ZNOJMO - LIBEREC

Dohrávka 3. kola extraligy komentuje Robin Krutil

ZNOJMO - LIBEREC 4:3 po prodl. (1:2, 2:0, 0:1, 1:0) Zápas odehrán
61:42
Křetinský rozhodl o výhře Znojma v prodloužení. Hamanovu přihrávku z pravého rohu před branku zužitkoval Křetinský, který rozhodl o druhém bodu pro Znojmo. Liberec si odváží jeden.
60:01
Začalo prodloužení. Hraje se ve čtyřech na obou stranách, prosadit se chtějí útočníci Pucher s Uramem, kterým sedí víc prostoru na ledě.
60:00
Konec třetí třetiny, prodlužuje se.
58:52
Liberec vyrovnává na 3:3. Liberec se nemohl dostat do tlaku, ale sotva se na chvíli dostal puk do pásma, po náhodném odrazu se octnul Plodek sám před brankou a poslal puk pod břevno.
57:25
Znojmo drží Liberec daleko od Dubovy branky.
55:32
Znojmo si hlídá brankový náskok a dobrou defenzivou kontroluje vývoj utkání. Mělo i šanci, když Pucher nahrál před branku Barusovi, ale toho zblokoval obránce.
54:20
Po krátkém tlaku Liberce ujeli domácí ve dvou proti jednomu, Pardavý ale akci pokazil. Zatáhl puk doprava a místo nahrávky vystřelil z úhlu doprostřed branky.
52:26
Liberec měl na začátku tlak, ale domácí se ubránili. V závěru na druhé straně ujel Pucher, ale zleva trefil jen Sovbodu do betonu.
50:26
Novák se prodral před Dubu a v pádu stačil ještě vystřelit. Brankář Znojma puk chytil, ale Novák byl v šanci podražen Procházkou, Liberec bude hrát přesilovku.
49:11
Poprvé od začátku zápasu přehrává první libereckářada Pucherův útok. Krstev střílel od modré, tečovaný pokus vykopl Duba betonem jen s obtížemi.
48:14
Liberec se snaží vyrovnat, ale domácí obrana proacuje dobře. Do šance pustila jen Kropáče, který střílel zleva do Dubovy lapačky. Holub pak ještě pálil od modré vedle branky.
47:19
Znojemský gólman drží naděje domácích na tři body. Přihrávku o mantinel přebral Korhoň a zprava ujížděl sám na Dubu, ten vyrazil betonem a pokryl i Verčíkovu dorážku.
45:52
Další nevyužitá přesilovka, i když teď bylo Znojmo gólu nejblíž. Barus ale trefil vev elké šanci jen Svobodu. Předtím střílel od modré Snopek, na druhé straně ujížděl v závěru Kašpařík, ale Křetinský ho stačil zablokovat.
43:52
Jiruš je vyloušen za držení, Znojmo bude hrát přesilovku.
42:30
Hra se opět mění v opatrný hokej, který ovládají pozorné obrany.
40:48
Liberec měl hned v úvodu šanci na vyrovnání. Plodek nahrál zpoza branky Verčíkovi, ten byl sám před Dubou, ale střílel jen do něj.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec druhé třetiny.. Poslední tři minuty si domácí hlídali náskok a nepustili soupeře do šance. Od vyrovnání bylo Znojmo lepším týmem, v polovině hry tempo upadlo, ale bleskový gól znovu posílil aktivitu domácích. Hraje se slušný zápas s minimem vyloučených.
37:07
Znojmo vede 3:2. Blesková akce rozčísla dosud soustředěnou obranu Liberce. Skvělý Uram se prodral do pásma a nahrál Pucherovi, který golfákem z první překonal Svobodu. Uram se osmým bodem (6+2) vyhoupl do čela tabulky produktivity před sparťana Broše.
36:11
Oba týmy se stáhly a dávají hlavně pozor na obranu. K vidění je teď nudný hokej, hraje se většinou ve středním pásmu a vyjma dvou nahození byli gólmani bez práce.
33:30
Hra se nyní rozplývá v nepřesnostech, puk je většinou ve středním pásmu. Jedinou šanci mělo Znojmo, když Hradecký od pravého mantinelu nahrál Marešovi, který mířil mezi Svobodovy betony. Gólman ale situaci zvládnul.
31:11
Po krátkém zámku Liberce projel útočným pásmem Liberce aktivní Rozsíval, ale bekhendem mířil vedle.
29:20
Od vyrovnání se hraje svižný hokej, Znojmo má mírnou převahu. Snopek střílel dvakrát od modré, jednou vedle a jednou jeho ránu kryl Svoboda betonem.
26:52
Největší šanci v přesilovce Liberce měl paradoxně znojemský Barus, který v úniku pálil z místa mezi kruhy zpoza obránce. Liberec se v pásmu soupeře usadil až na konci početní výhody, ale Rozsíval střílel z levé strany jen do Dubova betonu.
24:52
První přesilovka Liberce, Plášek byl vyloučen za hákování.
23:47
Znojmo vyrovnává na 2:2. Po úvodním Libereckém náporu se na druhé straně trefil uram. Pucher nahrál Barusovi, který našel střílenou přihrávkou na druhé straně brankoviště Urama, který jen nastavil hůl a nasměroval puk do prázdné branky.
21:45
Liberec je aktivnější, Rozsíval našel z rohu Nováka před brankou, Duba se ale proti střele po ledě stihl přesunout.