Pátek 1. července 2022, svátek má Jaroslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 1. července 2022 Jaroslava
Advertisement

Online reportáž

Z Helsinek je to pro skupinovou fázi vše. Středa je dnem volna a ve čtvrtek přijdou na řadu čtvrtfinále, v němž nechybí jak česká, tak ani slovenská reprezentace.

Nejlepší francouzští hráči na turnaji:

Alexandre Texier, Hugo Gallet, Yohann Auvitu

Kanada potvrdila roli velkého favorita a na závěr skupinové fáze rozstřílela Francii 7:1. Od prvních minut bylo jasné, kudy se střetnutí bude vyvíjet. Na hokejistech ze zámoří byla vidět snaha přerušit sérii dvou porážek v řadě, což se jim podařilo bez větších problémů. Francouzi zapsali čestný úspěch alespoň ve třetí třetině, kdy na 1:5 snižoval Anthony Rech, leč Kanada ve zbytku střetnutí skórovala ještě dvakrát, a to zásluhou Pierrea-Luca Duboise a Damona Seversona.

Svěřenci kouče Juliena zůstávají i navzdory vítězství ve skupině A třetí a ve čtvrtfinále změří síly se Švédskem, hrát se bude v Tampere. Pro Francii turnaj končí, ve skupině obsadila pátou příčku.

Sestavy a rozestavení

KanadaKanada

Driedger
33 Graves
Graves
72 Chabot
Chabot
Severson
55:19
Sanheim
Whitecloud
45:29
5 Holden
Holden
61 Mayo
Mayo
Batherson
80 Dubois
Dubois
51:16 22:07
24 Cozens
Cozens
12:40
Anderson
13 Barzal
Barzal
Sillinger
10 Roy
Roy
17 Lowry
Lowry
44 Comtois
Comtois
17:31
18 Mercer
Mercer
16 Geekie
Geekie
93 Johnson
Johnson
22 O'Dell
O'Dell
35:10

FrancieFrancie

37 Ylönen
Ylönen
8 Gallet
Gallet
18 Auvitu
Auvitu
6 Llorca
Llorca
Chakiachvili
74 Thiry
Thiry
7 Crinon
Crinon
26 Bault
Bault
5 Guebey
Guebey
42 Texier
Texier
Claireaux
94 Bozon
Bozon
81 Rech
Rech
48:20
Bertrand
77 Treille
Treille
82 Fabre
Fabre
25 Ritz
Ritz
95 Bozon
Bozon
22 Leclerc
Leclerc
20 Colotti
Colotti
72 Perret
Perret

Rozhodčí: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Niittylä (FIN), Zunde (LAT)
Počet diváků: 2 873

Střely na bránu: 44 – 19.

Nejlepší hráči zápasu: Drake Batherson – Anthony Rech.

Konec zápasu.

59:53

Ještě jedno přerušení, které způsobil Adam Lowry. Nepohlídal si totiž svoje postavení a nahazoval ještě z vlastní poloviny, takže rozhodčí odpískali icing.

59:36

Ještě jedním pokusem na turnaji se chtěl do statistik zapsat Vincent Llorca, jehož pokus trefil soupeře v předbrankovém prostoru.

59:17

Alexandre Texier přenesl hru do pravého kruhu na Tima Bozona. Následovala střela z pravého kruhu, kterou zblokoval obětavě zakleknuvší Ryan Graves.

58:46

Na modrou dostal nabito Yohann Auvitu,. Neváhal a vyprodukoval dělovku z první, tu schytal blokující Dawson Mercer do chráněných míst.

58:20

Kevin Bozon nemohl přihrávat na modrou čáru, a tak se rychle otočil a přihrával přes osu. Na vrcholu pravého kruhu se nacházel Alexandre Texier, jehož pokus vyrazil Chris Driedger.

57:48

Cole Sillinger byl tím, kdo po pravé straně nastartoval Dylana Cozense. Na konci akce v oslabení stála rána ze zápěstí, jež minula francouzskou svatyni.

57:38
Trest

V rohu útočného pásma dohrál soupeře bez kotouče Josh Anderson, jehož hlavní sudí potrestal dvěma minutami.

57:24

Thomas Chabot nabral rychlost po levém křídle. Zabrzdil a nahrál z druhé vlny akci doplňujícími Joshi Andersonovi, ten vypálil nepřesně.

57:05

O vítězi už je rozhodnuto, a tak se střetnutí dohrává. Zámořský celek si v samotném závěru duel užívá.

56:51

A zase útočný výpad Zacha Whiteclouda. Obránce z Las Vegas vyzkoušel průnik mezi dvěma protihráči, stopku mu vystavil Vincent Llorca.

56:19

Maxime Comtois se od pravého mantinelu proháčkoval před bránu, odkud vyzkoušel střelu zápěstím. Ovšem napálil jenom clonícího Auvitua.

55:47
Šance

Už to vypadalo, že po chybě na modré čáře pojede sám na kanadského brankáře Kevin Bozon, ovšem z druhé strany ho doháněl Nick Holden. Zakončení francouzského útočníka letělo hodně vedle pravé tyče.

