Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 20. května 2022 Zbyšek
Advertisement

Online reportáž

Úvodní den končí v Helsinkách vítězstvím Kanady. Po vyrovnané první třetině, ve které byli hráči Javorových listů pouze efektivnější v zakončení, rozhodla prostřední část zápasu. Kanaďané během dvaceti minut využili obě nabídnuté početní výhody a do závěrečné části šli s pohodlným vedením.

Německo sice nic nezabalilo a zejména díky nedisciplinovanosti Kanady, která vyústila hned ve dvě dvojnásobné početní výhody, se dostalo na rozdíl dvou gólů. Na vyrovnání už ale ani při hře bez brankáře nedosáhlo a první body tak putují na účet Kanady.

Nejlepší hráči: Tim Stützle – Pierre-Luc Dubois

Konec zápasu.

Sestavy a rozestavení

NěmeckoNěmecko

Grubauer
91 Müller
Müller
53 Seider
Seider
52:35
41 Müller
Müller
5 Holzer
Holzer
38 Wagner
Wagner
Wissmann
Bittner
42 Ehliz
Ehliz
Stützle
22 Plachta
Plachta
41:13
92 Noebels
Noebels
Michaelis
27:24
Pföderl
Schmölz
15 Loibl
Loibl
Fischbuch
Soramies
Kastner
40 Ehl
Ehl

KanadaKanada

Thompson
72 Chabot
Chabot
Whitecloud
Sanheim
Severson
5 Holden
Holden
61 Mayo
Mayo
33 Graves
Graves
24 Cozens
Cozens
80 Dubois
Dubois
31:37 17:22
10 Roy
Roy
Sillinger
08:06
17 Lowry
Lowry
Anderson
93 Johnson
Johnson
33:39
18 Mercer
Mercer
Batherson
73 Gregor
Gregor
37:35
16 Geekie
Geekie
44 Comtois
Comtois

Rozhodčí: Ansons, Šír – Davis, Spur
Počet diváků: 3 632

59:30

Napadající Pierre-Luc Duboise zatlačil Seidera až k vlastní brance, tohle už by Kanada měla zvládnout ubránit.

59:11

Vyhození Sanheima vrátí hru zpátky před kanadskou branku. Na zdramatizování utkání už ale Německu nezbývá ani minuta.

58:45

Grubauer už znovu zůstává na střídačce, na vhazování v útočném pásmu míří šestice bruslařů Německa.

58:45

Po zakázaném uvolnění Kanady se hra přestěhuje k Thompsonovi. Ještě před tím je ale na řadě oddechový čas Německa.

58:26

Philipp Grubauer spěchal z branky znovu na střídačku, po ofsajdu německého týmu ale znovu míří mezi tři tyče.

58:11

Po zásahu hostující střídačky se bude vhazovat ve středovém kruhu, a tak se Philipp Grubauer vrací do branky.

57:38

Přes Dylana Cozense se ve středním pásmu neprochází snadno, o čemž se teď přesvědčil jeden z německých hráčů.

57:16

Domácí celek se sice usadil v útočném pásmu, jenomže Tim Stützle dával nepřesnou nahrávku na modrou čáru, a tak se musí začít zase od začátku.

56:31
Šance

Německo už na nic nečeká, stahuje Philippa Grubauera z branky a na ledovou plochu posílá šestého bruslaře.

56:26
Šance

Adam Lowry získal kotouč, když využil zaváhání soupeře. Poté přihrával před branku, odkud z jedné Drake Batherson trefil posledního obránce!

55:06

Na modré čáře se ocitl Marcel Noebels, který zakončením trefil prvního bránícího hráče. Poté se ale výborně vrátil a zamezil úniku soupeře.

54:15

Velkou rychlost nabral Tim Stützle, jenž si to namířil rovnou mezi obránce. Ovšem v rozhodujícím momentu mu černá guma ujela z čepele hole.

54:05
Šance

Nechybělo mnoho a rozdíl ve skóre mohl být jen jednogólový! Po střele Moritze Seidera od modré čáry byl puk těsně před Thompsonem zřejmě tečován a kanadského brankáře pořádně vystrašil.

