Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.

Směrem do semifinále se zatím jako nejpravděpodobnější soupeř rýsuje Švédsko. S tím se Češi střetnou v případě, že USA i Kanada ve večerních duelech potvrdí role velkých favoritů.

Neuvěřitelný zápas je u konce! Česká dvacítka ve čtvrtfinále mistrovství světa deklasovala Švýcarsko 9:1, ačkoliv hned v první minutě inkasovala. V dalším průběhu už to však byla česká ofenzivní exploze, která se zastavila těsně pod magickou hranicí deseti gólů. Češi se mohli opřít zejména o luxusní úspěšnost střelby. Z 28 pokusů se devětkrát prosadili.

Střely na branku – 28:18.

Sestavy a rozestavení

ČeskoČesko

Suchánek
Ticháček
Jiříček
20:28
14 Svozil
Svozil
Špaček
9 Hamara
Hamara
Moravec
6 Čech
Čech
25 Kulich
Kulich
25:42 02:41
Šapovaliv
28 Šalé
Šalé
38:54
27 Szturc
Szturc
44:22 33:10
Brabenec
Chmelař
15 Kos
Kos
Menšík
Ryšavý
Měchura
16 Marcel
Marcel
43:18 07:09
17 Hauser
Hauser
09:37
Sapoušek

ŠvýcarskoŠvýcarsko

30 Pasche
Pasche
21:05 Beglieri
28 Streule
Streule
20 Bichsel
Bichsel
Zanetti
21 Sidler
Sidler
5 Meile
Meile
Dionicio
25 Deussen
Deussen
22 Despont
Despont
17 Biasca
Biasca
Canonica
13 Robin
Robin
00:22
Jabola-Prada
8 Alge
Alge
10 Taibel
Taibel
6 Ramel
Ramel
27 Müller
Müller
24 Reichle
Reichle
Perrenoud
16 Truog
Truog
23 Muggli
Muggli

Rozhodčí: Campbell, Menniti (oba CAN) – Laguzov (GER), Persson (SWE).
Počet diváků: 8 746

Konec zápasu.

59:37

Gabriel Szturc vybojoval puk za bránou a našel k brankovišti mířícího Chmelaře, který jeho dobrou pobídku usměrnil mimo tři tyče.

59:26

Na puk si ještě sáhl také brankář Suchánek, po jehož zákroku následuje buly.

58:57
Šance

Jakub Brabenec od zadního mantinelu našel mezi kruhy úplně volného Jiřího Kulicha, který z ideální pozice minul!

58:25

Louis Robin sám zavezl puk do útočného pásma a srovnal si ho k zajímavé střele, kterou nasměroval nad břevno české brány.

57:08
Šance

Ještě větší šanci měl stále v početní nevýhodě Jakub Kos, který už se objevil za zády protihráčů. Ti ho ale při střele dokázali malinko rozhodit a kotouč mířil mimo bránu.

56:43

Češi v oslabení zatoužili po desáté brance. Gabriel Szturc vzal rychlý brejk na sebe, zleva si stáhl puk na střed a zakončoval. Dario Sidler dobrým blokem zabránil pohromě.

55:54

Attilio Biasca vystřelil z levého kruhu, Suchánek puk vyrazil betonem. Pak mu pomohli spoluhráči, kteří kotouč vyhodili pryč z pásma.

55:44
Trest

Češi si ještě zkusí oslabení. Matyáš Šapovaliv dostává trest za faul kolenem.

55:26

Jiří Kulich pálil netradičně od modré čáry. O teč se ještě snažil na brankovišti zaparkovaný Matyáš Šapovaliv, dalšího úderu teď však byli Švýcaři ušetřeni.

Střely na branku – 26:15.

54:44

Petr Hauser podél pravého mantinelu získal útočné pásmo a ze strany prověřil Beglieriho pozornost. Švýcarský brankář svým zákrokem přerušuje po dlouhé době hru a dává prostor komerční přestávce.

53:54

Petr Hauser si najížděl mezi švýcarské obránce a kdyby se k němu dostala dlouhá rozehrávka, mohl by jet sám na bránu. Bránící hráč nicméně zakročil.

53:10

Obléhání švýcarské brány zakončil prudkou ranou z úhlu Jiří Ticháček. Puk po teči protihráče prolétl vysoko nad horní tyčkou soupeřovy klece.

