Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 16. 4. 2003 19:12

ČESKO - SLOVENSKO

přípravný zápas před mistrovstvím světa
16.4. 2003 v Prostějově


utkání komentuje Michael Langr

ČESKO - SLOVENSKO 1:1 (0:0, 0:0, 1:1). Konečný stav.
60:00
Konec zápasu. Na branku se čekalo až do 50. minuty, kdy se trefil kapitán Martin Straka, při slovenské power-play vyrovnal 13 vteřin před koncem kapitán soupře Štrbák. Odveta se hraje ve čtvrtek v Trenčíně.
59:47
Slováci vyrovnali na 1:1. Hurtaj při power-play vyhrál buly na Štrbáka a slovenský kapitán prostřelil Trvaje.
59:43
Slováci nahodili na Trvaje a berou si time-out.
59:00
Straka s Výborným drží puk v útočném pásmu a nedovolují Slovákům atak Trvajovy branky.
57:17
Milovu chybnou rozehrávku vystihl Pletka, nahrál Markovi, ale ten v tísni nedokázal bekhendem zvednout puk přes Rybárův beton.
56:45
Slovenský druhý útok si vynutil tlak. Cíger nebezpečně vypálil podél Tenktáta, ale Trvaj stačil zasáhnout.
55:31
Slováci otvírají hru, napadají ve třech. Málem toho využil Hlaváč, který najížděl do otevřené obrany, pokusil se o stahovačku, ale dva slovenští beci jej zatlačili do rohu.
54:32
Přesilovka skončila bez dalkší vážnější šance.
53:34
Dobroň se v přesilovce protáhl mezi kruhy okolo Kapuše, ale k brance se nedostal. Čistě jej tělem odstavil Cisár. Prostějovská hala po vedoucí brance ožila a fanoušci vytvářejí hokeji dobrou kulisu.
52:32
Český tým po vstřelení branky ožil, natlačil se do pásma a Michálka fauloval Radivojevič. Na přesilovku přichází Strakova formace.
49:28
Vedoucí branku vstřelil český kapitán Martin Straka. Tesaříkovu střelu od modré vyrazil Pavol Rybár před sebe. Puk se dostal k Martinu Strakovi, který zpracoval puk a forhendem se trefil do odkryté branky.
47:23
Slováci jsou v těchto fázích lepší. Zatlačili do defenzívy dokonce Strakův útok. Když ujel Výborný, srazil jej čistým bodyčkem Milo. V závěru střídání se pěkně na modré uvolnil Straka, ale z kruhu pálil jenom do prsou gólmana Rybára.
45:41
Češi se ubránili. Soupeř se v přesilovce dostal jen ke dvěma střelám od modré. Lintner a Podhradský zkoušeli střílet na teče spoluhráčům, ale čeští beci dobře čistili prostor před Trvajem. Druhou polovinu přesilovky se Slováci nedokázali usadit v pásmu.
43:41
Aktivní Hurtajův útok si vynutil tlak před brankou a následně i Richtrův faul. Český bek je vyloučen za podražení a Slováci rozehrávají přesilovku.
42:15
V náporu byl Kucharčíkův útok, ale hráči kombinovali jenom v rohu, před branku se nedostali. Opět hraje kompletní sestava, tedy všech osm obránců.
40:01
Byla zahájena třetí třetina.
40:00
Skončila 2. třetina. Zaplněné ochozy prostějovského stadionu vidí rychlý kombinační hokej. Nehraje se příliš do těla. Zatím dominují gólmani. Jak TRvaj, tak Rybár zneškodnili několik nájezdů. Plynulost hry občas brzdí nepřesnosti na obou stranách. Lener před koncem druhé třetiny stáhl ze hry obránce Hlavačku a Barinku a točí jenom šest beků.
35:30
Česká čtvrtá formace, která je zatím asi nejaktivnější, si vytvořila tlak, ale Bednářovu bekhendovou střelu po ledě bez problému vykopl Rybár levým betone´m.
34:41
Chyboval Hlavačka. Vyhodil puk přímo na Petera Barinku. Ten byl najednou zcela sám mezi kruhy, ale přestřelil Trvajovu branku.
32:40
Slovenský první útok přitlačil Čechy v pásmu. Sejna s Hurtajem kombinovali v rohu, ale před branku je česká defenzíva nepustila a akci ukončilo slabé nahození na branku, které Trvaj ukryl v lapačce.
31:29
Češi po Bednářově šanci soupeře zatlačili do pásma, Špaček vypálil od modré, Rybár puk vyrazil před sebe, odkud bekhendem po ledě vystřelil Pletka, ale slovenský gólman puk zalehl.
30:15
Do brejku se dostal Bednář. Šikovně si obhodil obránce Mila, postupoval sám na Rybára, vypálil na lapačku, ale slovenský gólman střelu zastavil.
29:34
Slováci se ubránili. Kouč Lener nasadil na přesilovku ke Strakovi a Výbornému Bednáře. V tommto složení Češi odehráli prakticky celé dvě minuty, ale zaujala jenom střela Jaroslava špačka z levého kruhu, která trefila Rybára do masky.
27:34
Harant fauloval Martina Straku a je vyloučen za nedovolené bránění. Češi hrají svou třetí přesilovku.
25:59
Velká šance Slováků. Cisár vyslal chytrou kolmicí za obránce do brejku Pardavého, exvsetínský kanonýr postupoval sám na Trvaje, pokusil se o forhendový blafák Trvajovi na vyrážečku, ale český gólman puk vyrazil.
24:32
Slováci byli po přesilovce aktivnější, ale z jejich náporu ujela dvojice Straka - Hlaváč, postupovali dva na jednoho. Straka vypálil do levého horního růžku, ale Rybár bleskurychle máchl lapačkou a puk v ní ukryl.
22:59
Slováci sehráli přesilovku dobře a Trvaj musel třikrát ukázat své umění. Nejprve nebezpečně vypálil od modré Malec a jeho střelu těsně nad ledem vykopl Trvaj pravým betonem, levým betonem pak zneškodnil další Malcův pokus z kruhu a hokejkou vystihl Hlinkovu přihrávku na Podhradského. Češi jsou kompletní.
20:59
Slováci mají výhodu druhé přesilovky. Vyloučen je David Výborný za držení.
20:01
Byla zahájena 2. třetina. V české brance pokračuje Jiří Trvaj.