52:48

Na levé straně nabral velkou rychlost Tim Stützle, který obkroužil branku, ale puk jen projel přes brankoviště.

52:35
Gól

Německo právě vstřelilo branku! Německo znovu využívá dvojnásobnou přesilovku a snižuje na rozdíl dvou gólů. Tim Stützle z rohu útočného pásma poslal puk na hůl Moritze Seidera a německý obránce ho pak povedenou ranou umístil za záda Thompsona. Asistence: Tim Stützle, Leonhard Pföderl.

52:30

Německo uzamklo soupeře před jeho brankou, kde by neustále zaparkovaný Matthias Plachta. Jenomže domácí celek situace přehrával, a tak Logan Thompson odolává.

51:40

Graves se v brankovišti obětavě vrhl na led a zabránil Německu v zakončení. Hráči v černých dresech ale dál kombinují v útočném pásmu.

50:56
Trest

Pokud by Německo využilo početní výhodu, ještě by oživilo naději na bodový výsledek. Dvouminutový trest totiž dostali Josh Anderson a Morgan Geekie (Kanada).

50:14

Pravačka jednoho z hlavních sudích je znovu nahoře, Grubauer už odjel na střídačku a Německo hraje v signalizované výhodě.

49:32

Na ose hrací plochy se nacházel Kent Johnson, jenž ve slibné šanci branku Německa přestřelil. Stále ale platí, že se hraje ve vysokém tempu.

49:10

Německo se dostalo do útočného pásma a znovu ožívají také jejich fanoušci v hledišti. Střela Moritze Seidera z levého kruhu ale jen zaduněla o zadní mantinel.

48:27

Kanada dobře napadala soupeře, kterého zastavila ve středním pásmu. Následně puk za branku uklidil Nicolas Roy a hosté střídají.

47:35

Hostující mužstvo chtělo rychle odpovědět, avšak nepřesná přihrávka zamířila přes všechny čáry.

47:11

Německo už je v plném počtu a hned vyráží na soupeřovu polovinu. Ovšem po přejetí útočné modré čáry přišla nepřesná přihrávka.

46:52

V závěrečných sekundách přesilovky ještě posílal Adam Lowry puk zpoza branky před ní, tam se ale ke kotouči nikdo v bílém dresu nedostal.

46:42

Kanaďané už nějaký ten čas kombinovali v útočném pásmu a vše nakonec vyústilo ve střelu Kenta Johnsona od modré čáry. Lapačka Grubauera ale byla na svém místě.

45:52

Kanada zamkla soupeře před jeho brankou, ale předvedla jen zakončení od modré čáry, které poslal Damon Severson vedle levé tyče.

44:55
Trest

Zbytečný zákrok tentokrát na straně německého týmu. Wagner se ve středním pásmu dopustil podrážení a to pro něj znamená dvě minuty na trestné lavici.

44:44

Zámořský tým přejel do přečíslení, když situaci středem táhl Noah Gregor. Kanadský útočník si rovnal puk na střelu, jenomže byl faulovaný,

43:55

Kanadský celek se pokusil o dlouhou přihrávku na levé straně hrací plochy, jenomže černá guma doklouzala na zakázané uvolnění.

43:03

Po střele Marcela Noebelse se za dorážkou důrazně tlačil Plachta, přidat druhý gól v krátkém čase se ale německému útočníkovi nepodařilo.

41:52

Hra se odehrávala na levé straně útočného pásma a před brankou zůstal nikým nehlídaný Marcel Noebels. Jenomže přihrávka byla příliš prudká, a tak musel na modré čáře spěchat Kai Wissmann.

41:13

Po přesilovkovém gólu Německa zmizely z kostky nad ledem oba tresty Kanady, což pochopitelně není správný krok. Nějakou dobu se tak nehrálo a rozhodčí řešili celou situaci s boxem časoměřičů.

