Dobrý večer. Vítejte u sledování on-line přenosu ze šlágru 8. kola mezi Slavií a Plzní. Západočeši o bod zaostávají za vedoucí Slavií, v případě výhry se tedy vrátí do čela. V hale je bude podporovat velký počet fanoušků, kteří byli hodně slyšet už venku před utkáním.

Plzeňský kotel v hale je slušně zaplněný a pořádně hlasitý. Horní patro haly ale otevřeno nebylo, takže návštěva z derby Slavia - Sparta dnes překonána nebude.

Utkání začalo.

0:19

Málek zasahoval po lehké Beránkově bekhendové střele zprava.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kubeš (CZE) - Čížek (CZE), Prchal (CZE)
Počet diváků: 7 898

0:44

Hosté už podruhé byli při přechodu do útočného pásma v ofsajdu.

1:19
Góly

Petr Vampola (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Michal Důras. Stav zápasu Slavia - Plzeň 0:1
Důras zachytil puk v pásmu, nahodil na branku a Vamola puk jemnou tečí usměrnil mimo Svobodův dosah. Plzeňsští fanoušci oslavují.

2:09
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Šindel (Plzeň), 2 min. za Hákování
Šindel hákoval na obranné modré pronikajícího Martinku.

2:34
Góly

David Hruška (Slavia) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Petr Kadlec a Roman Červenka. Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:1
Slavia se v přesilovce dobře rozestavila, Kadlec vystřelil odmodré a puk do branky tečoval Hruška.

4:19

Šindel vystřelil od modré, Svoboda lehký puk neudržel a měl štěstí, že neskončil v brance.

6:19

Střelou z pravého kruhu prověřil Málkovu pozornost Micka, plzeňský gólman chytá puk do lapačky.

7:26
Důležité

Plzeňský útočník Adamský ujel slávistickému obránci Martinkovi, jeho samostatný nájezd ale gólman Svoboda vychytal.

8:30

Hraje se ve velkém tempu. Hosté působí sebevědomě a často podnikají přímočaré výpady ke slávistické brance.

9:56

V souboji dvou sedmnáctek v obranném pásmu Slavie atakoval zezadu Novák Kubalíka. Slávisté díky tomu získali puk a odehráli na zakázané uvolnění. Fanoušci Plzně se zlobí.

10:41

Bednář zavezl puk do útočného pásma, mezi dvěma beky neprošel, ale puk získal Čermák, posunul ho zpátky na Bednáře. Ten ale zleva z těžkého úhlu minul.

12:39

Slávistický útočník Sklenář se snažil uvolnit před brankovištěm, přihrávku ale nedostal, navíc při ostrém souboji přišel o helmu.

11:02
Góly

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně), asistence Peter Fabuš a Václav Benák. Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:2
Po Fabušově přihrávce byl před brankářem Svbodou osamocený Vlasák a z pěti metrů ho chladnokrevně prostřelil. "Svoboda je sněhulák," skandují fanoušci Plzně.

13:03

Bednář zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, vystřelil, Málek vyrazil jen před sebe, ale najíždějící Červenka měl k puku a k případné dorážce hodně daleko.

13:47
Góly

David Hruška (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně), asistence Josef Beránek. Stav zápasu Slavia - Plzeň 2:2
Hruška dostal od Beránka dlouhou přihrávku z obranného pásma až na útočnou modrou a svůj samostatný nájezd zleva zakončil střelou mezi Málkovy betony.

14:44

Drtinu obral ve středu hřiště o puk Čakajík, vyrazil ke Svobodově brance, Drtina se ale stačil vrátit a zaváhání napravit.

15:36

Slavia si málem dala vlastní gól. Od Martinkovy brusle směřoval puk k pravé tyči, Svoboda ho ale stačil betonem zastavit.

16:23

Benák minul z prostoru mezi kruhy. Předtím zase na druhé straně Beránek zleva přestřelil. Hra má spád, nechybějí tvrdé střety, zejména fanoušci Plzně se v hale starají o atmosféru, byť často skandují vulgárně.