55:19
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Show Kanaďanů pokračuje. Pierre-Luc Dubois poslal touš na modrou čáru k DAMONU SEVERSONOVI. Obránce měl dostatek času na zamíření, kus černé gumy pověsil nechytatelně do pravé šibenice. Asistence: Pierre-Luc Dubois a Drake Batherson.

54:52

Po rychlé kombinaci na levé straně vystřelil z kruhu pro vhazování Dylan Cozens, jenž zamířil kousek vedle vzdálenější tyče. Kanada už si děla se soupeřem co chce.

54:40

Kanadská aktivita neutichá. Eric O'Dell zkoušel tečovat nahození od modré čáry. Ale to se nepodařilo, takže Sebastian Ylönen zapsal snadný zákrok.

54:27

Francie už Kanadě nestíhá a je před vlastní brankou velmi statická. Přihrávku mezi kruhy dostal Eric O'Dell, jehož pokus zamířil jen do připraveného Sebastiana Ylönena.

Dnešní utkání sleduje 2 873 diváků.

54:15
Šance

Nahození Thomase Chabota zazvonilo na pravou tyčku francouzské svatyně. Následně měl před sebou prázdnou bránu Drake Batherson, leč trestuhodně minul!

53:18

Zach Whitecloud je dnes při chuti. Opět vyzkoušel zakončení od modré čáry, ale v tomto případě mu vůbec nevyšlo, promáchl naprázdno.

53:04

Mathew Barzal zpoza branky přihrával do pravého kruhu, odkud z jedné pálil do protějšího horního rohu branky Zach Whitecloud. Francouzský gólman jedovatou střelu vyrazil vyrážečkou.

52:42

Mathew Barzal se nejprve otočil kolem Charlese Bertranda, aby následně posunul na modrou Zachu Whitecloudovi, jeho prudkou ránu kryl Ylönen vyrážečkou.

52:22

Od levého mantinelu vystřelil na první tyčku Cole Sillinger, avšak Sebastian Ylönen se zakončením počítal a zaznamenal další jednoduchý zákrok.

52:08

Kanadskou akci zastavilo postavení mimo hru. Thomas Chabot se chvilku s rozhodčím dohadoval, ale pravda byla taková, že touš opravdu v útočné třetině nestihl.

51:34

Do přehuštěného prostoru nasměroval kotouč Kévin Bozon. Puk proletěl až ke Chrisovi Driedgerovi, který v poslední chvíli stihl vykopnout pravý beton.

51:23

Maxime Comtois měl dojem, že vyhození Zacha Whiteclouda tečoval. Avšak čárový rozhodčí měl jiný názor a odpískal zakázané uvolnění.

51:16
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
A ještě jedna trefa ve skupině pro tuhle kanadskou partičku! Dylan Cozens vybojoval puk u zadního hrazení a hodil jej do rohu, odkud Drake Batherson přihrával mezi kruhy. PIERRE-LUC DUBOIS už na nic nečekal a vystřelil přesně k pravé tyči – 6:1. Asistence: Drake Batherson a Dylan Cozens.

50:15

Zakončení z velkého úhlu si pohlídal Sebastian Ylönen. Střelu Mathewa Barzala očekával dopředu, takže nebyl vůbec překvapený.

50:03

Jenom to zadunělo o brankářovy betony! Zakončením od modré čáry se prezentoval Dysin Mayo, jehož znovu vychytal Sebastian Ylönen.

49:41

Útok dvou proti dvěma řešil Cole Sillinger nahrávkou na Morgana Geekieho, tomu nevyšla odvážná klička na osu kluziště proti Llorcovi.

48:51
Šance

Kanadští hráči ujížděli ve třech na jediného obránce a přihrávku k pravé tyči, kde se nacházel Josh Anderson, jemuž kotouč přeskočil přes hokejku.

48:20
Gól

Francie právě vstřelila branku!
Hokejisté ze "země galského kohouta" se dočkali čestného úspěchu! ANTHONY RECH v přečíslení vzal zodpovědnost na sebe, dojel před Chrise Driedgera a z bezprostřední blízkosti mu pověsil puk pod břevno. Kotouč trefil tyčku umístěnou v bráně, rozhodčí si platnost gólu raději ještě ověřili u videa.

48:11

Francouzi se dostali z pod tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění. Fabien Colotti zkusil protečovat vyhození Baulta, ale pár čísel mu chybělo.

47:36

Pěkné zakončení zápěstím vyslal Sacha Treille od pravého mantinelu. Zaměstnal Chrise Driedgera, který musel pořádně daleko natáhnout vyrážečku.

47:25

Po souboji u modré čáry vypadla černá guma na francouzskou střídačku. Hra se v poslední dvacetiminutovce hodně kouskuje.

47:00

V souboji dvou hráčů s číslem 72 na dresu uspěl ten kanadský, který úspěšně zastavil Jordana Perreta. Bylo to na hraně faulu, ale rozhodčí nechali ve hře pokračovat.

46:28

Po francouzském vyhození si zahrál Chris Driedger. S hlavou nahoře rozehrál na Thomase Chabota, jenž vyčkává. Oba týmy hrají v plném počtu.

46:11
Šance

Zprava najížděl před branku Mathew Barzal, který ještě přihrával na zadní tyčku. Další trefu měl na hokejce Dylan Cozens, jenže pokus mu vůbec nesedl!