41:13
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Také náš západní soused využívá přesilovou hru a zvyšuje si minimálně sebevědomí! Tim Stützle hledal pozici, a tak z rohu přijel až k modré čáře, odkud posunul černou gumu doprava. Z nebezpečného ihned pálil MATTHIAS PLACHTA, jenž nedal kanadskému brankáři šanci zasáhnout – 2:5. Asistence: Tim Stützle.

40:57
Trest

Javorové listy si celou situaci pořádně komplikují. A navíc úplně zbytečně. Po neúspěšném přečíslení se krosčeku dopustil Adam Lowry a Kanaďané jdou do tří.

40:40

Na modré čáře zastavil kotouč Matthias Plachta, jemuž se nepodařila rozehrávka, a tak Německo musí začít od začátku.

40:27
Trest

Poprvé se bude vylučovat také na straně Kanady a to po zákroku Nicolase Roye v rohu útočného pásma. Kanadský útočník si odpyká menší trest za podrážení.

40:09

Po vyhraném vhazování se Německo hnalo do útočného pásma. Nahozením se prezentoval Moritz Seider, ale mířil jen do dobře postaveného Logana Thompsona.

40:01

Začala třetí třetina.

Ve druhé periodě byla dominance Kanady obrovská a tomu také odpovídá průběžný stav. Javorové listy sice vedly o dva zásahy, ale poté inkasovaly. Jenomže evropský celek předvedl zbytečné fauly, které soupeř potrestal. I proto zámořská reprezentace už vede o čtyři trefy a pomalu kráčí za vítězstvím.

Střely na branku: 13:24.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:48

Třetina už se spíše dohrává, navíc se Německo ještě schovalo za vlastní branku a vypadá to, že nikam spěchat rozhodně nebude.

38:59

Trojice útočníků Německa chtěla svou útočnou akci vyšperkovat k dokonalosti a to se jí vymstilo. Tim Stützle se vřítil do útočného pásma, na kruhu prudce zabrzdil a zadovkou předal puk Michaelisovi. Ten místo střely ještě hledal najetého spoluhráče, který ale na puk nedosáhl.

37:35
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanadský celek tak dlouho držel soupeře pod zámkem, až je z toho pátá branka! Zadovka zpoza branky mířila na spodní hranu kruhu, odkud okamžitě vystřelil v pokleku NOAH GREGOR. Jeho zakončení bylo tak přesné, že cestou zacinkalo o brankovou konstrukci – 1:5. Asistence: Maxime Comtois a Travis Sanheim.

37:05

Noah Gregor poslal puk do brankoviště, kde viděl dobře postaveného Maxe Comtoise. Ten ale kotouč neusměrnil přesně.

36:15

Za rozehrávkou Ryana Gravese uháněl Cole Sillinger marně. Zakázanému uvolnění svého týmu už totiž zabránit nedokázal.

35:17

Kent Johnson mohl se spoluhráči vyrazit do protiakce, jenomže puk zapomněl za sebou. A tak přišlo jen posunutí hry podél mantinelu.

34:45

Ve větší permanenci je teď rozhodně Philipp Grubauer. Jako další musel maskovaný muž v brance Německa zasahovat proti ráně Ryana Gravese z pravé strany.

34:30

Kotouč z mezikruží zamířil na levý kruh, odkud okamžitě pod horní tyčku vypálil Dylan Cozens. Ovšem Philipp Grubauer zůstal pozorný a černou gumu vyrazil do bezpečných míst.

33:55

Po delší době registrujeme také Německo v útočném pásmu, avšak Moritz Seider trefil jen soupeře. Kanada následně otočila kormidle hry a snadný zákrok zaznamenává německý maskovaný muž.

33:39
Gól

Kanada právě vstřelila branku! Druhá přesilovka Javorových listů, druhý gól. KENT JOHNSON si po přihrávce Dawsona Mercera zamíchal s pukem a pak jej přesnou ranou z levého kruhu nasměroval za záda Philippa Grubauera. Asistence: Dawson Mercer, Thomas Chabot.

