Advertisement

Statistiky po třetí třetině (celkem):
Střely celkem: 17:7 (55:38)
Střely na branku: 11:5 (28:26)
Vyloučení: 0:1 (3:3)
Buly: 8:12 (23:35)
Zblokované střely: 2:0 (4:3)

S těmito slovy se s vámi z Hradce Králové loučím a srdečně vás zvu ke sledování textového přenosu z odvety příští úterý, nebo některého z našich dalších přenosů z hokejové Ligy mistrů.

Utkání končí remízou a prodlužovat se nebude, protože příští úterý oba celky čeká odveta ve Švýcarsku. Hradec ve třetí periodě dokázal vyrovnat a od té doby byl na ledě pánem. Po obrovském tlaku a několika skvělých šancích ale vedení na svou stranu nestrhl. Mladý švýcarský gólman Luca Hollenstein další branku nepřipustil a potvrdil, že si zaslouží nominaci na šampionát dvacítek. Střelci Zugu se v druhé polovině periody zřídkakdy dostali na útočnou polovinu a remízu odbránili, stejně jako proti Tappaře tedy k domácí odvetě nastoupí za nerozhodného stavu. Pro Hradec ale postup rozhodně není nereálný, dnes byl totiž Býkům více než vyrovnaným soupeřem.

Sestava Mountfield HK
Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Šalda, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel, Pilař, Čáp – Červený (A), Rákos, Vincour – Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Miškář, Jergl – R. Pavlík (A), Vopelka, Klíma – Pilař

Sestava EV Zug
Hollenstein (Meyer) – Zgraggen, Schlumpf, Thiry, Díaz (C), Zryd, Alatalo (A), Morant – Zehnder, Lindberg, Klingberg – Hofmann, Kovář, Martschini (A) – Meyer, McIntyre, Simion – Langenegger, Albrecht, Leuenberger

Nejlepší hráči:
Marek Mazanec – Luca Hollenstein

Konec zápasu.

59:59

Mountfield ani EVZ už se ke střele nedostane, toto utkání skončí smírně. To tedy znamená pro odvetu lepší pozici pro Švýcary.

59:30

Hradec se chce prodrat k vedoucí brance, jenže Rosandič byl při založení útoku až příliš netrpělivý a poslal puk na hole soupeře.

58:53

Klingberg dnes už poněkolikáté okusil tvrdost mantinelů ČPP Arény, na které ho tentokrát naremploval mladíček Šalda.

58:15
Šance

Chalupa zachytil pokus o vyhození, nabruslil si na vrcholek kruhu a jen těsně svou ranou švihem netrefil zařízení.

57:50

Býci se snaží hrát co nejdále od vlastní branky a namísto střel spíš drží puk na mantinelech v útočném pásmu.

57:11

Thiry napálil puk do pásma, kde ho jako první dojel Klingberg, Nedomlel ho ale záhy odzbrojil. Při další snaze Zugu založit útok se hosté dopustili zakázaného uvolnění a vhazuje se před Hollensteinem.

56:46
Šance

Leuenberger dlouho držel puk za brankou, nikdo z hradeckých ho od něj nedokázal oddělit. Švýcarský forvard si pak vybruslil na pravý kruh a přes klubko hráčů vyslal přízemní pokus, který Mazanec vůbec neviděl a může být rád, že mířil těsně mimo branku.

56:09

Lindberg se po chybě v rozehrávce Mountfieldu přece jen po delší době dostal k zakončení, puk po jeho nepříliš přesné střele skončil v Mazancově náruči.

55:30

Hradec soupeře v podstatě nepouští z obranného pásma a nedává mu čuchnout, vedoucí branku to ale zatím stále nepřineslo.

54:55
Šance

Hosté neví, kde jim hlava stojí! Do zakončení a skvělé kličky se dostal rychlík Perret, jenže ani na podruhé Hollensteina dnes nevymíchal. Ten špičkou betonu vytlačil puk mimo tři tyče.

54:20

Chalupa převzal touš na ose hřiště a ještě ho poslal doleva na Cingela, ten z ostřejšího úhlu mířil nepřesně.

53:50

Vincour schytal ránu pukem a odklouzal na střídačku.

53:05

Vopelka se na levém kruhu dostal k odraženému puku, jenže nezamířil přesně.

