Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Nic to nemění na tom, že Rusko si z dnešního utkání odnáší první dva body na turnaji. Zápas byl maximálně vyrovnaný a pokud by to hokejová pravidla dovolovala, zasloužili by si oba soupeři skutečně stejný bodový příděl. Zápas ozdobily výkony gólmanů a také strhující prodloužení s mnoha šancemi na obou stranách. Děkujeme za pozornost a později se z Kolína přihlásíme s přenosem utkání USA – Německo.

Následovalo malé faux-pas pořadatelů, kteří hymnu po konci pustili zřejmě znovu od začátku a dočkali se pískotu publika.

Vyprodanou LANXESS arénou zní hymna Ruské federace, řada fanoušků zpívá.

Šance

Vyhlášené hvězdy zápasu: Viktor Fasth – Sergej Andronov.

Konec zápasu.

Gól

V samostatných nájezdech zvítězil tým Rusko.
Jediný a tedy i vítězný samostatný nájezd proměnil ARTĚMIJ PANARIN.

Nylander Vasilevského nevymíchal, a je tak rozhodnuto.

Šance

Rusové jdou do vedení! K nájezdu se rozjel Artěmij Panarin, který se dostal do blízkosti branky a zamířil přesně za záda brankáře Fastha!

Jako další se rozjel Oliver Ekman-Larsson, ale ani on neuspěl. Brankář soupeře jeho pokus k pravé tyči zastavil svou vyrážečkou.

Jako první z ruské strany se rozjel Nikita Gusev, který zkusil zakončit taktéž mezi betony, ale Fasth všas utěsnil mezeru mezi betony.

Šance

Jako první se rozjel švédský střelec Elias Lindholm, který se jako jediný prosadil i v základní hrací době, zkusil vystřelit po ledě k tyči, ale Vasiljevskij jeho pokus vykopl!

Samostatné nájezdy začínají.

Strhující prodloužení plné šancí vítěze nepřineslo, můžeme se těšit na nájezdy!

65:00

Prodloužení skončilo.

64:23

Nakonec mohůla rozhodnout sborná, ale Nylander se podruhé v nastaveném čase skvěle vrátil a odehrál kotouč do rohu hřiště.

64:00

Prodloužení je zatím plné přečíslení 2 na 1, nicméně ani jednomu z celků nevychází finální přihrávka.

63:20

Fasth si poté připsal dva jednoduché zákroky proti skrytým střelám, na druhé straně zasahoval také Vasiljevskij, ale ani on neměl větší práci.

62:15

Neskutečné prodloužení v podání obou celků. Nejprve ujeli Rusové, ale Nylander se skvěle vrátil a hned z protiobrátky vyrazili dopředu Švédové, kde Nordstrom po bekhendové přihrávce od Hedmana u pravé tyče těsně minul volný kotouč.

61:50
Šance

Tutovka sborné! Nikita Kučerov jel už od vlastní modré čáry úplně sám na branku, rozhýbal si skvěle brankáře Fastha, ale poté bekhendovým blafákem přestřelil!

61:20

Švédové rychle otočili hru, ale Lindholm si z levé strany na Vasiljevskiho nepřišel.

60:44

Následně nevyšel brejk ani soupeři a na druhé straně pálil skrytě Vadim Šipačjov, jeho rána byla ale sražena nad branku.

60:14

Prodloužení začalo pěkně zostra, když se hned po deseti vteřinách vydali do přečíslení 2 na 1 Antipin s Těleginem, ale druh jmenovaný neobdržel přesnou žabičku.

60:01

Začalo prodloužení.

Třetí třetina je za námi a diváci v Kolíně nad Rýnem, kteří dnes vyprodali halu, se mohou těšit na prodloužení. Rusové se ve třetí části dočkali kýžené vyrovnávací branky, když při tlaku první formace našel Barabanov zadovkou zpoza branky volného Sergeje Andronova, který pohotově vyrovnal. Kdo se bude radovat z bodu navíc? To se dozvíme v prodloužení, případně nájezdech.