52:36

Jakub Kos už se zbytečně nehnal do rychlé protiakce a spíše podržel hru, aby mohli spoluhráči vystřídat. Do konce zápasu už zbývá jen sedm minut.

52:00

Gabriel Szturc projel do útočného pásma a zpoza pravého kruhu vypustil střelu těsně nad ledem. Alessio Beglieri si připsal zákrok betonem.

51:19

Švýcarsko teď strávilo zřejmě nejdelší časový úsek z celého zápasu v ofenzivní třetině, nicméně Suchánka prakticky nezaměstnalo.

50:29

Eduard Šalé dobře zabránil švýcarskému obránci ve střele. Pak se trošku nešťastně připletl do cesty vlastnímu spoluhráči, soupeř tedy zůstává v pásmu.

48:56

Petr Hauser žabičkou oslovoval najíždějícího Svozila, který při zpracování puku upadl a nepříjemně vrazil do mantinelu. Naštěstí je podle všeho v pořádku.

47:51

Švýcarsko už působí odevzdaným dojmem, z jeho hry už zmizely i jakékoliv emoce. Je vidět, že hráči z reprezentace helvétského kříže už čekají na to, až jejich trápení skončí.

47:27

Mats Alge vyvezl kotouč z obranné třetiny Švýcarů a nahodil ho za českou bránu, čehož jeho spoluhráči využili k prostřídání.

46:39

Švýcaři kupí zakázaná uvolnění, další do sbírky přidal Dario Sidler.

Střely na branku – 23:12.

46:33
Šance

Desátý český gól a svůj třetí v utkání měl na holi Jiří Kulich, jenže po krásné Šalého přihrávce přestřelil poloodkrytou bránu Švýcarska.

46:15

Ticháčkovi už kotouč ujel do středního pásma, Češi tedy museli třetinu vyklidit, aby se nepískalo postavení mimo hru.

46:00

A další icing Švýcarska...

45:23

Švýcarští hráči už si přejí jedině konec zápasu. Teď se navíc budou muset dál bránit, protože vyhodili na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po pravé ruce Beglieriho.

44:22
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Neskutečný rozklad soupeře v českém podání pokračuje. Čeští reprezentanti dlouhým pobytem v pásmu utavili bránící hráče a Jiří Ticháček krásně přenesl hru na GABRIELA SZTURCE, který zvedl kotouč nad ležícího brankáře. Asistence: Jiří Ticháček, David Jiříček.

43:18
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
A je to už 8:1! Místo před bránou zaujal MARCEL MARCEL, který čepelí tečoval pokus obránce Aleše Čecha. Gólman Beglieri na změnu směru puku nedokázal zareagovat. Asistence: Aleš Čech, Jiří Ticháček.

42:37

U kotouč se dlouho bojovalo u mantinelu v české obranné třetině. Nakonec jej vydolovali hráči v červených dresech.

42:06

David Moravec střílel zápěstím od modré lajny, Švýcaři puk zblokovali.

41:21

Rodwin Dionicio se hezkou kličkou dostal do střelecké pozice, nakonec se však rozhodl nezakončovat a raději poslal puk dozadu na modrou čáru. S dalším postupem soupeře si už Češi poradili.

40:59

Švýcarská rozehrávka končí na zakázaném uvolnění, což znamená, že se hra znovu stěhuje do útočné zóny české reprezentace.

40:08

Češi se okamžitě nahrnuli do pásma. Kulich vystřelil vedle, od modré puk hned vracel na branku David Jiříček, Alessio Beglieri musel rychle do akce.

40:01

Začala třetí třetina.

Další třetina začne přibližně ve 21:29.

Jasně, Češi byli považováni za favorita... Takový průběh čtvrtfinále ovšem nečekal snad nikdo. Po dvou třetinách svítí na ukazateli skóre už 7:1! Ve druhé třetině se český tým prosadil čtyřikrát – postupně se trefili Jiříček, Kulich, Szturc a Šalé. Česko v utkání dominuje a navíc je nesmírně produktivní v koncovce, raduje se zatím z každé třetí střely.

Střely na branku – 21:11.

40:00

Druhá třetina skončila.

38:54
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
EDUARD ŠALÉ už se také dočkal své první trefy na šampionátu! Na pravém kruhu sebral volný puk, vylepšil si trošku pozici k ose hřiště a skvělou střelou zápěstím pod břevno upravil už na 7:1. Asistence: Jiří Kulich.