52:40

Nedomlel se postavil do cesty Lindbergovi a čistě ho poslal k zemi, což se líbilo domácím fanouškům.

51:57

Série osobních soubojů a ztrát dostala puk až za branku Hollensteina, odkud ale hosté nezaložili žádnou konstruktivní akci a jen odevzdali kotouč na hole svého dnešního soupeře.

51:10

Teď si zahrál hokejkou, protože se na něj řítil nejlepší střelec Zugu Hofmann. Bývalý brankář Nashvillu byl ale u volného kotouče dřív a žabičkou ho poslal mimo dosah švýcarského reprezentanta.

50:40

Lvi opravdu Býkům v posledních minutách puk vůbec nepůjčují a na ledě dominují. Mazanec v brance už musí být řádně vychladlý.

50:25

Pilař s Čápem si nerozuměli a prudké nahození druhého jmenovaného nezachytil nikdo z útočníků Hradce, proto se píská icing.

50:05

Hollenstein znovu raději přerušuje hru, aby nedošlo k nebezpečné skrumáži před jeho brankou.

49:30

Smoleňák dostihl za brankou Thiryho a zbavil ho kotouče, jenže dobrou střelu či šanci z toho domácí nevytěžili.

48:52

Lvi vyhráli další vhazování v útočném pásmu díky Cingelovi, jenže Šalda nezachytil puk na modré a domácí musí o pásmo znovu bojovat.

48:40

Zámorský obloučkem přes celé hřiště našel rozjetého Červeného, který puk dostihl až na levém kruhu, odkud ho okamžitě poslal na bránu. Hollensteinova lapačka byla připravena a přerušila hru.

47:55

Nebezpečný závar po dlouhé době také před Mazancem, Simion ale nezakončil přesně.

47:26

Rychlá a nezištná střela Radovana Pavlíka proletěla kolem Hollensteinovy tyčky, ten se jen ohlédl.

47:11

Pilař nechtěl riskovat a z otočky poslal puk zpátky směrem na branku EVZ, puk ale Klingberg hokejkou odrazil do hlediště a vhazuje se ve středním pásmu.

47:05

Hradecký kapitán opět zakončoval ze své obvyklé pozice, tedy na hraně brankoviště, tentokrát ale ze stoje jen přestřelil branku Zugu.

46:30
Šance

Další obrovská šance domácích, kteří jsou po vstřelené brance jako polití živou vodou. Chalupa parádní prostrkovačkou našel před brankovištěm nechráněného Smoleňáka, toho ale opět vychytal spolehlivý Hollenstein.

46:02

Chalupa si vybruslil zpoza branky a zkusil okamžitě vypálit, proti byl ale bráníci Alatalo.

45:20

Skvělou přihrávku do volného prostoru pozorný Hollenstein vypíchl holí a prokázal, že je nadaný ve všech směrech.

44:45

Čáp se při svém comebacku na hradecký led připomněl divákům tvrdým hitem, kterým sundal v mezikruží McIntyra.

44:20
Šance

Hradec mohl jít okamžitě do vedení, když se po střele Perreta odrazil kotouč na čepel Jergla, který znovu nechal vyniknout švýcarského mladíka v brance Zugu.

44:07
Gól

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec přesilovku bleskově využívá a vyrovnává stav utkání! Po vyhraném vhazování Mountfield zůstal v pásmu a po ráně Filipa Pavlíka Hollenstein puk jen reflexivně vyrazil před Smoleňáka, který sice zblízka neuspěl, jenže z druhé vlny se do situace přihnal TOMÁŠ VINCOUR a doklepl puk za ležícího brankáře. Asistence: Radek Smoleňák, Filip Pavlík.

43:49
Trest

Klingberg si u mantinelu přidržel Šaldu a způsobil jeho pád k zemi a možná nějaké lehké zranění. Švédský forvard za to byl odměněn dvouminutovým trestem a začíná třetí přesilovka Lvů.

42:55
Šance

Domácí odchovanec za to byl odměněn skvělou šancí. V přečíslení dva na jednoho znemožnil obránce, kterého bez problému přebruslil, a puk nejpřesnějším možným způsobem předložil na hůl svého parťáka Pilaře. Hollenstein se ale parádně přesunul a předvedl další skvělý zákrok.

