Vyloučení: 2:1
Buly: 29:27
Zblokované střely: 7:4

S tímto tvrzením se už z ČPP Arény pro dnešek loučím a zvu Vás ke sledování jak úterní odvety v Mannheimu, tak některého z našich dalších textových přenosů.

Bylo vidět, že obě mužstva se po zápasové pauze rozjížděla velmi pomalu a do optimálního tempa se ani jeden ze soupeřů nedokázal dostat za celých šedesát minut. Diváci v ČPP Aréně tak neviděli příliš mnoho ofenzivních akcí a gólových příležitostí a museli přihlížet spíše technickým prohřeškům a ztrátám puku v podání obou týmů. Mountfield nakonec čtyři minuty před koncem třetí třetiny spasil Aleš Jergl střelou mezi betony do té doby bezchybného Gustafssona a stanovil tak skóre zápasu na 1:0.

Sestava Mountfield HK

Sestava Adler Mannheim

Hostující hráči si za to vysloužili mohutný pískot tribun, rozhodčí ale celou situaci ukočírovali a Hradec se může radovat z nejtěsnějšího možného vítězství, které ale pro odvetu v Mannheimu může být klíčové.

Konec zápasu se ještě neobešel bez hromadné potyčky, ve které si vyměňují názory Smoleňák s Desjardinsem a Nedomlel s Eisenschmidem.

Konec zápasu.

59:49

Aktivní Smoleňák mohl podruhé v zápase zvýšit vedení na dva góly, jeho švihovku ale polapil pozorný Gustafsson.

59:30

To se jim díky obloučku Vincoura a sklepnutí puku v podaní Radovana Pavlíka.

59:18

Hradecká pětka už je patřičně zatavená, Lvi by potřebovali vystřídat.

59:09

Cingel nedošťouchal puk za modrou čáru, povedlo se to až Filipu Pavlíkovi, který se ale dopustil dalšího zakázaného uvolnění.

59:01

A vzápětí další icing hostů, který se snažil zneutralizovat rychlý Radovan Pavlík, chyběl mu k tomu možná půlkrok.

58:55

Puk hostům odebral Koukal a poslal ho velmi mazácky pomalým obloučkem za branku hostů, rozhodčí se ale přece jen rozhodl pískat zakázané uvolnění.

58:36

Hradec nikam nepospíchá a rozehrává s rozvahou. Mannheim ale přece jen prošel do pásma.

58:12
Šance

Smoleňák měl na holi po skvělém individuálním průniku druhou branku, dvakrát ho z levé strany vychytal famózní a velmi pružný a rychlý Gustafsson.

57:25

Orli se nadechují k závěrečnému náporu a tlačí se do branky, což potvrdil svým důrazem i Krämmer. Přes zeď jménem Mazanec ale puk neprocpal.

57:06

Mannheimu teď budou vteřinky utíkat až příliš rychle, Hradci naopak až moc pomalu. Navíc se bude muset znovu bránit, protože pod tlakem Cibulskis vyhodil jen na icing.

56:25

Mazanec si připsal důležitý zákrok, následně loktem zasáhl projíždějícího Huhtalu a může být rád, že za to nedostal dvouminutový trest.

55:52
Gól

Hradec právě vstřelil branku!
Mountfield jde přece jen do vedení! Z nevinně vyhlížející akce se prosazuje parádně umístěnou střelou po ledě mezi betony ALEŠ JERGL, který zužitkoval svůj dobrý pohyb a překonal bránícího Larkina i gólmana Gustafssona. Asistence: Kevin Klíma

55:32

Tvrdý hit schytal u mantinelu Desjardins který je dnes téměř neviditelný. Už je ale na nohou a pokračujeme ve hře.

54:41

A to platí i po střele Smoleňáka z úrovně brankové čáry. Gustafssona nepřekvapil a ani svůj pokus nenamířil jeho směrem.

54:14

Vteřinky ubíhají, zákroky ale ani jednomu gólmanovy nepřibývají.

53:50

Huhtala se Smithem se zamotali do vlastní kombinace a sami se připravili o pásmo, Hradec toho ale nevyužil.

53:25

Poslední komerční pauza je za námi, hráči mají něco přes šest minut na to, aby převážili misky vah na jednu nebo druhou stranu. Teď už je to maximálně o jednom gólu.