38:45

Po solidní pasáži vyhazují hráči ze země helvétského kříže puk jen na zakázané uvolnění. Hra se tedy přesune před Beglieriho klec.

38:01

Jeremy Jabola-Prada prolétl do útočného pásma a svůj průnik zakončil střelou z pravého kruhu. Puk prolétl nad břevnem do plexiskla.

37:37

Maxmilian Streule na modré čáře při snaze o ránu z první netrefil kotouč vůbec dobře, Suchánek mohl zůstat v klidu. Pokračuje se souboji u hrazení.

36:45

Jiříčkovo nahození po ledě vyrazil gólman pod ochrannou síť. Češi sbírají volný puk a zůstávají nastěhovaní u švýcarské brány.

36:26

Píská se český ofsajd.

35:58

Švýcaři se v posledních minutách často snaží české hráče vyprovokovat. Eduard Šalé zblokoval střelu od Vincenta Desponta, který mu pak ještě dal lehký krosček do zad. Šalé vše přešel s nadhledem.

Střely na branku – 19:10.

35:23

Češi dobře rotovali v útočném pásmu, až dostal na modrou čáru puk David Špaček. Alessio Beglieri si připsal další zákrok, načež se ještě strhla menší strkanice za jeho bránou.

34:20

Attilio Biasca po otočce hledal do brankoviště přijíždějícího Nicka Meileho, kterému šel puk na brusle a zakončit tedy nedokázal.

33:30

A Česko zůstává při chuti. Matouš Menšík poslal na soupeřovu klec další nahození, které Alessio Beglieri tentokrát spolehlivě schoval ve výstroji.

33:10
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Vteřinu po konci přesilovky se český tým raduje už pošesté! Stanislav Svozil po vyhraném vhazování Brabence viděl na pravém kruhu volného GABRIELA SZTURCE, který si dobře odstoupil a ranou z první nedal přesouvajícímu se Baglierimu žádnou šanci. Asistence: Stanislav Svozil, Jakub Brabenec.

32:59

Eduard Šalé zadovkou z kruhu přihrál na modrou čáru, odkud David Jiříček využil dobrého provozu před bránou a nahodil puk. Alessio Beglieri si ho našel a schoval střelu v lapačce.

32:30

Jiří Kulich dostával nabito na pravý kruh, při snaze o ránu promáchl.

31:43

Čechům se zatím nedaří udržet v pásmu. A dokonce čelili přečíslení, při kterém si ale Švýcaři nedali přesnou přihrávku a Miles Müller nemohl zakončovat.

Střely na branku – 13:10.

31:09
Trest

V početní výhodě si zahraje pro změnu česká reprezentace. Lian Bichsel zahákoval Menšíka, který navíc nepříjemně vrazil do mantinelu. Přesilovka začne hned po komerční přestávce.

30:04

Závěr oslabení tráví český tým v držení puku a za chvíli bude znovu kompletní.

29:31

Švýcarsko mělo velký tlak. Miles Müller posílal kotouč zadovkou do brankoviště a po střele do odkryté klece se natahoval Jeremy Jabola-Prada. Teď měli Češi i trošku štěstí, že pro ně vše dobře dopadlo.

28:43
Šance

Před Biascou se otevřel volný prostor a švýcarský útočník projel až do levého kruhu, odkud mířil na přední tyč. Suchánek předvedl dobrý zákrok.

28:29

Jiří Kulich se prodral ke kotouči a rychle ho posílá až za soupeřovu branku.

28:22
Trest

Eduard Šalé je odeslán na trestnou lavici, rozhodčí mu odpískali sekání.

27:52

Rodwin Dionicio si od útočné modré čáry troufl na zajímavý slalom mezi českými hráči. Vycházelo mu to až do té doby, než mu stopku vystavil Marcel Marcel.

27:01

Matouš Menšík neměl potřebnou rychlost a tak jen odeslal kotouč po mantinelu do útočné třetiny. Češi mohou vystřídat.

Střely na branku – 13:9

Třináct střel, pět gólů. Český tým se v dnešním utkání zatím může pochlubit mimořádnou úspěšností svých střeleckých pokusů!