42:35

Langenegger se po levém hrazení dral do zakončení, jenže cestu mu přehradil zodpovědný Radovan Pavlík, který se rychle vrátil do obrany.

41:55

Nedomlel nabral rychlost a chtěl podpořit útok, jenže jeho pokus branku netrefil a jen přidal další černou šmouhu na mantinel za Hollensteinovou klecí.

41:08

Kovář rýsoval z rohu gólovou příhru na Hofmanna, který si dobře našel volný prostor ke střele, jenže pas byl až příliš prudký a švýcarský Top Scorer ho netrefil.

40:52

Hru zastavuje ofsajd domácího mužstva.

40:43

Linhart se u mantinelu vší silou opřel do NHL ošlehaného Klingberga, který se poroučel k zemi.

40:06

První buly závěrečné třetiny pro Hradec, do útoku se však Lvi nedostali.

40:01

Začala třetí třetina.

Hráči se naposledy vrátili na ledovou plochu, třetí třetina co nevidět odstartuje.

Statistiky po druhé třetině (celkem):
Střely celkem: 17:15 (38:31)
Střely na branku: 7:11 (17:21)
Vyloučení: 1:1 (3:2)
Buly: 9:12 (15:23)
Zblokované střely: 2:0 (2:3)

Druhá třetina na rozdíl od té první skončila bez branek, oba týmy si připsaly přibližně stejný počet střeleckých příležitostí. Ani jeden z celků dosud nevyužil své početní výhody, brankář Hollenstein navíc potvrzuje své skvělé statistiky a gólový průměr, který stlačil pod branku na zápas. Lvi na něj zatím recept nenašli, ale i jeho protějšek dokazuje, že nebyl zvolen nejlepším brankářem osmifinále CHL náhodou. Stejně jako proti Mannheimu je tedy zápas spíše soubojem brankářů než ofenzivním gólovým koncertem.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:20

Přečíslení tři na dva řešil Chalupa dobrou žabičkou na Smoleňáka, který píchl do kotouče, ale zamířil těsně mimo branku Býků.

39:00

Chalupa skvěle obral Zrida o puk za branou Zugu, jenže nedostal ho na Smoleňáka a Mountfield přišel o pásmo.

38:48

Vše nakonec vyřešil domácí gólman, který skryl odražený puk v lapačce, přerušil hru a umožnil spoluhráčům vystřídat a uklidnit hru.

38:30

Hradec je v pěti, ale není schopen se osvobodit a dostat puk do bezpečí.

37:50

Alatalova dělovka od modré branku minula, ale od zadního hrazení se odrazila příhodně pro Hofmanna, který puk bez přípravy poslal na Mazance. Ten prostor u své bližší tyčky utěsnil.

37:20

Začala zkrácená přesilovka Zugu, ve které hostující hráči nerušeně kombinují v útočném pásmu.

36:55

Klíma využil dobrého pohybu a dral se do zakončení, to mu ale znemožnil pozorný Díaz.

36:20
Trest

Hradec o svou výhodu přichází. Červený si chtěl pokrýt puk, svou hokejkou ale manipuloval příliš neobratně a zasáhl soupeře do helmy. Hrajeme ve čtyřech.

36:09
Šance

Domácí přišlo o pásmo a po lehkovážné chybě před vlastní brankou se do skvělé příležitosti dostal napadající Klingberg. Svižnou střelu zápěstím polapil Mazanec.

35:43

Pokus Zámorského od modré lajny mířil hodně mimo a skončil v ochranné síti.

35:20

Chalupu u mantinelu zbořil Thiry a domácí fanoušci si žádali dvojnásobnou početní výhodu, ta však nepřichází.

34:58
Trest

Hradec je za svou aktivitu odměněn druhou přesilovou hrou, Lindberg podrazil soupeře a odjel na trestnou

34:40

Perret se snažil překvapit obranu Zugu a jeho pas nebezpečně proletěl brankovištěm, nakonec se dostal na hůl Filipa Pavlíka, který ho ale potřeboval spíš na forhend. Než si ho zpracoval, postavil se před něj bránící hráč a pokus zblokoval.

