Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Děkujeme vám za pozornost a přejeme pěkný večer!

Ve třetí třetině vyhráli na střely Finové 6:2, celkově přestříleli Finové Slováky 25:21.

Slováci sice vypadli, ale mohou odjet se vztyčenou hlavou. Bojovali jako lvi a ve 49. minutě mohl ještě vyrovnat Slafkovský, ale trefil jen tyč. Na olympiádě mu tam spadlo skutečně téměř všechno, nyní takové štěstí neměl.

Počet diváků: 11341

Slováci vstoupili do zápasu výborně a po brankách Sýkory a Regendy vedli už 2:0 a kdyby ubránili dvoubrankové vedení do konce první třetiny, mohlo to být ještě zajímavější. Dvěma brankami však dokázal vyrovnat Marko Antilla, když na tu druhou mu přihrál slovenský obránce Nemec a ve 45. minutě vstřelil vítězný gól Sakari Manninen. Necelou vteřinu před koncem pak Finové vstřelili čtvrtý gól a postoupili do semifinále, kde se střetnou se Spojenými státy americkými. V prvním semifinále se od 17:20 střetne český národní tým s Kanadou.

Nejlepšími hráči Slovenska byli vyhlášeni Adam Húska, Tomáč Tatar a Juraj Slafkovský.

Nejlepším hráčem Slovenska v zápase byl vyhlášen Pavol Regenda. Nejlepším hráčem Finska pak Marko Anttila. Zejména finský miláček publika zažívá velké ovace.

Konec zápasu.

59:59
Gól

Finsko právě vstřelilo branku! SAKU MÄENALANEN s Anttilou si dávali přednost, kdo že to prázdné branky vystřelí. Nakonec to vyšlo na prvního jmenovaného, který do prázdné branky upravuje na konečných 4:2. Asistence: Marko Anttila.

59:23
Šance

U levého kruhu mohl do prázdné branky zamířit Valtteri Filppula, trefil ale jen a pouze blokujícího hráče.

58:50
Šance

Slováci hrají v šesti!

58:03

Miro Heiskanen se na modré čáře ukvapil a poslal nepovedenou střelu, kterou Slováci díky blokům ani nepustili na branku.

57:22

Skákavou přihrávku zpoza branky do mezikruží se snažil na branku zamést Juraj Slafkovský, on ani žádný z jeho spoluhráčů ale puk netrefili.

56:44

Přihrávku na útočnou modrou se snažil Alex Tamáši, tomu ale puk přeskočil čepel a odšoural se na finské hole.

56:14

Finové skvěle zahušťují střední pásmo a Slováci se přes něj vůbec nemohou dostat.

55:31

Finové se snažili konstruktivně rozehrát, jejich zmatky ve středním pásmu ale způsobily jen zakázané uvolnění.

55:11

Probíhá komerční pauza.

55:01

Michal Ivan s rozehrávkou nespěchá a couvá za vlastní branku. Následný slovenský útok zastavuje ofsajd.

54:24

Mikael Seppälä se snažil prostřelit skrumáž těl před brankou. To se mu však nepodařilo, jeho rána na branku ani nedoputovala.

53:36

Na vrcholu levého kruhu plácl do puku Adam Jánošík, jeho ledabylá střela ale šla úplně mimo.

53:19
Šance

Jere Sallinen se zpoza branky vytočil do slotu, odkud se snažil procpat puk pod gólmanem. Húska ale všechny mezery ucpal.

53:01

Slováci se na malou chvíli usadili v útočném pásmu. Situaci ale uklidňuje Jussi Olkinuora, jenž schoval touš do lapačky.

52:38

Alex Tamáši nabral puk na pravém mantinelu, následně strhnul směr na střed a vypálil. Jeho rána byla ale sražená mimo.

51:50

Adam Jánošík nezvládl přihrávku z vlastního pásma, kterou sebral soupeře ještě před modrou čárou. Naštěstí se slovenský obránce do hry rychle vrátil.

51:34

Kotouč vyplaval na pravý kruh, kde k němu měl nejblíže Samuel Takáč, ten ale branku minul.