Prodloužení začne přibližně v 18:22.

60:00

Třetí třetina skončila.

59:44

A vzápětí útočnou akci sborné zastavuje ofsajd, utkání míří pomalu, ale jistě do prodloužení.

59:20

Nordstrom dostal další pas na útočnou modrou čáru, chtěl se s kotoučem rychle obtočit, a ztratil nejen puk, ale také stabilitu na bruslích.

58:54

Rusové se stále ženou směrem dopředu a rádi by rozhodli celý duel ještě před vypršením základní hrací doby, nicméně obránci soupeře je nepouštějí dopředu.

58:20

Oliver Ekman-Larsson dostal kotouč na levé straně u modré čáry, pokusil se co nejrychleji vypálit, ale nakonec Mozjakin jeho ránu zblokoval.

58:00
Šance

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:23

Nordstrom si dobře navedl puk z pravé strany do pásma, dostal se ke střele, ale jeho nevýrazný pokus byl zblokován.

56:38

Po střele od modré čáry v podání jednoho ze Švédů byl kotouč sražen od ochranné sítě, hra je přerušena, vhazování po levici Fastha.

56:00
Šance

Dnešní utkání sleduje v kolínské LANXESS Areně 18 537 diváků, což znamená jediné – v německém městě je hned na úvodní duel celého MS vyprodáno!

55:35

Kotouč na střídačce Ruska, hra je přerušena a po krátké pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

55:08

Švédové chtějí co nejrychleji odpovědět na tlak svého soupeře, ale ve střední třetině je soupeř nepouští dopředu.

54:31

Dalším, kdo ohrozil branku Švédska, byl Nikita Kučerov, který dostal puk také na pravý kruh, ale Fasth jeho pokus reflexivně vykopl betonem.

53:56

K té se ale vzápětí dostal Gavrikov, jenž měl nabito na pravém kruhu, Fasth však jeho tvrdou ránu zastavil efektním a zároveň efektivním semaforem.

53:39

Šipačjov se schoval za obranou a dobře dobruslil vyhození z obranného pásma, ale Ekman-Larsson jej zakřižoval, přitiskl k mantinelu a nepustil ke střele.

52:51

A další akci jemnou nabídku od Tělegina tečoval Andronov bekhendem, ale trefil jen boční oblouk branky.

52:26

Kapitán Ruska Sergej Mozjakin se dostal do individuální akce jeden na jednoho, šikovně svou střelu z levého kruhu schoval za obránce, ale Fasth byl opět připraven s pohotovým zákrokem.

51:59

Hraje se stále ve velkém tempu, Švédové po inkasování v posledních minutách srovnali se svým soupeře krok a hrozí zejména z rychlých brejk.

51:30

Hra se okamžitě otočila na druhou stranu, kde Gavrikov dostal parádní přihrávku do druhé vlny, nicmébě pouze provětral vyrážečku pozorného brankáře Fastha!

50:51
Šance

A znovu Brodin! Obránce Minnesoty dostal nabito na modrou čáru, prudce vypálil příklepem od modré čáry, ale brankář Vasiljevskij jeho ránu skvěle vyrazil levým betonem!

50:10

V pásmu už jsou tak na druhé straně opět seveřané a ke střele se dostal Brodin, jeho pokus však pouze zaduněl o zadní mantinel.

49:39

A opačným směrem se mohl vydat dopředu Šipačjov, který by jel zprava sám na branku, avšak kotouč mu utekl při zpracování.

48:50

To však neplatí nyní, kdy se Švédové po dlouhé odmlce vydali dopředu, Strålman hledal před brankou volného kolegu, ale jeho pas byl sražen.

48:16

Sborná motala znovu svého soupeře před jeho brankou, ale Tre kronor se opět dokázali osvobodit, nicméně v posledních minutách jsou směrem dopředu hodně pasivní.