33:24

Na levé straně nabral velkou rychlost Adam Lowry, který se snažil trefit prostor u první tyče. Philipp Grubauer byl dobře postavený a puk vyrazil před sebe. Kanada se snažila dvakrát dorážet, ale vždy neúspěšně.

32:37
Šance

Pokus od mantinelu lehce tečoval Pierre-Luc Dubois, a tak Philipp Grubauer vyrazil kotouč jen před sebe. S bekhendovou dorážkou přispěchal Nicolas Roy, jenž zamířil znovu do německého gólmana.

32:37

Javorové listy znovu zkoušely využít přesilovku po teči před Grubauerem, Dylan Cozens ale tentokrát neusměrnil kotouč přesně.

31:53

Dlouhou dobu se nehrálo, jelikož se německý trest neobjevoval na světelné kostce. To se po chvíli povedlo, a tak budeme sledovat další početní výhodu javorových listů.

31:37
Trest

Adam Lowry jel do rohu dohrát Daniela Schmölze (Německo), který sice uhnul. Avšak poté se ohnal po kanadském soupeři a trefil jej holí do obličeje.

31:37
Gól

Kanada právě vstřelila branku! Na promění přesilové hry ve třetí gól nakonec potřebovaly Javorové listy jen něco málo přes třicet sekund. Drake Batherson přihrávkou napříč útočným pásmem našel Nicolase Roye, který kotouč bleskově poslal do prostoru před brankou. Tam se k teči dostal PIERRE-LUC DUBOIS a vrací Kanadě dvoubrankové vedení. Asistence: Nicolas Roy, Drake Batherson.

31:14

Stefan Loibl se zmocni puku, ale až napodruhé se mu povedlo vyhodit. Avšak Kanada se velmi rychle vrátila do pásma a pokračuje v přesilové hře.

31:05
Trest

Prvním vyloučeným hráčem je německý útočník Samuel Soramies, který se při tlaku Kanady provinil sekáním. Odměnou jsou mu dvě minuty na trestné lavici.

31:04
Šance

Zleva se před branku hnal Maxime Comtois, který se snažil zamést na dlouhou hokejku puk do branky. Jenomže černá guma mu sjela a skončila u soupeře. Tlak Kanady byl v tomto střídání ohromný.

30:42

Logan Thompson už není mezi třemi tyčemi Kanady, důvodem je signalizovaná výhoda na straně Javorových listů.

30:16

Noah Gregor dlouhou dobu hledal střeleckou pozici, ale raději přihrával na modrou čáru, odkud vyslal nepřesnou bombu Travis Sanheim.

29:38

Noah Gregor působí v útočném pásmu naprosto neúnavně a kromě několika vybojovaných kotoučů si připsal i střelu z úhlu. Ta ale v síti neskončila.

28:55

Kanada cítí, že potřebuje rychle najít odpověď, jinak by Německá odplata mohla znamenat vyrovnání. Do útočného pásma se hnal Josh Anderson, avšak přes soupeře neuspěl.

28:05

Do nabídky Zacha Whiteclouda sáhl těsně před brankou Grubauera jeden z jeho spoluhráčů, puk po této teči zamířil až do ochranné sítě.

27:24
Gól

Německo právě vstřelilo branku!
Helsinská hala je jednoznačně žlutočerná a právě proto hlediště vyhrklo radostí! Tvrdou ránu od pravého mantinelu vyslal Moritz Seider, jehož snažení vyrazil Logan Thompson betonem před sebe. Do nebezpečného prostoru si tak najel MARC MICHAELIS, který přesnou ranou nedal brankáři šanci zasáhnout. Asistence: Moritz Seider a Leonhard Pföderl.

26:47

Už to vypadalo, že se Německo dostane do přečíslení, ale Alexander Ehl situaci nezvládl. Vyhození javorových listů zastavil ještě na modré čáře Moritz Seider.

26:33

Dysin Mayo před brankou Německa ještě zbytečně hledal spoluhráče, dopředu se znovu ženou Němci.

