Premium

Získejte všechny články mimořádně
jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 7. 12. 2003 20:20

PLZEŇ - ZLÍN

Utkání 23. kola extraligy komentuje Ervín Schulz

PLZEŇ - ZLÍN 6:2 (2:0, 1:2, 3:0) konec zápasu
60:00
Konec zápasu, který rozhodl na začátku poslední části Straka svým krásným gólem na čtyři dva. Poté to byla jednoznačná partie, ve které domácí přidali ještě dvě branky. Ke konci zápasu začali být hosté nervózní, což dokumentuje bitka po šestém gólu, po kterém dostali čtyři hráči trest pět minut plus do konce utkání.
59:17
Obránce Hučko je vyloučen za krosček a domácí budou dohrávat zápas v přesilovce pět na tři.
56:31
Plzni se přesilovka nedaří, dohrává se spíše v poklidu.
55:15
Po brance se strhla u zlínské branky hromadná bitka, po které je vyloučen Macholda na pět plus do konce utkání a navíc trest ve hře. Jenáček ze Zlína, Dvořák a Důraz z Plzně pak vyinkasovali pět plus do konce utkání.
55:15
Domácí zcela rozebrali oslabenou zlínskou obranu a střílí šestou branku. Důras dostal při přesilovce pět na tři přihrávku od Hurtaje, a dorazil do prázdné branky. Druhou asistenci si připisuje Cartelli.
54:44
Straka nahazoval před branku, kde číhal Pospíšil, přepadl přes brankáře a skončil v brance, kterou posunul.
54:11
Zlínský Hamrlík předvedl krosček a Plzeň bude hrát pět na tři.
53:47
Záhorovský krosčekoval a oslabil tak Zlín na dvě minuty.
53:25
Zlín se snaží být aktivní. Střílel obránce Zubíček, ale tak nepřesně, že puk skončil až v ochranné síti nad brankou.
51:24
Plzeňští vedou už 5:2. Gól se zrodil při přečíslení tři na jednoho. Hurtaj špatně přihrál puk mu sjel do chráničů gólmana Altrichtera, plzeňský útočník si ho dobruslil a s pomocí teče zlínského brankáře dorazil do síťky.
50:35
Straka byl rád dal hattrick. Měl na to dvě dobré příležitosti. Nejdříve se snažil vybruslil zpoza branky a protlačit puk do sítě, brankář Zlína byl na místě a odolal. Druhou střelu z pravé strany ztlumil pádem Mokrejš a zůstal ležet na ledě.
48:55
Trest za špatné střídání Zlína odpyká Záhorovský.
48:03
Ránu zlínského obránce Hamrlíka ztlumil obětavým pádem domácí nováček Morava.
47:53
Přesilovku si zahrají pro změnu Zlínští. Vyloučen je Matějovský za podražení.
47:40
Zlín je v plném počtu. Domácí si žádnou šanci nevytvořili, brankář Altrichter musel likvidovat pouze střelu Výborného od modré čáry.
45:40
Plzeň se musela dvakrát ubránit za cenu zakázaného uvolnění. Přesto se dostala do šance: přihrávku Hurtaje se snažil tečovat Důras, scházel mu krůček. Poté ho podrazil Weismann a jde na trestnou lavici.
42:45
Leška se snaží ihned odpovědět. V plné jízdě převzal puk, krátce za modrou vystřelil a Schwarz vytěsnil puk vyrážkou nad branku.
42:10
Plzeňští vedou 4:2. Skvělou akci předvedl Straka, po vyhraném buly přejel přes celé kluziště, prokličkoval mezi obránci a své sólo zakončil gólem, když Altrichtera prostřelil.
40:46
Utkání sleduje 5342 diváků.
40:01
Začala třetí třetina.
40:00
Konec druhé třetiny.
39:18
Znovu ve velké šanci Leška! Střela Blaťáka se odrazila od zadního mantinelu zpět před branku, kde se Leška bekhendem snažil puk uklidit do protějšího rohu brány, ale Schwarz stačil vymrštit beton.
37:58
Skvělý zákrok brankáře Altrichtera! Sám před ním se zjevil Hurtaj, udělal kličku a vystřelil nahoru, Altrichter však vymrštil nahoru ruku a puk zastavil.
36:43
Zlín snižuje na 2:3. Tesařík pálil od modré čáry, gólman Schwarz stačil jen vyrazit před sebe a nikým nehlídaný Veselý v pohodě doklepl.
35:39
Hostující obránce Nosek nahazoval od modré a Jenáček těsně před brankářem tečoval, ale mimo.
35:09
Weismann od mantinelu za levým kruhem vystřelil zápěstím a Schwarz lapačkou chytil.
33:41
Po delší době bylo nebezpečí před hostující brankou. Od modré střílel Výborný a Matějovský tečoval puk tak nešťastně, že skončil v hledišti.
32:12
Konečně se hraje v plném počtu a bez přerušení. Hosté se snaží zatlačit soupeře do obranného pásma, ale příliš se jim to nedaří.
31:03
Na modré napřáhl Hanzlík a trefil tyč, puk se odrazil od zad brankáře Altrichtera a mířil do branky. Hostující obránci však stačili včas zakročit a odpálit kotouč do bezpečí.