51:22

Nejprve si kotouč k zadnímu hrazení nahodil Saku Mäenalanen a Finsko bylo v útoku. Ovšem hra se přesunula zpátky k hrazení, kde puk vybojoval Šimon Nemec.

50:45

Nahození od modré čáry se pokoušel mezi kruhy tečovat Róbert Lantoši. Puk se od obránce Finska odrazil jen do moci brankáře.

50:12

Mikael Granlund na vlastní obranné modré čáře nikterak neriskoval a puk raději poslal obloučkem směrem ke slovenské brance.

50:00

Další nahození od modré čáry vyslal Šimon Nemec, jenž znovu nezacílil přesně. Slovensko se nadechuje, ovšem bude mu to stačit na vyrovnávací gól?

48:59
Šance

Juraj Slafkovský se vytočil a z pravého mantinelu napálil vzdálenější tyč! Jen to zacinkalo, někteří diváci už viděli gól!

48:49

Nahození od modré čáry vyslal Šimon Nemec, jehož pokus byl sražený do levého kruhu, odkud přišlo další nepřesné zakončení.

48:16

Slováci teď nemohou najít cestu přes střední pásmo. Šimon Nemec s pukem dlouho předlouho váhal ve vlastním obranném pásmu.

47:32

Adam Liška posunul puk po mantinelu do středního pásma, kde místo spoluhráče našel jen soupeře. Finsko má obrovskou podporu a vyráží do akce.

47:17

Nahození od mantinelu vyklepal velmi rychle Adam Húska z lapačky a chtěl rozehrát. Ovšem kotouč letěl jen mezi diváky, naštěstí pro slovenského brankáře s tečí.

46:40

Pavol Regenda posunul puk do levého kruhu, odkud to vyzkoušel Miloš Roman. Jeho zakončení s přehledem vyrazil finský brankář.

46:25

Juuso Hietanen se ve středním pásmu rozmáchl a vyslal dělovku směr brána. Ta byla ještě tečovaná, takže Húska měl co dělat, aby ji alespoň vyrazil.

45:28

Finský výběr se znovu usadil před slovenskou brankou, avšak Marko Anttila marně hledal na modré čáře obránce, který sjížděl níže.

45:21

Mário Lunter se protáhl po levém mantinelu a hned po kličce i střílel. Trefil však prvního blokujícího hráče před ním.

44:36

Valtteri Filppula nahodil puk za branku, kam za ním také spěchal. Adam Húska ale stihl včas vyjet a pomoci svým zadákům s rozehrávkou.

44:01
Gól

Finsko právě vstřelilo branku!
Suomi otáčí stav zápasu na svou stranu a poprvé v utkání vede! Mikko Lehtonen posunul puk před branku, odkud zakončoval do brankáře Jere Sallinen, který vystřelil jen do slovenského brankáře. K dorážce se tak dostal ještě SAKARI MANNINEN, jenž trefil horní polovinu brány. Asistence: Jere Sallinen a Mikko Lehtonen.

43:36

Dlouhou rozehrávku zpracoval za vlastní brankou Mikko Lehtonen, který zvládl ještě otočit hru.

43:08

Finsko znovu posunulo hru do středního pásma, kde se do potíží dostal Šimon Nemec. Mladý slovenský obránce situaci zvládl a hraje opět jeho tým.

42:46

K vyhozenému puku se na modré čáře dostal Martin Fehérváry, který se do něj opřel. Našel ale jen nachystanou lapačku finského maskovaného muže.

42:30

Finsko jednoduše posunulo hru do středního pásma, kde se kotouče chopil Martin Fehérváry, od něhož začne další akce Slovenska.

42:11

Dlouhou dobu se o kotouč bojovalo za finskou brankou, a tak rozhodčí hru raději přerušili. Bude se vhazovat před domácí svatyní.

41:46

Armia posílal z pravého mantinelu střílený pas na brankoviště, kde jej ale nikdo nedokázal ztečovat a puk tak skončil až na druhém mantinelu.

41:28

Atte Ohtamaa zastavil slovenskou akci ještě na modré čáře a posunul černou gumu zpátky za branku. Hostující celek tak musí začít od začátku.