34:12

Nedokáží toho však využít k vypracování nějaké nebezpečnější gólové situaci. Na Rákosův pokus po drzém průniku Hollenstein dobře viděl a skryl ho ve výstroji.

33:50

Zug v posledních minutách sází hlavně na defenzívu a čeká na chyby soupeře, Hradečtí mají puk na svých holích častěji.

33:03

Cingel teď na chvíli ztratil přehled a nezachytil dobrou Smoleňákovu přihrávku, proti Chalupově střele zase úřadoval pravý beton Hollensteina.

32:30

Rákos nezasáhl volný puk tak, jak chtěl, ale ten se odrazil příhodně na hůl Vincoura, jenž z dobré střelecké pozice minul a tribunami to jen zahučelo.

31:45
Šance

Zahozená šance na druhé straně. Rychlé přečíslení chtěl namísto střely Lindberg vyřešit přihrávkou až do kuchyně pro najíždějícího Zehndera, to se mu ale vymstilo a Zug celou situaci překombinoval.

31:28
Šance

Dostihl ho včas a poslal ho naprosto přesně na hůl Šaldy, který si sjel od modré a vyslal směrem na Hollensteina prudkou a dobře mířenou ránu. Švýcarský brankář si ale dobře povyjel a puk ramenem vytěsnil.

30:59

Vopelka rychlým pasem dobře našel Jergla rozjetého u levého hrazení, jenže tomu nakonec puk utekl do rohu.

30:45

Mazanec má puk v lapačce a přerušuje hru.

30:26

Zámorský skvěle zablokoval Mayerovu žabičku, která mířila na rychlého Zgraggena.

29:55

Rákos nabral rychlost, ale vrhnul se mezi tři bránící hráče Zugu, což bylo až příliš velké sousto pro rodáka z Pardubic. O puk přišel a když chtěl Hradec přejít do útoku znovu, dopustil se ofsajdu.

29:20

Nahození Rosandiče od modré čáry těsně před Hollensteinem škrtl čepelí Radovan Pavlík, ani on ale svou tečí nebyl úspěšný a trefil beton Švýcarského fantoma.

28:58

Buly ve druhé periodě ovládá spíš Moiuntfield, což potvrdil Vopelka, načež Nedomlel poslal kotouč do bezpečí.

28:30
Šance

Modro-bílí ale ihned pásmo vybojovali zpátky a Schlumpfovu střelu před Mazancem, který vůbec nic neviděl, ještě lehce lízl Langenegger. Teď měli Lvi velké štěstí.

28:03

Hradec nakonec kratší tlak Švýcarů zvládl a Nedomlel znemožnil pas na nebezpečně najetého Meyera.

27:30

Cingel nevybojoval puk za brankou hostí a musí se rychle vracet, protože útočí třetí formace Býků.

26:49

Po pravém mantinelu rychle pronikal Klingberg, který se dostal za Linharta, střelou na vzdálenější tyčku ale minul Mazancovu klec.

26:21

Rákos na buly v útočném pásmu opět úspěšnější, defenzivně laděný Linhart si ale střelu od modré rozmyslel a kotouč nahodil do rohu.

26:17

Oba dva zmínění hradečtí útočníci se následně dostali do menšího konfliktu, hlavně Vopelka si velmi vehementně vyřizoval účty s Martschinim, kterého zápasnickým chvatem poslal k zemi a vysloužil si uznalý potlesk tribun.

26:10

Klíma moc dobře viděl osamoceného Vopelku mezi kruhy, jenže prováhal správný moment pro přihrávku a o puk přišel.

25:35

Po vyhraném Vopelkově vhazování okamžitě od modré pálil Pilař. přízemním pokusem ale mířil úplně mimo a puk skončil v rohu.

25:00
Šance

Znovu se aktivní Cingel dostal k zakončení, tentokrát se prodral přes Schlumpfa a snažil se procpat puk přes Hollensteina silou, ten zůstává nepřekonán.

24:20
Šance

Po zpětném pasu Šaldy zpoza branky dostal nabito do ideální pozice na levém kruhu Cingel, jenže touš netrefil ideálně a branku Hollensteina trestuhodně přestřelil.

