Adam Hloušek - Jablonec | foto: Ota Bartovský, MF DNES

Domácí fotbalisté spustili kanonádu: Jablonec - Příbram 4:0

• 0
Jabonečtí fotbalisté si ve 28. ligovém kole na soupeře zostra vyšlápli. Příbramskému soupeři uštědřili debakl 4:0 a přiblížili Středočechy sestupu.

Středočeši si tak výrazně zkomplikovali boj o záchranu, když jejich náskok před předposledním Zlínem se snížil jen na dva body.

Hráči Příbrami přijeli do Jablonce s cílem bojovat o záchranu, ale rozhodně nepodali výkon, který by tomu odpovídal.

Sledovali jsme on-line

Od první minuty působili na krásně
připraveném pažitu v Jablonci laxním dojmem. Ani domácí nijak na hřišti
nezářili, a tak diváci první pětadvacetiminutovku prozívali.

Jako blesk z čistého nebe přišla gólová akce z 28. minuty, kdy skóroval Hloušek.

Ani tento okamžik hosty k větší aktivitě nevyprovokoval a Jablonec dále kontroloval hru. Až v závěru první půle hosté několikrát zahrozili, ale obrana Jablonce  centrované míče v čele s brankářem Zichem zlikvidovala.

Ve druhé půli byli domácí pořád živější, kdežto hosté navázali na dojem z první půle.

Za neaktivitu je potrestal v 52. minutě Hloušek, který po levé straně pronikl až do šestnáctky, kde byl zezadu faulován Štochlem.

Sudí bez váhání nařídil pokutový kop a viník navíc viděl červenou kartu. Z penalty se domácí kapitán Pavlík nemýlil a Jablonec vedl 2:0.

V 57. minutě už na světelném ukazateli svítila na straně domácího celku trojka. To domácí kopali rohový kop, míč směřující do branky gólman Hruška zázračně vyrazil.

Jenže obrana odkopla míč jen za velký čtverec, kde se do míče opřel Haurdič a nekompromisní střelou k tyči zvýšil vedení svého celku.

Jablonec byl od té doby jasným pánem na hřišti a hrálo se na jednu branku.

V 70. minutě poslal první přímou střelu směrem na jabloneckou branku Huňa, ovšem ta po teči nakonec skončila těsně vedle.

Na konečných 4:0 upravil v samotném závěru Lafata.

"Špatné utkání, ještě horší výsledek. Na nic se nelze vymlouvat, naše individuální chyby a hloupé vyloučení rozhodlo o osudu utkání," uvedl příbramský kouč Petr Čuhel.

Domácí trenér František Komňacký poznamenal: "Rozhodující moment byl na začátku druhé půle, při penaltě a vyloučení. Potom už to bylo jen o tom, kdy se nám podaří dát další branky."