26. října

Utkání 17. kola extraligy komentuje Jiří Punčochář

ZNOJMO - PARDUBICE 3:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 0:0) Zápas odehrán
65:00
Konec utkání. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, v závěru už ani jeden z týmů neměl vážnější šanci skórovat.
63:22
Pardubice se ubránily, i když měly namále. Pucher s Uramem si přihrávali puk a dostali se až před Sovbodu, po jedné z dorážek zastavil puk naškrábaný snížek v brankovišti a Svoboda ho pak zalehl. V další šanci dorážel zblízka Pardavý jen do Svobody.
61:22
Zábranský narazil na mantinel Procházku a je podruhé v zápase vyloučen. Znojmo hraje přesilovku ve čtyřech proti třem.
60:54
Šanci rozhodnout měl Lubina. Hosté šli dva na jednoho, ale Pištek přihrál Lubinovi na dlouhou hůl, takže ten stačil jen usměrnit puk mimo branku.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Konec třetí třetiny. Opatrný závěr normální hrací doby vyústil bod pro oba týmy. O případný druhý se poperou v prodloužení.
58:20
Opatrný hokej pokračuje. Rozhodnout se pokusil Dopita, který projel s pukem z vlastního pásma po pravé straně až před Dubu, ten ale jeho bekhendový pokus vyrazil a puk následně zalehl.
56:00
Obě mužstva se především snaží neudlěat chybu, čekají ve zhuštěném středním pásmu.
55:40
Lubina se dral do šance, husotu obranou ale neprošel.
54:21
Zkrácená znojemská přesilovka přinesla jen střelu Havíře, který trefil brankovou konstrukci.
52:36
Na led se po čtyřech minutách na trestné lavici vrátil i Pardavý, pokračuje znojmeská přesilovka, tentokrát už 5 na 4.
52:28
Pištek je na ledě, pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.
52:21
Zábranský přidržel Urama, ten zřejmě faul trošku přifilmoval a vykoledoval si pardubické vyloučení. Sedm vteřin bude hrát Znojmo přesilovku 4 na 3, pak se vrátí na led Pištek.
51:15
Snopek vynadal čárovému rozhodčímu za odpískaný ofsajd a dostal desetiminutový osobní trest. Zápas je nyní rozkouskovaný, závěr bude zřejmě velmi nervózní.
50:28
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Pištek sekl Křetinského a je vyloučen.
50:11
Pokračuje se ve čtyřech proti pěti, Pardavému zbývají ještě dvě minuty a 26 vteřin do vypršení trestu.
50:10
Pardubice využívají dvojnásobnou přesilovku, je vyrovnáno. V závěru přesilovky pět na tři se prosadil Novotný, který vypálil už poněkolikáté od modré a tentokrát těsně nad ledem prostřělil Dubu. Nahrávku si připsal Duben.
48:36
Pardavý trefil Lubinu a je vyloučen na 2+2 minuty, i Pardubice budou hrát minutu a 40 vtařin přesilovku pět na tři.
48:16
Havíř zasáhl Koláře vysokou holí v obličeji a je vyloučen, Pardubice budou mít šanci vyrovnat v přesilovce. Zápas sleduje podle oficiálního hlášení 5068 diváků.
46:59
Pardubice snižují, 3:2. Kontaktní gól zařídili mladíci: Průcha přihrál od pravého mantinelu Kolářovi, ten si najel mezi kruhy a vystřelil přes padajícího obránce pod břevno.
45:20
Aktivní Mrázek střílel ze střední vzdálenosti, Duba puk chytil lapačkou.
44:46
Znojmo se ve zbytku přesilovky v pohodě ubránilo.
43:08
Znojmo dává gól v oslabení, 3:1. Petr Sýkora nezpracoval na modré puk a navíc upadl, Křetinský přiťukl do jízdy Pucherovi, který jel sám na Svobodu a švihem z kruhu se krásně trefil nad jeho vyrážečku.
42:46
Snopek přidržel Divíška a je vyloučen, Pardubice budou mít šanci vyrovnat v přesilovce.
41:10
Pardavý sestřelil Adama Svobodu, jeho bomba z voleje pardubickým gólmanem dost otřásla. Musel být přímo na ledě ošetřen, ale pokračuje ve hře.
40:01
40:00
Konec 2. třetiny. V poslední vteřině měl velkou šanci Mrázek. Ve středním pásmu zachytil rozehrávku domácích, rychle se vřítil do pásma a vystřelil, ale trefil jen připraveného Dubu. Znojmo ototčilo zápas díky povedeným standardním situacím: vhazování a přesilovce.
39:08
Zápas prochází jakousi odpočinkovou pasáží, ani jeden z týmů se nežene dopředu. Jediný náznak šance měl Průcha s Kolářem, ale jejich brejk se jim nepovedlo výrazněji zakončit.
36:09
Pardubice v přesilovce vůbec neohrozily Dubovu branku, domácí se v pohodě ubránili. Většinu času se hrálo ve středním pásmu.