40:55
Šance

Už už to vypadalo, že Pavol Regenda půjde do samostatného úniku, těsně před brankou jej ale dobruslil slovenský obránce, který jej rozhodil před zakončením.

40:42

Šimon Nemec přihrával na spoluhráče, jenž kotouč jen protečoval za finskou branku. Domácí reprezentace se přes střední pásmo nedostala.

40:28

Kotouč končí na jedné ze střídaček, hra je přerušena. Vhazovat se bude na útočné modré Slováků.

40:16

Do středního pásma si vyjel Michal Krištof, jemuž soupeř poté znepřístupnil cestu přes útočnou modrou čáru.

40:01

Začala třetí třetina.

Statistiky po 2. třetině

Střely na branku – 19:19
Vyhraná vhazování – 18:17
Trestné minuty – 4:2

Ve druhé třetině jsme dle očekávání sledovali převahu Finska, které Slovákům začalo mnohem výrazněji zatápět. Jedinou branku vsítil ve 24. Marko Antilla, jenž vyrovnal na 2:2. Tento stav tak platí i před třetí třetinou. Zápas je ale otevřený a jeho závěr slibuje parádní hokejovou podívanou.

Další třetina začne přibližně v 20:59.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:52

Ihned po vhazování vystřelil od modré čáry Miro Heiskanen, jehož pokus slovenský brankář vyrazil k zadnímu mantinelu.

39:47

Ve druhé třetině je na řadě ještě jedno přerušení, když slovenský celek zahrál pouze za cenu zakázaného uvolnění.

39:39
Šance

Harri Pesonen napálil z pravého mantinelu puk na brankoviště, kde jej tečoval Juho Lammikko. Adam Húska měl obrovské štěstí, že byl nakonec pukem trefen.

39:05

Nejprve se z vlastního pásma nedostal Tomáš Tatar, po něm stejně dopadl také Juraj Slafkovský. Slovensko to zkusí znovu, uvidíme, jak s tím naloží.

38:39

Slováci se svojí rozehrávkou znovu nikam nespěchají a tráví spoustu času v obranném pásmu s pukem na holích.

38:28

Na pravém kruhu se nacházel Niklas Friman, jehož pokus zamířil do dobře postaveného slovenského brankáře.

38:18

Mikael Granlund se zpoza branky snažil zamést puk za Húsku. Následně dorážel ještě Teemu Hartikainen, ani ten ale slovenského gólmana nepřekonal.

37:57

Do středního pásma vyhodil po mantinelu Juuso Hietanen. Slovensko mohlo jít do akce, avšak nezvládlo přechod přes modrou čáru.

37:42

Finové svoje oslabení v pohodě zvládli a už hrají v plném počtu.

37:21

Slovenská přihrávka mířila za branku, kde se nacházel znovu aktivní Marko Anttila, jenž znovu vyhazuje.

36:59

Slováci se stále nemohou usadit v útočném pásmu. Za brankou se puku zmocnil Mikael Seppälä a nekompromisně jej poslal přes všechny čáry.

36:14

Finové znovu vyhazují. Tentokrát do puku u modré čáry plácl Saku Mäenalanen.

36:03

Před slovenskou brankou se nacházel Marko Anttila, který se ve slibné příležitosti mezi střelce znovu nezapsal. Slovensko je znovu na tahu.

35:50

Hannes Björninen zachytil špatnou finskou přihrávku a vyvezl puk ven z obranného pásma.

35:41
Trest

V útočném pásmu se nacházel Pavol Regenda, jehož podrazil Miro Heiskanen, který inkasuje dvouminutový trest.

35:24

Volný puk na modré čáře viděl Mislav Rosandić, který se do něj okamžitě opřel. Jeho ránu ale finský gólman vyrazil betony.

35:15

Drtivý tlak Finska při přesilovce. Ve velké šanci tam byl Hartikainen, ale Húska vyráží.

35:09

Slováci oslabení zvládli a už hrají v plném počtu.

34:42

Mikael Granlund zkusil vystřelit z místa na pravém kruhu, pořádně tím Húsku vylekal, ale nepřekonal.