26:05

Po nepřesné přihrávce se puku zmocnil Daniel Schmölz, jenž rychle otočil kormidlem hry. Ovšem také on nedal přesnou přihrávku, a jelikož kanadští obránci přestali hrát, zakázané uvolnění se nepíská.

25:32

Po ataku Maxe Comtoise se v rohu hřiště z ledu jen těžce zvedá Moritz Müller, hra se ale nepřerušuje a německý obránce už po svých míří na střídačku.

24:47

Na levém kruhu měl hodně prostoru Travis Sanheim, který po ledě přihrával na zadní tyčku, kde viděl hůl spoluhráče. Před brankou se ale odehrávaly souboje, a tak černá guma neprošla.

24:11

Mezi oběma střídačkami došlo k dalším dvěma tvrdým soubojům, i nadále ale pokračujeme bez jediného vyloučení.

23:55

Yasin Ehliz dobře napadal rozehrávku soupeře a následně přihrával na osu. Jenomže kanadská obrana se rychle zformovala a situaci zažehnala.

23:01

Do útočného pásma vletěl Pierre-Luc Dubois, který zadovkou hledal spoluhráče před brankou. Jeden z hlavních rozhodčí viděl hru vysokou holí, proto ukazuje, že se bude vhazovat ve střední třetině.

22:03

Logan Thompson se v brance Kanady v těchto chvílích rozhodně nenudí. Během posledních dvaceti sekund zasahuje gólman Javorových listů už potřetí, tentokrát proti ráně Moritze Seidera od modré čáry.

21:53
Šance

Krásnou přihrávku přes osu převzal na levém kruhu zcela osamocený Daniel Schmölz, jenž okamžitě mířil do vzdálenější šibenice branky. Jenomže kanadská jednička se rychle přesunula a černou gumu zastavila.

20:59

Tim Stützle udělal na modré čáře úkrok, kterým se dostal do palebné pozice. Jeho pokus letěl těsně nad ledem, ale Logan Thompson zapisuje zákrok betonem.

20:35

Zatímco se Tim Stützle na německé střídačce drží za obličej, na tu kanadskou se vrací Cole Sillinger. Trest pro autora prvního gólu je rozhodčími zrušen.

20:35

Na trestnou lavici usedl Cole Sillinger, který si má odpykat trest zřejmě za vysokou hůl. Rozhodčí ale míří do boxu časoměřičů celou situaci prozkoumat.

20:19

Celkem snadno se podél mantinelu dostal do pásma Matthias Plachta, jehož propagační pokus skončil v lapačce kanadského brankáře.

20:01

Začala druhá třetina.

Úvodní část zápasu nabídla vskutku parádní podívanou. Oba celky si nic nedarovaly a neustále se dohrávaly. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, ovšem Kanada byla efektivnější v koncovce. Rozhodně ale výkon Německa nebyl špatný, ba naopak. Naši západní sousedé mnohdy javorové listy přehrávali. Uvidíme, co nám týmy nabídnou ve druhé části hry.

Střely na branku: 5:13.

20:00

První třetina skončila.

19:59

Zámořský celek ještě vydoloval kotouč v rohu kluziště a přehrál situaci na pravou stranu. Z vrcholu kruhu se do puku z jedné opřel Daniel Fischbuch, ovšem trefil jen soupeře před brankou.

19:19

Yasin Ehliz si nahodil puk do útočného pásma, kanadská defenzíva ale žádné zmatky v poslední minutě nedopouští a naopak rozehrává další svou akci.

18:52

Po levé straně se snažil projet Adam Lowry, který si dal kotouč daleko od hokejky, a tak se ho chopil Korbinian Holzer. Německý obránce následně trefil soupeře a sám si zadělal na problémy.

18:00

Pozornost německého brankáře otestoval znovu taky obránce Thomas Chabot. Philipp Grubauer tentokrát bez problémů zasahuje ramenem.

17:22
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Javorové listy vedou už o dvě branky, když se kotouče na útočné modré čáře chopil PIERRE-LUC DUBOIS. Kanadský útočník udělal tři rychlé kroky a z mezikruží zamířil přesně do horní poloviny branky, kam se Philipp Grubauer nemohl dostat. Bez asistence.