45:42

Po chybě Dawsona Mercera směřoval do slibné šance Jordann Perret. Neuspěl, kotouč si vlastní vinou zamotal mezi bruslemi.

45:29
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Kanadští hráči se překřížili u modré čáry a přidávají další trefu! Z levého kruhu pro vhazování zamířil přesně ke vzdálenější tyči ZACH WHITECLOUD – 5:0. Asistence: Dawson Mercer.

45:20

Josh Anderson na sebe natáhl dva protihráče, aby následně vyzkoušel zadovku na Dawsona Mercera, tento hráč na dlouhou hokejku vystřelil bekhendem nepřesně.

45:09

Na levé straně nabral velkou rychlost Roman Bault, který se následně pokusil vystřelit z kruhu pro vhazování. Jeho střelu do ochranné sítě srazil Damon Severson.

44:48

Cole Sollinger nabízel od pravého mantinelu žabičku před bránu na Drakea Bathersona, jemuž nevyšlo zpracování, takže z toho bylo spíše zakončení bruslí, s nímž si Ylönen hravě poradil.

44:28
Trest

Síly na ledě se vyrovnávají. Podrážením se prezentoval i jeden z Franouzů. Jmenovitě Valentin Claireaux, jenž tímto způsobem zastavil Dylana Cozense.

44:28
Šance

Kanadští hráči ujížděli ve třech na jediného obránce! Přihrávku mezi kruhy dostal Zach Whitecloud, jenž ve vyložené pozici zamířil po ledě vedle levé tyče!

44:06

Yohann Auvitu se ještě natáhl a udržel puk v útočném pásmu. Poslal ho ovšem jenom na hokejku Travise Sanheima, jeho vyhození ještě protečoval Nicolas Roy.

43:45
Trest

Bozonova družina si zahraje přesilovou hrou. Na dvě minuty si odjíždí na lavici hanby odpočinout Nick Holden. Výrok rozhodčích? Podrážení.

43:37
Šance

Za kanadskou obranu si najel Dylan Fabre, kterému kousek před brankou ujel od hole. Francouzský útočník se po puku natáhl a vystřelil k protější tyči. Jenomže Chris Driedger semaforem chytá puk do lapačky!

43:15

Kanadskou ofenzivu podpořil kapitán Thomas Chabot, který využil volné levé strany. Najel do útočné třetiny, načež nahodil za bránu, protože se mu nedostalo podpory.

42:53

Morgan Geekie mohl přihrávat na levou stranu, kde měl zcela volného spoluhráče. Ovšem rozhodl se pro individuální akci, při které o černou gumu přišel.

42:39

Kent Johnson prodloužil bekhendem puk na Dawsona Mercera. Útočník New Jersey zapnul motory, ztrátu na Vincenta Llorcu však nesmazal.

42:19

Ze středního pásma nahazoval černou gumu na branku Charles Bertrand, a tak Chris Driedger hru raději přerušil a následuje vhazování před ním.

42:08

Icing Francie. Enzo Guebey chtěl okamžitě po zisku puku rozjet do úniku Alexandrea Texiera, jenž nestihl natlačit tělo před pozičně dobře bruslícího Thomase Chabota.

41:55

Z ostrého úhlu vyprodukoval zajímavý projektil Drake Batherson. Sebastian Ylönen dnes předvádí velmi dobrý výkon a s kotoučem si poradil levým ramenem.

41:47

Drake Batherson neměl rychlost, a tak počkal před modrou čárou na najíždějícího spoluhráče. Pierre-Luc Dubois zakončoval z vrcholu levého kruhu nad horní tyčku.

41:19

Tim Bozon se prohnal kolem Pierre-Luca Duboise do útočného pásma. V něm nicméně dlouho nepobyl, protože jej obral Zach Whitecloud.

40:49

Po souboji u zadního mantinelu se kotouč odrazil před branku, kde byl jen francouzský obránce. Jenomže Kanada se puku po chvíli zmocnila, ale nezakončila.

40:33

Zakázané uvolnění posílá hru před Chrise Driedgera. Kanaďan by určitě rád získal čisté konto, kterým by si vylepšil sebevědomí po porážce s Dánskem.

40:10

Úvodní vteřiny třetí části jsou za námi. Na buly uspěl Mathew Barzal, Nick Holden musel za prudce letícím pukem spěchat až za svou svatyni.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 21:03.

Kanaďané ve druhé části zřejmě definitivně stvrdili zisk očekávaných tří bodů. Nad Francií vedou už o čtyři góly, o vítězství by je tedy mohl připravit totální výbuch. Do tříbrankového vedení poslal hokejisty ze zámoří bekhendovou střelou Pierre-Luc Dubois, na nějž navázal prvním úspěchem na turnaji v Evropě hrající Eric O'Dell.

Střely na bránu po 2. třetině: 32 – 13.

40:00

Druhá třetina skončila.

39:48

Nick Holdem střílel od levého mantinelu a Sebastian Ylönen puk zase jenom vyrazil. O druhý gól v utkání se pak dorážkou pokoušel Eric O'Dell, tentokráte však byl úspěšnější brankář.