33:43
Šance

Křižnou přihrávku přes brankoviště k tyči dostal Jere Sallinen, který ale nedokázal tečovat puk do prázdné branky.

33:31

Finové se usadili v útočném pásmu. Střelu Lehtonena ale drží pevně v náruči Adam Húska.

33:08
Trest

Fehervary byl příliš aktivní při bránění Armii a bude vyloučen na dvě minuty za držení.

32:35

Mikael Seppälä se ladně protáhl po levém mantinelu z obranného pásma až do pásma útočného. Slovenská obrana mu vystavila stopku za branou, kde byl odzbrojen.

32:18

Nahození ze středního pásma schoval Jussi Olkinuora do lapačky, nakonec puk ani nerozehrál. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

31:54

Regenda se zastavil těsně před modrou a spoluhráči mu najeli do pásma dříve než se tam dostal puk, takže sudí píská ofsajd.

31:46

Ve středním pásmu dostal křižný pas na levou stranu Marko Anttila. Finský tank ale neměl dostatečnou rychlost a puk jen nahodil do pásma a odjel na střídačku.

30:59

Po komerční pauze se bude vhazovat po levé ruce finského gólmana.

30:59

Rychlý finský útok byl zakončen střelou z pravé strany, kterou schoval do lapačky Jussi Olkinuora.

30:48

Lammikko z levé strany pálil, ale.nebyla to žádná pumelice a Húska si bez problémů se střelou poradil.

30:38
Šance

Krištof našel z druhé vlny najíždějícího Slafkovského, který přejel osu hřiště a z levého křídla zakončoval. Jeho střela byla těsně před brankou zblokována a nikdo v bílém se k nadějně vyhlížející dorážce nedokázal protlačit.

29:33

Finům to zdaleka nejde dle představ. Jindy kreativní Manninen se teď ve středním pásmu rozhodl jen plácnout do puku a odebral se střídat.

29:07
Šance

Do mezikruží dostal puk Róbert Lantoši, který zamířil a poslal střelu k zadní tyči. Tu však o několik málo centimetrů minul.

28:42

Finové vyhazují přes všechny čáry, hra se stěhuje do obranného pásma Suomi.

28:08

Narážečku na osu hřiště se u útočné modré čáry snažil zpracovat Miloš Roman, kotouč mu ale uskočil a odrazil se na finské hole.

27:46

Mikko Lehtonen se snažil nahodit touš do útočné třetiny, trefil při tom ale ochrannou síť a hra tak musela být přerušena.

27:38

Mikko Lehtonen se všemi silami snažil udržet modrou čáru, jeho pas už byl ale uskutečněn ve středním pásmu – ofsajd Finů.

27:13

Slafkovský z levé strany pálil těsně vedle, na druhé straně zahrozil Granlund. Tady už musel Húska zasahovat, ale zvládl to na výbornou.

26:53

Po mantinelu dostal na modrou čáru nabito Martin Fehérváry, jenž se dlouho nerozpakoval a poslal puk směr brána. Olkinuora ale stihl ucpat mezeru u své bližší tyče.

26:40

Na střely na branku zatím vedou Slováci, konkrétně 10:15.

26:40

Rychlý slovenský útok musel likvidovat až Jussi Olkinuora, před nímž se bude po právě probíhající komerční pauze také vhazovat.

26:14

Adam Sýkora si obhodil bránícího hráče a dostal se před branku. Proti puku si ale šikovně vyjel Jussi Olkinuora, který svým obráncům pomohl s rozehrávkou.

25:18

Slováci znovu byli usazeni v útočné třetině. Ale prudký pas na modrou čáru neudržel Peter Čerešňák a celá pětice tak musel útočné pásmo vyklidit.

24:16

Slováci se hned po inkasovaném gólu usadili v útočné třetině. Snaha Samuela Takáče ale skončila za brankou, kde byl odzbrojen.

23:44
Gól

Hrubá chyba Slováků v defenzivě, když Nemec přihrál přímo na hůl domácího miláčka MARKO ANTILLY a ten bez přípravy zavěsil. Gólman Húska vůbec nečekal, že se najednou může něco podobného přihodit. Bez asistence.

