Středa 20. ledna 2021, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 20. ledna 2021 Ilona

Arény pro mistrovství světa 2009


Bern

PostFinance Arena byla postavená v roce 1967 a kromě hokeje se v ní koná spousta kulturních akcí. Domácí zápasy v ní hraje klub SC Bern, který se dlouhodobě pyšní nejvyššími návštěvami v Evropě (v průměru chodí na ligové zápasy téměř šestnáct tisíc diváků). Hala se pro mistrovství renovuje a rozšiřuje.

Odehrají se v ní základní skupiny B (Rusko, Švýcarsko, Německo, Francie), C (Švédsko, USA, Lotyšsko, Rakousko) a osmifinálová skupina F. Dále pak čtvrtfinále, semifinále a finále. Kompletní program mistrovství najdete ZDE.

Aréna Bern


Curych-Kloten

Zurich-Kloten Arena byla postavená v 50. letech minulého století, před dvanácti lety prošla rekonstrukcí, ale na jejím interiéru už to není vidět. Je to domovská základna týmu Kloten Flyers, za které hraje i český obránce Radek Hamr. Hala je situovaná v lese, ale zároveň blízko železniční stanice. Patří k nejmodernějším ve Švýcarsku, zápasy v základní skupině v ní bude hrát česká reprezentace. Výhledu na hřiště nebrání ani jeden sloup.

Odehrají se v ní základní skupiny A (Kanada, Slovensko, Bělorusko, Maďarsko), D (Finsko, ČESKO, Norsko, Dánsko) a osmifinálová skupina E. Kompletní program mistrovství najdete ZDE.

Kloten