Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Reportáž skončila 28. 10. 2003 20:35

LIBEREC - KLADNO

Utkání 18. kola extraligy komentuje Jaroslav Martínek

LIBEREC - KLADNO 2:1 (1:0, 0:0, 0:1-1:0) Zápas odehrán
60:11
Pavel Kašpařík zblízka propasíroval puk za Orctova záda. Nahrával Novák. Liberec se dočkal vítězství po pěti zápasech.
60:11
Liberec vstřelil rozhodující branku.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Následuje pětiminutové prodloužení se čtyřmi hráči na každé straně.
60:00
Konec 3. třetiny. Kladenští dali v závěru jasně najevo, že jim dělba bodů vyhovuje, zdržovali za vlastní brankou a vysloužili si pískot diváků.
59:22
Kladno si zkušeně zajišťuje obranu a nepouští liberecké dopředu, naopak z rychlého brejku střílel Zajíc, Faltu překvapil, ale gólman nakonec skokem rybičkou domácí zachránil.
57:30
Do tlaku se dostal první liberecký útok, Novák vykroužil velký oblouk z leva až do prostoru mezi kruhy a jeho backhandovou střelu Orct vyrazil.
56:52
Obě mužstva se snaží především nechybovat. Bez přemýšlení okamžitě vyhazují puk na zakázané uvolnění.
55:06
Liberec vyhrál buly ve středním pásmu a do dobré pozice se dostal Novák, pohotovou střelou se pokusil najít mezeru mezi Orctovými betony, ale ty zavčas sklaply.
53:06
Kladno přesilovku ubránilo. V úvodu hrál Liberec dobře, k levé tyčce pálil Novák, ale Orct jeho střelu vyrazil.
51:06
Liberec bude dnes hrát pátou přesilovou hru. Za krosček byl vyloučen kladenský obránce Čech.
50:32
Lažo z poza branky v kleče nahrával do prostoru kladenskému kapitánu Zajícovi, který se pokusil v obtížné pozici zakončit, ale puk z jeho hole letěl těsně mimo.
49:14
Korhoň vypálil z těžkého úhlu z levého křídla, Orct bez problémů puk lapil.
46:50
Liberec se po kladenském gólu žene neustále do útoku, ale naráží na zformovanou obranu hostí. Po jednom z nich zůstal na ledě po nezaviněném střetu ležet hostující Horna. Po chvíli se sám zvedl a odbruslil na střídačku.
44:00
Do třetí třetiny už nenastoupil kladenský Martin Procházka. Není ani na střídačce. Klimt se posunul do elitního Gardoňova útoku na místo Procházky, do hry zasáhl i třináctý kladenský útočník Michal Havel.
42:53
Čakajík ztratil u vlastní branky puk, Gardoň ho nahrál Klimtovi, který ale Faltu nepřekonal. Z protiútoku pálil z levého kruhu pro vhazování Korhoň, ale rovněž Orct byl úspěšný.
41:12
Gól dal Hořava. Přihrávali Kalla a Dlouhý. Kalla nahrál na volného Hořavu na levém křídle a ten propálil puk mezi Faltovými betony.
41:12
Hosté vyrovnali na 1:1.
40:46
Gardoň pěknou přihrávkou na útočné modré vysunul Klimta, ten ale střelou z pravého kruhu neuspěl a neujala se ani dorážka Gardoně.
40:01
Začala závěrečná třetina.
40:00
Skončila druhá třetina. Branku diváci neviděli. Domácí se snažili, byli aktivnější než Kladenští, které několikrát podržel brankář Orct.
39:10
Kladenský útočník Lažo našlápl k rychlému průniku, z pravého kruhu pro vhazování vypálil a Falta jeho střelu s obtížemi vleže vyrazil.
37:06
Musil se snažil individuálně probít středem, ale kladenský obránce Sláma ho ke střele nepustil. Následovala krátká šarvátka. V osobních soubojích na ledě se přiostřuje.
36:45
Jirušovu ránu od modré Orct vyrazil do rohu a poradil si i s následující ránou Procházky, kterou si betonem sklepl do připravené lapačky.
35:54
Po delší době se ke slovu dostali hosté, ale Čechovu ránu Falta vyrazil a Liberečtí puk odpálili na zakázané uvolnění.
34:52
Kladno se ubránilo. Liberec hrál přesilovku dobře, ale ve vyložené šanci netrefil Rozsíval.
32:52
Domácí hrají další přesilovku. V útočném pásmu Liberce sekl Lažo útočníka Jecha.
31:54
Kladnu přesilovka vůbec nevyšla. Liberecký gólman si nepřipsal jediný zákrok. Při pokusu dostat puk do útočného pásma se hosté dokonce dopustili zakázaného uvolnění.
29:54
Za podražení byl na dvě minuty vyloučen domácí Korhoň.