53:25

Jasně to demonstroval Perret, který ve velmi výhodné pozici na střelu nesmyslně hledal Rákose, který tísněný obráncem ani nezakončil.

53:12

S blížícím se koncem zápasu se hráči opět uchýlili spíše k bránění a branky na obou stranách ohrožují poskrovnu.

52:46

Souboj o kotouč v rohu vyzněl lépe pro hosty, jenže Katic byl nakonec s pukem vyhnán až do středu hřiště.

51:59

Hradec zuby nehty brání bezgólovou remízu, což se samozřejmě místním prořídlým tribunám příliš nepozdává.

51:22

Slibnou kombinaci Plachty s Eisenschmidem překazil svou holí Šalda a nepustil Orly k zakončení.

50:42

Lvi momentálně brání remízový stav, který by pro ně ale na konci hrací doby nepředstavoval zrovna ideální výchozí pozici pro odvetu v Německu.

49:56
Šance

Z druhé vlny si do nejnebezpečnějšího místa na ledě na střelu najel Larkin, puk mu ale sjel z hokejky v nejméně vhodný okamžik a branku Mazance minul.

49:32

Chalupa ukořistil puk, jenže jeho pouť skončila už ve středním pásmu.

49:10

Mannheim je dnes mimo jiné silnější v kruhu na vhazování, což opět potvrdil Smith.

48:44

Mazanec tentokrát nedopustil další vyloučení za zdržování hry a svou širokou holí pomalý kotouč okamžitě napálil mimo dosah dotírajícího Renduliče.

48:05

Klíma v posledních sekundách přesilové hry nezvládl klíčovou přihrávku na hráče ve slotu a Hradec tak jedinečnou šanci na otevření skóre nevyužil.

47:37

Ani další pokus nebyl úspěšný, čas se krátí.

47:10

Napodruhé to domácí zvládli, ale jen co Cibulskis zavezl puk do pásma, okamžitě o něj jeho spoluhráči přišli.

47:03

Buly však ovládl Goc a Larkin toho okamžitě využil ke svižné střele od modré. Mazanec připraven.

47:00

Druhou minutu přesilové hry načne Mountfield ve vlastním obranném pásmu.

47:00

Dnešní utkání sleduje 2647 diváků. Celkem bídná návštěva nato, že se Mountfield poprvé probojoval do play off CHL.

47:00

Nakonec to byl Mannheim, který měl ve vlastním oslabení největší šanci. V situaci dva na dva zakončoval rozjetý Goc, Mazanec sice s obtížemi, ale zasáhl spolehlivě a puk udržel mezi rukou a tělem.

46:12

Hradec ukořistil puk a okamžitě se usadil v pásmu, po rychlé kombinaci se dostal ke své obávané pumelici Filip Pavlík. Jeho zakončení bylo až příliš čitelné a Gustafsson ho zneškodnil.

46:02
Trest

14 minut před koncem si Mountfield konečně vyzkouší hru v přesile, na trestnou lavici za hákování odjel Katic.

45:49

Mazanec si dojel pro pomalu klouzající kotouč a přikryl ho svou rukavicí, najíždějící Hungerecker ho pak počastoval pořádně výživnou sprškou sněhu. Rozhodčí nehodlal vylučovat, a tak vzal spravedlnost do svých rukou Filip Pavlík, který agresora okamžitě umravnil.

45:12

Filip Pavlík se rozhodl přeřadit na vyšší rychlostní stupeň, rychle přejel s pukem červenou čáru a nahodil ho do rohu, tam ho ale nikdo v červeném nenásledoval a hraje se ve středu hřiště.

44:53

Hradec se nadechoval k prvnímu souvislejšímu tlaku třetí třetiny, jeho snažení ale přerušil ofsajd, kdy puk těsně vyklouzl za modrou čáru do středního pásma.

44:36

Tentokrát byl Cingel úspěšnější a vybojoval v kruhu puk pro Perreta, který ho zápěstím rovnou napálil na branku. Gustafsson s ním měl problémy, nakonec ho ale nadvakrát zkrotil a přerušil hru.

44:29

Hosté se po dalším vyhraném buly ale rychle osvobodili, puk byl ale sražen mimo hrací plochu a tak se buly po Gustafssonově levici bude opakovat.

44:11

Šanci k tomu bude mít teď, Orli vyhodili puk nikým netečovaný až za Mazance na zakázané uvolnění.