17:50

Fabuš zavezl puk do pásma, ztratil nad ním kontrolu, ale zleva se k prudké střele dostal Smrek. Slovenská posila Plzně těsně přestřelila.

19:09
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2+2 min. za Vysoká hůl
Hosté hrají přesilovku. V obranném pásmu Slavie atakoval Jelínek tvrdě u mantinelu Kracíka.

Skončila první třetina.

Začala druhá třetina.

20:01

Plzeňští hokejisté pokračují v přesilové hře.

22:09

Z dlouhé přesilovky zbývá poslední minuta, plzeňským hráčům se v ní vůbec nedaří. Na Svobodovu branku letěla jenom Benákova střela, ale nedoletěla, domácí ji srazili. Naopak hraje se spíš ve středním pásmu a občas slávisté hrozí protiútoky.

23:09

Slavia se ubránila a je v plném počtu. Její brankář Svoboda zasahoval až v úplném závěru oslabení, když likvidoval Čakajíkovu střelu od modré.

25:16

Na rozdíl od první třetiny sledují diváci v hale úpornou bitvu plnou osobních soubojů. Povedených hokejových akcí ve srovnání s první částí ubylo.

25:42

Střela slávistického obránce Nováka od modré čáry z pravé strany se lehce otřela o brankovou konstrukci a rozvlnila boční síťku.

26:43
Důležité

V ponecháne výhodě před trestem Slavie nahrál zprava Straka do prostoru mezi kruhy Vlasákovi, jeho střela zblízka ale končí ve Svobodově lapačce.

26:43
Tresty

Vyloučen hráč Josef Beránek (Slavia), 2 min. za Faul loktem

27:11
Tresty

Vyloučen hráč Stanislav Hudec (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Slavia se ve čtyřech vrhla do útoku a Hudec zachraňoval situaci před Málkovou brankou. Hraje se teď čtyři na čtyři.

28:18
Důležité

Plzeňský útočník Kracík se ve středním pásmu zmocnil puku, najížděl z pravé strany, v kruhu se elegantně vyhnul Kadlecovi, ale brankáře Svobodu střelou mezi betony nepřekonal.

28:43

Slavia je kompletní, pokračuje v pěti.

29:11

Také Plzeň je v pěti, ale domácí pokračují v náporu.

29:23
Góly

Michal Vondrka (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně), asistence David Hruška a Jan Novák. Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:2
Slávistický útočník dorážel po Novákově střele z pravého kruhu. Podle hlasatele však Novák nemá asistenci, tu podle něj mají Hruška s Beránkem.

29:58
Tresty

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), 2 min. za Držení protihráče

30:18
Důležité

Šance Slavie v oslabení. Beránek s Vašíčkem najížděli dva na jednoho plzeňského obránce, Beránek řešil situaci střelou. Málek puk vyrazil, ale mimo dosah dojíždějícího Vašíčka.

31:58

Slávisté se ubránili. Největší šanci Plzně měl v závěru početní výhody Straka, jeho střelu z prostoru mezi kruhy vyrazil špičkou levého betonu brankář Svoboda.

32:24
Tresty

Vyloučen hráč Radek Matějovský (Plzeň), 2 min. za Faul loktem

33:04
Důležité

Domácí sehráli ukázkově přesilovkou kombinaci, na jejím konci mohl Červenka střílet z voleje do odkryté branky, ale přihrávku trefil špatně a puk letěl obloučkem mimo.

34:27

Slavia potvrdila nepříliš povedenou přesilovku teď zakázaným uvolněním. Plzeňští hokejisté už pokračují v pěti.

35:33
Tresty

Vyloučen hráč Peter Smrek (Plzeň), 2 min. za Hákování
Z pravé strany se dostával do šance slávistický útočník Hruška, ač hákován Smrekem, zakončil a dokonce dokázal i dorážet. Ale obě střely kryl plzeňský gólman Málek. Domácí teď hrají přesilovku.