23:22

Tomáš Tatar se zpoza branky krásně vytočil a z předbrankového prostoru dokázal i zakončit. Jeho střela lízla vnější síť a pořádně vystrašila Olkinuoru v brance.

22:24

Liška byl na mantinelu pod velkým tlakem, takže jen zahodil puk do pásma a odebral se s celou svojí pěticí na střídačku.

22:12

Húska vyrazil střelu od mantinelu jen před Tahali, který ale naštěstí pro Slováky byl v tísni a nezakončil.

21:37

Adam Jánošík skvěle zapracoval za vlastní brankou, když odzbrojil útočící Finy a stihl i otočit hru.

21:12

Sakari Manninen se snažil jen bezmyšlenkovitě nahodit puk do útočného pásma, čehož okamžitě využili Slováci, kteří otočili hru. Následný kontr zastavil Olkinuora.

20:35

Po zákroku finského gólmana se bude vhazovat po jeho pravici.

20:20

První útok založil Krištof, který nahodil vysoký puk, jenž se od zadního mantinelu odrazil zpět do hry.

20:01

Začala druhá třetina.

Statistiky po 1. třetině

Střely na branku – 7:12
Vyhraná vhazování – 9:8
Trestné minuty – 2:0

První třetina přinesla velmi překvapivý výsledek! Slováci šli do vedení v 9. minutě zásluhou Adama Sýkory, jenž šikovně tečoval střelu z pravého kruhu. To ale nebylo všechno. Slováci slavili znovu v 16. minutě, když skóroval Pavol Regenda. Finové se na konci třetiny přeci jen nadechli ke kontaktní brance, o kterou se v 19. minutě postaral miláček publika Marko Antilla. Do šaten se tak odchází za stavu 1:2 pro Slováky, v Tampere je zaděláno na zajímavý souboj.

Další třetina začne přibližně v 20:08.

20:00

První třetina skončila.

19:59
Šance

Na samém konci třetiny dostal do mezikruží nabito Saku Mäenalanen, jehož pohotový kanón našel přesně Húskovu náruč.

19:06

Harri Pesonen chvátal po levém mantinelu a už to vypadalo, že se na dlouhý pas natáhne. Nakonec jej ale lehce přidržel slovenský bek, který tak zabránil úniku.

18:27
Gól

Finsko právě vstřelilo branku! Kontaktní branka na sebe nenechala dlouho čekat! Na levém mantinelu sebral puk Niklas Friman a poslal jej okamžitě směr brána. Těsně před Húskou tečoval MARKO ANTILLA, jehož přičiněním zapadl touš až do branky. Asistence: Niklas Friman, Ville Pokka.

17:59

Ivan vypálil z dobré pozice od modré čáry, Olkinuora puk dobře neviděl, ale vyrazil ho.

17:37

Peter Čerešňák je teď za vlastní brankou hodně pasivní a dlouho čeká, než mu najednou spoluhráči. Finské publikum to pochopitelně nenese úplně dobře.

16:47

Finové nyní neví kudy kam. V rozehrávce se zastavil i vyhlášený šikula Sakari Manninen, jenž raději vrátil puk zpět k vlastní brance.

15:38
Šance

Jako tank si na pravém kruhu počínal Marko Anttila, který přetlačil obránce a probil se do skvělé střelecké pozice. Jen těsně přestřelil horní tyč.

15:16
Gól

Slovensko právě vstřelilo branku!
Neskutečná odvaha PAVLA REGENDY, který se dokázal prosmýknout mezi dvěma finskými obránci a po nečekaném odrazu puku dokázal střelou mezi nohama Olkinuory dostat puk do sítě! Olkinuora nemá úplně čisté svědomí při této brance. Asistence: Samuel Takáč, Michal Ivan.

14:56

Slafkovský se snažil protáhnout po levém mantinelu, kde mu však stopku vystavil Miro Heiskanen a vybojoval puk na finské hole.

14:16

Martin Fehérváry vyslal od modré čáry schovanou ránu, která minula skrumáž a skončila jen těsně vedle levé tyče finské svatyně.

