utkání Baltika Cupu komentuje Ondřej Trunečka

FINSKO - ČESKO 1:5 (1:1, 0:0, 0:4) Konečný výsledek
Konec zápasu.
58:29
Niemi je zpátky na ledě, Finové jsou v plném počtu.
57:06
Po několika zblokovaných střelách se dostal k puku v nadějné pozici Sup, ale ani jeho střela do branky neprošla. Zastavuji ji obránce Niemi.
56:29
Helenius krosčekoval Průchu a Finové se v závěru zápasu budou bránit ve čtyřech.
55:42
Aalto napřahuje na modré a jeho tvrdý pokus chytá Svoboda. V posledních okamžicích je hodně rušno před českou brankou.
55:13
Šanci Mäntyly řeší Svoboda, roztáhl se u levé tyčky a kotouč do branky nepustil.
53:54
Kuhta zavezl puk do útočného pásma, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke kotouči nedostal, a tak další útok zakládají Češi.
52:12
Po páté trefě Čechů chybí výraznější šance, oba týmy zatím jen bezúspěšně nahazují kotouče do třetiny.
51:45
Dva náznaky finských šancí maří Svoboda.
50:36
Finsko - Česko 1:5 Další gól přidává kapitán českého výběru Hlinka. Po Divíškově přihrávce střílí z levého kruhu a kotouč prochází pod betonem gólmana Lehta do branky.
49:52
Trávníček u levého mantinelu počkal na najíždějícího Balaštíka a poslal mu dobrou přihrávku do prostoru mezi kryhu. Balaštík střílí pohotově, ale finský obránce jeho ránu sráží do rohu kluziště.
48:22
Na druhé straně má dobrou šanci Voutilainen, ale také brankář Svoboda je pozorný a puk nakonec ukrává pod lapačku.
47:13
Hamr kolmou přihrávkou vysílí do šance Dlouhého, slávistický útočník tentokrát na Lehta nevyzrává, finský gólman střelu zastavuje pravým betonem.
46:57
Po sporné situaci se Finové dožadují gólu. Kuhta dorážel z blízka a gólman Svoboda se skvěle natáhl a lapačkou kotouč u tyčky zachytil. A podle názoru sudího udržel puk před brankovou čárou.
45:02
Finové si berou oddechový čas.
45:02
Finsko - Česko 1:4 Po perfektní přihrávce Marka od zadního mantinelu se do odkryté branky trefuje Dlouhý!
44:44
Vzápěti mohou Češi přidat další gól, ale kličkující Balaštík se s pukem dostal z výhodné střelecké pozice a nezakončil.
43:54
Finsko - Česko 1:3 První reprezentační gól střílí Koukal, když k levé tyčce pohotově usměrňuje Průchovu přihrávku.
42:21
Po Kuhtově přihrávce od levého mantinelu se probíjí do šance Rintanen, ale proti Čáslavovi se neprosadil.
41:45
Češi pokračují v tlaku a drží puk v útočné třetině, ale před branku a do šancí se nedostávají.
40:58
Finsko - Česko 1:2 Na přihrávku za finské obránce si najíždí Průcha a po úspěšně provedeném blafáku vrací českému týmu vedení.
40:26
Také třetí část zahájuje šancí Divíšek, ale po Niemiho postrčení ztratil rovnováhu a už nemohl zakončit.
40:01
Začíná 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny.
39:45
Poslední šance druhého dějství patří Voutilainenovi, který si najíždí z pravé strany před Svobodovu branku. Ale Balaštík mu zakončení komplikuje a Voutilainen střílí hodně nepřesně.
38:48
Přesilovka končí, Finové se ubránili.
37:42
Čáslava drží puk v pásmu a od modré pálí na finskou branku. Tam se kotouč odráží od brusle finského beka ke zcela volnému Balaštíkovi, ten ale ztroskotává na Lehtovi, který fantastickým zákrokem chytá jistý gól. Gólman se roztáhl na brankové čáře a střelu po ledě nepustil.
36:48
Průcha se už už dostával do zakončení, když ho faulem zastavil Mäntylä. Dvě minuty si odsedí za nedovolené bránění.