Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Švýcarsko ve vypjatém utkání udrželo stoprocentní bilanci, gólovou přestřelku se Slovenskem opanovalo výsledkem 5:3.

Po nerozhodném úvodním dějství si Švýcaři ve druhé třetině vypracovali jednogólový náskok 3:2. Na rozdíl dvou branek navýšil švýcarský náskok ve 46. minutě kapitán Nico Hischier střelou mezi betony gólmana. Střetnutí zdramatizoval v 50. minutě šťastnou trefou Samuel Takáč, ale na více se již naši východní sousedé nezmohli, přestože měli k dobru dvouminutovou přesilovku pěti proti třem. V závěru naopak zkusili powerplay při vlastním oslabení, při této odvážné variantě pečetil švýcarské vítězství gólem do prázdné klece Fabrice Herzog.

Svěřenci kouče Fischera mají na kontě po čtyřech zápasech dvanáct bodů a jsou v čele tabulky skupiny A. Slováci zůstávají na šestém místě, pokud chtějí postoupit do čtvrtfinále, musí v dalších utkáních pořádně zabrat.

Utkání přihlíželo 2 504 diváků.

Statistiky zápasu:

Střely na branku – 30:16 (17:6, 7:2, 6:8)

Lunter

Rozhodčí: Ansons (LAT), Rekucki (USA) – Davis (USA), Sormunen (FIN)
Počet diváků: 2 504

Nejlepší hráči: Nico Hischier – Miloš Roman

Konec zápasu.

59:36
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Slovensko zariskovalo a zkusilo powerplay, což znamenalo hru pět na pět. Jenže kotouč získal Denis Malgin, jenž nejprve střílel do levé tyče, ale kotouč dojel, nahrál FABRICEMU HERZOGOVI a ten již mířil přesně. Asistence: Denis Malgin a Pius Suter.

59:20

Húska znovu prchá na střídačku, hraje se tedy v pěti hráčích na obou stranách.

58:34

Švýcaři hrají v plném počtu a k dispozici mají přesilovku, která by může trvat až do konce třetí třetiny.

58:29

Teď se Slováci hodně zlobí, neboť po závaru před Genonim měli kotouč na holi, ale rozhodčí Rekucki ztratil puk z dohledu a píská.

58:29
Trest

Školácká chyba. Slovenským hokejistům trval nástup na buly příliš dlouho. Rozhodčímu došla trpělivost a dal hráčské lavici dvě minuty za zdržování hry. Švýcaři budou za pět vteřin kompletní, zbytek střetnutí pak mohou v klidu dohrát v početní převaze.

57:41
Šance

Samuel Takáč přenesl hru do pravého kruhu na Tomáše Tatara. Tomu dnes není vůbec přáno, kotouč netrefil ideálně. Mezitím Adam Húska opustil bránu, Slovensko zkouší powerplay!

57:15

Čerešňák napřáhl na modré, ale trefil jen Scherweyho, který obětavě skočil do střely. Švýcaři hrají oslabení výborně. Húska ve stejnou chvíli opouští branku a Slováci to zkoušejí v šesti.

56:51

Adam Liška nabízel kotouč před bránu Samuelu Takáčovi. Ten úmysl spoluhráče pochopil pozdě, hokejku přiložil k ledu v momentě, kdy byl kotouč za ním.

56:14

Švýcaři jsou z nejhoršího venku, Siegenthaler je zpátky na ledě.

55:49

Ne, tahle přesilovka prostě není dobrá. Slovenští hokejisté pochopitelně bojovali o co nejrychlejší získání útočného pásma, výsledkem je ale pouze ofsajd.

55:34

Slováci ve dvojnásobné početní výhodě nedokáží nic vymyslet. Nemec to nakonec vzal na sebe, ale jeho tvrdá střela šla jen do mantinelu, od nějž se kotouč odrazil do středního pásma.

54:57

Slováci drží útočné pásmo, ale Švýcaři brání velmi dobře. Nakonec střílel Michal Krištof, jeho slabý pokus Genoni snadno zastavil pravým betonem.

54:13
Trest

Švýcarští fanoušci bouří. Hlavní rozhodčí totiž posílají na trestnou lavici Jonase Siegenthalera za hrubost. Slováci budou hrát celé dvě minuty v pěti proti třem!

54:13

Jako první se odhodlal k zakončení Martin Fehérváry, jeho střela byla zblokována. Následoval pas na Tomáše Tatara, s jeho pokusem si poradil Leonardo Genoni.