17:08

Morgan Geekie si po zákroku na obranné modré čáře říkal hodně hlasitě o menší trest za podrážení. Celá situace se ale u rozhodčích prošla bez vyloučení, což vyvolalo vlnu německé nevole v hledišti.

16:21

Hostujícímu celku se poslední střídání vůbec nevydařilo, a tak posunulo puk do středního pásma. Kanaďané tak raději volí prostřídání svých řad.

15:18
Šance

Z modré čáry až před branku si nabruslil Zach Whitecloud, který cestou obešel trojici soupeřů. Poté zakončení směřoval pod horní tyčku, avšak Philipp Grubauer situaci ustál a vyrazil černou gumu do ochranné sítě.

15:06
Šance

Německo blízko vyrovnání! Marc Michaelis dostal nabito zpoza branky a okamžitě vypálil. Logan Thompson ale prostor u své pravé tyče utěsnil dostatečně a hlavně včas.

14:34

Hráči v bílých dresech znovu kombinovali v útočném pásmu, jenomže Josh Anderson prohrál souboj za brankou. Hra se neustále přelévá ze strany na stranu.

13:48

Akci Německa zastavil ve středním pásmu Travis Sanheim, který rychle rozehrál, ale kotouč poslal jen na zakázané uvolnění.

13:13

Kent Johnson se v útočném pásmu aktivně snažil obrat o puk svého soupeře, což se mu nakonec také povedlo. Ale jen na chvilku a k žádnému ohrožení branky Německa ani nedošlo.

12:47

Po přihrávce přes osu se na levém kruhu nacházel zcela osamocený Daniel Schmölz. Jeho pokus po ledě byl nepřesný, jelikož mířil vedle vzdálenější tyče.

12:21

Javorové listy se znovu snadno ocitl v útočném pásmu, jenomže Nicolas Roy nedal přesnou přihrávku na spoluhráče, který byl následně tvrdě dohrán u mantinelu.

12:07

Yasin Ehliz se snažil prodrat hned mezi dvěma bránícími hráči, o možnost výrazněji ohrozit Logana Thompsona ho ale připravil pozorný Damon Severson.

10:48
Šance

Německo propadlo na útočné modré čáře a znovu mohlo inkasovat. Z pravé strany vystřelil Cole Sillinger a kotouč následně u tyče ještě vyšťoural Adam Lowry. Kotouč se pak povaloval v levém kruhu, odkud Kanada branku jen o kousek netrefila.

10:27

Po vyhraném vhazování měl na modré čáře nabito Thomas Chabot. Grubauer srazil betony k sobě včas a následně se jeho spoluhráči podařilo rukavicí odmést puk pryč.

10:20

Cole Sillinger je při chuti a nyní se nacházel v přečíslení s Adamem Lowrym. První jmenovaný vzal akci na sebe, ale pokus směřoval jen do hrudníku připraveného Philippa Grubauera.

09:55

Na levé straně útočného pásma byl ve vysoké rychlosti Matthias Plachta, jenž si ramenem odtlačil soupeře. Ovšem zakončení už nemělo gólové parametry a mířilo do brankáře.

09:39

Střelecké pokusy domácího mužstva přibývají a další byl také od modré čáry. Tvrdou ránou se prezentoval Kai Wissmann, avšak gólman s javorovým listem byl dobře postavený.

08:31

Německé mužstvo se ihned hnalo za vyrovnáním a pokus od modré čáry zastavil Logan Thompson na poslední chvíli, jelikož měl před sebou poněkud rušno.

08:06
Gól

Kanada právě vstřelila branku! Skóre večerního zápasu otevírá COLE SILLINGER. Kanadský útočník se na vrcholku kruhů po přistrčení Joshe Andersona dostal k puku, vypálil a německý gólman na jeho ránu nedokázal dosáhnout. Asistence: Josh Anderson, Adam Lowry.