39:30

Francie v plném počtu. Kanada měla tlak, ale většina akcí skončila u Mathewa Barzala, který si neodpustil hned tři zbytečně riskantní a nepřesné rozehrávky.

39:13

Přihrávku na modrou čáru tečoval do středního pásma Kevin Bozon, který následně ještě prohnal Thomase Chabota. Kanadský kapitán obstál a otáčí puk na druhou stranu.

38:48

Francouzský gólman se roztáhl v brankovišti a udržel Francii na čtyřbrankovém rozdílu. Kotouč sice z jeho výstroje vypadl, ale bleskově ho schoval pod lapačkou.

38:16

Kanada se pokoušela o přihrávku přes osu, ovšem Francie kotouč zachytila a okamžitě vyhodila do bezpečí.

37:41

Mathewu Barzalovi stahovačka proti Hugovi Galletovi nevyšla. Kotouč pomalu dojel k Ylönenovi, který jej s jistotou pokryl lapačkou.

37:26
Trest

Za vlastní brankou soupeři nestíhal Thomas Thiry, který se proti pravidlům provinil podrážením a inkasuje dvouminutový trest.

37:26

Drake Batherson v přerušené hře nabízel kotouč před bránu střelou z pravého kruhu. Sebastian Ylönen zakročil pravým betonem, načež byl u puku první francouzský hráč.

36:45

Evropané se pod tlakem osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění, Yohann Auvitu svým vyhozením spoluhráče nenašel. Vhazování proběhne po levici Ylönena.

36:25

Kanada opět ukazuje, že když chce, umí pořádně přitvrdit. To divákům ukázal Drake Batherson, když k ledu ukázkovým hitem poslal Galleta.

36:05

Otázkou už není, kdo vyhraje. Nýbrž o kolik Kanada vyhraje! Zámořský celek je totiž téměř neustále nastěhovaný před francouzskou svatyní.

35:10
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Do střeleckých statistik se zapisuje Kanaďan hrající v Evropě! ERIC O'DELL obdržel od Whiteclouda nahrávku do úniku a s Ylönenem si poradil bravurně. Naznačil zakončení bekhendem, ale ve finále si stáhl puk na forhend a zasunul touš za brankovou čáru podél levého betonu gólmana. Asistence: Zach Whitecloud a Nick Holden.

34:48

Sám proti třem byl Anthony Rech prakticky bez šance na úspěch. Nicméně srdnatě zabojoval, leč klička proti Nicku Holdenovi mu vůbec nevyšla.

34:32
Šance

Ve vložené pozici se nacházel před brankou Mathew Barzal, jehož vybídl ke skórování Josh Anderson. Ovšem kanadskou hvězdu zradilo zpracování!

34:00

Těsně před odjezdem na střídačku se do klinče dostali Maxime Comtois s Enzem Guebeyem. Kanadský forvard s úsměvem na tváři kroutil hlavou, soupeře se viditelně nebál.

33:43

Dvěma pokusy se prezentoval Dysin Mayo, který to nejprve zkoušel od mantinelu a následně i od modré čáry. Proti oběma střelám byl Sebastian Ylönen připravený zasáhnout.

33:21

Maxime Comtois hledal v přečíslení dvou na jednoho Adam Lowryho. Zpracování těžké žabičky mu nevyšlo, kotouč dobruslil až v rohu mantinelu.

32:41

Na vrcholek pravého kruhu obdržel zajímavou nahrávku Guillaume Leclerc. Mezi střelce se nezapsal, křižný pokus nasměroval výrazně vedle brány.

31:57

Nahozením od modré čáry se předvedl Pierre Crinon. Kotouč z jeho hokejky schoval do výstroje Chris Driedger, který moc složitých situací dnes neřešil.

31:41

Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Damon Severson vyslal střílený pas od pravého mantinelu, před Nicolasem Royem odklízel Hugo Gallet.

31:20

Z ledové plochy je slyšet bruslení a také každý hlas hráčů. Ano, taková je v Helsinkách atmosféra, která rozhodně není hodná mistrovství světa.

30:39

Charles Bertrand startoval za volným kotoučem, ale skvěle zapracoval taktéž Chris Driedger, který vystartoval k pravému mantinelu a zvládl nahrát Johnsonovi.

30:13

Kličkou na střed se pokoušel dostat Maxime Comtois, ovšem obránce ho hrál do těla, a tak neprošel. Francie pak otočila hru a vybojovala vhazování před zámořskou bránou.

30:01

Ale ano, i Mathew Barzal občas umí zabrat směrem dozadu. Což ukázal právě teď, když v obranném pásmu zastavil křižný pas Crinona na Bertranda.

29:46

Mathew Barzal mohl nahrávat, ale zachoval se sobecky a z velkého úhlu střílel. Jeden z bránících hokejistů touš zblokoval do ochranné sítě.

29:27
Šance

Nicolas Roy přihrával do druhé vlny, kde se nacházel Travis Sanheim, který sjížděl blíže k brance. Kanadský obránce mířil pod horní tyčku, avšak Sebastian Ylönen puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.

28:59

Z velkého úhlu střílel Drake Batherson. Kus černé gumy mezi tři tyče nenasměroval, Ylönen kontroloval puk letící vysoko nad břevnem.