43:53

Mannheim pomalu přebírá iniciativu, Mountfield se nemůže s pukem na holi dostat do blízkosti Gustafssona.

43:05

Lampl dlouho otálel se střelou od modré, sjel si blíže brance, položil si bránícího Chalupu, ale puk o něj při střele stejně otřel a ten tak skončil mimo Mazancovu branku.

42:15

Mazanec prudký kotouč za brankou svou holí neztlumil, zastoupit ho v rohu musel Rosandič. Nakonec po kratším tlaku Mannheimu puk až do útočného pásma Hradce vyvezl Rákos.

42:03

Chvíli poté se proti pravidlům provinili i Lvi, tentokrát se píská zakázané uvolnění.

41:56

Přečíslení dva na jednoho v podání Reula a Järvinena zastavila píšťalka čárového arbitra, který postřehl ofsajd.

41:40

Nedomlel počkal na vhodný moment a až přejel před výhledem Gustafssona hostující obránce, vyslal směrem na jeho branku tvrdou střelu, která ale mířila příliš vysoko.

41:10

Začátek třetí periody se hraje z obou stran velmi opatrně, oba týmy mají v hlavách úterní odvetu a nechtějí udělat fatální chybu, kterou by museli v Mannheimu dohánět.

40:25

Nejaktivnější z Orlů Huhtala tak dlouho čekal na ideální moment pro pas na Smithe, až ho propásl a puk skončil po zákroku Linharta v rohu.

40:08

Třetí úvodní vhazování třetiny poprvé vyhráli Lvi, jenže z toho byli tak zaskočení, že Zámorský poslal puk až na zakázané uvolnění.

40:01

Oba celky naposledy vyjely ze šaten na led, třetí třetina klepe na dveře.

Střely ve druhé třetině: 10:12 (20:18)
Buly ve druhé třetině: 4:12 (14:17)
Zblokované střely ve druhé třetině: 2:3 (4:3)

Ani druhá část dnešního duelu gól nepřinesla, znatelně blíže k němu ale měli domácí Lvi, kteří prováhali minimálně tři stoprocentní příležitosti. Jejich drtivý tlak na konci třetiny narušila poměrně zbytečná vyloučení, Orli ale početní výhody nevyužili a tak v ČPP Aréně stále čekáme na gól.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:59

I po delším pobytu v útočném pásmu se však Orli ke střele opět nedostali, a tak i druhá periody končí bez branek.

39:37

Hradec se ještě ve zbývajících sekundách snaží zavařit Gustafssonovi, ale vypadá to, že poslední slovo ve třetině budou mít opět hosté.

38:50

Lehtivuoriho bombu zblokoval obětavý Kubík, chvíli po něm se do dalšího golfáku od stejného hráče položil Nedomlel. Mountfield přečkal další oslabení bez úhony.

38:34

Po lehčím závaru Mazanec přerušuje hru, z přesilovky Orlů zbývá už jen 25 sekund.

38:00

A nakládá s ní zatím stejně jako s tou první, tedy špatně. Sice se držel dlouho v útočném pásmu, ale opět si nedokázal vypracovat střeleckou pozici a Rosandič mohl pohodlně vyhodit.

37:28

Tribuny jasně dávají najevo nespokojenost s výroky obou hlavních arbitrů, nic to ale nemění na tom, že Mannheim hraje v rychlém sledu druhou početní výhodu.

36:59
Trest

Mazanec nebyl pod tlakem a dle pravidel měl puk rozehrát, to se však nestalo a proto se rozhodčí rozhodli mu udělit dvouminutový trest za zdržování hry, který odpyká Smoleňák

36:30

Domácí jsou v plném počtu, i přesto se Plachta dokázal natlačit do slibné šance z pravého křídla, poté ještě prověřil lapačku Mazance střelou z pravého kruhu.

35:40

Perret opět prokázal své rychlé nohy a Gustafsson musel pro vyhozený kotouč hodně rychle vysprintovat z branky. Nakonec to před Francouzem nestihl, ten ale puk nedostal na najíždějícího spoluhráče a tak hrajeme stále bez branek.

35:21

Domácím zatím vychází první oslabení skvěle, jsou si vědomi dobré úspěšnosti využívání početních výhod svého soupeře a brání velmi důsledně.

