Jihlavský útočník Muris Mešanovič se raduje z branky proti Liberci.

Jihlavský útočník Muris Mešanovič se raduje z branky proti Liberci. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlava - Liberec 1:1, další remíza znamená ztrátu třetího místa

• 2
Liberečtí fotbalisté přišli v ligové tabulce o třetí místo. Týden po remíze 1:1 v Olomouci uhráli stejný výsledek také v Jihlavě. Alespoň bod jim zachránil Lukáš Bartošák, který odpověděl na gól domácího Murise Mešanoviče.

Jihlava se snažila navázat na výhru v Teplicích a využít toho, že Liberec působil unaveným dojmem po čtvrtečním domácím utkání v Evropské lize proti Groningenu, který rovněž skončil 1:1.

On-line

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

Dlouho se však čekalo na větší šanci, až ve 30. minutě Šural dostal do vápna ideální centr, který hlavou poslal k levé tyči, ale jihlavský brankář Hanuš dokázal balón vytlačit na rohový kop.

Jihlava, která ve své středové řadě na Liberec nasadila hned tři defenzivní záložníky, o sobě dala důrazně vědět až tři minut před pauzou.

Vaculík z pravé strany odcentroval do vápna a nejlepší střelec týmu Mešanovič na zadní tyči dopravil kolenem míč do sítě. Pro bosenského útočníka to byla už šestá trefa v probíhající sezoně.

„Měli jsme tlak, ale soupeř pozorně bránil a po obrovské nedůslednosti jsme inkasovali branku od Mešanoviče, a přitom jsme mu věnovali 60 procent přípravy,“ zlobil se liberecký trenér Jindřich Trpišovský.

Liberec dokázal vstřelit gól v 17 z 18 soutěžních utkání této sezony, ale se zhuštěnou obranou domácích si dlouho nevěděl rady ani po přestávce. A to ani když místo nevýrazného Luckassena přišel vyztužit útok Bakoš.

Hosté měli převahu, častěji drželi míč na svých kopačkách, ale s obranou soupeře si ne a ne poradit. Mezi 60. a 75 minutou byla hra hodně kostrbatá, k vidění byly jen dvě žluté karty a stejná porce střídání.

Nejaktivnější hráč hostí Šural to zkoušel ze všech možných pozic, ale střelecky se neprosadil ani 12 minut před koncem, kdy mířil nad jihlavskou branku.

Osm minut před koncem centroval ze standardní situace Šulek, našel na zadní tyči Kryštůfka, ale ten v jasné šanci selhal a Jihlava vedení nezvýšila.

Trest na sebe nenechal čekat dlouho. Bartošák po rychlém brejku pronikl až do vápna, prostřelil gólmana Hanuše a zařídil dělbu bodů.

Milan Bokša (trenér Jihlavy): „Dnes jsme byli velmi blízko vítězství, ale bohužel máme jenom bod. Na druhé straně si ale musíme sportovně přiznat, že soupeř si vyrovnávací branku zasloužil, ale tím, že padla v závěru utkání, to velmi mrzí,“ hodnotil jihlavský kouč Milan Bokša.