53:33
Trest

Rozhodčí už mají jasno. Michael Fora byl tím, kdo Lišku zasáhl kolenem a vidí za to trest na pět minut plus do konce utkání. Obrovská šance pro Slováky na vyrovnání.

53:33

Jeden ze Švýcarů sestřelil Adama Lišku, který se hodně těžce zvedá z ledu. Hlavní rozhodčí se jedou na situaci podívat na video.

53:07
Šance

Mizerné vyhození Šimona Nemce o mantinel znamenalo, že Švýcaři rázem měli přečíslení tři na jednoho. Philipp Kurashev vzal zodpovědnost do vlastních rukou, z pravé strany vypálil křižně nepřesně.

52:43

Do Nemcovy střely od modré obětavě skočil Hischier. Genoni, který má na kontě jen 10 zákroků, nemusel zasahovat.

52:37

Zakázané uvolnění Švýcarska. Jonas Siegenthaler se nepochopil s Timem Meierem, jenž neočekával nahrávku po mantinelu, přesně ta ovšem přišla.

52:15

Hluchou pasáž hry zastavuje hvizd čárových rozhodčích – píská se švýcarské zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici Genoniho.

51:56

Naši východní sousedé se snaží, ale švýcarská defenziva zase začala fungovat velmi dobře. Snahu Tatara a o nahrávku po mantinelu na Krištofa zachytil Dean Kukan.

51:27

Pod tlakem si Robert Lantoši nevedl ideálně. Dojel až na konec útočné modré čáře, odtud vymyslel nepřesnou přihrávku na Šimona Nemce.

50:47

Jakub Minárik ztratil orientaci v prostoru a zády ke švýcarské bráně narazil do gólmana Genoniho. Může být rád, že jej rozhodčí nevyloučili za nedovolené bránění.

50:23

Do protiútoku vyrazil Pius Suter. Avšak došlo k jeho zdvojení, navíc jej nepodpořil žádný ze spoluhráčů. Takže jen slabě nahodil na Húsku a vybojoval alespoň buly po jeho levici.

50:07
Šance

Tak to byla obrovská šance Slováků na vyrovnání! Kotouč se dostal u pravé tyče k Tatarovi, který trestuhodně netrefil poloprázdnou branku Švýcarů.

49:37
Šance

Michal Krištof dojel do levého kruhu, odkud servíroval puk před bránu Tomáši Tatarovi, slovenský kapitán vystřelil o pár čísel vedle pravé tyče!

49:22

Švýcarsko útočilo na pátý gól. Rozjetého Nica Hischiera ovšem odstavil Martin Fehérváry, následně raději odpálil kotouč na zakázané uvolnění.

49:07
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku! Tak v Helsinkách ještě hotovo není! Mladíček Sýkora zpoza branky poslal puk na Samuela TAKÁČE, který se štěstím o brusli Tobiase Geissera snižuje na rozdíl jediné branky. Asistence: Adam Sýkora, Mario Grman.

48:29

Mladičký Adam Sýkora bojovností udržel puk v útočném pásmu. Na střelu si netroufl a hrál na Alexe Tamášiho. Slováci pokračují v útočném pásmu.

47:41

Zleva se pokusil před bránu natlačit Calvin Thürkauf- Adam Húska mohl v tomto případě zůstat klidný, protihráče čistým způsobem zastavil Šimon Nemec.

47:30

Moser z otočky málem překvapil Húsku, který toho moc neviděl. Kotouč jen těsně proskákal kolem pravé tyče, v publiku to jen zahučelo.

46:54

Stadiónem to jenom zahučelo poté, co z levého kruhu vystřelil forhendem Enzo Corvi. Kus černé gumy proletěl těsně vedle levé části brankové konstrukce.

46:42

Pátému gólu ve své síti zabránil Adam Húska. Poradil si s nahozením od pravého mantinelu, pokus Fory zastavil ve své lapačce.

45:44
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku! Christian Marti skvěle našel na útočné modré Nica HISCHIERA, jenž svůj únik vyřešil chladnokrevně a překonal Húsku střelou mezi betony. Asistence: Christian Marti.

45:13

V době, kdy už se Kurashev vrátil na led, se ke střele dostal Glauser. Húska nemusel zashovat, švýcarský obránce přestřelil branku.

44:52

Pavol Regenda přenesl hru zleva oprava na Roberta Lantošiho. Čitelnou nahrávku za švýcarskou bránu vystihl Andres Ambühl, Švýcarsko se opět osvobodilo.