23:39

Hollenstein musel vyjet ze svého obvyklého pracoviště až za branku a odehrát puk před dotírajícím Červeným. Zvládl to s přehledem a kotouč se přes hokejky jeho spoluhráčů dostal až k Mazancovi.

23:15

Tentýž hráč o několik chvil později raději vyvezl puk za obrannou modrou a snažil se rozehrát na Zehndera, puk ale Vincour odrazil až do hlediště.

22:48

Zgraggen vyslal ze své hole další až zbytečně prudký pas, který nenašel svého adresáta. Vhazuje se před Hollensteinem.

22:20

Miškář dokázal ovládnout vhazování v obranném pásmu, jenže Mountfield nahání puk po mantinelu a nemůže ho dostat na osu hřiště ani do středního pásma.

22:05

Mountfield rozehrál velmi nerozvážně a píská se další zakázané uvolnění.

21:20

Díaz vypálil od modré a odražený kotouč znovu dostal na Mazance ještě Lindberg, hradecký maskovaný muž byl ale pozorný a se střelou švédského útočníka se zkušenostmi z NHL neměl problémy.

20:49

Chalupu projel do pásma, Zrid mu ale nepovolil přihrávku na Smoleňáka a jeho kolega Alatalo vyvezl puk do bezpečí.

20:29

A další postavení mimo hru, tentokrát na domácí straně.

20:18

Hra je znovu přerušena technickým přestupkem, tentokrát ofsajdem domácích.

20:05

Zug se v posledních pěti vteřinách přesilovky chtěl rychle dostat před Mazance, Schlumpfův prudký pas ale skončil na icingu a Rosandič mezitím stihl opustit trestnou lavici.

20:01

Začala druhá třetina.

Jako první se tentokrát vrací na led hostující tým, Hradec zůstává do poslední chvíle v teple kabiny.

Statistiky po první třetině:
Střely celkem: 21:16
Střely na branku: 10:10
Vyloučení: 2:1
Buly: 6:11
Zblokované střely: 0:3

První třetina je minulostí, do druhé si Zug přenese posledních pět vteřin své druhé přesilové hry. Úvod utkání vyšel lépe Lvům, kteří několikrát zaměstnali Hollensteina a drželi se s pukem v jeho blízkosti, jenže po vyhraném buly v obranném pásmu a skvělém Díazově pasu se do úniku dostal Dario Simion, jenž ho využil perfektním behkendovým blafákem. Zugu okamžitě narostla křídla a dovoloval si stále víc. Hradečtí hráči také dvakrát pláchli obraně Švýcarů, ale ani Perret ani Rákos své možnosti nevyužili a stav po první periodě je tak příznivější pro EVZ.

20:00

První třetina skončila.

19:30

Dalším zakončením z bezprostřední blízkosti Mazance se prezentoval Simion, ani tentokrát na pozorného Mazance nevyzrál.

19:00
Šance

Skvělá šance Lindberga zůstává nevyužita. Ten se po skvělém pasu dostal nikým nechráněný za obranu soupeře, ale byl až příliš blízko Mazance, který přitlačil beton k ledu a puk si nenechal propadnout do branky.

18:06
Trest

Rosandič musel při rychlém kontru soupeře zatáhnout za záchrannou brzdu, zahákoval pronikajícího soupeře a sedí na trestné.

17:57
Šance

Chalupa hraje v posledních zápasech v obdivuhodné formě a znovu to prokázal. Skvělým způsobem přebruslil obranu a z bekhendu se snažil puk procpat za Hellensteina, marně.

17:36

Nedomlelova bomba netrefila prostor mezi třemi tyčemi, následně se puk ocitl mimo hrací plochu a vhazuje se před brankou Zugu.

17:18

Perret dostal puk ze svého obranného pásma přes Díaze a vybídl najetého Rákose, ten ale ztroskotal na Thirym.

16:54

Zug je v pěti. Ani jeden z týmů své první početní výhody nezužitkoval.

16:25

Tahle přesilovka zůstane nevyužita, i protože Cingel prováhal ideální moment na střelu a raději přihrával na spoluhráče v rohu.

15:40

Zug se osvobodil a stihl vystřídat, totéž rychle učinili i domácí. Druhá přesilovková formace Lvů si ale tak dobře jako její předchůdci nevede.