47:29

Rusové po vyrovnání neskutečně ožili a jsou jasně lepší. Nyní však diváky pobavila situace v rohu hřiště, kdy se Kučerov nemohl dotknout kotouče po zásahu spoluhráče vysokou holí, a tak vznikla velká šermovačka, která měla říci, kdo se jej vlastně dotkne.

47:04

Ihned po buly se nejprve kolem branky obtáčel Kiselevič, jemuž však místo přesného zakončení spadla helma a poté se na levém kruhu dostal k ráně příklepem opět aktivně hrající Panarin, nicméně Fasth zasáhl.

46:36

Netrvalo to však dlouho a po pravé křídle se jako blesk rozjel Artěmij Panarin, jenž vyslal rychlou střelu ze zápěstí, proti níž si ale Fasth dobře povyjel a ukryl ji na své hrudi.

46:00

Ruský kolotoč pokračoval a Švédové už hodně tahali nohy, ale nakonec se sborná o pásmo po nepřesné přihrávce připravila sama.

45:16

Prakticky z protiakce se dopředu vydal Plotnikov, který prudce vypálil přes Klinberga, ale nakonec Fasth jeho pokus udržel na své hrudi.

44:40

Dobře pálil nejprve Ekman-Larsson, jemuž rána byla zablokována, dojíždějí Klingberg poté poslal kotouč na branku fotbalově, ale ani neuspěl.

44:25

Švédové se však nechtějí vzdát a opět vyrazili po buly dopředu, brankář Vasiljevskij musel řešit nebezpečný závar, ale nakonec kotouč udržel pod svým tělem.

43:58
Gól

Rusko právě vstřelilo branku!
Sborná za obrovské nadšení svých fanoušků vyrovnává! Nejprve pálil Tělegin, jemuž střela z mezikruží nesedla, ale Provorov dobře poslal puk zpět za branu na Barabanova, jenž naprosto parádní zadovkou našel z bližší tyče SERGEJE ANDRONOVA, jenž využil toho, že brankář Fasth byl zmatený, a kotouč poslal do odkryté části branky – 1:1! Asistence: Alexander Barabanov, Ivan Provorov.

43:10

V ní se kolem pravého matinelu až k tyči protáhl Plotnikov, jenž naslepo hledal Mozjakina, ale ten byl dobře ustrážen.

42:46

Rusko je stále usazeno ve své třetině, navíc jeden ze Švédů poslal kotouč jen na zakázané uvolnění, a tak se hra stěhuje znovu do jejich obranné třetiny.

42:23

Nikita Gusev získal kotouč a po levé straně se vydal dopředu, pozornost Fastha vyzkoušel rychlým švihem ze zápěstí, ale gólman seveřanů je i nadále stoprocentní.

41:52

I Švédové vyrazili do první akce směrem dopředu, Kruger dostal přeskný pas bekhendem přes šíři pásma, ale nenalezl před brankou volného Nylandera.

41:08

Sborná pokračovala v útoku, ale kotouč se po nepřesnosti v rozehrávce octl na střídačce domácích. Vhazuje se ve střední třetině.

40:33
Šance

A málem bylo vyrovnáno! Barabanov zůstal sám za brankou, pohotově se vytočil před ni, ale Fasth na poslední chvíli přiložil do mezery u levé tyče svůj beton!

40:05

Úvodní vhazování ve třetí třetině ovládli Rusové, ti se hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky ženou do útoku.

40:01

Druhá třetina je za námi a branku jsme v ní neviděli, což zmanená, že Švédsko vede stále 1:0. Oba celky měly ve druhé periodě několik velkých šancí, ovšem jak Fasth, tak na druhé straně Vasiljevskij drží své mančafty nad vodou. Uvidíme, co nám přinese třetí třetina. Buďte u ní s námi.

Další třetina začne přibližně v 17:46.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:47

Ruský celek drží kotouč na svých holích, ale zatím se jim brankáře Švédska překonat nepodařilo, což se jim nepovede ani nyní, kdy pálil Andronov.