44:15

Na modrou se stáhl Michal Krištof, a právě kvůli němu Slováci přicházejí o útočné pásmo, protože mu kotouč přeskočil přes hokejku za modrou čáru.

43:49

Slovenská posila z NHL Martin Fehérváry napřáhla na modré, jeho střelu zablokovala švýcarská obrana.

43:37
Šance

Po zadovce Krištofa přihrával Martin Fehérváry do pravého kruhu Tomáši Tatarovi, jeho tvrdá forhendová rána z první orazítkovala brankovou konstrukci!

43:12
Trest

Čároví rozhodčí znovu odpískali příliš mnoho hráčů na ledě. Podruhé se provinili Švýcaři, trest odpyká Philipp Kurashev. Je tady další slovenská přesilovka.

42:54

Timo Meier přenesl hru zleva doprava na kapitána Nica Hischiera, jenž zkusil akci vyšperkovat zadovkou na Philippa Kurasheva, tento úmysl přečetl Martin Fehérváry.

42:08

Miloš Roman v obležení dvou konkurentů zvládl puk posunout do levého kruhu na Adama Lišku, jeho nepříliš povedená rána vyprášila Genonimu betony.

41:46

Hrozícímu nebezpečí zastavil Mislav Rosandič. Proti prudké Meierově nahrávce vystrčil pravou brusli a touš poslal mezi vlastní spoluhráče na střídačku.

41:37

Tentokrát musel slovenský gólman vymrštit svůj beton proti pokusu Glausera.

41:32

Ambühlova střela z prostoru levého kruhu byla pro Húsku lehkou kořistí, dobře ji viděl a ukryl puk do lapačky.

41:23

Zkušeně si za vlastní svatyní počínal Janis Moser. Zkontroloval, kudy bude Tatar forčekovat, vyjel poza brány druhou stranu a nahrál Hischierovi.

40:52

Po levém mantinelu se chtěl o útočného pásma prohnat Samuel Takáč. Do cesty se mu postavil Dean Kukan, kolem nějž sice slovenský forvard projel, ale bez puku.

40:30

Švýcaři hráli ještě v úvodu třetí třetiny v oslabení, ale Slováci ve zbytku přesilovky nic nevymysleli.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 21:13.

Střely na branku po 2. třetině: 24:8.

Druhou třetinu poznamenala spoustu vyloučení, ale oba týmy se zatím v přesilovkách trápí. Skóre se přesto výrazně pohnulo. Nejdřív dostal Švýcary podruhé do vedení Dominik Egli, vzápětí vyrovnal svou první trefou na tomto MS Juraj Slafkovský a na současných 3:2 upravil ve 33. minutě Timo Meier. Udrží Švýcaři vedení, nebo jim ještě Slováci zatopí? Čeká nás jistě zajímavá třetí třetina!

40:00

Druhá třetina skončila.

39:55

Juraj Slafkovský v závěru prostřední části nabral rychlost a dojel do pravého kruhu, odkud vypálil na přední tyčku, Genoni zasahovat nemusel.

39:02

Švýcarsko zvládlo hru ve třech fantasticky. Soupeře k ničemu nepustilo, kotouč udrželo v rohu mantinelu a v době, kdy už hráli ve čtyřech, vyhodil Siegenthaler.

38:30

Craig Ramsay cítí, že tohle může být klíčový moment zápasu. Vyžádal si oddechový čas, po němž bude jeho tým hrát 35 sekund v pěti proti třem.

38:30
Trest

Velká komplikace pro Švýcarsko! V útočném pásmu se provinil sekáním Christoph Bertschy. Naši západní sousedé mají k dobru přesilovku pěti proti třem, ta může trvat až 35 vteřin.

38:17

Slovenský kapitán Tatar dnes hraje velmi dobré utkání, jeho další pokus ale nebyl úplně nejpřesnější a končí na zadním mantinelu.

37:55

Juraj Slafovský je zpátky na ledové ploše a startuje tak zkrácená početní převaha Slováků. Útočná akce začíná od gólmana Húsky.

37:05
Trest

Tak pozor, trest za příliš mnoho hráčů na ledě přichází i na druhé straně! Švýcaři ani neprotestují, jsou si moc dobře vědomi svého přestupku. Za katr míří Philipp Kurashev.

36:58

Hráči v červených dresech musejí začít znovu zpoza své branky. Početní výhody se dnes ani jednomu týmu nedaří.