34:54

Mannheim se do útoku rychle vrátil, tentokrát byl ale pozorný Zámorský který hru obratem vrátil až za branku hostí.

34:12

Orli se rychle usídlili v útočném pásmu a rozestavěli svou přesilovkovou formaci, jenže nedokázali se dostat ke střele a Filip Pavlík poslal puk až za Gustafssona.

33:49
Trest

První přesilovou hru si zahrají Němci, podrážením se provinil Rákos, který už zahřívá trestnou lavici.

33:30

Po delší době se v útoku osmělili i hráči s orlem na prsou, jenže všechny jejich snahy skončily v rozích a na mantinelech.

32:44

Rákos se po prohraném buly dobře zorientoval, sebral volný puk a poslal ho na modrou na Cibulskise, ten svou bombou trefil pouze bránícího Stützla.

32:38

Hradecký tvrďák Nedomlel teď vyslal směrem na branku Orlů velmi nebezpečnou a ukrytou střelu, Gustafsson ale s vypětím všech sil odolal a zatím drží svůj tým nad vodou.

32:32

Po dalším ataku domácích Gustaffson i v přehledné situaci raději podržel puk a uklidnil hru.

32:10

Smoleňák nakonec vydoloval puk po souboji po vhazování, jenže ten se odrazil na hůl Lehtivuoriho, který ho pohodlně vyvezl až za červenou lajnu.

32:01

Komerční přestávka teď přijde vhod zejména hostům z Německa, kteří v posledních minutách neví, kde jim hlava stojí.

31:52
Šance

Další neskutečný tlak Lvů! Perretův nájezd zleva nejprve zablokoval svou holí Larkin, pak si až do mezikruží sjel na střelu Zámorský, ale ten pro změnu ztroskotal na pozorném Gustafssonovi.

31:20

Larkinovo nahození od mantinelu zachytil Mazanec do své výstroje, vzahuje se před ním.

30:40

Hradec nakonec svého drtivého tlaku nevyužil a vyšťavená pětka Orlů mohla odjet na střídačku.

30:00
Šance

Obrovské šance domácích! Top Scorer Vincour dostal ideální pas před prázdnou branku, ale v zakončení byl příliš pomalý a Gustafsson se tygřím skokem stihl přesunout. Chvíli potom neuspěl ani dorážkou z bezprostřední blízkosti brankoviště Klíma.

29:34

Nedomlel si dopřál útočný výpad za branku a Hradec vaří svého soupeře ve vlastní šťávě.

28:45

Mannheim ovládl buly ve vlastní třetině, Akdag se ale daleko s pukem nedostal a po ztrátě hostů se k pokusu z uctivé vzdálenosti mohl dostat Perret.

28:05

Tam ho ale okamžitě sbírají Orli a vrhají se s ním znovu okamžitě do útoku. Střela Järvinena prosvištěla jen těsně kolem Mazancovy tyče.

27:10

Tuhý boj o kotouč v rohu vyhrál Šalda, který ve spolupráci s Jerglem vyvezl puk alespoň do středu hřiště.

26:40

Mannheim se po kratším tlaku dostal k dobré příležitosti, Eisenschmid ale sám před odkrytou svatyní skákavý kotouč nezasáhl.

26:04

Útočná akce Mountfieldu ztroskotala hned v zárodku, když Klíma vyslal nepřesný pas na hůl Rákose. Hra je přerušena a následuje komerční pauza.

25:31

Lehtivuori pod tlakem Perreta vyhodil jen na icing, ale Huhtala byl rychlý a tento verdikt zneutralizoval, hraje se dál.

24:55

Jergl nedosáhl na dlouhé nahození, které se snažil tečovat, Hradec ale zůstává u puku.

24:21

Radovan Palvík se troufale s pukem vrhl proti čtyřce bránících hráčů, což přirozeně vyústilo ve ztrátu kotouče.

24:00

Rozhodčím se nelíbilo postavení Hungereckera na vhazování, buly se opakuje.

24:00

Dragoun ve středovém kruhu okusil tvrdost Plachty, vše se ale obešlo bez zranění a domácí navrátilec do sestavy odjel na střídačku po svých.

23:48

Šalda s Gasparem nakonec dotlačili puk do středního pásma, ale pouze na hůl Goce.