36:22

Bednář se po levém křídle dostal až k zakončení, ale jeho bekhendovou střelu zlikvidoval gólman Málek, který dobře vykryl prostor.

36:59
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Vampola mohl jít ze středního pásma sám na branku, ale Kadlec mu do cesty nastavil hokejku, přes kterou Vampola ochotně přepadl. Pokračuje se čtyři na čtyři.

37:13
Důležité

Slávistický útočník Beránek si ve středním pásmu narazil s Hruškou, dostal puk zpátky do jízdy, z pravé strany se vřítil do útočného pásma a z pěti metrů zakončoval. Plzeňský gólman Málek puk zastavil vyrážečkou.

37:33

Začíná zkrácená přesilovka Plzně.

38:59

I Slavia už je kompletní. Ovšem v oslabení měla šanci! Do slibné střelecké pozice se napravo dostal Vondrka, jeho pokus dezorientovaný Málek vyrazil jen před sebe, kde se málem dostal k dorážce Červenka.

Skončila druhá třetina.

Začala třetí třetina.

41:36

Plzeň vstoupila do třetí třetiny aktivně, tlačí se ke slávistické brance, ale zatím si žádnou vážnější šanci nevypracovala.

42:52
Důležité

Z levé strany se až před Málkovo brankoviště natlačil Hruška, forhendovou kličkou se snažil přelstít plzeňského gólmana, ten se ale výborně roztáhl po brankové čáře a střelu vyrazil. Hruškova dorážka už k brance nedošla.

43:14
Důležité

Hned vzápětí šance na druhé straně: Důras od pravého mantinelu nahrál mezi kruhy Čakajíkovi, který okamžitě střílel, ale Svobodu nepropálil.

43:24
Góly

Tomáš Micka (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně), asistence Jiří Doležal. Stav zápasu Slavia - Plzeň 4:2
Po vyhraném buly v obranném pásmu vyhodil Doležal puk ze třetiny, kde ho získal Micka. Nájezd od středového kruhu, při němž ho nezastavil Čakajík, zakončil střelou mezi Málkovy betony. To vše při signalizovaném trestu pro Plzeň.

46:01

Individuální akci předvedl domácí obránce Kadlec, který získal puk u vlastní branky, projel přes celé kluziště do útočného pásma, z rohu po Málkově levici přihrával před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů na puk nedosáhl. Plzeňští následně odpálili na zakázané uvolnění.

46:38

Hereckou etudu předvedl slovenský obránce v plzeňských službách Smrek, který po kontaktu s Červenoou hokejkou, vyskočil vysoko nad led. Rozhodčí však faul správně neodpískal, slávisté se po této situaci dostali do brejku, z něj ale Málka neohrozili.

47:45

Fabuš se snažil proniknout po pravém křídle, Vašíček ho v souboji tělo na tělo nepustil a Fabuš následně skončil na ledě. Plzeňští fanoušci se vztekali a pískali. Chtěli přesilovku.

49:08

Slávisté pozorně brání a podnikají nebezpečné protiútoky. Teď při jednom z nich Červenka hledal střílenou přihrávkou z levé strany najetého Hrušku, tomu však chybělo asi půl metru, aby na puk dosáhl.

50:36

Zápas sleduje 7898 diváků.

51:20

Ve Svobodově lapačce končí puk po Vampolově střele. A to navzdory tomu, že při ráně plzeňského útočníka měl slávistický brankář zakrytý výhled.

53:29

Plzeňští hokejisté dávají všechny síly do útoku, ale pořádně na dostřel slávistické branky se nedostávají - i kvůli obětavosti domácích. Dvakrát v krátkém sledu pálil Důras, ale do obou střel mu slávisté skočili a puk srazili.

