Slavia - České Budějovice: hlavičkový souboj mezi domácím Jaroslavem Černým (vlevo) a Michaelem Žižkou | foto: Michal Šula, MF DNES

Domácí mužstvo splnilo povinnost: Slavia - Č. Budějovice 2:0

• 17
Slávisté si nemohli dovolit další zaváhání a tak v duelu s Českými Budějovicemi splnili domácí povinnost. V Edenu zvítězili 2:0, když oba góly obstaral útočník Fořt.

Domácí začali ofenzivně a již po půlminutě byli blízko vedoucí branky. Po chybě Horejše se dostal sám před gólmana Fořt, ale jeho střelu Kučeru kryl.

"Trochu jsem se lekl, když jsem si vzpomněl na to, jak jsme v posledních zápasech s našimi šancemi nakládali," poznamenal slávistický kouč Karel Jarolím.

Zápas jsme sledovali on-line

V desáté minutě již byla ale domácí útočník úspěšný. Na hranici malého vápna si zpracoval dlouhý aut a z otočky se trefil přesně pod břevno českobudějovické branky.

"To jsme se zklidnili, měli jsme další šance a vyhráli zaslouženě," doplnil Jarolím.

Ani branka však potřebný klid na kopačky domácích nepřinesla. Jejich hře chyběla stále přesnost. Většinu času sice měli míč pod kontrolou, ale jejich převaha končila před hranicí velkého vápna soupeře.

Značným náporem začali domácí i druhý poločas. Do zakončení se ale stále nedostávali.

Až po hodině hry krásně napřáhl na hranici velkého vápna Jaroslav Černý, ale za již překonaným Kučerou skončil míč na tyči.

Na druhé straně po rohovém kopu Riegel hlavou přiťukl Žižkovi, který však z levé strany zblízka vysoko přestřelil.

Tříbodovou  pojistku přidal třináct minut před koncem opět Fořt, když s jistotou proměnil penaltu za faul Leštiny na Milana Černého.

To však hosté již hráli o deseti, když po druhé žluté kartě musel ven Hílek.

"Blahopřeji Slavii k vítězství, bylo zasloužené," uznal budějovický kouč Pavel Tobiáš. "Do utkání jsme špatně vstoupili, jak  jsme brzy dostali gól, bylo to pro nás sloužité. i když jsem to dál dohrávali na úrovni."