07:54

Puk uvízl v rohu útočného pásma Německa, kde o něj hráči svádí lítý boj. Ani jeden z týmů zatím nedokázal situaci u mantinelu vyřešit.

07:16

Skvělým pohybem se na pravé straně Morgan Geekie, jenž mířil do horní poloviny branky. Ovšem německý brankář zaznamenal zákrok maskou.

06:34

Na modré čáře se nacházel Samuel Soramies, jenž se snažil prostřelit kanadský val. Ovšem kotouč neprošel ani přes prvního bránícího hráče.

06:03

Na pravé straně útočného pásma si našel trochu volného místa Travis Sanheim, jehož pokus skončil v Grubauerově lapačce. Po odpískání se před německou brankou strhla menší strkanice.

05:42

Nick Holden dostal v bruslařském souboji s Marcelem Noebelsem pořádně zabrat, nakonec se ale ke kotouči ve vlastním obranném pásmu dostal přece jen jako první.

05:38

Domácímu celku se nepovedla rozehrávka, která skončila na zakázaném uvolnění. Následuje vhazování po pravici německého maskovaného muže.

04:55

Josh Anderson ostře dohrál v rohu kluziště jednoho z obránců. Německá část publika se bouří, avšak rozhodčí vylučovat zatím nebudou.

04:07

Střetnutí začalo ve velkém stylu a ani jedno mužstvo si nic nedaruje. Oba celky souboje dohrávají, a tak se hraje ve velkém nasazení.

03:47

Morgan Geekie se po přihrávce spoluhráče natahoval marně. Kdyby se k ní ale dostal, zakončoval by do odkryté části klece.

03:28

Kanadská dvojice se překřížila ve středním pásmu a následně Noah Gregor přihrával do pravého kruhu. V něm byl hlídaný Morgan Geekie, a tak jeho přistrčení puku zkrotil německý gólman.

02:55

O chytrou přihrávku se pokoušel Korbinian Holzer, který viděl na zadní tyči spoluhráče. Jenomže nahrávka byla příliš těžká, a tak jsme se zakončení nedočkali.

02:40

Z vrcholku levého kruhu pálil Korbinian Holzer. Německý zadák sice trefil jen před sebou stojícího obránce, Německo ale pokračuje v tlaku.

02:05

Před kanadskou brankou se nacházel Maxmilian Kastner, na něhož také mířila přihrávka, ale útočník na ni nedosáhl. Kanada pak znovu otočila hru, ale Philipp Grubauer byl připraven na výpad zpoza brány.

01:15

Domácí celek se sice usadil v útočném pásmu, avšak kombinace za brankou mu nevyšla. Kanada následně poslala hru za soupeřovu branku a vystřídala.

00:56

Zatímco se hráči přetahují o puk podél mantinelu, na stadionu panuje výborná atmosféra. O tu se starají především němečtí fanoušci, kteří stojí na tribunách a ženou své favority.

00:31

Na ose hrací plochy se objevil Nicolas Roy, který našel lépe postaveného Dylana Cozense, jenž trefil soupeře. Německo pak otočilo kormidlem hry, ale Logan Thompson zaznamenal lehký zákrok.

00:10
Šance

Kanada mohla udeřit hned ze své první akce. Těsně před brankou Grubauera se ke kotouči dostal Nicolas Roy, překonat německého brankáře se mu ale nepodařilo.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky již přicházejí na ledovou plochu, což značí, že za malou chvíli střetnutí začne. Příjemně se usaďte a užijte si další hokejovou bitvu.

Ještě jednou vás vítáme u dalšího zápasu na mistrovství světa, které se odehraje zhruba za pětatřicet minut. Oba celky na ledové ploše již absolvují rozbruslení a k vidění je mnoho hráčů nastupujících v NHL.