26:10

Češi nestřídali úplně ideálně a Livio Truog měl najednou slušnou šanci, jak se dostat ke střele. Možná si však málo věřil a trošku zbytečně kotouč ještě nechával spoluhráči do druhé vlny, což už si čeští hráči pohlídali bez větších potíží.

25:42

Švýcarští trenéři reagují a snaží se svůj tým nabudit oddechovým časem.

25:42
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Eduard Šalé v útočném pásmu skvěle získal puk a z levé strany přihrál nezištně mezi kruhy, odkud JIŘÍ KULICH suverénně propálil švýcarského brankáře. Češi vedou už o čtyři góly! Asistence: Eduard Šalé.

24:54

Matyáš Šapovaliv protečoval rozehrávku ještě na vlastní obranné polovině, rozhodčí ale zakázané uvolnění nepískli a Švýcaři se tedy museli do útoku prokousávat znovu odzadu.

24:00
Šance

Lian Bichsel pronikl s pukem přes modrou čáru a prověřil Suchánka. Stejný hráč pálil ještě o chvíli později a zpoza pravého kruhu trefil břevno české brány!

23:15

Národní tým už je v plném počtu, musí se ale bránit, Švýcaři totiž zůstávají nastěhovaní za bránou, kterou hájí Tomáš Suchánek.

22:36

Česko zahrozilo v oslabení. Zakončení na sebe vzal Jiří Kulich, Matyáši Šapovalivovi pak chyběl kousek k dorážce.

22:06

Adam Měchura vyhodil kotouč přímo na lavičku českého týmu, která si musela dávat pozor. Vhazovat se bude po levé ruce Tomáše Suchánka.

21:55

David Jiříček osvobodil český tým. Soupeř se pak do pásma chtěl co nejrychleji vrátit, ale s rychlostí to teď Švýcaři trošku přehnali. Píská se ofsajd.

21:05

Švýcaři ještě před přesilovkou střídají gólmany. Čtyři inkasované góly už byly na Kavina Pascheho moc a své místo přenechává Alessiu Beglierimu.

21:05
Trest

Teď se ale český tým bude muset bránit. Matouš Menšík naskočil příliš brzy za střídajícího hráče a Češi byli na ledě v šesti. Menšík zároveň odpyká trest pro hráčskou lavici.

20:28
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
To byla dělovka! DAVID JIŘÍČEK za pravým kruhem napálil odražený kotouč a dokonale překvapil Pascheho, kterému rána proklouzla přes lapačku do brány. Asistence: Jiří Kulich.

20:01

Začala druhá třetina.

Další třetina začne přibližně ve 20:33.

Po dvaceti minutách odchází do kabiny spokojenější čeští hokejisté. Zpočátku to tak ale nevypadalo, Švýcaři totiž hned v čase 0:22 zásluhou Robina otevřeli skóre. Svěřenci Radima Rulíka ovšem zareagovali znamenitě a v 10. minutě už vedli 3:1! Postupně se prosadili Kulich, Marcel a Hauser.

Střely na branku – 9:6.

20:00

První třetina skončila.

19:50

Závěrečné vteřiny se nesou ve znamení přetahované v rohu kluziště v obranném pásmu Švýcarska.

19:23

Hra se vrací před švýcarskou klec, píská se totiž zakázané uvolnění.

18:57

Gabriel Szturc nahazoval od levého mantinelu a puk díky teči nabral zajímavý oblouček. Kevin Pasche ho efektně chytil do připravené lapačky.

18:19

Tomáš Suchánek prudkou rozehrávkou nastartoval protiakci českého týmu. Na asistenci už by mu to zřejmě nestačilo, Gabriel Szturc v nadějné pozici nicméně nevystřelil podle svých představ a Pasche zasáhl betonem.

17:38

Mats Alge protečoval švýcarskou rozehrávku do pásma, o kotouč se pak svádí boj za Suchánkovou bránou.

Střely na branku – 8:6.

16:48

Attilio Biasca je ze švýcarských hráčů zatím vidět asi nejvíce. Teď se proháčkoval do útočného pásma, kde se reprezentanti ze země hélvétského kříže na chvíli usadili. Nic nebezpečného si však nyní nevytvořili.

16:00

Stanislav Svozil se s pukem znovu dostal až za soupeřovu bránu. Tam ho už Švýcaři zdvojili a průnik českého obránce ukončili.

