Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 20. 10. 2003 14:39

TŘINEC - VÍTKOVICE

Utkání 13. kola extraligy komentuje Miroslav Najdek

TŘINEC - VÍTKOVICE 2:1 (0:0, 1:1, 1:0) Konec zápasu
60:00
Konec zápasu V posledních vteřinách mohli hosté ještě vyrovnat, Černošek nahodil puk do houštiny těl, kotouč se dostal k Aleši Padělkovi, který pálil pohotově z otočky, ale brankář Schwarz výhru nepustil.
59:13
Vítkovičtí si vzali oddechovy čas. Třinečtí chrání jednobrankový náskok, důsledně pokrývají střední pásmo a nepouštějí soupeře do žádných šancí.
57:07
Hosté se nechtějí smířit s nepříznivým stavem a ke střele od modré napřáhl Černošek. Brankář Schwarz vyrazil puk jen na hokejku Aleše Padělka, který bez přípravy pálil pod horní tyčku. Třinecký gólman ale skvěle chytil puk do lapačky a zmařil hostům stoprocentní šanci.
56:18
Třinec - Vítkovice 2:1 Za brankou míchal pukem Melenovský a přes nedůsledné obránce přihrál volnému Skořepovi, který se trefil do odkryté části branky.
55:32
Zápas sleduje 4150 diváků.
54:47
Vítkovice se ubránily, přestože Třinec se dokázal na dlouhou dobu usadit v útočném pásmu. Hra domácí ale ipět postrádala nápad a moment překvapení. Jen Malinského rána se otřela o brankovou konstrukci.
52:47
Třinecký útočník Janků proletěl útočným pásmem, proskočil mezi dvěma obránci a Černoškovi nezbylo, než ho zahákovat. Domácí se dožadovali trestného střelení, ale rozhodčí ukázal jen dvouminutový trest.
51:23
Domácí mají častěji puk pod kontrolou a snaží se zápas rozhodnout. Do šancí se však nedostávají, v rozhodujících okamžicích je kotouč neposlouchá a utíká jim od hokejek. po
47:07
Útokem zahrozily také Vítkovice. Hubáček projel po levém křídle, jeho střela se odrazila od Schwarzových betonů opět k Hubáčkovi, který už tentokrát přihrával Míkovi. Ten ale polovysokou nahrávku nedokázal zpracovat.
46:26
Vítkovičtí se ubránili ve čtyřminutovém oslabení.
45:51
Domácí dostali puk do branky zásluhou důrazného Ivana, který si najel až před Trvaje a natřikrát protlačil puk za čáru. Rozhodčí však rozpažil a třinecký gól neuznal. Pro postavení útočníka v brankovišti.
44:26
V první polovině přesilovky nedokázal Třinec soupeře nijak překvapit. Jen Malinský pálil od modré do skrumáže těl a puk prolétl vedle branky. Král, kterému přihrál od zadního mantinelu Pletka, mířil jen do Trvaje.
42:26
Třinečtí budou hrát čtyři minuty přesilovku. Míka fauloval vysokou holí Malinského, kterému po nešetrném zákroku tekla krev.
41:28
Vítkovice měly štěstí po chybě Trvaje. Hostující gólman neudržel v lapačce Skořepovu střelu, ale puk se odkutálel podél levé tyčky.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Konec 2. třetiny
39:45
Další nevyužitou přesilovku ukončil Skořepa ránou od modré, kterou Trvaj vyrazil. Skořepa se v početní výhodě dostával ještě do jedné šance, když mu přihrával Jančařík, ale akci překazil Tomášek, který do následné střely vložil hůl.
37:45
Krále chystajícího si puk ke střele podrazil Kowalczyk, domácí budou hrát přesilovku.
34:19
Třinec několikrát zazmatkoval v obranném pásmu a chyby spoluhráčů musel napravoval Schwarz. Třinecký brankář zasahoval při střelách Olesze a Zápotočného.
33:10
Vítkovičtí se více než na minutu usadili v útočném pásmu, Třinci se vůbec nedařilo vyhodit puk ze třetiny. Ovšem hosté si nedokázali ve finální fázi přesně přihrát, a tak Schwarze ohrozil pouze Kumstát nepříjemnou střelou po ledě, kterou třinecký gólman zastavil levým betonem.
30:20
Domácí jsou dál aktivnější a vytvářejí si šance. Janků od zadního mantinelu přihrál před branku Skořepovi, jeho střelu kryl dobře postavený Trvaj.
29:11
Třinec - Vítkovice - 1:1 Hosté nečekaně skórovali v době velkého náporou domácích. Odražený puk sebral Hulva, prosmýkl se po levém křídle a kolem vracejícího se Houdka přihrál Míkovi. Ten nad padajícím Schwarzem vyrovnal.
27:34
Skořepa od mantinelu uvolnil Janků, jeho ránu bez přípravy z prostoru pro vhazování chytil Trvaj efektně do lapačky.
26:58
Třinečtí mohli zvýšit náskok. Nejprve Pletka přihrával zpoza branky Zadinovi, ale Trvaj úmysl vystihl a tečoval puk na modrou. Tam číhal Král, s kotoučem si najel před branku, naznařil střelu, Trvaj povyjel, čímž se Královi část branky odkryla, ale třinecký útočník chtěl ještě přihrávat, to už však vítkovičtí obránci nedovolili.
25:09
Hosté minutu a půl trápili domácí v obranném pásmu, ale těžko se dostávali do šancí. V té největší se ocitl Černošek, ktery si nabrusil mezi kruhy na přihrávku Kaděry od zadního mantinelu, jeho střelu ale Schwarz vyrazil, stejně si poradil s Burgrovým pokusem od modré.
23:09
Houdek je vyloučen za držení hole, Vítkovice hrají přesilovu.
22:50
Vítkovický brankář zůstal několik okamžiků ležet na ledě. Na brankovou konstrukci ho totiž narazili do sebe zaklesnutí Seman a Melenovský, kteří už nájezd na branku neubrzdili a gólmana smetli. Trvaj ale pokračuje ve hře.
21:35
Třinec - Vítkovice 1:0 Domácí vstoupili do druhé části vlemi aktivně a hned si vytvořili velký tlak. Střely Janků ještě Trvaj pochytal, ránu Pavelka od modré jen vyrazil před sebe a najíždějící Martynek po ledě doklepl puk do branky.