Úvodní sestavy:

Německo: Grubauer (Niederberger) – M. Müller (C), Seider, J. Müller, Holzer (A), Wagner, Wissmann, Bittner – Ehliz, Stützle, Plachta – Noebels (A), Michaelis, Pföderl – Schmölz, Loibl, Fischbuch – Soramies, Kastner, Ehl.
Trenér: Toni Söderholm

Kanada: Thompson (Driedger) – Chabot (C), Whitecloud, Sanheim, Severson, Holden, Mayo, Graves – Cozens, Dubois (A), Roy – Sillinger, Lowry, Anderson (A) – Johnson, Mercer, Batherson – Gregor, Geekie, Comtois.
Trenér: Claude Julien

Rozhodčí: Ansons, Šír – Davis, Spur.

Kanada

Jako už tradičně, i letos bude Kanada považovaná za aspiranta na zlatou medaili. Avšak proti zámořskému celku by mohl hrát fakt, že hráči spolu před turnajem neabsolvovali jediné střetnutí. Pokud budeme hledat poslední souboj javorových listů, budeme muset pohlédnout až do olympijského turnaje. Největšími hvězdami Kanady budou Matthew Barzal, Pierre-Luc Dubois nebo Thomas Chabot.

Nominace:

Brankáři: Chris Driedger (Seattle Kraken), Logan Thompson (Vegas Golden Knights), Matt Tomkins (Frölunda).
Obránci: Thomas Chabot (Ottawa Senators), Dysin Mayo (Arizona Coyotes), Travis Sanheim (Philadelphia Flyers), Damon Severson, Ryan Graves (oba New Jersey Devils), Zach Whitecloud (Vegas Golden Knights).
Útočníci: Josh Anderson (Montreal Canadiens), Matthew Barzal (New York Islanders), Drake Batherson (Ottawa Senators), Maxime Comtois (Anaheim Ducks), Dylan Cozens (Buffalo Sabres), Pierre-Luc Dubois, Adam Lowry (Winnipeg Jets), Noah Gregor (San Jose Sharks), Dawson Mercer (New Jersey Devils), Eric O ́Dell (Dynamo Moskva), Nicolas Roy (Vegas Golden Knights), Cole Sillinger (Columbus Blue Jackets).

Německo

Německo před šampionátem ve Finsku odehrálo sedm zápasů a svou štaci započalo s českým týmem v Chomutově. Právě ve druhém utkání s národním týmem zvítězili naši sousedé 2:0. Avšak poměr přípravných zápasů má Německo záporné, jelikož čtyřikrát prohrálo. Navíc před mistrovstvím světa Německo přišlo o Dominika Kahuna, jenž utrpěl zranění. Naopak tým doplnili třeba Philipp Grubauer ze Seattlu, Moritz Seider z Detroitu nebo Tim Stützle z Ottawy. Všichni tři zmínění by měli být oporami Německa.

Nominace:

Brankáři:Philipp Grubauer (Seattle), Matthias Niederberger (Eisbären Berlín), Dustin Strahlmeier (Wolfsburg).
Obránci: Dominik Bittner (Wolfsburg), Korbinian Holzer (Mannheim), Jonas Müller, Kai Wissmann (oba Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kolín nad Rýnem), Moritz Seider (Detroit), Fabio Wagner (Ingolstadt), Mario Zimmermann (Straubing).
Útočníci: Alexander Ehl, Daniel Fischbuch (oba Düsseldorf), Yasin Ehliz, Maximilian Kastner (oba EHC Mnichov), Marcel Noebels, Leo Pföderl (oba Eisbären Berlín), Taro Jentzsch (Iserlohn), Alexander Karachun (Schwenningen), Matthias Plachta (Mannheim), Daniel Schmölz (Norimberk), Samuel Soramies (Ingolstadt), Stefan Loibl (Skelleftea AIK), Marc Michaelis (Toronto Marlies), Tim Stützle (Ottawa).

Vítám všechny hokejové nadšence u prvního dne z mistrovství světa ze skupiny A, která se odehraje v Helsinkách. Hned v úvodním dni se představí aspirant na titul z Kanady, jenž vyzve Německo. Uvidíme, zda javorové listy potvrdí roli papírového favorita a zaznamenají první body na šampionátu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.

Mohlo by vás zajímat