39:00
Šance

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:50

Nyní to byli Švédové, kdo měl v pásmu velký tlak, a ke střele se dostal za vrcholku levého kruhu Eriksson, nicméně jeho tvrdá rána zaduněla jen o mantinel.

38:11
Šance

Kapitán Colorada Gabriel Landeskog ukázal za brankou výbornou práci na kotouči, vybruslil si i s obráncem na zádech před branku a nakonec z otočky prověřil brankáře Ruska, který však utěsnil mezírku mezi rukou a tělem!

37:55

Zakázané uvolnění ruského celku, vhazuje se po levici Vasiljevského.

37:24

Nejprve mohl dorážet Strålman, ale z bekhendu netrefil branku a poté pálil od modrén čáry Jonas Brodin, nicméně také on minul svatyni Vasilejského.

36:47

S koncem druhé třetiny se hraje opět nahoru dolů, oba celky mají své šance, ale brankáři ve druhé třetiny zatím drží svými zákroky naděje.

36:01

A poté předvedl velké sólo přes půl hřiště Andronov, který nakonec z bekhendu zakončoval v pádu, ale ani on nezamířil přesně mezi tyče branky svého soupeře.

35:30

Švédové po buly vyvezli kotouče, jenže ne na dlouho a s další střelou přispěchal na modré čáře Mironov, branku však netrefil.

34:47

Tlak Rusů ukončil pohodlným zákrokem brankář Fasth, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

34:16
Šance

Teď už ale Rusové další šanci měli! Po přenechání od spoluhráče zůstal na modré úplně volný Mironov, který si popojel až mezi kruhy, ale nakonec ve stoprocentní šanci netrefil branku!

33:49

Rusové jsou opět aktivnější a ženou se směrem dopředu. Dobře ale zapracoval za vlastní brankou Ekman-Larsson, který nepustil soupeře k obrátce a poté šikovně vyvezl kotouče.

33:18

Hosté v plném počtu.

32:58

A celou přesilovku završila na modré čáře nepřesnost v porání Johna Klinberga, početní převaha Tre kronor je pomalu u konce.

32:30

Švédové si ani poté nerozuměli ve útočném pásmu, Rusové opět vyhazují.

31:48

Rusové nejenže dobře vyhodili, ale následně mohli také přejít dopředu. Konkrétně to byl Tělegin, jenž se vydal po levé straně, ale nakonec byl od kotouče odstaven.

31:18
Trest

První přesilovku si zahraje také Švédsko. Vyloučen je útočník Ruska Ivan Provorov na dvě minuty za hru vysokou holí.

31:02

To na druhé straně pálil velmi dobře Nordstrom, a to přes obránce z mezikruží, ale Vasiljevskij jeho pokus pohotově vyrazil.

30:35
Šance

Dobrá možnost pro Rusko! Druhá formace nejprve nevyužila kombinace v útočném pásmu, ale následně Dadonov průnikovou přihrávkou na pravé straně uvolnil Panarina, který svou střelou protáhl brankáře Švédů!

29:45

Avšak ani Rusům se nyní nedaří v rozehrávce podle vlastních představ, puk i po jejich rozehrávce skončil za brankou soupeře a také jim je pískáno zakázané uvolnění.

29:11

A vyhazují znovu, ale tentokrát jen na zakázané uvolnění. Buly po levici brankáře Fastha.

28:34

Jenže ani jim se nevedlo, dvakrát nedokázali na pravé straně přejít do útočné třetiny a Švédové tak pod tlakem opět vyhazují.

27:54

Švédové po buly pronikli rychlým protečováním do pásma, ale po sérii nepřesností o kotouč přišli. Rusové jdou dopředu.

27:19

Už v rozvnovážném počtu na obou stranách si najel po levé straně na přihrávku Andronov, který mohl zakončovat z první, ale přihrávky kolegy z útoku mu přeskočila přes čepel a puk skončil v ochranné síti.

26:42

Domácí v plném počtu.

