Jakub Považanec z Jablonce se snaží projít mezi ostravskými protivníky Václavem...

Jakub Považanec z Jablonce se snaží projít mezi ostravskými protivníky Václavem Procházkou (vlevo) a Martinem Fillem. | foto: ČTK

Jablonec - Ostrava 2:0, čtvrtou příčku zajistily góly Trávníka a Doležala

• 21
Ostravští fotbalisté ve skupině o titul prohráli i druhý zápas. Po minulé porážce na Spartě podlehli v Jablonci 0:2 a svého soupeře už v tabulce nepřeskočí, skončí nejlíp pátí. Jablonec si po gólech Trávníka z penalty a Doležala zajistil minimálně čtvrtou příčku, má ještě naději na třetí.

Ostrava podlehla v Jablonci podruhé za poslední dva týdny, tehdy v závěrečném kole základní části utrpěla debakl 0:4. Tentokrát podala viditelně lepší výkon, ale na body jí to stejně nestačilo. Byla to její sedmá venkovní porážka za sebou.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Jablonec pokračoval ve výborné hře jako v Plzni. My jsme celý zápas tahali za kratší konec. My jsme možná třikrát ohrozili bránu, Jablonec možná dvanáctkrát, patnáctkrát. Takže určitě zasloužená výhra. Mohli jsme prohrát určitě i větším rozdílem,“ uznal ostravský kouč Bohumil Páník.

Na domácí lavičce chyběl trenér Petr Rada, který si odpykal první z dvouzápasového trestu za nevhodné chování při minulém utkání v Plzni, kde byl vykázán na tribunu.

Jablonec na Střelnici před dvěma týdny v posledním kole základní části deklasoval Ostravu 4:0, ale dnes první půle nabídla vyrovnanou bitvu s minimem šancí. Domácí brankář Hrubý s problémy zneškodnil ránu Ondřeje Šašinky, na druhé straně Doležal ve vápně těsně nedosáhl na Trávníkův centr a krátce před pauzou Jovovič v dobré pozici přestřelil.

Domácím se povedl vstup do druhého poločasu. Bolf v pokutovém území stáhnul Sobola a sudí Machálek po konzultaci s videorozhodčím Adamem nařídil penaltu. Tu v 50. minutě i napodruhé proměnil Trávník, jeho první gól nebyl uznán kvůli Doležalově faulu.

Jablonečtí pak získali převahu a soupeře zatlačili. Nejblíže byl Trávník, který o kousek minul branku. Baník se do zakončení dostával výjimečně, v 71. minutě však zahrozil Fleišman a z přímého kopu zamířil o kousek nad břevno.

To však bylo ze strany hostů všechno a domácí v 81. minutě přidali pojistku. Gólman Budinský vyrazil Trávníkovu ránu, Jovovič přistrčil míč volnému Doležalovi a ten po zemi přesně zakončil. Nejlepší jablonecký střelec, jenž v minulém duelu nasázel Ostravě hattrick, si v ligové sezoně polepšil na 15 branek. Budinský pak v obrovské šanci ještě zblízka vykopnul Považancův pokus.

Jablonec doma v lize neprohrál s Ostravou potřinácté za sebou a posedmé z posledních osmi zápasů na svém hřišti ani od soupeře neinkasoval. Severočeský tým má stále naději na třetí pozici.

„V první půli jsme meměli prostor k útočení. Naše hra se trochu zlepšila po půli. Začali jsme Ostravu přehrávat ze stran a dostávali jsme se do křídelních prostorů, lépe jsme se pohybovali. Dneska jsme potvrdili formu, dali jsme dvě branky a mohli jsme přidat i další góly,“ řekl jablonecký asistent Zdeněk Klucký.