Teplický stoper Michal Jeřábek (čelem ve žlutém) hlavičkuje v utkání proti...

Teplický stoper Michal Jeřábek (čelem ve žlutém) hlavičkuje v utkání proti Slovácku. | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Teplice - Slovácko 3:0, hladká výhra, dvěma góly se blýskl Vaněček

• 1
Fotbalisté Teplic proměnili svůj stadion v nedobytnou tvrz, proti Slovácku udrželi domácí neporazitelnost. Díky dvěma brankám Davida Vaněčka a zásahu Martina Filla zvítězili 3:0, hosté naopak natáhli sérii bez výhry v nejvyšší soutěži už na deset zápasů a od pásma sestupu je dělí jediný bod.

Slovácko mělo od začátku navrch, ale do šancí se dostávali domácí. Pokusy Kroba ani Krále hostujícímu brankáři Daňkovi však příliš problémů nenadělaly. Tepličtí se dočkali v 35. minutě, kdy si na rohový kop naběhl Fillo a levačkou tečoval míč do horního rohu. Vzápětí tvrdě vypálil Rezek, ale jeho ránu zblokoval jeden z obránců.

ON-LINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě

„Náš vstup nebyl úplně jednoduchý. Musím říct, že v prvních dvaceti minutách nás Slovácko přehrávalo, i když se nedostalo do žádné brankové příležitosti,“ řekl na tiskové konferenci trenér Teplic Daniel Šmejkal. „My jsme se postupně oklepali a pak jsme skórovali ze standardní situace. Od té doby jsme se nadechli,“ dodal.

Slovácko se osmělilo až po přestávce, ale Navrátil zpoza vápna mířil těsně vedle. Ze strany hostů šlo o ojedinělý pokus a v 52. minutě se Teplice ujaly dvoubrankového vedení. Vaněček se na levé straně probil k míči a povedenou střelou ho poslal k tyči.

Slovácko se po druhé inkasované brance probralo. Snížit mohl Zajíc a ve slibných šancích neuspěli ani Navrátil s Havlíkem. V 75. minutě ale veškeré naděje hostů na obrat vzaly za své po přesné hlavičce Vaněčka. Nejlepší střelec Teplic si připsal sedmý gól v ligové sezoně.

Teplice tak ani v sedmém domácím ligovém utkání neprohrály a bilanci na Stínadlech si vylepšily na pět vítězství a dvě remízy. Slovácko se naopak dál trápí. Už deset kol nevyhrálo (6 porážek, 4 remízy) a trenér Kordula se ani v sedmém ligovém utkání na lavičce týmu z Uherského Hradiště nedočkal vítězství.

„Prohráli jsme, ale troufnu si i přes výsledek 0:3 tvrdit, že jsme si prohrát nezasloužili,“ uvedl Kordula. „V prvním poločase jsme byli lepším mužstvem, které drželo míč a chtělo hrát fotbal. Bohužel jsme dostali gól ze situace, na kterou jsme hráče upozorňovali. Víme, že tohle je síla Teplic,“ dodal.

Teplice - Slovácko 3:0

Branky: 36. M. Fillo, 52. D. Vaněček, 75. D. Vaněček. Rozhodčí: M. Zelinka - K. Hájek, Z. Koval. ŽK: 90. A. Hyčka - 15. J. Divíšek, 78. J. Navrátil, 88. S. Hofmann. Diváci: 3 252 (18 % z kapacity 18 221)

Teplice: J. Diviš - T. Vondrášek, M. Jeřábek, A. Šušnjar, J. Krob - M. Fillo (50. A. Hyčka), T. Kučera, A. Král, S. Soungole (63. D. Trubač), Jan Rezek (87. D. Šup) - D. Vaněček

Slovácko: M. Daněk - J. Juroška, S. Hofmann, P. Šimko, J. Divíšek (63. P. Reinberk) - J. Navrátil, V. Šumulikoski, D. Machalík (84. L. Sadílek), V. Daníček (57. Jakub Rezek), M. Havlík - T. Zajíc