36:28

Slováci pošetřili cenné vteřinky, nakonec Roman odpálil puk až za klec Genoniho.

36:10

S hlavou nahoře Dean Kukan zkontroloval dění kolem sebe, aby nakonec zvolil pas o pravého kruhu na Philippa Kurasheva, zakončení na přední tyč Húska vytěsnil lapačkou.

35:48
Trest

Ale to už nyní neplatí. Slováci totiž hráli v šesti, trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Juraj Slafkovský. Po komerční přestávce přijde na řadu další přesilovka Švýcarů.

35:37

Grman je zpátky na ledě, po delší době se hraje v pěti hráčích na obou stranách.

35:34

Pěknou kombinační akci švýcarského celku zakončil Denis Malgin střelou z levého kruhu. Adam Húska přilepil pravý beton k tyčce a zabránil nejhoršímu.

35:12

Po sérii přihrávek to vzal na sebe aktivní Meier, Húska ale jeho střelu dobře viděl a schovává kotouč do lapačky.

34:53

Timo Meier kotouč proti dvěma protihráčům neudržel a Švýcarsko přišlo o útočné pásmo. Vzápětí ještě prohodil zřejmě pár ostřejších slov s Adamem Jánošíkem.

34:32

V době, kdy už Švýcaři hráli v pěti, Siegenthaler nepřesně rozehrál a hra se tak vrací před Genoniho. Zakázané uvolnění.

34:09

Ofenzivu podpořil Martin Fehérváry. Najel mezi poslední dva obránce a vystřelil zápěstím, úspěšný blok zaznamenal Jonas Siegenthaler.

33:36
Trest

S vyloučeními se nám v Helsinkách roztrhl pytel. Dalším potrestaným hráčem je Mario Grman, který vyfasoval menší trest za podrážení.

32:59
Gól

Fischerova družina je zase o krok napřed! Slafkovského křižnou nahrávku vypíchl Pius Suter přímo k TIMU MEIEROVI, jenž se vracel z trestné lavice. Samostatný únik proměnil s velkým přehledem, forhendem pověsil touš do pravého víka. Asistence: Pius Suter.

32:53

V krátké přesilovce čtyři na tři Slováci nic nevymysleli, hraje se už zase ve čtyřech hráčích na obou stranách.

32:32
Trest

Slovensko má k dispozici dvacetivteřinovou početní převahu čtyř proti třem. Dvouminutový trest vyfasoval Janis Moser za hákování.

32:14

Tatar to udělal výborně, prokličkoval se až před švýcarskou branku, kde mu ale v rozhodující moment sjel kotouč z hokejky.

31:52

Michael Fora ukázal, že i švýcarští obránci jsou velmi dobře technicky vybavení. Obtočil slovenskou svatyni, avšak při snaze o zasunutí puku o brány narazil na Húskův pravý beton.

31:38
Trest

Síly na ledě se vyrovnají. Zbytečné podrážení předvedl v útočné třetině Robert Lantoši, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra Ansonse.

31:18

Samuel Takáč byl podražen Deanem Kukanem, avšak nutno podotknout, že si spíše na brusle protihráče najel. Následně se chopil volného puku Jonas Siegenthaler a bez problémů vyhodil.

30:52
Trest

Švýcaři znovu faulují a nabízejí tak soupeři šanci otočit skóre. Na lavici hanby usedá Timo Meier, který se provinil vysokou holí.

30:10

Utkání se přehouplo do své druhé poloviny. Zápas mezi Slovenskem a Švýcarskem je zatím vyrovnaný 2:2, naši východní sousedé dnes potřebují bodovat, jinak si výrazně zkomplikují cestu za postupem do čtvrtfinále.

29:45

Suter zavezl puk do útočné třetiny, ale nic nevymyslel. Důležité však pro Švýcary je, že Siegenthaler je už zpátky na ledě. I třetí oslabení v pohodě přečkali.

29:24

Zleva nahazoval na teč Šimon Nemec. Nabídku vyslyšel Pavol Regenda, od jehož hokejky se kotouč odrazil poměrně výrazně vedle levé tyče.

28:45

Švýcaři teď sérií přihrávek drželi kotouč daleko od své branky.

28:29

Juraj Slafkovský nabízel kotouč před bránu dobře obsazenému Michalu Krištofovi, tomu se v těžké pozici nepovedlo zakončit forhendem mezi tři tyče.

27:47

Ihned po buly se kus černé gumy odrazil k Forovi, jemuž nedělalo větší problémy nasměroval hrací předmět až za Húskovu svatyni.