26:20

A poté dokázali hokejisté ve žlutých dresech dvakrát v krátkém sledu obětavě nejen zablokovat další střely, ale také vyhodit.

25:43

Rusové už se poté usadili ve třetině mnohem lépe, Panarin nabil na modrou čáru Bělovovi, ale jeho pokus Fasth vyrazil betonem a Dadonovi po další přihrávce zpoza branky Švédové nepustili ke střele.

25:05
Šance

Jenže gólu se mohli dočkat domácí, když Kučerov přišel o kotouč a rázem z toho bylo přečíslení 2 na 1, jež řešil Nordstrom prudkou ránou. Vasiljevskij si na ni počkal a dobře skryl kotouč v rukavici!

24:42
Trest

Druhá přesilovka pro Rusy. Celé přečíslení ještě zakončil faul Victora Hedmana a švédský obránce si odsedí dvě minuty za sekání.

24:30

Švédové se sice vymanili z tlaku, ale poté špatně střídali a Šipačjov s Dadonovem ujeli do akce 2 na 1, nicméně prvním jmenovaný svému kolegovi neadresoval přesnou přihrávku.

23:53

Rusové otočili hru a po Plotnikovově ráně vznikl před brankou velký chumel, v němž se pohotově zorientoval Tělegin, ale zblízka si na ležícího Fastha nepřišel.

23:05

Aktivita Tre kronor pokračovala, za brankou vybojoval kotouč Landeskog, který se pohotově vytočil před ni, ale ruský brankář utěsnil mezírku u své pravé tyče.

22:38
Šance

Namestnikov s Erikssonem sváděli souboj na brankovišti, Vasilejvskij dobře vyrazil kotouč, ale dostal se k němu obránce John Klinberg, jehož skrytou ránu brankář Ruska vytáhl reflexivně ramenem!

21:58

Ek Eriksson se po levé straně řítil za rychlým kotoučem, ale obránce nakonec byl skvěle zablokován a do brankoviště se neprotáhl.

21:35

Rusové vyhráli vhazování a Bělov se pokusil jednoruč omést puk o mantinel, ale bylo to s tečí střídačky, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

21:13

A poté si sborná nerozuměla ani při rozehrávce v obranném pásmu, kotouč končí na zakázaném uvolnění.

20:42

Nakonce si jej vybojovali ještě v pásmu zpět a během kombinace stihli i vystřídat, nicméně ke střele se nedostali a Lindholm po mantinelu vyhodil do středního pásma.

20:08

První buly ve druhé třetiny zvládli lépe Rusové, nahodili kotouč do pásma, ale nikdo v červeném jej nedostihl.

20:01

Úvodní třetina je za námi a do kabin odcházejí spokojenější Švédové. Ti nejprve přežili šanci Dadonova, jenž trefil tyč a poté sami udeřili. V 15. minutě našel od pravého mantinelu Rask najetého Eliase Lindholma, který se střelou mezi betony Vasilejvského nemýlil. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.

Další třetina začne přibližně v 16:57.

20:00

První třetina skončila.

19:47

Švédové drží kotouč daleko od své branky, první třetinu dohrají s jednobrankovým náskokem, který si zároveň přenesou do druhé periody.

19:10

Celou přesilovku završil střelou z pravého kruhu Nikita Kučerov, brankář Fasth byl ale opět připraven a jeho pokus vykopl.

19:00
Šance

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:43

Švédové se dvakrát v krátkém sledu osvobodili, přesilovka Rusů se chýlí ke svému konci.

18:17

Sborná se záhy znovu usadili na kotouči v pásmu a opět to byl Mozjakin, kdo pálil, tentokrát však od modré čáry. Dlouho váhal a nakonec svoji možnost přečekal, když jeden z obránců srazil kotouč do ochranné sítě.

17:43

A hned v první půlminutě se ke střele dostal na pravém kruhu Mozjakin, Lindholm ale jeho pokus obětavě vyklekl a poté poslal kotouč na ruskou branku.

