Ostravský Daniel Holzer (v bílém) touží proniknout přes teplického Petra Kodeše. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Nevím, jestli jsme tak blbí, zlobil se ostravský kapitán po prohře

• 0
Už ve čtvrté minutě šel sám na brankáře, ale gól nedal. Za deset minut po výborné akcí Mondeka se už trefil. Daniel Holzer dostal fotbalisty Baníku Ostrava do vedení na Teplicemi. Jenže... „Do gólu byla naše hra jakž takž, ale po něm jsme byli tragičtí. Bohužel. Druhý poločas už byla holomajzna,“ prohlásil ostravský kapitán Daniel Holzer po prohře 1:2.

Proč? Došly vám síly?
My už jsme ani v tom prvním poločase nehráli jako v Jablonci, tak aktivně, jak jsme si řekli. Nevím, čím to bylo. Když jsme dostali gól, byli jsme zase jako opaření. Soupeř dá gól a my přestaneme hrát.

Co jste při té své první šanci udělal špatně?
Chtěl jsem mu to dávat mezi nohy. Trenér ale před zápasem říkal, že jejich gólman chodí hodně na zem. Měl jsem ho asi přelobovat. Moje chyba.

Pak už jste gól dal.
Tam Mondek vymotal dva hráče, poslal mi míč a už jsem se jen snažil pravou nohou trefit bránu.

Oba góly jste dostali po rohu. Čím to bylo?
Oni všechny kopali na první tyč, kde to prodlužovali a my na to nedokázali zareagovat. Máme dva hráče, co brání pozičně, a zbytek osobně. Ti, co hlídají protihráče osobně, za ně musejí zodpovídat. A když úkol nesplní, dostaneme góly.

Je to pro vás těžká rána po tom, co jste říkal, že deka, která na týmu ležela, je už pryč?
No... Zase se nám nepodařilo doma vyhrát, podruhé jsme vedli a nic. Pořád se to opakuje. Nevím, jestli jsme tak nezkušení, nebo tak blbí.

Teplický Fillo říkal, že presink, s nímž do zápasu jdete, nemůžete vydržet. Je to tak?
My tak začneme každý zápas a pak odcházíme. Celý zápas to asi nikdo nevydrží, ale my se snažíme vydržet co nejdéle. Přijde mi však, že když dostaneme gól, tak od presování ustoupíme a nevíme, jak hrát.