Utkání komentuje Jaroslav Martínek

TŘINEC - PARDUBICE 4:5 (1:1, 2:2, 1:1 - 0:1). Po prodloužení.
Konečný stav série 2:4 - postupují Pardubice
64:02
Pardubice jsou ve finále! Lubina podržel puk na modré čáře, našel mezi kruhy volného Blažka, který vypálil přes obránce a našel skulinu mezi Lakosilovými betony. Blažek završil hattrick a Pardubice v sobotu vstoupí na domácím ledě do finále. Třinec skončil ve vydařené sezoně čtvrtý, poražený semifinalista z pražského derby má jistý bronz.
63:20
Kombinace brzdí ne zcela zmrzlý led.
63:01
Sražený puk se překvapivě snesl před Lakosila.
61:30
Pospíšil promáchl v dobré pozici.
60:01
Bylo zahájeno prodloužení.
60:00
Hráči nastupují na led. Schyluje se k prodloužení. Kdo dá gól, vyhraje. Pokud nastavených deset minut nerozhodne, pojedou se samostatné nájezdy.
60:00
Základní hrací doba nerozhodla. Za 15 minut začne prodloužení. Stav je 4:4. Třinec sice dokonal obrat a vedl, ale Jančaříkův nešťastný vlastní gól při přesilovce znamenal vyrovnání
59:32
Po Čakajíkově chybě těsně minul Petr Sýkora.
58:56
Puk je mimo hrací plochu. Třinec dohrává základní hrací dobu jenom na dva útoky.
58:26
Pardubice se ubránily. Schyluje se k prodloužení?
56:26
Zadina vypálil zleva, Svoboda kryje. PLetkův pokus o dorážku byl marný.
56:09
Divíšek zadržel pronikajícího Pletku a Třinec hraje přesilovku.
55:12
Vyrovnáno - 4:4. Pardubice kuriózní brankou vyrovnávají a využívají přesilovku. Koukal nahazoval zpoza branky a Petr Jančařík srazil puk bruslí za bezmocného Lakosila.
53:21
V nejnevhodnější možnou dobu oslabil Třinec Jan Marek. Ten zbytečně v útoku sekl protihráče a odjel na trestnou lavici. Led zasypaly plastové lahve nespokojených domácích fanoušků.
52:58
Skořepa se snažil prosadit mezi dvěma beky před Svobodu, neuspěl.
51:38
Ivan v ojedinělém výpadu domácích těsně minul.
51:12
Pardubice vysunuly obranu a vytrvale hrozí přetížené třinecké obraně.
50:06
Obrovský závar před Lakosilem, ten u své levé tyče zachránil.
48:35
Ivan vypálil po buly, Svoboda puk jenom škrtl, ale ten skončil mimo.
48:31
Svoboda ukryl v lapačce Martynkovo nahození z těžkého úhlu.
47:46
Pardubice se bez větších potíží ubránily.
46:11
Král po střele zasáhl Pácala do obličeje a s krvavým zraněním opustil led. Rozhodčí si zákroku nevšimli.
45:46
Jančařík se prodíral do prardubického pásma, přidržel ho Divíšek a domácí mají výhodu přesilové hry.
44:27
Zprava napřáhl Průcha, Lakosil ztlumil puk na hrudi.
43:07
Janků posílá Třinec do vedení - 4:3. Pištek podcenil rozehrávku, tu vystihl Janků a propasíroval puk mezi Svobodovými betony.