27:43
Trest

Jonas Siegenthaler inkasuje menší trest za podrážení. Slováci si zahrají třetí přesilovku. Předchozí dvě se jim vůbec nepovedly, jak s ní naloží tentokrát?

27:37

Protože Samuel Takáč tečoval nahození Ivana z obranné třetiny, tak rozhodčí nemohl odpískat zakázané uvolnění. Puk navíc nejrychleji dojel Sýkora, takže Slovensko je v útočném pásmu.

27:21

Do pravého kruhu obdržel nahrávku do hokejky Timo Meier. Švýcarský ostrostřelec pálil v pokleku z první, Adam Húska změnu stavu nepřipustil.

26:40

Skvěle si za vlastní svatyní počínal Dominik Egli. Nerozhodil jej ani fakt, že byl sám proti dvěma protihráčům, touš propasíroval až k osamocenému Martimu.

26:18

Ambühl si povyjel zpoza brány před Húsku, který si ale prostor u tyče pohlídal.

26:06

Velezkušený Andres Ambühl si věřil na Adama Jánošíka. Obránce Mladé Boleslavi chtěl objet po pravé straně, soupeř jej vytlačil mimo palebnou pozici.

25:43

Slováky pochopitelně vyrovnávací gól nakopl. Okamžitě se vrátili do útočného pásma a od modré pálil Mário Grman, Leonardo Genoni udržel puk ve výstroji.

25:32
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku! V Helsinkách máme zase vyrovnáno. Tatar skvěle za brankou vybojoval puk, poslal jej na Krištofa, ten přiťukl na Juraje SLAFKOVSKÉHO, který nekompromisní ranou nad rameno Genoniho vstřelil první gól na tomto MS. Asistence: Michal Krištof, Tomáš Tatar.

25:21

Velkou rychlost nabral po pravé straně Tomáš Tatar. Zkusil přenést hru doleva na Juraje Slafkovského, avšak podcenil jeho rychlost a kotouč nasměroval za jeho brusle.

24:49

Na led přijela i nosítka, ale finský čárový Hannu Sormunen vstal po svých a za pomoci svých kolegů odjel na druhou stranu ledové plochy, odkud zamířil do útrob stadiónu. Minimálně v nejbližších okamžicích bude utkání pokračovat se třemi rozhodčími.

24:49

Na modré čáře došlo k nepříjemnému střetu mezi Samuelem Takáčem a čárovým rozhodčím. Oba aktéři střetu zůstávají ležet na ledě, hra je samozřejmě přerušena.

24:26

Adam Liška propasíroval kotouč do útočného pásma, ale v tomto prostoru se nacházeli pouze švýcarští hokejisté. Oba celky střídají.

23:56
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku! Švýcaři jdou podrhuhé v zápase do vedení. Scherwey posunul puk na modrou na Egliho, který se do něj opřel a jeden ze slovenských obránců si smolně ztečoval kotouč do branky. Asistence: Tristan Scherwey, Christoph Bertschy.

23:27

Húska rychle rozehrál na své spoluhráče, kteří to ale nevymysleli dobře – píská se ofsajd.

23:03

Z vrcholku levého kruhu vyprodukoval Tomáš Tatar. Přes hokejku blokujícího Jonase Siegenthalera kus černé gumy prosvištěl nad horní tyčkou.

22:46

Švýcarský útočník Fabrice Herzog neustál souboj s protihráčem a spadl do útočného pásma, čehož si nevšiml Enzo Corvi. Píská se postavení mimo hru.

22:25

Malgin našel lépe postaveného Mosera, který v dobré palebné pozici trefil jen bránícího Ivana. Vhazuje se před Húskou.

22:14

Ještě předtím, než schytal tvrdý hit od Fory, zvládl Adam Liška po mantinelu posunout hru na Róberta Lantošiho, ten neuspěl jeden na jednoho proti Kukanovi.

21:53

Janis Moser zachytil nepovedenou nahrávku Mária Grmana, načež pak sám špatně rozehrál, když hledal po mantinelu Ambühla, ale ten se vydal na střídačku.

21:43

Na ledě zůstává s bolestivou grimasou ležet Minárik. Rozhodčí se radí, ale vylučovat se nebude.

21:12

Andrea Glauser rozjel středem kluziště Philippa Kurasheva. Špatného zpracování využil k zisku kotouče Martin Fehérváry.