28:49

Dylan Cozens posouval kotouč za soupeřovu branku, kde se nacházel jako první obránce Francie, který vyhodil znovu jen za cenu zakázaného uvolnění.

28:35

Po buly střílel Dysin Mayo. Zřejmě doufal v teč některého ze spoluhráčů, k té ovšem k jeho smůle nedošlo. Volný kotouč sebral Pierre Crinon.

28:27

Přihrávku na osu útočného pásma dostal Cole Sillinger, jenž mířil k pravé tyči. Jenomže Sebastian Ylönen máchl lapačkou a schoval do ní černou gumu.

27:25

Kanada v plném počtu. Dysin Mayo strávil na trestné lavici kompletní dvě minuty, po návratu do hry se zapojuje do plnění defenzivních poviností.

27:06
Šance

Cink! V obranném pásmu Adam Lowry vybojoval kotouč a vysunul spoluhráče do přečíslení. Nicolas Roy posouval kotouč přes obránce a Ryan Graves orazítkoval brankovou konstrukci!

26:48

A další vyhození. Ne, toto není povedená přesilovka a trenér Philippe Bozon to ví, za hlavou nespokojeně kroutí hlavou.

26:23

Byť bráněný, tak Dylan Cozens dokázal vyhodit kus černé gumy přes všechny čáry do bezpečí. Francie začíná od Ylönena.

26:00

Alexandre Texier přihrával na modrou čáru, kde Florian Chakiachvili kotouč nezpracoval. Francie bude muset založit novou akci.

25:20
Trest

Uvidíme, jak si s premiérovou početní převahou poradí Francie. Menší dvouminutový trest vyfasoval Dysin Mayo za podrážení Alexandrea Texiera.

25:07

Sebastian Ylönen měl zacloněný výhled a kotouč proto na branku nahodil Zach Whitecloud. Francouzský brankář si černou gumu našel a dovolil spoluhráčům vystřídat.

24:29

Francie byla pod tlakem, a tak o mantinelu vyhazuje jen na icing. Hostující celek už je na ledě nějakou dobu a potřeboval by nutně vystřídat.

24:06

Kent Johnson si počkal na pravou chvíli, kdy poslat nahrávku do pravého kruhu na Dawsona Mercera, jenž ve velké příležitosti přestřelil, aby následně ztratil stabilitu a podrazil projíždějícího spoluhráče Johnsona.

23:46

Také zámořský tým vyhazuje na zakázané uvolnění, když přišla nepřesná nahrávka na levou stranu hrací plochy.

23:37

Na teč nahazoval Thomas Chabot. Jeho pobídky se chopil Dawson Mercer, Sebastian Ylönen ovšem stihl zareagovat a čtvrtému gólu zabránil lapačkou.

23:28

V útočném pásmu se kotouče chopil Josh Anderson, který se následně točil mezi kruhy. Ovšem zakončením nechal zakročit brankářovu lapačku, Francie vyhodila na icing.

23:15

Arénou to zašumělo poté, co od pravého mantinelu vyprodukoval tvrdou ránu Vincent Llorca. Naštěstí pro Driedgera kotouč prosvištěl vedle jeho levé tyčky.

22:32

Do předbrankového prostoru si najížděl Kevin Bozon, jemuž se povedlo tečovat černou gumu, ovšem jen vedle levé tyče. Francie se chce postarat aspoň o čestný zásah.

22:07
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Julienova družina odskakuje do tříbrankového náskoku! Cozens přihrál před bránu PIERROVI-LUCOVI DUBOISOVI, sjel do levého kruhu a bekhendem našel mezeru v Ylönenově rozkleku. Asistence: Dylan Cozens a Drake Batherson.

21:55

Nahození od spoluhráče si chtěl před branku stáhnout Drake Batherson, ovšem trefil jen brusli soupeře a černá guma míří k zadnímu mantinelu.

21:45

Zach Whitecloud si počkal na Charlese Bertranda a tvrdě jej přišpendlil na mantinel. Francouz šel k ledu, ale bleskově se zvedl na brusle.

21:36

Za středního pásma se o střelu na branku pokusil Maxime Comtois, ovšem v pásmu měl ještě spoluhráče, a tak se píská ofsajd.

21:22

Nicolas Roy nabízel kotouč pod sebe na Adama Lowryho. Ten se natahoval ze všech sil, přesto mu touš projel za bruslemi k rohu kluziště.

20:57

Od pravého mantinelu vyprodukoval zajímavé zakončení Thomas Chabot. Sebastian Ylönen zasahovat nemusel, kotouč narazil do brankového oblouku.

20:40

Kent Johnson nabral ve středním velkou rychlost, avšak jeho přihrávku následně nezpracoval Dawson Mercer. Kanada se ale dál drží v útočném pásmu.

20:11

Kanada vstoupila do druhé třetiny aktivně. První nebezpečí zažehnal Enzo Guebey, když za svá záda nepustil rozjetého Nicolase Roye.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 20:12.

