Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Jedni prahnou po pomstě za loňské finále, druzí chtějí potvrdit výbornou fazonu z konce základní části. Hezké chvíle při sledování on-line reportáže z prvního čtvrtfinále mezi brněnskou Kometou a zlínským PSG přeje Jan Daněk.

Utkání začíná v 18 hodin v nově pojmenované DRFG Areně. Kometa bude plnit roli papírového favorita. Po základní části jim patřila třetí příčka, hosté ze Zlína obsadili šesté místo.

Potemnělá aréna sleduje laserovou show, DRFG Aréna je zaplněná téměř do posledního místa už několik minut před úvodním buly.

Na led vjíždějí zlínští hokejisté, vítá je hromový pískot.

Sedláček

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Šindler (CZE) - Brejcha (CZE), Suchánek (CZE)
Počet diváků: 7 200

Nafukovací bránou se dostávají do arény domácí oblíbenci. Brno bude hrát v modrobílých dresech, hosté zvolili modrožlutou variantu.

Na ploše zůstávají první formace obou celků, ještě před duelem vhodí čestné buly rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

Rondem zní brněnská hymna, fanoušci předvádí působivé choreo.

0:55

Jako by oba celky spíš poslouchali zpěv vyprodané haly, za úvodní minutu se nic zajímavého nestalo.

1:09

První šance domácích, Hanzlíkovo nahození před brankou šikovně tečoval Burian. Štůrala si připisuje první zákrok, betonem pokus vyráží.

1:27

Zlínský Leška vytěžil z důrazu svého spoluhráče a zkoušel zpoza branky překvapit Čiliaka. Brněnský golman se přesunul k bližší tyči včas.

2:27

Po rušném úvodu trochu zklidnění, oba týmy střídají své bruslaře.

2:56

Z pravé strany pálil Čermák. Ne příliš prudký a umístěný pokus likviduje s přehledem zlínský brankář.

3:10

Prostor v útočném pásmu dostal zlínský lídr Čajánek, jeho synovec Káňa ho dostoupil pozdě, ale s technickým švihem si Čiliak dokázal poradit.

3:44

Hruškovu ránu z pravého rohu dobře zblokoval hostující Svoboda.

4:47

Leška krásně uvolnil mezi kruhy Říčku, ten v ideální pozici těsně míjí pravou brněnskou tyčku.

5:30

Zlín teď přikoval Kometu do obrany.

6:20

Štůrala si dojel pro opuštěný puk, rozhodčí přerušují hru a následuje první komerční pauza.

6:50

Už několik soubojů zavánělo faulem, duo arbitrů ale zatím nevylučovalo.

7:52

Před dotírajícím Okálem zasahoval brněnský brankář, který dobře vyjel z brankoviště a rozehrál puk hokejkou.

8:25

První lajna Komety si teď vysloužila bouřlivý potlesk, hosty dostala pod tlak. Vyloženou šanci si ale Brňané nevypracovali.

8:25

8:47

Brejk dva na jednoho se rozhodl vyřešit brněnský Burian individuálně, jeho střela ale mířila přesně doprostřed branky.

9:12

Další přerušení hry po útočném výpadu Komety. Puk po Dočekalově střele končí v ochranné síti.

9:54

Rozjetý Káňa pustil puk brněnskému Tonovi. Jeho přízemní střela minula jen těsně zlínskou klec.

10:50

Vlach šikovně kličkoval na brněnské polovině, zastavil ho až poslední domácí bek.

11:26

Odražený puk v dobré pozici našel brněnský Vondráček, jeden zlínský obránce ho dokázal vychýlit do ochranné sítě.

12:40

Na ledě to jiskří. Teď Zlín obral o dobrou možnost lajnový rozhodčí. Zapískali sporný ofsajd.

13:03

Leoš Čermák (Kometa) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Jan Káňa a Lukáš Vágner. Stav zápasu Kometa - Zlín 1:0
První rána kapitána! Čtvrtfinálový účet mezi Kometou a Zlínem otevírá brněnský Čermák, který si nabruslil z pravé strany a technický pokus procedil za Štůralova záda. Brno vede 1:0.