14:06

Probíhá další komerční pauza.

14:06

Z levého kruhu vyzkoušel pozornost finského gólmana Adam Jánošík. Jeho pokus ale neměl nejmenší šanci Olkinuoru překonat.

13:59

Střela z levého mantinelu se odrazila na modrou, odkud střílel Mislav Rosandić, jeho střelu ale Jussi Olkinuora schoval do lapačky.

13:34

Ohtamaa nebezpečné vypálil od modré k bližší tyči poté, co trestuhodně Rosandic nedostal puk z pásma. Húska však předvedl velmi jistý zákrok.

13:09
Šance

Saku Mäenalanen měl na levém mantinelu skvělou rychlost a protáhl se až před obránce. Z levého kruhu pak rozvlnil vnější síť.

12:58

Rozehrávka z hole Villeho Pokky končí sražená mezi diváky. Vhazovat se bude po pravé ruce Jussiho Olkinuory.

12:38

Sallinen vypálil nebezpečně zpoza obránce, ale Húska byl připravený a střelu schoval ve výstroji.

12:30

Michal Krištof se rval u levého mantinelu po sérii přihrávek, Slováci se nakonec v pásmu neudrželi. Finové otáčejí hru.

12:00

12:00
Šance

Hartikainen za brankou hledal správnou chvíli, jak se dostat před branku a zakončit. Nakonec se skutečně dostal do dobré střelecké pozice, ale Huška výborně zasáhl.

11:46

Před brankou dorážel Sakari Manninen, nedokázal ale z bezprostřední blízkosti protlačit puk za zatím stoprocentního Húsku.

11:08

Adresátem dlouhého pasu na levý mantinel byl Saku Mäenalanen, ten si ale se skákavým pukem poradit nedokázal a znovu jej tak mají v moci chlapíci v bílém.

10:36
Šance

Regenda teď přejel modrou čáru, vypálil zpoza obránce a Olkinuora si nebyl úplně jistý, vyrazil puk do vzduchu, ale nakonec to pro něj dobře dopadlo.

09:51

Slováci se zvládli ze zámku vymanit a vyhodili tak šikovně, že se ani nejedná o zakázané uvolnění.

09:21

Zpoza branky dostal mezi kruhy nabito Mikael Seppälä, jeho rána ale nemohla Húsku ohrozit.

08:44

Finové znovu usazeni v útočném pásmu. Znovu se ale nezmůžou na nic jiného než přihrávky po mantinelech.

08:17
Gól

Neskutečná teč ADAMA SÝKORY, který ze vzduchu tečoval do sítě střelu Luntnera od modré. Byla to taková nenápadná akce, ale Slováci tu akci sehráli parádně. Gólman Olkinuora neudělal nic špatně, ale tohle.proste nemohl chytit. Asistence: Mário Luntner.

08:05

Finové chytli po konci oslabení druhý dech a motají Slováky v jejich obranném pásmu, zatím však bez zjevného efektu.

07:31

Probíhá první komerční pauza v dnešním utkání.

07:27

Finové první oslabení zvládli a už hrají v plném počtu.

06:50

Róbert Lantoši se snažil troufale protáhnout přes modrou čáru, přes několik obránců se mu ale projít nepodařilo. Slovákům se v přesilovce nedaří usadit v pásmu.

06:10

Tatar z pravé strany mířil nahoru, ale Olkinuora se stihl přesunout a následně Ohtamaa vyhodil přes všechny čáry.

05:33

Ihned po vhazování se Finové za mohutného potlesku domácího publika osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

05:27
Trest

Tvrdý hit Mikaela Granlunda si vysloužil dvouminutový trest za vražení na hrazení.

05:11

Nemec přejel útočnou modrou a hned střílel k pravé tyči. Olkinuora ale puk viděl a bez problémů zasáhl.

04:49

Slováci dobře napadali finskou rozehrávku až za jejich brankou. Nakonec puk dostali do slotu, odkud se snažil zakončovat Pavol Regenda, skákavý kotouč ale netrefil.