20:32
Šance

Krištof vyslal ze strany nebezpečnou střelu, po níž zazvonila tyč! Kotouč následně zůstal někde pod betonem Genoniho. Teď měli Švýcaři štěstí.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 20:13.

Slovensko hraje po první třetině se Švýcarskem nerozhodně 1:1. "Země helvétského kříže" se ujala vedení už v 1. minutě, když po zaváhání defenzivy skóroval při vlastním oslabení tvrdou forhendovou střelou Denis Malgin. Slováci dokázali odpovědět v 11. minutě Milošem Romanem, jenž za záda Genoniho dorazil zakončení Lantošiho. Švýcaři jsou lepším týmem, ale důležitý je výsledek, který mluví jasnou řečí, obě mužstva jsou na stejné úrovni.

Střely na bránu po 1. třetině: 17 – 6.

20:00

První třetina skončila.

19:44

Potlesk fanoušků si vysloužil Adam Húska. Gólman newyorských Rangers si počíhal na nahození od levého mantinelu, kotouč skryl mezi betony.

19:21

Corvi si povyjel zpoza branky, ale svou kličkovanou přehnal a ztroskotal na jednom ze slovenských obránců. Slováci jsou na konci třetiny pod tlakem.

19:03

Aktivní Denis Malgin dělá defenzivě soupeře obrovské problémy. Nyní vypálil přes brankáři clonícího Nemce, Húska stihl vytasit vyrážečku.

18:51

Kukan střílel z prostoru levého kruhu, ale pouze do boční sítě slovenské branky.

18:29

Vyrážečkou si zahrál Leonardo Genoni. s hlavou nahoře si vybral Deana Kukana, jenž pod tlakem Čerešňáka alespoň vyhodil do střední třetiny.

18:03

Marti dostal přihrávku do ideální střelecké pozice mezi kruhy, Húska si připisuje další zákrok.

17:43

Slovenští hokejisté jsou lepší, rádi by vstřelili gól do šatny. Do pravého kruhu obdržel přihrávku Samuel Takáč, jenže prováhal ideální okamžik a napálil padajícího beka.

17:32

Meier zavezl puk do útočné třetiny, ale pak jej poslal do země nikoho. Hra se otáčí na druhou stranu, Slováci po vyrovnání srovnali hru.

17:05
Šance

Miloš Rroman klidně mohl útočit na druhý gól v utkání, ale zachoval se nesobecky a po levé ruce nabil Grmanovi, ten jen těsně přestřelil!

16:26

Scherwey vlétl do útočné třetiny, Húska si ale poradil jak s jeho prvním pokusem, tak i následnou dorážkou.

16:02

Pravou stranou se do útočného pásma procpal Enzo Corvi. Po mantinelu zvládl kotouč posunout na hokejku Fabrice Herzoga, jemuž vystavil stopku Michal Ivan.

15:43

Švýcaři tak dlouho váhali s rozehrávkou, až Kukan poslal kotouč přes všechny čáry. Vhazuje se po pravici Genoniho.

15:13

Jonas Siegenthaler zkontroloval situaci a před dnes protihráčem, ale jinak spoluhráčem z New Jersey Tomášem Tatarem vyhazoval po levém mantinelu, kde byl Čerešňák, jenže tomu nevyšlo zpracování.

14:58

Slovenští hokejisté si nevšimli, že jim rozhodčí zdviženou rukou signalizuje postavení mimo hru, které nakonec musel odpískat. Vhazování ve středním pásmu.

14:23

Hischierovu střelu Húska dobře viděl a nemohl tak s ní mít sebemenší potíže.

14:03

Kličkovanou Philippa Kurasheva zastavil až těsně před slovenskou bránou Martin Fehérváry. Čerstvá posila národního výběru Slovenska ušetřila Húskovi práci.

13:41

Švýcaři hrají v plném počtu, Genoni byl defakto bez práce. Přesilovky si zatím Slováci za rámeček nedají.

13:17

Hučelo to i mezi slovenskými diváky. Tomáš Tatar viděl k levé tyčce švýcarské svatyně si najíždějícího Lantošiho, pas na jeho osobu zastavil Kukan.

12:53

A Švýcaři opět nastěhováni v útočné třetině, tentokrát šetří cenné vteřiny Herzog.

12:33
Šance

Švýcarsko málem vstřelilo druhý gól v oslabení! Kolem protihráčů projel Michael Fora bez větších problémů, tváří v tvář Húskovi pak zakončil vedle levé tyče.