Kanada zatím potvrzuje roli favorita a po první třetině vede nad Francií 2:0. Skóre střetnutí otevřel ve 13. minutě Dylan Cozens, jenž pěkně tečoval nepřesnou střelu Sanheima. Současnou podobu dal výsledku Maxime Comtois, ten úspěšně dorazil pro změnu vyraženou ránu Sanheima. Svěřenci kouče Juliena míří za očekávaným vítězstvím, které však na jejich třetí příčce ve skupině nic nezmění.

Střely na bránu po 1. třetině: 17 – 7.

20:00

První třetina skončila.

19:54

Na konci první části to ještě z pravého kruhu pro vhazování zkoušel Dylan Cozens, avšak francouzský brankář byl dobře postavený a znovu zasáhl.

19:38

Gól do šatny mohl vsítit Drake Batherson. U pravé francouzské svatyně zůstal úplně sám, ale Sebastian Ylönen se skvěle přemístil a zakročil pravým betonem.

19:11

Od levého mantinelu nahazoval puk na branku Nick Holden, který se snažil trefit hůl clonícího Dawsona Mercera. Neúspěšně, a tak v pohodě zasáhl Sebastian Ylönen.

19:03

Parádní individuální akci završil Kent Johnson nahrávkou do mezikruží na Dawsona Mercera, který místo očekávané střely hledal zpátky Johnsona, ani spoluhráč už s touto variantou nepočítal.

18:37

Po Morganem Geekiem vyhraném vhazování vypálil z první Zach Whitecloud. Sebastian Ylönen stihl zareagovat a kotouč udržel mezi betony.

18:34

Ještě před červenou čárou protečoval hru Anthony Rech, rozhodčí správně odpískali další zakázané uvolnění.

18:05

Josh Anderson zastavil nepovedenou rozehrávku Thomase Thiryho a před bránu hrál naslepo na Mathewa Barzala, toho pohlídal Vincent Llorca.

17:41

Pěknou svižnou ránu vyslal z vrcholku pravého kruhu Valentin Claireaux. Chris Driedger udržuje čisté konto, kus černé gumy schoval v lapačce.

17:31
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Velmi lacinou branku inkasovala Francie, když chyboval její brankář. Nahozením od mantinelu se prezentoval Travis Sanheim, jehož snažení vyrazil Sebastian Ylönen pouze před sebe. Do brankoviště dojel ještě důrazný MAXIME COMTOIS, který zaznamenal snadnou branku – 2:0. Asistence: Travis Sanheim a Adam Lowry.

17:20

Za francouzskou svatyní se k ledu položil Maxime Comtois, jenž ztratil stabilitu po střetu s Crinonem. Kanada přesto pokračuje v útočné třetině.

16:26

Dobrou práci odvedl v defenzivě Florian Chakiachvili. Zacouval před forčekujícím Drakem Bathersonem a pasem s odrazem puku o mantinel dopřál volný Llorcovi.

16:16

Ve středním pásmu se kotouče zmocnil Dylan Cozens, který vyrazil na zteč. Situaci ještě dojížděl Drake Batherson, avšak spoluhráč trefil obráncovu hůl.

15:46

Francouzi působí nebojácným dojmem. Alexandre Texier tentokráte přenesl hru doprava na Enza Guebeye, jehož křižný střílený pas zastavil pohotovým přiložením hokejky k ledu Sanheim.

15:09

Parádní zpracování Alexandrea Texiera, který na hraně vysoké hole posunul puk před sebe. V souboji jeden na jednoho proti Sanheimovi pak neuspěl.

14:54

Dříve než kotouč najel do útočného pásma Josh Anderson. Rozhodčí tak znovu přerušují hru a přesouvají jí do neutrální zóny.

14:23

Tohle se Kanadě nepovedlo. Damon Severson vyzkoušel dlouhým pasem vyslat do protiútoku Morgana Geekieho, jenže přecenil jeho rychlostní schopnosti a píská se icing.

14:08

Na modré čáře si troufl vypálit Nick Holden. Sebastian Ylönen v tomto případě zasahovat nemusel, veškerou práci za něj odvedl Hugo Gallet.

13:24

Maxime Comtois hledal stříleným pasem Adama Lowryho. Druhý jmenovaný ovšem čekal na hrací předmět marně, těsně před ním zakročil Enzo Guebey.

13:09

Je tu atmosféra jako v kostele. Ovšem diváci nyní sledovali, jak se Alexandre Texier nedostal přes Travise Sanheima. Francie alespoň vybojovala vhazování před zámořskou bránou.

12:40
Gól

Kanada právě vstřelila branku!
Favorit se ujímá vedení! Nepovedenou Ylönenovu rozehrávku zachytil Drake Batherson ještě v útočném pásmu. Posunul kotouč na modrou k Travisu Sanheimovi, jehož nepřesnou střelu tečoval za bezmocného gólmana DYLAN COZENS bekhendem. Asistence: Travis Sanheim a Drake Batherson.

12:16

Anthony Rech se snažil o přihrávku na druhou stranu obranného pásma, ale zatím mířil jen kousek vedle vlastní brány. Sebastian Ylönen musel být pozorný a zapojit se do kombinace.

11:59

Pierre-Luc Dubois se zapojil do hry v momentě, kdy mu byl signalizován ofsajd. Na čárového vrhl nepochopený pohled, rozhodnutí však samozřejmě nezměnil.