14:59

Po rychlé kombinaci se ke dvěma nebezpečným pokusům od modré dostal Zámorský a i když v obou případech mířil přesně, puky nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů tečovat ani doklepnout za Hollensteina.

14:40

Vincour vyhrál buly a Mountfield se tak okamžitě usadil v útočném pásmu.

14:36
Trest

První přesilovou hru si zahraje i Hradec po hákování ze strany Leuenbergera. Domácí fanoušci se probouzí.

13:52

K menšímu závaru došlo v brankovišti Hollensteina, do kterého zaparkoval své tělo Rákos. Puk se ale po střele od mantinelu odrazil daleko mimo tři tyče a k teči ani dorážce tak nedošlo.

13:20

Zug dvakrát přejel s pukem na holi útočnou modrou, ani jednou se však díky důsledné hradecké defenzívě nepropracoval ke střele.

12:11

Toho využil dnešní oslavenec Smoleňák, který zužitkoval Cingelovo přiklepnutí, objel obránce s snažil se puk nahrnout bekhendem na bližší tyč Hollensteinovy branky. Ten jeho úmysl přečetl a kotouč vytěsnil.

11:43

Hosté si nekomplikují život a v obranném pásmu puky rychle vyhazují do toho středního.

11:10

Hra se rychle přelévá z jedné strany na druhou, dlouhý pas Zrida ale nikdo z jeho spoluhráčů nezachytil a po zakázaném uvolnění se opět vhazuje před brankou Zugu.

10:14
Šance

Hradec znovu potvrdil, že po změně herního stylu chce sázet hlavně na rychlé brejky. Do jednoho takového se dostal rychlonožka Perret, puk si hezky dvakrát potáhl, Hollenstein se ale parádně roztáhl a forhendovou kličku Francouze vystihl.

09:30

Dlouho ale v útoku nevydržel a Cingel musel za své obránce hasit na poslední chvíli šanci hostí, ve které se objevil McIntyre. Slovenský centr ale zasáhl spolehlivě a zablokoval soupeři hůl.

09:04

Hradec přestál oslabení bez inkasované branky a v plném počtu okamžitě obrátil hru.

08:01
Šance

Rákos využil chyby soupeře, chopil se volného kotouče a upaloval sám na švýcarského gólmana. V zakončení si ale neporadil dle představ a střelou na vyrážečku vůbec netrefil branku.

07:26

Na druhý pokus byl až příliš opatrný, i ptoto vyhrál buly Rákos a poslal ho až za Hollensteina.

07:26

Lindberg si bude muset dát na buly pozor, byl totiž čárovým sudím varován.

07:17

Kovář dostal na levém kruhu nabito, střelou z první trefil Mazance do masky. Hrálo se dál, Díazův následný pokus byl ztečován až do ochranné sítě a Hradečtí mohou vystřídat.

06:36

Východočeši první útok Zugu zneutralizovali, teď už se ale musí ze všech sil bránit přesné kombinaci Švýcarů.

06:14
Trest

Hradec se vyprostil z tlaku hostů pouze za cenu nedovoleného zákroku, Zámorský si odsedí menší trest za sekání a bude doufat, že na trestné lavici stráví celé dvě minuty. Přesilovky Zugu jsou totiž smrtící.

05:57
Šance

Býkům najednou narostla křídla a bez problémů kombinují v pásmu. Ke dvěma nebezpečným pokusům se dostal Zehnder, proti tomu druhému se Mazanec stihl skvěle přesunout a také utěsnit škvíru mezi betony.

05:34

Hradec svou lehkou úvodní převahu nepřetavil v branku, soupeř naopak skóroval ze své první šance. Lvy to viditelně zaskočilo a dvakrát po sobě se provinili zakázaným uvolněním.

04:48
Gól

Zug právě vstřelil branku!
Zug jde do vedení! Druhé vhazování ovládli hosté a Díaz toho využil ke krásné průnikové přihrávce na najíždějícího DARIA SIMIONA, který ujel všem strážcům a řítil se sám vstříc Mazancovi. V zakončení zvolil parádní bekhendový blafák, který zavěsil přímo pod víko a nedal brankáři šanci. Asistence: Raphael Díaz

04:41

Buly před Hollensteinem se po icingu bude opakovat, Miškář se provinil proti pravidlům.