12:23

Ani tahle přesilovka se zatím Slovákům nedaří, Malgin zavezl kotouč do útočné třetiny.

11:41
Trest

Svěřenci kouče Ramsayho mají možnost dokonat obrat v početní převaze. Menší trest za hákování vyfasoval obránce Tobias Geisser.

11:31

Slováci jsou při chuti. Regenda, který na turnaji hraje zatím výborně, před Genonim tečoval, ale jen nad horní tyč.

11:09

A hned útok na druhé straně. Před slovenskou svatyni nabruslil Christoph Bertschy, na střílený pas Andrey Glausera jen těsně nedosáhl.

10:46
Šance

Nechybělo moc, aby byli Slováci o krok napřed! Po nahození Petera Čerešňáka si Leonardo Genoni nebyl o situaci vůbec jistý, ale kotouč udržel před brankovou čárou!

10:33
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku! Slováci vyrovnávají po dalším rychlém výpadu. Bezprostředně po buly Liška protečoval puk na Lantošiho, ten se dostal přes obranu až před Genoniho, kterého ještě nepřekonal, ale dorážející Miloš ROMAN už poslal puk do prázdné švýcarské branky. Asistence: Robert Lantoši, Adam Liška.

10:23

Okamžitě po vhazování vypálil ze zápěstí Dean Kukan. Adam Húska si našel prostor, odkud na ránu soka viděl, kus černé gumy schoval v lapačce.

10:14

Slovenská obrana si znovu nepočínala nejjistěji, využít toho mohl Meier, ale Húska si prostor u tyče pohlídal. Po komerční pauze se bude vhazovat po jeho levici.

10:02

Rozhodčí rozpažil, takže Šimon Nemec musel spěchat, aby udržel na zádech Nica Hischiera. To se mu podařilo, navíc zvládl i rozehrávku přes Jánošíka.

09:52

Slováci rychle otočili hru, Grman pádil po pravé straně a zkusil to přes obránce. Genoni kotouč zkrotil a udržel ve výstroji.

09:24

Po pravém mantinelu nastartoval své motory Alex Tamáši. Kolem dvou protihráčů se prohnal, ale ten třetí, Philipp Kurashev, již byl nad jeho síly.

08:40

Potrestaný Mário Grman je zpátky na ledové ploše, Slovensko je kompletní. Opět tak může zintenzivnit snahy při cestě za kýženým vyrovnáním.

08:25

Liška za švýcarskou brankou šetřil cenné sekundy. Ani Švýcarům se první přesilová hra zápasu vůbec nepovedla podle představ.

07:53

Sudí odpískali Slovákům přihrávku rukou, ale to jim příliš nemusí vadit, vhazuje se ve středním pásmu.

07:36

A znovu Slovensko zahrozilo v oslabení. Alex Tamáši si od pravého mantinelu vykroužil až do levého kruhu, v posledním okamžiku mu střelu zblokoval Fora.

07:18

Regenda to udělal šikovně, pošetřil cenné vteřinky a poté vyhodil puk přes všechny čáry.

07:10

Od modré čáry vypálil zajímavou ránu Janis Moser. Adam Húska měl velké štěstí, že kus černé gumy se od jeho hokejky odrazil nad horní tyčku.

06:29
Trest

Švýcaři si svou aktivitou vynutili slovenský faul, na lavici hanby míří Mario Grman. Verdikt rozhodčích zní nedovolené bránění.

06:05

Glauserovo nahození šikovně tečoval Timo Meier. Hvězda ze San Jose střelecké statistiky nerozšířila, Adam Húska stihl zareagovat a zakročil pravou rukou.

05:34

Dario Simion dostal nabito na vrchol pravého kruhu, střílel z první, ale neměl úplně přesně seřízená mířidla. Znovu to v publiku zahučelo.

05:22

Michal Krištof na červené čáře zastavil volně letící hrací předmět a nahrál jej na levou stranu Kristiánu Pospíšilovi, toho zradilo zpracování.

05:01

Švýcarům chuť hrát agresivně rozhodně nechybí. To právě teď poznal Martin Fehérváry, jehož ukázkovým hitem přišpendlil na mantinel důrazný Christoph Bertschy.

04:46

Scherwey se snažil najít v předbrankovém prostoru jednoho ze svých spoluhráčů, ale neúspěšně.

04:17

Samuel Takáč obral Bertschyho a vydal se po pravé straně do protiútoku. Nedostalo se mu ovšem podpory a sám proti dvěma konkurentům neuspěl.