11:48

Odvážná klička Alexandreu Texierovi nevyšla. Volně jedoucí kotouč po ledové ploše nebyl pro Chrise Driedgera žádným problémem, puk přikryl lapačkou.

11:29

Pod tlakem se u mantinelu nacházel Dylan Fabre, jenž hru posunul alespoň do středního pásmo. Zatím sledujeme hodně nezáživný hokej.

10:57

Působení Kanaďanů v útočném pásmu nemělo dlouhého trvání. Kent Johnson hrál naslepo po mantinelu, našel pouze hokejku Crinona.

10:27

Jordan Perret si obhodil puk kolem Zacha Whiteclouda a pokračoval ve sprintu k levému mantinelu, na ten ho o chvíli později přišpendlil Nick Holden.

09:53

Do pravého kruhu si povyjel Ryan Graves. Vyzkoušel zakončení zápěstím na přední tyčku, Sebastian Ylönen zaznamenal úspěšný zákrok lapačkou.

09:41

Zakončení z vrcholu levého kruhu vyslal proti brance Maxime Comtois, avšak jeho pokus srazil do rohu ještě Adam Lowry.

09:16

Kanadským hráčům by o sobě určitě rád dal vědět Alexandre Texier. Hokejista působící z Columbusu nasměroval první střelu do obránce, druhou vedle levé tyče.

09:08

Z pravé strany se střelou přes obránce prezentoval Hugo Gallet, jehož pokus nadvakrát schoval Chris Driedger do výstroje. Na Kanadě je vidět, že hraje možná na půl plynu...

08:44

Travis Sanheim chyboval při rozehře podruhé v krátkém časovém sledu. Puk naservíroval Anthonymu Rechovi, jenž z úhlu gólmana nepřekvapil.

08:33

Kanaďanům vypomohl při rozehrávce Chris Driedger. Zastavil puk za vlastní svatyní a nechal hrát Travise Sanheima. Tomu nevyšel dlouhá pas, pískal se icing.

08:22

U modré čáry byl zastavený Dylan Cozens, a tak se Kanada ocitla v ofsajdovém postavení. Rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

08:12

Tribuny ožily, protože zničehonic před Chrisem Driedgerem vyplaval Nicolas Ritz. Bezbrankpvé skóre neprolomil, povyjetého brankáře napálil do výstroje.

07:52

Kanada potřebovala vystřídat, a tak nahodila puk takovým způsobem, aby se zakázané uvolnění nekonalo. Francie se následně schovala za branku a také vystřídala.

07:32

Velký úhel Guillaumeho Leclerca neodrazil, Francouz pokusil štěstí i z tohoto prostoru. Neuspěl, Chris Driedger byl nalepený u své levé tyčky.

06:55

Mathew Barzal u levého mantinelu naznačil střelu, aby nakonec zkusil najít mezi kruhy Colea Sillingera, tomuto hokejistovi touš projel mezi bruslemi.

06:37

Thomas Chabot na turnaji nepůsobí dobrým dojmem, alespoň v posledních zápasech určitě ne. Jeho další přihrávka na pravou stranu byla hodně nepřesná a skončila jen u francouzského obránce.

06:11

Thomas Chabot po odvážné kličce nahodil za bránu, kde Nicolas Roy na puk nedosáhl. Akce pokračovala u Adama Lowryho, jehož rána z úhlu cíl nenašla.

05:55

Kotouč před branku nahazoval Travis Sanheim, jehož snažení si před brankou ještě zpracoval Dawson Mercer. Ten se pokusil zakončit k první tyči, ovšem Sebastian Ylönen byl znovu připravený zasáhnout.

05:27

Kévin Bozon si zajímavě najel, avšak i jeho zradilo zpracování. Trestal Damon Severson, u nějž začíná další kanadská akce.

04:49

Kličkovaná Jordana Perreta skončila nahrávkou do levého kruhu na Fabiena Colottiho, tomuto hráči vůbec nevyšlo zpracování na forhend.

04:32

Nahozením od modré čáry se prezentoval Pierre Crinon, jehož pokus zastavil bránící hráč před brankou. Kanada alespoň na malou chvíli znovu otočila kormidlem hry.

04:06

Druhá útočná lajna Kanady si protáhla střídání. Na jeho konci Cole Sillinger mohl a měl střílet z levého kruhu, místo toho hru přenášel do země nikoho.

03:40

Kotouč obloučkem si chtěl rukavicí zpracovat Josh Anderson, avšak nedosáhl na něj. A tak se po puku ještě marně natahoval Cole Sillinger.

03:12

Ihned po vhazování pálil Josh Anderson. Ani tento hokejista si nicméně na Sebastiana Ylönena nepřišel, kus černé gumy skončil v ochranné síti.

03:09

Od modré čáry kotouč na branku nahazoval Ryan Graves, jehož snažení trefilo francouzského brankáře do hrudníku. Ten toho moc neviděl, jelikož reagoval až po samotném nárazu černé gumy.

03:01

S pokusem mezi tři tyče přispěchal Damon Severson. Jednalo se o slabé nahození od modré čáry, s nímž Sebastian Ylönen neměl větší starosti.