04:10

Zug rychle vybojoval útočné pásmo, ale stejně rychle o puk přišel. Po dlouhé cestě zatím hosté, zdá se, nemohou patřičně rozjezdit nohy.

03:40

Rákos vybojoval puk za brankou, přes Linharta ho poslal na Zámorského, který jako nejčastěji střílející bek Hradce dlouho neváhal. Jeho nahození prošlo na Hollensteina, Vincour stál jednou nohou v brankovišti a proto rozhodčí vykázal hru do středního pásma.

03:01

Albrecht si najel na puk odražený od zadního hrazení, ten se však neodrazil dostatečně razantně, aby to měl forvard Zugu na střelu. Následně se hosté provinili icingem.

02:17

Pilař, který opět nastupuje na pozici obránce, byl v rohu odzbrojen Leuenbergerem, Zug však tohoto zisku nevyužil ke střeleckému pokusu a brzy nato byl z pásma vytlačen.

01:58

Lvi odevzdali kotouč a odjíždí střídat, stejně tak činí i Zug.

01:20

Zug se chvíli nemohl vymanit z domácího tlaku, čehož k další nepřesné střele využil Jergl. Poté se Švýcaři už osvobodili a vyvezli puk k Mazancovi.

01:06

A znovu Filip Pavlík v akci. Proti jeho přízemnímu pokusu však zakročil jeden z bránících hráčů a poslal puk do ochranné sítě.

00:40

Na druhé straně taktéž zahrozil obránce. Filip Pavlík si vybruslil na kruh a vyslal svou obávanou bombu, ranou na vzdálenější tyč však branku netrefil.

00:20

Schlumpf si sjel z pozice obránce až před Mazance, zblízka ho však nepřekvapil a puk odskotačil do rohu.

00:10

Hradec ovládl první vhazování, ale nezvládl první rozehrávku a puk skončil na zakázaném uvolnění.

00:01

Utkání právě začalo.

Zahajovací formace už jsou připravené ke hře, hlavní švédský arbitr už se s pukem v dlani blíží středovému kruhu. Čtvrtfinále začíná.

Po vyslechnutí obou státních hymen jsme připraveni k úvodnímu vhazování.

Domácí hráči v netradičních červených dresech už za zvuků Roba Zombie vyjeli na led, následovaní svým dnešním soupeřem, který oblékl bílou variantu dresů.

Jak vidno, hradečtí trenéři nechali odpočívat oba své nejzkušenější centry Petra Koukala a Michala Dragouna, místo nich se po pauze do zápasové soupisky vrátili Patrik Miškář a Lukáš Vopelka. Do obrany byl povolán jako sedmý bek Zdeněk Čáp.

Zato hostující trenér Dan Tangnes neměl při početné marodce svého kádru moc možností, a tak dal šanci stejné dvacítce hráčů, kteří odehráli poslední kolo proti Luganu. Útočné formace zůstaly pospolu, jen se proházelo jejich pořadí, k menším přesunům došlo i v obranných párech.

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Šalda, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel, Pilař, Čáp – Červený (A), Rákos, Vincour – Chalupa, Cingel, Smoleňák (C) – Perret, Miškář, Jergl – R. Pavlík (A), Vopelka, Klíma – Pilař

EV Zug: Hollenstein (Meyer) – Zgraggen, Schlumpf, Thiry, Díaz (C), Zryd, Alatalo (A), Morant – Zehnder, Lindberg, Klingberg – Hofmann, Kovář, Martschini (A) – Meyer, McIntyre, Simion – Langenegger, Albrecht, Leuenberger

Rozhodčí: Sjöqvist, Öhlund (oba SWE) – Brejcha, Svoboda (oba CZE).

EV Zug

Švýcarský tým s býkem ve znaku obhajuje letos ve své domácí soutěži NLA finálovou účast, nebude to však mít vůbec jednoduché. Švýcarská liga je zatím obdivuhodně vyrovnaná, po 25 kolech dělí prvních šest týmů pouze devět bodů, a to některé z nich mají zápasy k dobru. Zug je až tím šestým vzadu, v posledních kolech se ale dostal do dobrého laufu, když bodoval v posledních pěti ligových utkáních a čtyři z nich vyhrál. Z rytmu ho ale přece jen vykolejila porážka 0:4 od neoblíbeného Rapperswilu v domácím poháru. Největším problémem je tak pro trenéry početná marodka, dlouhodobě zraněný je jeden brankář, jeden bek a hned čtyři útočníci, mezi nimi i nejproduktivnější hráč týmu v CHL Erik Thorell.