04:10

Slováci si při rozehrávce nerozuměli, píská se zakázané uvolnění.

03:46

Velkého počtu hokejistů zaparkovaných před Adamem Húskou chtěl využít Andrea Glauser. Jeho nahození chyběla razance i přesnost, gólman zasáhl bez problémů.

03:33

Geisserovu střelu od modré tečoval těsně před Húskou Hischier, ale těsně mimo prostor tří tyčí. V hledišti to jen zahučelo.

02:48

Ve velké formě hrající Denis Malgin najel do útočné třetiny po levém mantinelu, k zakončení se přes Fehérváryho nedostal.

02:27

Švýcaři jsou kompletní a hned znovu zahrozili, Húska sice nevěděl, kde má puk, ale se štěstím jej udržel ve výstroji.

02:10

Michal Krištof posunul kotouč z levého kruhu za bránu na Adama Lišku, tomu vůbec nevyšla klička proti pozičně dobře stojícímu Forovi.

01:38
Šance

A znovu zaváhání slovenské obrany, konkrétně Čerešňáka. Do úniku se dostal Thurkauf, ale tentokrát Húska výborně zasáhl. Vhazuje se po jeho levici.

01:22

Samozřejmě pokračuje slovenská přesilovka. Za branou soupeře tvrdě bojoval Róbert Lantoši a puk se odrazil do ochranné sítě od Siegenthalera, takže vhazování proběhne před Genonim.

00:52
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku! Místo toho, aby se prosadili Slováci, střílejí úvodní branku utkání Švýcaři ve vlastním oslabení. Po chybě slovenské obrany posunul Suter puk na Denise MALGINA, který tvrdou ranou prostřelil Húsku. Asistence: Pius Suter.

00:27

Naši východní sousedé vyhráli vhazování a kousek za levým kruhem vypálil kapitán Tomáš Tatar. Blokující Dean Kukan touš srazil do ochranné sítě.

00:20
Trest

Slováci si rychle zahrají první přesilovku. Na trestnou lavici usedá Christoph Bertschy, který se provinil podrážením.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Genoni (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Thürkauf, Bertschy, Scherwey.
Trenér: Patrick Fischer

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, Rosandić, Jánošík – Tatar (C), Krištof (A), Pospíšil – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Sýkora, Tamáši, Takáč – Lunter.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Ansons (LAT), Rekucki (USA) – Davis (USA), Sormunen (FIN).

Slovensko

Naši východní sousedé musí zabrat, protože momentálně nejsou na pozicích zajišťující postup do play-off. Nutno ovšem podotknout, že proti sobě neměli vůbec lehké soupeře. Nejprve potvrdili roli favorita a Francii porazili 4:2, načež prohráli, i přes herní převahu, 1:2 s Německem, na největšího favorita skupiny, Kanadu, pak nestačili vysoko 1:5.

Nejproduktivnější hráč týmu? Pavol Regenda. Dvaadvacetiletý forvard má na kontě jako jediný z mužstva tři kanadské body, po dvou mají Samuel Takáč, Šimon Nemec a Juraj Slafkovský.

Sestava Slovenska v posledním utkání:

Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Rosandić, Nemec, Ivan, Grman, Jánošík, Gachulinec – Pospíšil, Krištof (A), Tatar (C) – Regenda, Minárik, Slafkovský – Lantoši, Roman, Liška – Takáč, Tamáši, Sýkora – Lunter.

Švýcarsko

Švýcarsko na turnaji ještě nepoznalo hořkost porážky. Postupně si poradilo s Italy, Dány a naposledy i Kazachstánem. Ve všech třech případech měli herně výrazně navrch, to se ovšem vzhledem k papírovým předpokladům očekávalo, ty těžší zápasy by měly přijít právě počínaje dneškem.

Ani Meier, ani Hischier. Nejproduktivnějším hráčem Švýcarů je Denis Malgin, kterému se podařilo do statistik zapsat už šest kanadských bodů. Následuje čtyřbodový obránce Jonas Siegenthaler.

Sestava Švýcarska v posledním utkání:

Aeschlimann (Berra) – Kukan, Siegenthaler, Fora (A), Moser, Glauser, Geisser, Egli, Marti – Kurashev, Hischier (C), Meier – Simion, Malgin, Suter – Ambühl (A), Corvi, Herzog – Riat, Bertschy, Miranda.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný středeční podvečer. Vítám vás při sledování mistrovství světa v ledním hokeji, u zápasu mezi Švýcarskem a Slovenskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.