02:52

Nahození od červené čáry mířilo na kanadskou branku, a tak Chris Driedger jenž černou gumu vyrazil do rohu hrací plochy, kam jako první přijeli obránci.

02:32

Zajímavá příležitost i na druhé straně. Motory nastartoval po levé straně Dylan Fabre, svižný pokus zápěstím Chris Driedger vyrazil mimo tři tyče.

02:23

Jordann Perret přizvedl puk soupeři na modré čáře, a tak se hra posunula zpátky do neutrálního prostoru. Kanada chtěla rychle zpět, ovšem byla nachytaná v ofsajdu.

01:56
Šance

Neuvěřitelný Sebastian Ylönen. Nejprve Morgana Geekieho zastavil levým betonem, načež fantasticky pokryl levou rukou dorážku téhož hráče. Posléze se přetočil a udržel touš pod sebou, Kanaďané hledali volný puk marně.

01:42

Do předbrankového prostoru se nabruslil Dylan Cozens, jenž byl blízko brankáři, a tak zamířil pouze do něj. Ke kotouči se chtěl ještě dostat Drake Batherson, avšak Sebastian Ylönen byl rychlejší.

01:21

Charles Bertrand protečoval kotouč do útočné třetiny na Anthonyho Recha. Ten se zkusil vytočit zpoza kanadské brány před ní, přes Sanheima neuspěl.

00:56

Z levého kruhu kotouč na branku nahodil Yohann Auvitu, jehož snažení brankáři vypadlo. Francie se ještě dostala k dorážce, která zamířila vedle pravé tyče.

00:36

Nepřesnou přihrávku vyslal Damon Severson, a tak kotouč zamířil na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravici kanadského gólmana.

00:10

První kanadskou akci táhl po levé straně Adam Lowry. Vypálil z ostrého úhlu na přední tyčku, Sebastian Ylönen vyrazil touš vyrážečkou do ochranné sítě.

00:01

Utkání právě začalo.

Úvodní sestavy:

Kanada: Driedger (Tomkins) – Graves, Chabot (C), Severson, Sanheim, Whitecloud, Holden, Mayo – Batherson, Dubois (A), Cozens – Anderson (A), Barzal, Sillinger – Roy, Lowry, Comtois – Mercer, Geekie, Johnson – O'Dell.
Trenér: Claude Julien

Francie: Ylönen (Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Bault, Guebey – Texier, Claireaux (A), T. Bozon – Rech, Bertrand, Treille (C) – Fabre, Ritz, K. Bozon – Leclerc, Colotti, Perret.
Trenér: Philippe Bozon

Rozhodčí: Ansons (LAT), Heikkinen (FIN) – Niittylä (FIN), Zunde (LAT).

Francie

Francouzi si splnili hlavní cíl, kterým bylo udržet se mezi elitou. Zvládli dva klíčové zápasy, když porazili Kazachstán 2:1, aby následně zdolali i Itálii 2:1 po prodloužení, přičemž vyrovnávali v samotném závěru základní hrací doby. V ostatních čtyřech utkáních hokejisté s galským kohoutem na prsou podle očekávání prohráli. Se Slovenskem padli 2:4, s Německem 2:3, s Dánskem 0:3 a se Švýcarskem 2:5.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je jeho největší hvězda, a sice v NHL hrající Alexandre Texier, který v průběhu turnaje nastřádal pět kanadských bodů. Se čtyřmi body mu dýchá na záda Tim Bozon.

Sestava Francie v posledním utkání:

Ylönen (Papillon) – Gallet, Auvitu (A), Llorca, Chakiachvili, Thiry, Crinon, Guebey – Texier, Claireaux (A), T. Bozon – Rech, Boudon, Treille (C) – Bertrand, Ritz, Perret – Fabre, Colotti, K. Bozon – Leclerc.

Kanada

Výběr javorových listů má po posledních odehraných zápasech rozhodně o čem přemýšlet. Kanaďané sice do šampionátu vstoupili parádně a v prvních čtyřech utkáních porazili Německo (5:3), Itálii (6:1), Slovensko (5:1) a Kazachstán (6:3). Pak to ale začalo Kanadě skřípat. V utkání se Švýcarskem vedly javorové listy hned třikrát, přesto nakonec prohrály 3:5 a na střeleckou neefektivitu doplatily i proti Dánům (2:3). Proti Francouzům tak mají poslední možnost, jak se vyladit před startem čtvrtfinále.

Nejproduktivnějším hráčem kanadského výběru je v Helsinkách útočník Winnipegu Pierre-Luc Dubois se sedmi body (4+3). Na stejném počtu bodů je i Adam Lowry (3+4) a pozadu nezůstává ani Josh Anderson nebo obranná dvojka Damon Severson – Ryan Graves (všichni 1+5).

Sestava Kanady v posledním utkání:

Driedger (Tomkins) – Graves, Chabot (C), Severson (A), Sanheim, Whitecloud, Holden, Mayo – Batherson, Dubois, Cozens – Anderson, Barzal, Johnson – Mercer, Roy, Sillinger – O'Dell, Lowry (A), Comtois – Geekie.

Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásný úterní večer. Vítám vás při sledování mistrovství světa v ledním hokeji, u zápasu mezi Kanadou a Francií.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:20.

Mohlo by vás zajímat