17:14
Trest

To však nyní neplatí, uvidíme první přesilovku. Vyloučen je útočník Linus Omark (SWE) na dvě minuty za držení hole. Přesilovka pro Rusy.

16:47

Rusové se sice osvobodili, nicméně Švédové jsou opět usazeni v pásmu a znovu se snaží ohrozit brankáře Vasiljevského.

16:28
Šance

Po dalším nahození od modré čáry mohl dorážet Nordstrom, který puk vybojoval na brankovišti, ale v tísni jej poslal těsně vedle!

15:39
Šance

Další možnost Švédska! Klingberg si sjel po pravé straně dopředu a dostal přesnou přihrávku, místo branky však trefil jen posledního bránícího hráče!

15:30

Nakonec celý kolotoč zakončil rána obránce Olivera Ekmana-Larssona, jenž od modré čáry prověřil Vasiljevského, ale ten byl na jeho ránu připraven.

15:10

Švédové po vstřelené brance ožili a znovu jsou usazeni v obranné pásmu soupeře. Rusové jsou pod tlakem.

14:40
Gól

Švédsko právě vstřelilo branku!
Švédové se dostávají do vedení! Oba celky znovu střídaly, čehož využil čerstvý Rask, který se po pravé straně prodral do útočné třetiny, u pravého mantinelu přibrdzil a poslal kotouč do druhého vlny najetému ELIASI LINDHOLMOVI, jenž z mezikruží zamířil přesně mezi betony ruského brankáře – 1:0! Asistence Victor Rask.

13:59

Puk ve středním pásmu, oba celky střídají.

13:28

Panarin zůstal s kotoučem chvíli volný u levého mantinelu, vypálil velmi pohotově na zadní tyč, Fasth jeho pokus vykopl a k dorážce se málem dostat Dadonov, jemuž však kotouč v rozhodující chvíli přeskočil přes čepel.

12:43

Po řadě nepřesností ve středním pásmu se k puku dostali Švédové, jenže už na modré čáře byli zastaveni a jejich soupeře velmi rychle otáčí hru.

11:40
Šance

Rusové se konečně vymanili z pásma chvíli to vypadalo na přečíslení 3 na2, ke střele se dostal Andronov, ale Fasth jeho pokus směřující k tyči pohotově vykopl bvetonem!

10:47

A právě Edler poté nejen dobře zastavil rodící se brejk soupeře, ale také čistým hitem sestřelil jednoho z Rusů ve středním pásmu, díky čemuž si vysloužil aplaus zaplněných tribun.

10:05

Edler dostal prostor s kotoučem na modré čáře, nicméně místo střely z dobré pozice opět jen nabízel kotouč na teč svému spoluhráči a Rusové celou situaci vystihli.

09:24

Ruský celek pokračoval na kotouči v útočné třetině, ale Kiselevičovi na modré čáře přeskočil přes hokejku.

08:59
Šance

Z protiútoku se vydal dopředu kapitán Sborné Mozjakin, který byl sám proti posledním obránci. Ten jeho první pokus vkleče zablokoval a na podruhé už útočník Ruska trefil beton Fastha!

08:38

Švédové rychle zakombinovali ve středním pásmu a rázem z toho bylo přečíslení 4 proti 2, avšak Rask nedokázal přesně přihrát spoluhráči na levé křídlo.

08:14

A po buly si nejprve Vasiljevskij dobře poradil se skrytou ránou od modré čáry, kterou pohotově zneškodnil vyrážečkou. Rusové vyrazili okamžitě dopředu, ale po nepřesné přihrávce jim bylo odpískáno zakázané uvolnění.

07:38

Rusové chtělir ychle přejít dopředu, ale nerozuměli si v rozehrávce. Kotouč po nepřesné přihrávce skončil na střídačce.

06:57

A záhy to zkoušel také v úvodu aktivně hrající Strålman, jemuž se na modré čáře otevřel prostor ke střele, místo ní však nabízel puk ještě na teč spoluhráči, nicméně ten na něj nedosáhl.