23:30

Rozhodčí zahlásil zakázané uvolnění a i když se to místním tribunám nelíbí, vhazovat se bude před Mazancem.

23:10

Sražený puk musel pozorný Gustafsson vyrazit svým betonem.

22:40

Hradec sevřel Orly v pásmu na více než minutu, jenže dokázal se dostat jen k jediné střele z hole Zámorského, která navíc skončila pouze na holeni bránícího Reula.

22:11

Více prostoru na ledě viditelně více svědčí Lvům, jenže jejich dnešním neduhem je až příliš nízká četnost střelby.

21:03
Trest

Hrajeme ve čtyřech, po vzájemné potyčce si posedí na trestné lavici Jergl s Huhtalou, oba vyfasovali dvojku za hrubost.

20:36

Aktivní Huhtala ale přece jen kotouč ještě jednou vybojoval a dostal se k nebezpečné střele z pravého kruhu, tu zblokoval holí Linhart.

20:10

První vhazování vyhráli opět Němci, dlouhé Katicovo nahození ale nikdo nezachytil.

20:01

Domácí borci už za zvuků Roba Zombie vjíždějí na ledovou plochu, následovaní Orly z Mannheimu. Druhá třetina co nevidět začne.

Střely po první třetině: 10:6
Buly: 10:5
Zblokované střely: 2:0

Máme za sebou úvodní třetinu osmifinále Ligy mistrů, která příliš mnoho vzruchu před brankami obou soupeřů nepřinesla. Ve čtvrté minutě se do slibných úniků dostali Jergl a hned po něm Huhtala, ani jeden ale nenaložil se svou příležitostí dobře. A protože zbytek třetiny se nesl spíše v duchu ztrát, soubojů a nízké střelecké aktivity, je stav po první části zápasu 0:0.

20:00

První třetina skončila.

19:59

Nakonec se Mannheim zásluhou Hungereckera přece jen dostal ke střele, jeho bekhendový pokus ale postrádal razanci a skončil bezpečně v Mazancově lapačce.

19:40

Konec periody se odehrává v poklidu v bezpečí středního pásma, ani jeden ze soupeřů nechce udělat chybu a dostat gól do šatny.

18:45

Huhtala se Smithem se snažili si vynutit závěrečný tlak, druhý jmenovaný ale nakonec namazal do protiakce Dragounovi. Ten se snažil ohrozit Gustafssona z úhlu a na dorážku byl ve slotu připravený Kubík, puk se k němu ale neodrazil.

18:05

Reulův oblouček se nevešel mezi tři tyče, Hradec následně dokázal puk dostat alespoň na střed hřiště, kde o něj ale vzápětí přišel.

17:11

Hradec dopřává svému soupeři celkem dost prostoru a nechává ho v klidu rozehrávat. Spoléhá na to, že pak puk dokáže vybojovat zpět a založit rychlý protiútok. Tato taktika ale zatím své ovoce nenese.

16:13

Po rychlém průniku vyslal jedovatou střelu po zemi Katic, Mazanec byl se svým levým betonem rychlejší a puk vykopl před sebe.

15:46

Domácí příznivci se prezentovali vtipným choreem, na kterém Lev svíral v pařátech Orla. Průběh utkání tomuto výjevu ale zatím neodpovídá, utkání je velmi vyrovnané.

15:40
Šance

Slušná pozice i na druhé straně. Rákosovo nahození se snažil ve vzduchu tečovat Klíma, prudký kotouč ale jen těsně netrefil. Následuje druhá komerční pauza.

15:20
Šance

Po zpětném pasu se do dobré pozice přímo před Mazancem dostal Krämmer, puk ale ani několika dorážkami výstrojí domácího brankáře neprocedil.

15:00

Nedomlel přimáčkl Goce k Mantinelu, ten se ale z jeho sevření vymanil a pokračuje v akci.

14:26

Při dalším útočném výpadu to změnil Perret, jenže jeho přízemní pokus z nápřahu Gustafssonovi příliš starostí nenadělal.

13:52

Lvi se dobrou minutu udrželi v pásmu, ale opět nebyli schopní ohrozit Gustafssona v brance Mannheimu.

13:06

Do slibné šance se v přečíslení řítil Kubík s Jerglem, jenže první jmenovaný neadresoval svému parťákovi přesný pas a Hradec se znovu nedostal ke střele.