V Lize mistrů zažívá EVZ letos své nejvydařenější představení. Účastník všech předchozích ročníků dvakrát nepostoupil ze skupiny a třikrát vypadl v prvním kole. Letos ale základní skupinu B, složenou kromě Zugu ještě z Plzně, Hämeenliny a Rungstedu, se 14 body ovládl a pokaždé bodoval. V osmifinále vyfasovali modro-bílí finskou Tapparu Tampere. V úvodním zápase ve Finsku vedl Zug po šesti minutách 2:0, jenže domácí třemi brankami vývoj otočili. Remízu ve třetí třetině zachraňoval pro Švýcary jejich nejlepší střelec Gregory Hofmann. Stejný hráč dvěma brankami rozhodl o domácí výhře 3:1 a i Býci tak postoupili do svého prvního čtvrtfinále CHL v historii.

Poslední zápasy:
Lugano – Zug 3:5
Zug – Biel 3:4p
Rapperswil – Zug 4:0
Langnau – Zug 2:3
Zug – Curych 3:1

Nejproduktivnější hráči CHL:
Erik Thorell – 10b (2+8)
Gregory Hofmann – 9b (7+2)
Lino Martschini – 9b (4+5)
Oscar Lindberg – 6b (1+5)
Jan Kovář – 5b (1+4)

Marodka:
Leonardo Genoni – poraněné vazy
Jérôme Bachofner – zranění ruky
Fabian Schnyder – zranění kyčle
Sven Senteler – zranění ramene
Livio Stadler – zlomenina lebeční kosti
Erik Thorell – zranění ruky

Mountfield HK

Hradec si po příchodu Vladimíra Růžičky na střídačku zvyká na poněkud pozměněný herní styl a ne ledě to mezi Lvy až nebývale skřípalo. Neustálé rotace v sestavě a změny v herních návycích zapříčinily, že Mountfield na začátku listopadu prohrál pětkrát v řadě. Z poslední porážky v Brně vydoloval alespoň bod a od té doby ze čtyř případů odešel třikrát jako vítěz. Forma Východočechů, tedy alespoň ta výsledková, pozvolna stoupá. Navíc se trenérům vyprázdnila i marodka, na které jsou momentálně dva beci. V defenzívě tak v posledních zápasech zaskakuje útočník Radek Pilař.

Špatné výkony z ligových klání si ale Lvi nepřenesli do mezinárodní CHL. Po tuhé bitvě udolali při své premiérové účasti v play off této soutěže Adler Mannheim 1:0, Marek Mazanec si tak připsal první čisté konto v Champions League. V odvetě pak český celek ustál úvodní tlak a po nádherném bekhendovém blafáku Matěje Chalupy šel do trháku. Orli sice ještě brankou Hungereckera deset minut před koncem stav zkorigovali, na víc se ale nezmohli a Hradec mohl slavit svůj první historický postup do čtvrtfinále CHL.

Poslední zápasy:
Hradec – Olomouc 2:1
K. Vary – Hradec 2:3p
Ml. Boleslav – Hradec 1:0
Hradec – Litvínov 6:2
Brno – Hradec 3:2p

Nejproduktivnější hráči CHL:
Tomáš Vincour – 7b (3+4)
Rudolf Červený – 6b (2+4)
Radovan Pavlík – 5b (3+2)
Lukáš Cingel – 5b (2+3)
Matej Paulovič – 5b (1+4)

Marodka:
Oskars Cibulskis
Michael Gaspar

Vítejte na soutoku Labe a Orlice, v krajské metropoli východních Čech, věnném městě českých královen pod Bílou věží, v Hradci Králové. V místní ČPP Aréně se bude poprvé v historii konat čtvrtfinálové klání hokejové Ligy mistrů, ve kterém se střetne domácí Mountfield HK a hostující tým ze Švýcarska EV Zug.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.