06:30

V další akci se už domácí ke střele dostali, Nylander vypálil z pravého křídla, ale na Vasiljevského si nepřišel – ten jeho pokus vyrazil do rohu hřiště.

05:42

Hokejisté Tre Kronor znovu zamkli svého soupeře v útočné třetině, nicméně Rusové si obranné povinnosti plnili na jedničku a nikdo ve žlutém se ke střele nedostal.

05:05

Hraje se zatím ve vysokém tempu, oba celky předvádějí aktivní nástup do utkání.

04:28
Šance

A další tutovka sborné! Dadonov si z druhé vlny najel na prudký pas od spoluhráče, jeho rána švihem však pouze zazvonila o pravou tyč Fasthovy branky!

03:36
Šance

Tak nakonec ano! Tělegin si výborně vybojoval kotouč na modré čáře, zbavil se svého protihráče, ale poté z mezikruží zápěstím přestřelil!

03:00

Dopředu se hnal Andronov, Ekman-Larsson jej však skvěle vybruslil a nepustil jej do zakončení. Rusové se v pásmu ke střele nedostali.

02:32

Švédové hýří pohybem a rychlou akci v pásmu mohl zakončit na zadní tyči sjíždějí obránce Strålman, ten však skákavý kotouč v dobré pozici minul.

02:10

Okamžitě poté se do třetiny protáhl obránce Edler, který velmi pohotově vypálil, ale Vasiljevskij byl opět připraven – kotouč skryl znovu ve svém náručí.

01:42

Švédové více než minutu svírali ruský celek v jeho vlastním pásmu, ke střele se však nedostali a obránce Bělov nakonec o matninel vyhodil kotouč do středního pásma.

01:06

První střelecký pokus utkání si připsal Ekman-Larsson, který svou střelu schoval za chumel těl před brankou, brankář Vasiljevskij, ale nakonec velmi dobře zasáhl a udržel jej na své hrudi.

00:30

Ve středním pásmu sebral kotouč obránce Strålman, dopředu se snažil projít podél pravého mantinelu, ale byl dobře zablokován.

00:11

Úvodní buly celého MS vyznělo lépe pro hokejisty Ruska, k puku se dostal Gavrikov, ten však ze střední třetiny poslal kotouš jen na zakázané uvolnění.

00:01

Utkání právě začalo.

Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí jsou dnes vedení Švédové, kteří nastupují ve žlutém, naopak Rusové se oděli do červeného.

Úvodní sestavy:

Švédsko: Fasth (Läck) – Strålman, Hedman (A), Ekman-Larsson, Brodin, J. Klingberg, Edler – E. Lindholm, V. Rask, Landeskog (A) – Krüger, Eriksson Ek, Omark – W. Nylander, Söderberg, W. Karlsson – J. Lundqvist (C), Nordström, C. Klingberg.

Trenér: Rikard Gronborg

Rusko: Vasilevskij (I. Sorokin) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (A), Provorov, Mironov, Zub – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Panarin, Šipačjov (A) – Kučerov, Naměstnikov, N. Gusev – Mozjakin (C), Barabanov, Tkačjov.

Trenér: Oleg Znarok

Rozhodčí: Anssi Salonen (FIN), Daniel Stricker (SUI) – Roman Kaderli (SUI), Nathan Vanoosten (CAN).

Rusko

Sborná i letos, stejně jako v předchozích letech vyhlásila jeden a ten stejný cíl – útok na zlato! Nasvědčuje tomu i soupiska Ruska, na které je spousta hvězdných jmen. V brance byl měl dostat šanci v pozici jedničky Andrej Vasiljevskij z Tampy, v obranných řadách se bude chtít ukázat zejména Ivan Provorov, jenž v dresu Flyers prožil skvělou sezónu.