54:52

Po krkolomném přechodu přes útočnou modrou čáru přenechal Fabuš puk Smrekovi, ten pálil z levé strany, ale asi půl metru vedle vzdálenější tyče.

55:23

Hru kouskují četná zakázaná uvolnění Slavie.

56:39
Důležité

Definitivně mohl rozhodnout Hruška, který pálil zleva bekhendem, ale Málek dokázal puk, který směřoval k bližší tyči, vytěsnit mimo branku.

58:02

Plzeňský útočník Kracík nejdřív ve vlastním obranném pásmu zboural Micku, pak se při protiútoku dostal do zakončení, ale jeho střelu z levého kruhu slávistický gólman Svoboda zlikvidoval.

59:19

Zakázané uvolnění Slavie. Plzeňští se dohadují u vlastní střídačky a berou si oddechový čas. Zřejmě zkusí v poslední minutě hru bez brankáře.

59:33

Beránek ze středního pásma zkoušel trefit prázdnou plzeňskou branku, ale nedal.

Skončila třetí třetina.

60:00

Slávisté vítězí v přímém souboji o první místo a vedou tabulku o čtyři body.

Počet diváků: 7 898

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

30. ledna 2015 17:30Plzeň-Slavia 5:3
9. prosince 2014 18:15Slavia-Plzeň 1:2
31. října 2014 17:30Plzeň-Slavia 1:3
19. září 2014 18:15Slavia-Plzeň 2:1
25. února 2014 17:30Plzeň-Slavia 4:1
3. ledna 2014 18:15Slavia-Plzeň 3:1
19. listopadu 2013 17:30Plzeň-Slavia 4:2
4. října 2013 18:15Slavia-Plzeň 0:2
3. dubna 2013 17:30Plzeň-Slavia 4:2
1. dubna 2013 18:15Slavia-Plzeň 4:5
29. března 2013 19:00Plzeň-Slavia 2:3
28. března 2013 18:15Plzeň-Slavia 4:2
25. března 2013 18:15Slavia-Plzeň 0:1
24. března 2013 17:15Slavia-Plzeň 3:0
18. ledna 2013 18:15Plzeň-Slavia 2:4
4. prosince 2012 18:15Slavia-Plzeň 3:2N
23. října 2012 17:30Plzeň-Slavia 2:3N
16. září 2012 15:00Slavia-Plzeň 1:3
3. února 2012 18:10Plzeň-Slavia 5:2
22. prosince 2011 17:30Plzeň-Slavia 4:3
6. listopadu 2011 13:00Slavia-Plzeň 0:3
2. října 2011 18:00Slavia-Plzeň 3:5
1. února 2011 18:15Slavia-Plzeň 4:3N
28. prosince 2010 18:15Slavia-Plzeň 3:1
16. listopadu 2010 17:30Plzeň-Slavia 4:5P
5. října 2010 18:10Plzeň-Slavia 2:3
31. ledna 2010 17:30Plzeň-Slavia 3:2
13. prosince 2009 15:00Slavia-Plzeň 5:7
25. října 2009 17:30Plzeň-Slavia 2:3P
22. září 2009 18:15Slavia-Plzeň 4:3
27. března 2009 17:00Slavia-Plzeň 6:5N
25. března 2009 17:00Plzeň-Slavia 1:6
24. března 2009 17:00Plzeň-Slavia 1:3
21. března 2009 17:00Slavia-Plzeň 6:5
20. března 2009 17:00Slavia-Plzeň 0:6
1. února 2009 17:30Plzeň-Slavia 2:6
26. prosince 2008 17:30Plzeň-Slavia 5:4P
2. listopadu 2008 18:00Slavia-Plzeň 3:2N
26. září 2008 18:15Slavia-Plzeň 4:2
15. ledna 2008 0:00Slavia-Plzeň 5:2
4. ledna 2008 0:00Plzeň-Slavia 5:4P
23. listopadu 2007 0:00Slavia-Plzeň 3:2P
12. října 2007 0:00Plzeň-Slavia 4:3P