03:59

Adam Sýkora se dostal k odraženému puku mezi kruhy a z otočky střílel. Prostor mezi třemi tyčemi ale o parník minul.

03:19

Jánošík na chvíli vyhodil do středního pásma, ale Finové jsou zpět před Húskou a hledají si cestu ke střele.

03:07

Finové na malou chvíli zamkli Slováky v jejich obranném pásmu. Nakonec se ke střele odhodlal z levého kruhu Valtteri Filppula, jenže ten branku přestřelil.

02:29

Slováci si dávají s rozehrávkou načas a krouží v obranném pásmu, za což si vysloužili bučení finského publika.

01:55

Groman nahazoval puk od modré čáry, následně skončil kotouč v rohu kluziště a pak ho už Finové vyvezli do středního pásma.

01:45

Mário Grman vyslal schovanou ránu od modré čáry, proti níž však Jussi Olkinuora stihl na poslední chvíli vykopnout beton.

01:28

Dlouhá rozehrávka měla mířit na Sakariho Manninena, který se na ni však nedokázal natáhnout a celá akce tak končí icingem.

01:00

Hra je přerušena, bude se vhazovat ve středovém kruhu.

00:38

Juraj Slafkovský se šikovně protáhl po levém křídle. Nakonec ale doputoval až za branku, odkud se však góly nedávají.

00:15

Jako první se do útoku hnal Saku Mäenalanen, kterému vystavil strom Juraj Slafkovský. Následný protiútok Slováků končí ofsajdem.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba týmy již krouží po ledové ploše. Slováci nastupují v bílých dresech, domácí Finové obléknou modré.

V Nokia aréně již probíhá předzápasová projekce, vše nasvědčuje tomu, že utkání za několik málo okamžiků začne.

Úvodní sestavy:

Finsko: Olkinuora (Säteri) – Hietanen, Lehtonen, Seppälä, Heiskanen, Friman, Pokka, Ohtamaa, Lindell – Hartikainen, Manninen, Granlund (A) – Sallinen, Filppula (C), Rajala – Lammikko, Pesonen, Armia – Mäenalanen, Björninen, Anttila (A).
Trenér: Jukka Jalonen

Slovensko: Húska (Tomek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Ivan, Nemec, Rosandić, Grman, Gachulinec, Jánošík – Tatar (C), Slafkovský, Krištof (A) – Regenda, Takáč, Roman – Tamáši, Liška, Lantoši – Kollár, Lunter, Sýkora.
Trenér: Craig Ramsay

Rozhodčí: Fraser Lawrence (CAN), Sean MacFarlane (USA) – Jake Davis (USA), Emil Yletyinen (SWE).

Slovensko na MS 2022

Vystoupení Slováků na letošním světovém šampionátu je už jiná písnička. Naši východní sousedé bojovali o postup mezi nejlepší osmičku až do samého závěru skupinové fáze. Turnaj odstartovali povinnou výhrou nad Francií (2:4). Následovala však série tří prohraných zápasů s Německem (1:2), Kanadou (1:5) a Švýcarskem (5:3). Slováci se trápili i s Kazachstánem, který udolali těsně 3:4. Itálii porazili 1:3 a přímém souboji o postup rozstříleli Dánsko (7:1).

Finsko na MS 2022

Finové na svém domácím mistrovství jedou jako stroj. Postupně rozstříleli Norsko (5:0), přetlačili ambiciózní Lotyše (1:2) a v klidu si poradili i s USA (4:1). Jedinou prohru utrpěli ve skandinávském derby se Švédskem (2:3 po náj.). V posledních třech zápasech skupiny neinkasovali Suomi ani jeden gól a porazili Velkou Británii (0:6), Rakousko (0:3). a Česko (3:0).

Srdečně vítáme všechny fanoušky světového hokeje! Společně dnes budeme sledovat vývoj utkání mezi celky Finska a Slovenska. Tento duel rozhodne o celku, který postoupí mezi čtveřici nejlepších účastníků letošního mistrovství světa, takže o motivaci mají obě dvě mužstva postaráno. Duel startuje v 19:20. Přejeme vám příjemnou zábavu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.