Útok by mělo táhnout zejména duo Nikita Kučerov – Artěmij Panarin a druhého jmenované by v lajně měli doplnit spoluhráči Šipačjov a Dadonov – tato kombinace přinesla sborné už několikrát úspěch. Úspěch zažili hokejisté Ruska i na posledních dvou šampionátech, i když z jejich pohledu se o něj rozhodně nejednalo. Loni zvládli domácí souboj o bronz s USA, před dvěma lety v Česku padli vysoko ve finále s Kanadou, a získali stříbro.

Nominace Ruska na MS 2017

Brankáři: Ilja Sorokin (CSKA Moskva/KHL), Igor Šesťorkin (Petrohrad/KHL), Andrej Vasilevskij (Tampa Bay/NHL),

Obránci: Viktor Antipin, Alexej Bereglazov (oba Magnitogorsk/KHL), Anton Bělov, Arťom Zub (oba Petrohrad/KHL), Bogdan Kiselevič, Michail Naumenkov (oba CSKA Moskva/KHL), Vladislav Gavrikov (Jaroslavl/KHL), Andrej Mironov (Dynamo Moskva/KHL), Ivan Provorov (Philadelphia/NHL),

Útočníci: Alexandr Barabanov, Jevgenij Dadonov, Nikita Gusev, Sergej Plotnikov, Vadim Šipačov (všichni Petrohrad/KHL), Sergej Andronov, Valerij Ničuškin, Andrej Svetlakov, Ivan Tělegin (všichni CSKA Moskva/KHL), Nikita Kučerov, Vladislav Namestnikov (oba Tampa Bay/NHL), Kirill Kaprizov (Ufa/KHL), Sergej Mozjakin (Magnitogorsk/KHL), Vladimir Tkačov (Kazaň/KHL), Roman Ljubinov (Philadelphia/NHL), Artěmij Panarin (Chicago/NHL).

Švédsko

Země Tre Kronor letos poskládala velmi silný celek a zejména obranné řady posílala o velká esa z NHL. Za zmínku patří rozhodně Oliver Ekman-Larsson, Victor Hedman či John Klinberg, kteří ve svých klubech patří mezi nejlepší beky, a už v přípravných duelech ukázali svou kvalitu.

V útoku se představí hned devět borců z nejlepší soutěže, což je z pohledu Švédska nejvíc za posledních několik let. Seveřané na loňské mistrovství vypadli již ve čtvrtfinále, stejně si vedli navíc i před dvěma lety na šampionátu v Česku, kde ve čtvrtfinále podlehli právě Rusku.

Nominace Švédska na MS 2017

Brankáři: Viktor Fasth (CSKA Moskva/KHL), Eddie Läck (Carolina/NHL), Niklas Svedberg (Ufa/KHL)

Obránci: Philip Holm, Calle Rosén (oba Växjö), Victor Hedman, Anton Stralman (oba Tampa Bay/NHL), Jonas Brodin (Minnesota/NHL), Alexander Edler (Vancouver/NHL), Oliver Ekman-Larsson (Arizona/NHL), John Klingberg (Dallas/NHL),

Útočníci: Elias Lindholm, Joakim Nordström, Victor Rask (všichni Carolina/NHL), Gabriel Landeskog, Carl Söderberg (oba Colorado/NHL), Dennis Everberg (Växjö), Joel Lundqvist (Frölunda), Joel Eriksson Ek (Minnesota/NHL), Carl Klingberg (Zug/Švýc.), Marcus Krüger (Chicago/NHL), William Nylander (Toronto/NHL), Linus Omark (Ufa/KHL), Mario Kempe (Podolsk/KHL), William Karlsson (Columbus/NHL).

Vítám všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího mezinárodního hokeje! Dnes to opět po roce vypukne a hokejoví příznivci budou opět moci sledovat zápolení těch nejlepších hokejových zemí světa v rámci Mistrovství světa v ledním hokeji, jež se letos koná v Paříži a v Kolíně nad Rýnem. Hned v úvodním duelu celé skupiny A se utkají v souboji těžkých vah celky Švédska a Ruska! Kdo vstoupí do turnaje výhrou? Utkáním vás provede Daniel Kinc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.