12:16

Dobrou obrannou činnost a čtení hry prokázal Rosadnič, který neumožnil Raedekemu přístup do blízkosti Mazance a nakonec mu odebral i kotouč z hole.

11:32

Hradec vyhrál buly, ale prudký kotouč utekl Cibulskisovi až do středního pásma a domácí musí znovu o to útočné bojovat.

11:10

Smoleňák se dobře uvolnil přes obránce, jenže přes jeho kolegu neprocpal puk na Cingela v mezikruží. Odražený puk nakonec Gustafsson schoval do lapačky a vhazuje se po jeho levici.

10:34

Koukal za brankou schytal tvrdý hit od Goce, už je ale na nohou a neúnavně bojuje dál.

10:03

Hra zatím postrádá rychlejší tempo, je vidět, že oba týmy po reprezentační přestávce potřebují na rozjezd více času.

09:34

Nakonec vše vyřešil Dragoun a Mountfield si mohl opět zaútočit, jenže ke střele se nepropracoval. Alespoň ale hosty donutil k vyhození na icing.

09:09

Ani Kubík puk nevyhodil a Hradec se tak dál brání narůstajícímu tlaku Mannheimu.

08:25

Vincour ledabylou rozehrávkou nedostal puk do středního pásma a tak mohl Billins ukrytou střelou od modré po delší době pořádně protáhnout Mazance v brance domácích.

08:13

Hradečtí se při založení útoku nedohodli a i když byl Klíma hodně rychlý, zakázanému uvolnění nezabránil.

07:43

Rosandič z otočky naslepo plácl do puku, ten vylétl plnou rychlostí mezi diváky. O zuby však nikdo nepřišel a může se pokračovat ve hře.

07:37

Na ledě je poprvé úklidová četa, což znamená první komerční brejk.

06:50
Šance

Smoleňák v útočném pásmu tak dlouho obtěžoval Lehtivuoriho, až finský bek puk ztratil a vše rezultovalo v nebezpečnou Cingelovu střelu z pravého kruhu! Dobrá palebná pozice.

06:22

Hradec se snaží aktivně napadat a to činí Orlům nemalé problémy při rozehrávce.

05:54

Ani jeden z gólmanů zatím neměl příliš mnoho práce, oba celky se zatím zdráhají častěji střílet.

05:16

Kubík byl před Raedekem u puku za brankou domácích rychleji a opět umožnil svému týmu dobrým vyvezením kotouče včasné střídání.

05:02

Ofsajd Hradeckých posouzen jako úmyslný, vhazuje se před Mazancem.

04:44

Klíma při přechodu do útočného pásma obehrál dva hráče, nakonec ale ztroskotal na posledním obránci, kterým byl Lampl.

04:11

Hradec střídá, Reul zpoza vlastní klece zakládá další útočnou akci Němců.

03:40

Desjardins vybojoval pásmo, precizní obrana Mountfieldu mu ale puk rychle odebrala a Perret ho vyvezl do bezpečí.

03:05
Šance

Velké šance na obou stranách! Nejprve se do samostatného úniku řítil Jergl, ale střelou do protipohybu Gustafssona trefil jen jeho beton, na druhé straně ještě z lepší pozice osamocený Huhtala prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil.

02:39

Po nahrnutí kotouče z hole Mannheimu Mazanec dnes poprvé přerušil hru svým zákrokem, o nebezpečí pro jeho branku se však nejednalo.

02:16

Chalupa s Dragounem dobrým pohybem a vedením kotouče chvíli vydrželi v pásmu, nakonec vše řešil vyhozením Stützle.

01:45

Na druhou stranu si s pukem na holi rychle sjel Lampl, ale stejně rychle o něj přišel, z protiútoku se Hradec vystavil do ofsajdu.

01:10

Smoleňák se dalekonosným obloučkem poprvé pokusil ohrozit Gustafssona, jeho branku však hodně minul.

00:51

Mountfield se provinil zakázaným uvolněním, vhazuje se před Mazancem.

00:32

Puk vyklouzl do středního pásma, píská se ofsajd Mannheimu.

00:12

Jako první se v pásmu usadili hosté, puk však Huhtala tak dlouho naháněl po mantinelu, až mu ho Zámorský odebral a osvobodil se.

00:01

Utkání právě začalo.