15:16

Brian Zanetti vyhazoval do středního pásma, kde puk zastavil rukavicí David Jiříček. Češi pak nahodili za soupeřovu klec, čehož oba týmy využívají ke střídání.

Střely na branku – 8:6.

14:45

Česko teď chybovalo v rozehrávce. Lorenzo Canonica projel s kotoučem za modrou čáru a přenechal ho Attiliu Biascovi, jehož svižný projektil čapl do lapačky Suchánek.

13:54

Českých hráčů je teď plný led a na hřišti dominují. Švýcaři naopak po snovém začátku působí spíše opařeným dojmem. To se však může rychle změnit.

13:09
Šance

Jaroslav Chmelař přihrál Jakubu Brabencovi, který si sjel na levý kruh a z dobré pozice nastřelil bližší tyčku!

12:41

Matyáš Šapovaliv přenechal puk Gabrielu Szturcovi, ten se s ním od pravého mantinelu dostal blíže k bráně a bekhendem vystřelil mimo.

11:55

Takové zákroky Tomáš Suchánek po smolném začátku potřebuje. Lorenzo Canonica projel s kotoučem přes útočnou modrou čáru a z poměrně velké vzdálenosti nahodil puk do držení českého maskovaného muže.

Střely na branku – 8:4.

11:27

Špačkovo nahození srazil bránící hráč vysoko do ochranné sítě. Hra je tedy přerušena a následuje komerční přestávka, po které se bude pokračovat za pro české fanoušky příznivého stavu 3:1.

11:09

Následuje švýcarský icing.

10:30

Mischa Ramel zavezl puk do útočného pásma a nahodil do na zadní mantinel, kde ho získali Češi a hra se znovu stěhuje na druhý konec kluziště.

09:37
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Gól platí, 3:1! Výborný Marcel obdržel přihrávku do jízdy a z pravé strany se přímočaře natlačil do brankoviště. Akci pak v pádu zakončoval PETR HAUSER a někudy dokázal kotouč procedit za brankovou čáru. V pádu pak vrazil do gólmana a brána vyjela z předepsaného postavení, všechno ale bylo v souladu s pravidly. Asistence: Marcel Marcel, Jakub Kos.

09:37
Šance

Češi dostali puk do branky, prohlíží se ale videozáznam. Jednalo se o hodně těsnou situaci, švýcarská brána navíc souběžně vypadla z kolíků. Uvidíme, jak to dopadne.

08:49

Maxmilian Streule dlouho vyčkával s rozehrávkou, spoluhráči mu totiž střídali. Švýcaři se následně vydali vpřed, Češi si výborně pohlídali obrannou modrou lajnu.

08:10

Mezitím vypršel zbytek švýcarské přesilovky a český tým je znovu v pěti. Tohle oslabení pro Česko dopadlo snad ještě lépe, než naši hráči doufali.

07:09
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Češi skórují v oslabení! Nejprve přečkali nepříjemnou situaci, když na brankovišti dotíral Nicolas Perrenoud. Pak si ovšem kotouč vzal MARCEL MARCEL a parádní individuální akcí, když si z protihráčů udělal kužele, projel po pravém mantinelu až před bránu. Gólmana švýcarského týmu následně překonal bekhendovým blafákem! Bez asistence.

06:38

Louis Robin promáhl, ale ještě pro svůj tým udržel útočné pásmo. Tlak Švýcarska.

06:13

Aleš Čech výborně zblokoval střelu Biascy od modré čáry a Češi rychle vyhazují.

05:56
Trest

Švýcarsko si zahraje první přesilovku, Matouš Menšík totiž inkasuje dvě minuty za krosček.

05:46

Švýcaři se podruhé v utkání dostali k brankovišti a znovu to bylo nebezpečné. Attilio Biasca operoval u tyčky, tentokrát to dobře dopadlo.

04:48

David Jiříček projel s pukem na hokejce skoro přes celé hřiště a prudkou ranou prověřil Pascheho pozornost. Švýcarský brankář zasahuje a hra je přerušena.

04:08
Šance

Adam Měchura zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma a bekhendem přenesl hru na Marcela Marcela, jemuž ve velké šanci nesedla střela podle představ a Kevin Pasche betonem zabránil Čechům v otočení skóre.