13:34

A Kometa mohla vést už 2:0. Ton po buly šikovně vybídl před brankou Němce, brněnský centr ale z těsné blízkosti nedokázal přehodit padajícího Štůralu.

14:35

Zlín se zbytečně zbavil puku, hra se po zakázaném uvolnění přesouvá do hostující třetiny.

15:00

Ondráček dostal za brněnskou brankou prostor a málem jej využil. Jeho bleskový manévr před branku hasily až Čiliakovy betony.

15:54

Přetížená obrana hostů se nyní zmohla jen na vyhození puku. Kometa pokračuje v tlaku.

17:31

Domácí Koreis pěkně zatáhl puk, jeho výzvu před brankoviště ale nikdo z parťáků nepochopil.

18:53

Žižkova dělovka ze středového kruhu musí Čiliaka hodně štípat, brněnský golman ale projektil lapil.

19:31

Po Čermákově akci nastal před zlínskou brankou solidní zmatek, kromě několika menších rozbrojí ale diváci šanci neviděli.

20:00

Diváci v DRFG Aréně viděli zajímavý hokej se spoustou tvrdých soubojů. Kometa v první třetině přestřílela Zlín 15:6 a zaslouženě vede 1:0.

21:15

Z první pálil hostující Marušák, Čiliak si připsal pohotový zákrok.

21:47

Štůrala se sklouzl pro poskakující puk, na světě je první přerušení ve druhé třetině.

22:20

Zlínský Fořt se tlačil k zakončení, ale na poslední chvíli mu cestu zkřížil jeden z brněnských obránců.

22:54

Zakázané uvolnění Komety.

23:15

Čermák se snažil puk prostrčit na volného Mrázka, nápad mu zhatil obětavý zlínský zadák.

24:01

Hra se přelévá ze strany na stranu.

24:38

Štůrala ramenem vytěsňuje pohotovou ránu útočníka Buriana, následný závar Zlín zvládl ubránit.

25:42

Z otočky vypálil Čajánek, ránu z úhlu ale Čiliak vyrazil.

27:20

Na větší příležitost se ve druhé dvacetiminutovce zatím čeká.

27:38

Valenta se po buly dostal k puku, jeho příklep ale brněnský brankář chytá.

27:58

Čajánek se trochu se štěstím dostal k puku, jeho z prostoru mezi kruhy dokázali ale obětavě zblokovat domácí zadáci.

28:20
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Zlín), 2 min. za Podražení

28:59

Z ideální pozice míjí bek Komety Malec, který si před branku nabruslil až od modré čáry.

30:22

Víc si domácí v úvodní přesilovce duelu nevytvořili.

30:33

Tomáš Žižka (Zlín) vstřelil branku (7. gól v play-off), asistence Jiří Marušák a Petr Čajánek. Stav zápasu Kometa - Zlín 1:1
Váhajícího Ptáčka obral o puk Žižka, který pak zkušeně švihem zavěsil do pravého víka. V Brně je srovnáno.

30:51

TRESTNÉ STŘÍLENÍ Roman Vlach (Zlín) proměnil (1. gól v play-off) . Stav zápasu Kometa - Zlín 1:2

To je ale šok! Chybující Kováčik hasil situaci faulem, Vlach z nájezdu forehendovým zakončením překonal Čiliaka a PSG vede 2:1!

31:59

Bojůvku v brněnské třetině u mantinelu přerušují rozhodčí.

32:17

Veselý energicky projel pásmem Komety, na zakončení mu ale nezbyla síla. brněnský Čiliak betonem posouvá mimo nebezpečnou zónu.

33:04

Zlínský Okál si našel těsně před brankovištěm volný puk, napálil ho ale vedle branky.

33:44

Aktivní Zlín teď dělá Kometě problémy, domácí příznivci už delší čas sledují, jak se jejich oblíbenci brání.

34:37
Tresty

Vyloučen hráč Oldrich Kotvan (Zlín), 2 min. za Sekání
Kometa si dnes zahraje druhou přesilovku.

35:25

DRFG Arénou zní nesmělý pískot, modrobílým se nevede.

35:40

Z první zkusil štěstí Ton, pokus brněnského kanonýra ztečovali Zlínští na do ochranné sítě.

36:22

Kometa teď zamkla zlínskou čtveřici blízko brankoviště, finální přihrávka se ale Brnu nevyvedla.