Po klasických předzápasových rituálech už se hlavní arbitr pomalu připravuje ke vhození úvodního buly posledního osmifinálového duelu letošní CHL.

Hráči obou celků už krouží po nově namalované ledové ploše, následně si poslechneme obě státní hymny.

Hostující soupiska doznala oproti minulému ligovému utkání změn pouze ve složení obranných řad, Larkin si vyměnil místo s Lehtivuorim. V útoku se pouze pozměnilo pořadí jednotlivých formací, jako první je dnes napsaná ta s elitním centrem Benem Smithem.

Zato v domácím útoku nezůstal kámen na kameni a v podstatě žádní dva hráči spolu v sezóně nenastupovali tak, jak nastupují dnes. Navíc se mezi forvardy nedostalo na Rudolfa Červeného a Mateje Pauloviče, dosud stabilní články sestavy. V defenzívě vše při starém, návrat hlásí mladý bek Michael Gaspar.

Úvodní sestavy:

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Nedomlel, Rosandič, F. Pavlík, Šalda, Gaspar – R. Pavlík, Koukal, Jergl – Perret, Cingel, Smoleňák – Klíma, Rákos, Vincour – Chalupa, Kubík, Dragoun

Adler Mannheim: Gustafsson (Endras) – Larkin, Katic, Reul, Akdag, Lehtivuori, Krupp, Lampl, Billins – Huhtala, Smith, Stützle – Rendulič, Goc, Järvinen – Plachta, Desjardins, Eisenschmid – Krämmer, Raedeke, Hungerecker

Rozhodčí: Rencz, Nikolić – Hynek, Lhotský.

Adler Mannheim

Německý tým naopak vyřazovací boje už okusil, loni vypadl už v osmifinále proti Brynäs IF, ve druhém ročníku CHL podlehl v prvním kole Espoo. Pro oba soupeře by tak případný postup mezi osmičku nejlepších znamenal historický úspěch. Tým ze severního cípu Bádenska-Württemberska vstoupil do sezóny jako obhájce titulu a i když na začátku ročníku podlehl ambicióznímu Mnichovu i Kolínu, z následujících 11 zápasů slavil triumf hned osmkrát. Před reprezentační přestávkou se ale Orli rozhodně v optimální pohodě nenacházeli. Prohráli třikrát po sobě, dvakrát z toho na domácím ledě, navíc při skóre 9:14.

Ligou mistrů však Orli prolétli bez většího zaváhání a zejména ve vlastní SAP Aréně všechny tři soupeře doslova rozcupovali. Vynulovali jak Vídeň, tak Tychy, ve venkovních odvetách ztratili jen bod v Polsku s postup si zajistili poměrně s předstihem. Ve Stockholmu sice podlehli 3:6, doma ale potvrdili neporazitelnost a výhrou 2:1 nad Djurgårdens stvrdili tvůj triumf ve skupině F.

Mountfield HK

Hradečtí hokejisté poprvé pronikli do vyřazovacích bojů CHL, i proto se jim o dva dny zkrátilo čekání na soutěžní zápas po reprezentační přestávce. Před ní se Lvům výsledkově a hlavně herně příliš nedařilo. Vedení týmu na to zareagovalo příchodem ostříleného kouče Vladimíra Růžičky, pod ním ale Hradec z pěti pokusů naplno bodoval jen jedinkrát a třikrát padl. Na východě Čech tedy věří, že v odlišné soutěži a po menší přestávce se jim podaří namířit kormidlo tím správným směrem a naladit se na vítěznou vlnu.

V průběhu skupiny na úvod překvapivě nebodovali na ledě Cardiffu, poté ale stejně nečekaně obrali o všechny body v Göteborgu Frölundu. Domácí odvety dopadly opačně a tak o hradeckém postupu musel rozhodnout dvojzápas s Grazem. Mohutně podporovaní vlastními příznivci vyhráli Lvi v Rakousku 2:1, doma za rozhodnutého stavu 99ers vyprovodili výpraskem 7:1 a poprvé si zajistili postup do play off soutěže.

Matej Paulovič – 5b (1+4)

Vítejte na soutoku Labe a Orlice, kde se poprvé v historii odehraje utkání play off hokejové Ligy mistrů. Domácí Mountfield HK postoupil ze druhého místa skupiny H a los mu přiřkl vítěze skupiny F, obhájce německého titulu Adler Mannheim.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.