02:41
Gól

Česko právě vstřelilo branku!
Skvělá odpověď českého týmu! Při hře čtyři na čtyři bylo na ledě víc místa, čehož využil Stanislav Svozil. Puk zatáhl až za švýcarskou bránu a nabil mezi kruhy JIŘÍMU KULICHOVI, který z první propálil Pascheho. Další asistenci zapisuje i gólman Suchánek. Asistence: Stanislav Svozil, Tomáš Suchánek.

01:51
Trest

Bude se hrát čtyři na čtyři. Zatímco na české straně je za hákování odeslán na trestnou lavici Martin Ryšavý, dvě minuty si odsedí i Brian Zanetti za nafilmovaný pád.

01:25

Nepřesná rozehrávka českého týmu docestovala až k brankáři Paschemu, který rychle rozehrál. Švýcarsko míří znovu do ofenzivní třetiny.

00:22
Gól

Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Bleskový úder Švýcarů. Vyhozený puk propadl do českého obranného pásma a jako první u něj byl LOUIS ROBIN, který ujížděl sám na Suchánka. Českého gólmana pokořil bekhendovou kličkou mezi betony a otevřel skóre utkání. Bez asistence.

00:01

Utkání právě začalo.

Do začátku utkání zbývají poslední desítky sekund a tribuny se zaplňují. Už podle reakcí při rozbruslení bylo jasné, že kanadské publikum dnes bude na straně Švýcarska.

Rozbruslení je v plném proudu. Jako domácí tým jsou dnes vedeni Češi, kteří tedy měli právo výběru a zvolili si červenou sadu dresů. Švýcarsko se představí v bílé barvě.

Čeští trenéři naznačovali, že dnes možná zasáhnou do sestavy – nakonec však k žádným velkým změnám nesáhli. Do první formace se po jednom utkání vrací Eduard Šalé, jinak zůstává sestava beze změny.

Úvodní sestavy:

Česko: Suchánek (Král) – Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech – Kulich (A), Šapovaliv, Šalé – Szturc, Brabenec, Chmelař – Kos, Menšík, Ryšavý – Měchura, Marcel, Hauser – Sapoušek.
Trenér: Radim Rulík

Švýcarsko: Pasche (Beglieri) – Streule, Bichsel (A), Zanetti, Sidler (A), Meile, Dionicio, Deussen, Despont – Biasca (C), Canonica, Robin – Jabola-Prada, Alge, Taibel – Ramel, Müller, Reichle – Perrenoud, Truog, Muggli.
Trenér: Marco Bayer

Rozhodčí: Campbell, Menniti (oba CAN) – Laguzov (GER), Persson (SWE).

ŠVÝCARSKO

Ve skupině B čtyři postupující týmy dělily jen tři body, rozhodně by tedy nebylo na místě Švýcary podceňovat. Vždyť vyhráli tři ze čtyř utkání! Všechna vítězství Švýcarsko urvalo po nerozhodné základní hrací době, což je také schopnost, která v play-off často rozhoduje. Zřejmě úplně nejlepší dojem hráči ze země helvétského kříže udělali hned v zahajovacím duelu, když porazili Finsko.

Švýcarské výsledky ve skupině:

Finsko – Švýcarsko 2:3 po prodl.
Švýcarsko – Lotyšsko 3:2 po prodl.
USA – Švýcarsko 5:1
Švýcarsko – Slovensko 4:3 po náj.

ČESKO

Svěřenci trenérů Rulíka a Kalouse se zatím v Halifaxu ukazují ve skvělém světle – se ziskem deseti bodů ovládli svoji základní skupinu a zajistili si, že se na čtvrtfinále nemuseli stěhovat. To vše navíc zvládli při impozantním skóre 24:6, což už český fanoušek na juniorském mistrovství dlouho nepamatuje. Teď je tu ale zápas pravdy. Zápas, který určí, jak se za turnajem budou všichni ohlížet. Potvrdí Češi roli papírového favorita?

České výsledky ve skupině:
Česko – Kanada 5:2
Rakousko – Česko 0:9
Švédsko – Česko 3:2 po prodl.
Česko – Německo 8:1.

Zdravím všechny fanoušky nejlepšího mládežnického hokeje! Na juniorském mistrovství jde do tuhého, na programu jsou čtvrtfinálové zápasy. Českému týmu se v postupu mezi nejlepší čtyři pokusí zabránit Švýcaři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.