37:30

Brněnský Zohorna vybojoval ve středním pásmu puk a vyrazil na zteč. Jeho ránu z levého kruhu ale chňapl Štůrala.

38:17

Čajánek i proti čtyřnásobné přesile dokázal udržet puk v brněnské třetině. A Zlín nadále hraje v útočném pásmu.

39:41

Hostující Okál vjel do rozhozené obrany Brňanů, hokejku mu zblokoval na poslední chvíli dobře se vracející Káňa.

40:00

Zlín ve druhém dějství zaskočil domácího favorita a za 18 vteřin dokázali úřadující mistři skóre obrátit. Brno tak bude ve třetí třetině dohánět jednobrankové manko.

40:26

Tísněný Čajánek se propracoval ke střele, Čiliak zasahuje vyrážečkou.

41:40

PSG je nadále v útočné třetině, tentokrát je Köhlerova rána nepřesná.

42:58

Hosté vstoupili do závěrečné dvacetiminutovky aktivněji.

44:20

Po čase se přerušuje hra, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:51

Po několika odrazech se dostal k puku brněnský Honejsek, jeho ránu do horní poloviny branky Štůrala kryje.

46:27

Malcova bomba a následné zmatky před zlínským brankovištěm vyvolali pozdvižení, Štůrala a spol. si však poradili.

48:20

Už se delší čas nepřerušovala hra, fanoušci prahnou po vyrovnání.

50:17

Kováčikův pořádný nápřah a povedený zákrok Štůraly. Skóre zůstává neměnné, předtím měl možnost i zlínský Köhler, jehož bekhend z otočky Čiliak vyrazil.

51:35

Zlínský golman teď trochu krkolomně nadvakrát likviduje propagační pokus Mrázka.

52:12

Malec si na modré hezky položil jednoho obránce, hradbu těl před zlínskou svatyní nepropálil.

54:19

Zlínské zakázané uvolnění a armáda hráčů se vrací do zlínského pásma.

55:10

Zlín sází na poctivou obranu a brejky. A zatím se vyplácí, Kometa si zatím žádnou větší příležitost nevypracovala.

55:54

Kotvan pálí od modré, Čiliak skulinu mezi betony uzavírá včas.

56:28

Třetí lajna hostů teď zatápí domácí pětici.

58:09

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Káňova akce končí nezdarem, zblokovaný puk míří do ochranné sítě.

58:15

Brněnský Kováčik vybruslil s kotoučem až do rohu kluziště, odkud zkouší Štůralu. Zlínský strážce hlídá klec svědomitě.

59:12

Zlín se osvobozuje ve hře proti brněnské šestici vyhozením, po zakázaném uvolnění bude hra pokračovat v útočné třetině Komety.

59:29

Honejsek chtěl šikovně tečovat před brankovištěm, rána se však mezi tyče nevešla a Zlín ubránil cenné vteřiny.

59:36
Tresty

Vyloučen hráč Robert Říčka (Zlín), 2 min. za Zdržování hry

59:36

Trenér Komety Valdimír Kýhos si žádá stejně jako před chvílí protějšek Vlach oddechový čas.

59:49

Vojtěch Němec (Kometa) vstřelil branku (11. gól v play-off), asistence Jozef Kováčik. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:2
Kováčik se na modré neunáhlil a nezištně vybídl Němce, jehož technický pokus prošel z pravé strany až do sítě. Kometa srovnává na poslední chvíli.

Skončila třetí třetina.

60:00

Kometě se povedlo vyrovnat těsně před koncem, oba celky teď mizí v útrobách haly. Za 18 minut bude moravská řež pokračovat.

Začalo prodloužení.

60:26

Čajánek vybízel parťáky, těm ale utekl puk z útočného pásma.

60:46

Zdeněk Okál (Zlín) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Jiří Marušák a Petr Leška. Stav zápasu Kometa - Zlín 2:3
A je rozhodnuto! Marušákovi rána od modré nesedla, puk zamířil do klubka hráčů a od jedné z bruslí se puk odrazil do brněnské branky. Branku rozhodčí připsali Zdeňkovi Okálovi, Zlín se ujal v sérii vedení 1:0.