šest žen, to jsou všechno psychiatrické pacientky, s fobiemi a bájnou lhavostí. Domluvily se proti mně, vůči tomu se těžko brání. Jedna z těch žen, co mě udala na policii, ke mně i pak dál po obvinění chodila včetně její maminky a švagrové. Jak mám dokázat, že se to nestalo? Pomalu se smiřuju s tím, že půjdu do vězení,“ uvedl.

V červenci u soudu vypovídaly poškozené ženy. Jedna z nich například řekla, že se bála vzdorovat. „Je to obří chlap. Myslela jsem, že když se ohradím, rozzlobím ho. Chtěla jsem jenom utéct,“ popsala. Další žena, v době skutku osmnáctiletá, se u soudu zhroutila a stěží dokázala reagovat na otázky soudce.

Policie zveřejnila informaci, že se zajímá o podezřelé praktiky maséra z Náchodska,v květnu před dvěma lety. Už tehdy kriminalisté uvedli, že vyslechli několik jeho klientek a že počet poškozených ještě může růst. Muži stále hrozí až desetileté vězení.

Autor:
  • Nejčtenější

Drama na základní škole. Kvůli novému řediteli končí polovina učitelů

15. června 2024

Premium Dramatické chvíle prožívají v posledních týdnech rodiče, učitelé i žáci základní školy ve...

Archeologové našli v trase D35 nejdelší pravěkou mohylu v Evropě, měří 190 metrů

17. června 2024  14:28

Na místě budoucí dálnice z D35 z Hradce Králové do Jičína našli archeologové pozůstatky nejdelší...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Rock for People z pohledu policie: přestupky v dopravě a krádeže mobilů

16. června 2024  16:18

Na čtyřdenním festivalu Rock for People v Hradci Králové, který skončil v noci na dnešek, policie...

Řidič jel v autě se třemi pneumatikami, diskem drhl o asfalt. Nemohl ani mluvit

13. června 2024  16:03

Nezvyklou jízdou na sebe upoutal pozornost šedesátiletý řidič, který se vydal po silnici první...

{NADPIS}

{LABEL} {POPISEK}

Závodník na motorce vjel mezi diváky. Zranilo se pět lidí, tři skončili v nemocnici

15. června 2024  16:31,  aktualizováno  20:14

Pět lidí bylo v sobotu před polednem zraněno při havárii závodníka mezi diváky při závodech...

Muže s jedenácti zákazy řízení policisté opět načapali na motorce, stroj zabavili

20. června 2024  16:17

Motorkář o víkendu ujížděl Vrchlabím na Trutnovsku před policejní hlídkou. Propletl se centrem a...

29 tipů, proč jít na Regiony: nabídnou Oidipa, Váchala i soud o znásilnění

20. června 2024  10:46

Divadelní festival Regiony rozžije od 21. do 28. června Hradec Králové. Klicperovo divadlo, Drak a...

Vlkanova se vrací z Plzně do Hradce, ten posílí i útočníci Náprstek a Mihálik

19. června 2024  10:20,  aktualizováno  14:38

Záložník Adam Vlkanova se vrací z Plzně do Hradce Králové. S východočeským celkem podepsal...

Hradec už nechce dotovat ligu, prodejem akcií hodlá ušetřit 20 milionů

19. června 2024  10:34

Pokud Hradec Králové najde strategického partnera nebo rovnou nového majitele pro prvoligový...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Putine, běž do prd*le, zahlásil na koncertě Rod Stewart. Němci zpěváka vypískali

S překvapivou vlnou nevole se na svém nedělním koncertu v Lipsku setkal rockový král Rod Stewart. Během vystoupení se...

Skandál kolem morbidně obézní Miss Alabama. Co se ztratilo mezi řádky

Sociální sítě počátkem června rozvášnila obézní plus size modelka Sara Millikenová oceněná titulem Miss Alabama 2024....

Ostuda bratrů Bendigů v AZ-kvízu. Jan se vymlouval na trému z Mareše

Ve speciálním díle AZ-kvízu s názvem ČT art kvíz se proti sobě utkali bratři Jan a Marsell Bendigovi. V soutěži se jim...

Tvrz koupil za 76 tisíc a daroval ji manželce. Pak ruinu 20 let opravoval

Pavel David zahlédl v dubnu roku 2003 v novinách inzerát: „Prodám tvrz za 76 000 Kč.“ Ještě ten den si jel zříceninu...

Survivor 2024 má vítěze, ten si kromě titulu odnáší i výhru 2,5 milionu korun

Na platformě Voyo mohli diváci v úterý večer sledovat napínavé finále reality show Survivor Česko & Slovensko. Na Nově...